VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


gordy
preknjižiti će se u skdd na vjerovnike (banke)

Zar nebi vjerovnici trebali staviti na neku dražbu prodaju tih dionica, pa ako se nitko ne javi da ih kompenziraju sami?

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

Čitam forum, ali ne sudjelujem u raspravama jer se ne smatram kompetentnom da raspravljam sa pravim znalcima.Ja sam penzička koja je umjesto u čarapu uložila u VLDS po puno većoj cijeni, ali eto nije mi žao iako sam u velikom gubitku.Evo ide nam NOVA GODINA pa koristim priliku da gospodinu ALABAMI i još par forumaša poželim puno zdravlja i sreće i da im se ostvare sve želje kako poslovno tako i privatno.Ovi zloćesti neka se maknu sa ovog foruma jer nemogu uspjeti u drukanju, samo su dosadni!!!!!!!

@pilapila
Nisam ironičan. Zašto me nisi poslušao kao drugi za dlkv? I prestani se ljutiti na mene, ljuti se na D.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.



gordy
preknjižiti će se u skdd na vjerovnike (banke)

Zar nebi vjerovnici trebali staviti na neku dražbu prodaju tih dionica, pa ako se nitko ne javi da ih kompenziraju sami?
[/quote]
Mogu i to vjerovnici napraviti ako žele, ali založene su po 100 kuna, koliko bi mogli trenutno dobiti? I da li im se to isplati?

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

ak k.š. veli da je vijest dobra, onda je vijest dobra. tak to bar ovdje funkcionira.


A šta će ono biti sa 985.107 dionica koje ima Pluris?

največi dio… bi trebao pripast HBOR-u… e sad dali će HBOR indirektno… odlučit o cijeni…kako bi Kovačev ostao čim više čistiji… vidjet ćemo… kako god da bilo… VLDS se konačno riješio svoga tzv. jamstva… koji je tako i tako bio protuzakonit…
http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/69916/HBOR-nezakonito-kreditirao-Horvatovu-Fimu.html#




gordy
preknjižiti će se u skdd na vjerovnike (banke)

Zar nebi vjerovnici trebali staviti na neku dražbu prodaju tih dionica, pa ako se nitko ne javi da ih kompenziraju sami?
[/quote]
Mogu i to vjerovnici napraviti ako žele, ali založene su po 100 kuna, koliko bi mogli trenutno dobiti? I da li im se to isplati?
[/quote]

Zar nije obveza stečajnog upravitelja da pokuša prodati svu imovinu (ovi koji imaju zalog imaju razlučno pravo i imaju prvenstvo u namiri iz te prodaje) i tek ako se nitko ne javi ili se netko javi po maloj cijeni vjerovnici mogu fingirati kupovinu kompenzacijom eventualno do visine duga?

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

@sokolić
Vjerovatno si u pravu. Nisam pravnik, pa neznam. Pokušao sam dobiti pravno pojašnjenje, ali danas ne mogu nikoga uhvatiti jer su svi zgibali.
Mišljenja sam i da će se pluris još žaliti i učiniti sve da se iščupa iz stečaja. Nadam se da neće uspjeti.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

Da li bi banka koja bi došla do tih dionica bila u obvezi dati ponudu za preuzimanje?

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

@sokolić
http://www.zakon.hr/z/360/Zakon-o-preuzimanju-dioni%C4%8Dkih-dru%C5%A1tava

Pa ljudi Validusa niko nije otjerao u stečaj prije izbora…zašto mislite da će sada, nakon izbora, kada su se strane i okolnosti promijenile…pa zar bi vi pustili da sve ode u vjetar ?!…a držite žezlo!! Ma dajte molim vas … ovo sa Plurisom je igra , u ovoj igri je jako bitno tko su akteri. Jedno je sigurno….di su veliki novci u igri ništa se ne događa slučajno , pa ni ovo , a vi razmislite u čiju je korist!!! Amen



A šta će ono biti sa 985.107 dionica koje ima Pluris?

največi dio… bi trebao pripast HBOR-u… e sad dali će HBOR indirektno… odlučit o cijeni…kako bi Kovačev ostao čim više čistiji… vidjet ćemo… kako god da bilo… VLDS se konačno riješio svoga tzv. jamstva… koji je tako i tako bio protuzakonit…
http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/69916/HBOR-nezakonito-kreditirao-Horvatovu-Fimu.html#

[/quote]

Ničeg se vlds nije rješio, a pogotovo ne svog jamstva i duga. Šta će bit s dionicama nakon dovršenja stečaja, prvo plurisa a onda i validusa, i na kog će glasit – koga briga.

Pogledajte kako izgleda situacija u Đakovštini, dionice i dalje postoje i imaju vlasnika, firma je i službeno u stečaju, a i dalje se dionicama trguje na burzi, nebitno ko je vlasnik, tako će bit i ovdje…sve dok jednog dana ne dođe do delistiranja istih ( ne znam šta se čeka ).

Sve ostalo šta sad neko piše su apsolutna drukanja i navlačenja naivaca da u dionici leži ne znam kakva vrijednost. Kako god okreneš, osim ako neko ne dođe s hrpetinom love i upuca je u validus, dionica je za zaborav tj stvarna vrijednost joj je 0 kuna i ni lipe više. A vrijednost na burzi će ( kao i kod Đakovštine ) bit onolika za koliko je neki špekulant može drugom špekulantu uvalit.

never surrender

New Report

Close