VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@zztop

@alabama

Ako imam 1000 dionica x 100 kn = 100.000 kn ako je isplata u novcima
ako je isplata u dionicama onda je vjerovatno obrnuto 100.000 kn /100 kn = 1000 komada
dakle 1:1 i nakon isplate imam 2000 dionica.
Onda se nađe neki fond koji bi kupio većinski i da ponudu za Validus( bez Vabe,bez dijela Vartexa i u stanju u kakvom je) po cijeni xy i ja dobijem na duplirani broj dionica 3x manje love nego da me isplate u novcima.
Kako vam se čini ta matematika?

gordy,

tko tebe teoretski tjera da prihvatiš ponudu koja ti ne odgovara?

slijedi nam precesija

ima još do ponude 🙂



@zztop


@alabama

Ako imam 1000 dionica x 100 kn = 100.000 kn ako je isplata u novcima
ako je isplata u dionicama onda je vjerovatno obrnuto 100.000 kn /100 kn = 1000 komada
dakle 1:1 i nakon isplate imam 2000 dionica.
Onda se nađe neki fond koji bi kupio većinski i da ponudu za Validus( bez Vabe,bez dijela Vartexa i u stanju u kakvom je) po cijeni xy i ja dobijem na duplirani broj dionica 3x manje love nego da me isplate u novcima.
Kako vam se čini ta matematika?

matematika u svezi eventualne isplate/kompenzaciju u dionicama ti je nikakva… kako ti netko može dati 1000 kom za tvoja potraživanja… kada ti njemu – da bi on tebi platio tzv. dug… moraš prethodno ustupiti svojih 1000 kom koje ti on po osnovi obvezne javne ponude otkupljuje…? po tvojoj matematici ispada…: ti xy prodaješ/daješ 1000, on tebi vrati /isplati 1000 kom… ti opet imaš samo 1000 kom… a on tebi više nije dužan ništa….

@zizi
[lol] a matematika gordyu nije jača strana…….ali hebo me patak ak te skužio……to kaj si objasnio

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

Pa onda ajde…objasnite mi .
ako imam 1000 dionica a oni ne plate novcima šta drugo ti mogu ponuditi i kolko toga?


Pa onda ajde…objasnite mi .
ako imam 1000 dionica a oni ne plate novcima šta drugo ti mogu ponuditi i kolko toga?


ugrubo, jer nemam vremena…….pluris ima oko milju dionica koje se dijele na ostalih milju i 700 tis. (sveukupno ima 2,7 milja kom) tako da podijelom dobivaš na svoju jednu, oko 0,588, znači malo više od pola dionice…….ovo je izračun na brzaka….postoji koji % plus-minus.
Odoh, ina mi roni

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.


Pa onda ajde…objasnite mi .
ako imam 1000 dionica a oni ne plate novcima šta drugo ti mogu ponuditi i kolko toga?

Da skratimo priču…. ovim vam možda mogu pomoći… odvjetnička nagrada…? stvar fiksnog i opcionlanog dogovora… zavisno koliko komada VLDS, likvidnog novca te vremana imate…
http://www.hanrad.hr/hr/kontakt/

ok vidite kak se fino može objasnit kad se hoće.
Znači imaš soma ,ak nema ponude imaš cca soma i pol dionica validusa.
I sad ….što više vrijedi? 100.000 kn kad bi bila ponuda ili cca 1500 validusa ako ponude nebude?

Na stranu stavimo to dal to nama paše ili ne i po kolko smo mi ulazili.

Jednostavno je . Pluris neda ponudu ,ostaje bez dionica i one se razdjele,a onda dođu igrači koji su
već odavno odredili cijenu i pokupuju od nas za baš onolko koliko su i namjenili dati jer se vrijednost
u međuvremenu smanjila. Svi sretni i sve po zakonu i svi u plusu.I zašto bi uopće Pluris dao ponudu kad
ovako jeftinije prolaze oni koji žele biti većinski vlasnici a… i mi ćemo nešto dobit. I tako će jedna velika makinacija biti smještena u pravni okvir.


cijena ponude je jasna… 100 kn po dionici… a isto je Tužitelj svojim podneskom od 31.10.2007. …
i sam potvrdio… jer prvotnu ponudu od 32,11 Kn po dionici ispravio na iznos od 100 kn po dionici…
e, pitanje je sada… kako da se tužitelje sada riješi ove novonastale tzv. nezgodne situacije… ?
ako netko ima uvid, molio bi da javi koliko kom VLDS ima na asku do 100 kn te po kojoj prosječnoj cijeni… hvala!

eto ja sam svoje mišljenje o rješenju nezgodne situacije dala u prethodnom postu

@gordy
Nikakvog dijeljenja dionica neće biti…….izračun sam stavio, jer vidim da se gubiš u elementarnoj matematici. Pluris, ako ne nađe rješenje (Kutle i Čačić) biti će prodan nekom fondu, koji je opet dužan dati javnu ponudu. Pa oni su za milju svojih dionica platili 100 milja, nisu ludi da dijele dionice.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

@ Alabama
Je..- platili su samo što očito nikad nećemo saznat čijim novcima.
za podsjetnik:
Vaš link

Vaš link

New Report

Close