VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

izgleda da nitko ne prodaje jer je bid previsok… [tongue]

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

a mozda ce vec sljedeci tjedan biti prekasno 😛

slijedi nam precesija


a mozda ce vec sljedeci tjedan biti prekasno 😛

ako će biti prekasno baci se u dokup – svi samo pričaju a nitko ništa ne radi

a ti?

slijedi nam precesija


izgleda da nitko ne prodaje jer je bid previsok… [tongue]

Crumi, Crumi… bilo bi zanimljivo znati koji ti je "ponovni" osobni target za in te target za out…. (neovisno bio in zbog… ili bio out zbog…) tj. koliko si ne – u % (kojeg svi na ovom forumu/svim pod-forumima vječito spominju za neki osobni dobitak ili gubitak xy… dionice, valute, unce ili sl. …) na VLDS u KN, a može i u €… do sada zaradio ili izgubio… mislim na osobni kumulativni ulagački
FI u VLDS… tj. od kupnje prve dionice istog…. [rolleyes]

Nije mi jasno zašto Validus nije prije objavio ovu presudu ?
Nikakve upute o pravnom lijeku nema znači potpuno završena stvar.
Mora dati ponudu 100 kn po dionici.
Međutim, otvoreno je pitanje u kojem roku on to mora platiti i šta ako ne plati?
Već godinama nema upravljačka prava ,što još može izgubiti?



izgleda da nitko ne prodaje jer je bid previsok… [tongue]

Crumi, Crumi… bilo bi zanimljivo znati ….[rolleyes]
[/quote]

ha…nije da se hvalim, ali trenutno sam nekih 30K u minusu ovdje. Kupovao sam i prodavao u više navrata, minus je od prvog velikog pada ( sa 2x…na svu sreću tu sam bolno kratio) .Target mi nije bitan, a spread od 10% meni je sasvim dovoljan . Zato mi nisu jasni oni koji su prodali po 7,5, a nisu nazad na kupnji na 6,5..pa i na 7 bi im bilo OK . AKO SU Trejderi, naravno.

Isto tako,niste mi jasni s tim nalozima koje stavljate, šalujete ploču u podrumu . Zar nije bolje pokupiti sve ovo do 8…malo po malo,( kupnjom po 6 ili niže) nego ih tjerati da se sami povlače, pa onda Vam uvaljaju te iste po 10, i još Vam zahvaljuju. Metla do 7,50 je pokupila, više-manje 20ak tisuća komada . Da nije bilo onako naprasno, isto bi se skupilo i na 6 . I tako nam se nigdje ne žuri ?????

ps: kad sam naveo da je bid previsok, to sam i mislio, tj, špekulantima koji žele srušiti cijenu dionice, ne prodati, nego srušiti cijenu dionice, bid je previsoko i prevelik, pa nemaju municije za rušenje cijene,te iz tog razloga niti ne pokušavaju prodati.

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


Nije mi jasno zašto Validus nije prije objavio ovu presudu ?
Nikakve upute o pravnom lijeku nema znači potpuno završena stvar.
Mora dati ponudu 100 kn po dionici.
Međutim, otvoreno je pitanje u kojem roku on to mora platiti i šta ako ne plati?
Već godinama nema upravljačka prava ,što još može izgubiti?


A šta je Galinec u industrogradnji izgubio (kao većinski vlasnik sa obavezom javne ponude, koju nije objavio)?

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.



Nije mi jasno zašto Validus nije prije objavio ovu presudu ?
Nikakve upute o pravnom lijeku nema znači potpuno završena stvar.
Mora dati ponudu 100 kn po dionici.
Međutim, otvoreno je pitanje u kojem roku on to mora platiti i šta ako ne plati?
Već godinama nema upravljačka prava ,što još može izgubiti?


A šta je Galinec u industrogradnji izgubio (kao većinski vlasnik sa obavezom javne ponude, koju nije objavio)?
[/quote]

Zar si zaboravio… neki su svoje novce dobili u dionicama… što je sukladno zakonu moguće i opcionalno dozvoljeno… shodno tome mogu se Fimaši i na to opcionalno tzv. prisiliti… a obveznici javne ponude… hvala Bogu imaju dionica ko u priči… pa tko želi, nek izvoli… tj. poput ovog primjera… :
"…Mali dioničari moraju biti u najvećem oprezu dok traje obveza za preuzimanje. Jer njihovo je pravo da u tom razdoblju imaju pravo na prodaju dionice po onoj koja je vrijedila na dan nastanka obveze, a ne cijeni trenutačno vrijedećoj na burzi. To je i propisano u Zakonu o preuzimanju dioničkih društava. Dakle, mali dioničari tih društava u obvezi mogu se namiriti ovrhom putem nadležnog trgovačkog suda. Pisali smo već da je to učinila i grupa malih dioničara Industrogradnje, a što su nam i sami potvrdili, kao i to da su namireni dionicama Negotiatora u vlasništvu J. Galinca, koji je i predsjednik uprave Industrogradnje…"http://www.vecernji.hr/biznis/ponude-preuzimanja-odugovlace-se-godinama-clanak-205766

btw. ako je cijena/obveze ponude 100 kn… te npr. posjeduješ 1000 kom VLDS-a… kolko bi ti
kom VLDS-a, a po nekoj možebitnoj pravomoćnoj presudi xy trgovačkog suda, FIMAŠI trebali dati za namirenje tvoga potraživanja…?

@zizi
Nisam ja zaboravio…….odgovaram gordy-u jednim primjerom (Galinac)
Plurisu vrijeme curi…….meni ne.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.



@zizi

Nisam ja zaboravio…….odgovaram gordy-u jednim primjerom (Galinac)
Plurisu vrijeme curi…….meni ne.

Eto vidiš… upravo tako… Plurisu & Co. … vrijeme curi…

mislim da bi ovo danas moglo u minus

New Report

Close