VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Ovdje igru vodi udružena grupa špekulanata.Najprije su kupili po 14.Napucali sve do 37,
a sada prodaju uglavnom malim igračima.Ne znaći da ti mali ne mogu kupiti desetke tisuće
ovih dionica.Jedina dionica koja je danas imala kontra smjer je Validus.Iskorištena prilika za izlazak.
I ja se ulovio na lijepak.
Pobrkao prvih deset dioničara Varaždinske banke sa prvih deset Validusa.Tek sada primjetio.
Greške se plaćaju.Ali s obzirom na BV za strpljive ovo je jeftino.Ali špekulantima se žuri u novi
đir i nove pobjede i zato očekujem vozanje .Prilika za trejdanje,ali i opasnost kada špekulanti dođa blizu kraja
iskrcaju pa ponovno ubiju dionicu.Pa njihov ulaz je na 14.Ipak kupnja vlastitih dionica pruža nadu da nećemo ispod 25.

Ipak smo u današnjem trgovanju imali veliku nelogičnost.Dionica je pala ispod 23,a razlog je bila
relativno mala kupnja u odnosu na prodaju.Kupnja i prodaja su u tom trenutku bile izjednačene,a
onda odjedanput plima na BIDU i povratak prema 26.Tako da zaista možda imamo i kupca koji je spreman platiti i po 25 i više..A možda su špekulanti malo odglumili ozbiljnog kupca i vratili nazad dionice koje su danas ili dva dana ranije malo skuplje prodali.
A rano jutros kupci su bili naivni,a kasnije su oni i prodavali uz gubitke.Logično.I ja napravio
ova zadnja tri dana pet šest điri.Krenulo dobro,ali danas spušio i u trejdanju i u padu dionice.

još malo pa obljetnica točno dvije godine od prvog ikada posta gospodine lopine na validusu. pripremit ćemo rođendansku tortu. dakle da izmijenite cijene u postu onda i danas ne bi primjetili razliku [smiley] gospon lopina sjećate li se onog tjedna kad je protrgovano u 5 dana pola milijuna dionica, a nije došlo do većih promjena u top10, što vas je i dovuklo na validus. e to su bila vremena kad smo trgovali na X skrbničkih, a i tada je ušao špekulativno jedan gospodin koji me podsjeća na ovu ekipu ovdje danas. istina zaradio je gotovo 100% ali jednim brutalnim iskrcavanjem portfelja. ista pjesma, drugi svirači. mi veterani koji smo tada igrali igru i pisali na forumu smo se povukli u druge vode i ostavili igračku novim klincima. da vidimo može li ju novi naraštaj napuhati s 12 do 35 opet na osnovi ponovljenih priča o NAVu i discountu na ex ZIFove, a da istovremeno novim kupcima koji će biti glavna stavka za masterplan uspiju skrenuti pažnju da je NAV rađen po nabavnoj cijeni, a ne trenutnoj i usklađenoj s kretanjima d.d. u sastavu holdinga zadnjih 5 godina na ZSE (konkretno kompletno pojeden temeljni kapital VIS, MILS i HEFE gubicima, rasprodan VART, VABA na oko 4%ROE što je gotovo identično u usporedbi s ostalim regionalnim bankama te okarakterizirano kao fair value i uskoro će biti prodana da se pokriju gubici). e sad vidim da sadašnja gospoda koja ovdje piše prilično oštro brani validus ali na koji način? ne da se spominje bilanca i okrene jedna prava analiza holdinga nego misterioznim iščekivanjima ”nečeg uskoro” što će se desiti i svima dovesti med i mlijeko. gospodo iz ”konzorcija” objasnite nam zašto validus vrijedi više nego što se danas trži i zašto ovo ne postaje balon već investicija. kada ode vaba iz portfelja, izravnaju se dugovi ostat će VLDS-R-A koji će u svom portfelju imati tvrtke s pojedenim temeljnim kapitalom i gubucima. obzirom da je to holding kolika će biti njegova fair cijena i koliko će novi kupci moći dobiti ROE na svoju investiciju. hvala [wink] i pitanje za gospodina šelebaja: kad će biti isplaćena dividenda od 4 kn po dionici? ja ju još čekam iako sam svjestan da mi ju je pojela inflacija [thumbsup]
[/quote]

pa neće uspjet napuhavanje do 35 kad si upravo provalio plan, sram te bilo [lol] [angry]

slijedi nam precesija

Validus se dobro drži,ali kao šta sam vam rekao neki dani,nema up bez pozitivnih vijesti,još uvijek ste oko 12 +- 1kn,ali i to je dobro.Kolega Samsarov dobro zbori,ljubite alabami ruke svi vi koji ste još uvijek unutra.Sretno

@discover
ne, ne mi smo provalili njegov plan…
– budući da je očekuje dividendu za 2006 očito ima xy komada dionica koje nije prodao nakon 30.10.2007 god…
– budući da ih je kupio prije 30.10.2007, znači da ako ih je kupio u 2007 god. iste platio između 130-210 kn, odnosno možda u 2006 god. između 50-150 kn…
Shodno gore navdenom izgledno da planira debelo još povoljno dokupit VLDS te istog drastično dizati kako bi si djelomiočno amortizirao gore navedene debelo-debele gubitke…, naravno ako nije kupio
1 ili 2 suvenirske dionice, pa mu je iste doista inflacija već pojela…

No, možda je upravo on poslovni partner top 1. ili top 2., pa je upravo on 01.08.2003 platio VLDS po 9,01 KN tj. sam taj dan kupio 11.102 kom… Ako, da svaka mu čast te blago njemu… [lol]

btw: zadnje navedeno isključujem, jer svaki ozbiljan investitor valjda sam, a bez da moljaka za info, valjda bi sam znao da zastara prava na dividendu iz 2006, zastarjeva na kraju poslovne godine 2012…


treba biti svjestan da je ova cijena narasla od 10 kn na 13 samo na špekulacijama i snažnoj potpori kupnji alabame. da se on makne, cijena je za mjesec dana opet ispod 10 kn jer ne može cijena dionice firme koja je u blokadi računa skoro 2 godine rasti bez novih pozitivnih vijesti kojih nema, osim što se po 50x ponavljaju iste vijesti i uvlače novi naivci unutra koji će prodavati na prvi šušanj

To če se i desiti kad on proda a onda ih stavlj na ask i cijena doli

Jel može netko staviti top 10 molim vas?

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

misliš na ovo

1. PLURIS D.D. 985.107 36,46 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
2. NIKOMAT D.O.O. 342.898 12,69 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
3. VALIDUS D.D. (1/1) 51.061 1,89 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
4. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 47.061 1,74 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
5. PBZ D.D. 39.956 1,48 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. HORVAT MILAN 34.372 1,27 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
7. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 32.872 1,22 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
8. ALBRECHT SCHLEICHER KG 24.000 0,89 Osnovni račun BURSCHEID, NJEMAČKA
9. ŠTIMAC KREŠIMIR 18.884 0,70 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
10. BABIĆ DRAGO 18.586 0,69 Osnovni račun OSIJEK, HRVATSKA
Ukupno: 59,03

pa zašto ne pogledaš na skdd-u?

slijedi nam precesija

Neće mi otvorit. Fino smo se zabetonirali na 13 kn.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Ovo izgleda da je sve minirano, sad samo treba netko zapaliti fitilj…

“The only way to get smarter is by playing a smarter opponent.”

prognoziram veći promet tek za sutra

iako će sutra neki bježat van čini mi se – ja ostajem in

slijedi nam precesija

Na ZSE svaki bjegunac biva uvijek uhvaćen… [lol]


Malo domaće zadaće:

početni kapital 200.000 kn

kupiš 20.000 kom x 10 kn xy dionicu = 200.000 kn

10.000 kom držiš – ne trejdaš…

10.000 kom prodaš po 11= 110.000 kn
sa 110.000 kn kupiš 9166 kom po 12 (gubiš količinu al dižeš cijenu)
9166 kom prodaš po 13 kn = 119158 kn
119158 kn kupiš 8511 kom po 14 Kn
8511 kom prodaš po 15 kn = 127665
127665 kn kupiš 7979 kom po 16 kn

gornjih ne diranih 10.000 kom + 7979 kom trejdanih x na 17 kn prodanih = 305.643 kn tj. digo si cijenu sam – uz malu tuđu povremenu pripomoć za 70%, al zaradio si sigurnih 105.643 kn (minus sitna provizija)

Dakle ne kudite Alabamu bez argumenata – VLDS je jedino on do sada u nekoj većoj mjeri dizao!!! A s obzirom da su konstantno ostali trejderi koristili njegove velike naloge na bidu kao garanciju/tampon branu za njihove jogurt igrice te rušili konstantno cijenu, umjesto da pripomognu bidu i rasterete ask, jedini način da diže postepeno VLDS je Alabami moguć na gore navedeni način tj. da mu se portfelj ponekad poveća a ponekad smanji… i zato svaka mu čast – posebice jer sve radi sam, naravno za sebe ali i za nas koji smo in…

Shodno tome zašutite svi Vi neuki amateri te jogurt investitori…

vratimo se u malu školu…

dakle iako ovo funkcionira teoretski, dizanjem cijene dostižu se tuđi targeti i imaš sve više prodavaća, dakle da bi to mogao održati treba ti oooooooogroman keš na bidu – zato to praktično nitko od nas nemože na dionici s ovoliko trejdera – jer njima je i +burek target

smatram i ogromni nalog od uvaženog kolege na bidu premalim u ovom slučaju – stoga su mi jaaaaako interesantne izlazne strategije svih vas pa tko ima hrabrosti nek se očituje – nije pretjerano pametno to napraviti jer ako kažeš što radiš teže će ti to biti napraviti – međutim neki to ipak rade burek gore dole

[thumbsup]

slijedi nam precesija

Mislim da TA nije baš pouzdana za Validus, ali dok čekamo vijesti možemo kratiti vrijeme… ovako mi se čini da bi moglo rasti.
No, vijesti su ipak važnije. Vidjet ćemo u srijedu je li itko zainteresiran za Mirnu. Ako bude, makar i samo jedan pa ode po navedenoj cijeni, mogao bi VLDS rasti. Ako ne, čekat ćemo druge vijesti..

New Report

Close