VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


@Kliring
Malo strpljenja….

sve ok ali uvijek se ovdje moli ljude da se ne stavljaju na ask i sad kad se to konačno događa nema podrške a bid je pun malih.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

@joka
ako se ne varam – večina igračaka prešla je u vlasništvo novog top 3… [lol]


@joka
ako se ne varam – večina igračaka prešla je u vlasništvo novog top 3… [lol]

a ako ih budu htjeli imat igračke bit cu skuplje ovih dana



@joka
ako se ne varam – večina igračaka prešla je u vlasništvo novog top 3… [lol]

a ako ih budu htjeli imat igračke bit cu skuplje ovih dana

[/quote]
a tko im je kriv kad ne čitaju sve vijesti, pa makar i bile one lanjske poput ove donje linkovane gdje se je sama Uprava Podravka još lani izjasnila da: …Pluris ima vrijednu imovinu…
http://www.jutarnji.hr/template/article/article-print.jsp?id=661995

19.05. je blizu… [lol]

Kupac a vjerojatno istovremeno i prodavač nastoji ukupnu količinu na kupnji držati alpari kao i prodaju, e sad za svaki slučaj 20000 tisuća dionica oko 10 kn, ipak se bliži ljetovanje..

U svakom slučaju demonstracija kupovne moći

LP A

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


neće

eto na sreću ni nije, a vi? jeste se nakrcali? malo je vremena do četvrtka…

slijedi nam precesija

Hmm, evo nisam pratio događanja oko naše uzdanice VLDSa oko mjesec dana i ugodno sam iznenađen da se cijena i dalje " drži ",no za sve one koji ovdje pišu mogu samo reći da ja izlazim na oko 100 kn i prije toga ma kakvi god bili cijenovni pomaci na dolje , ili gore mene ne zanimaju – nisam day trader, naravno može biti da ta cijena nikada i nedođe, no odavno sam to već rekao kada je cijena bila negdje oko 6 – 6,5 kn i kada smo neki rijetki od nas kupovali ( pozdrav Joki ) – " ili pukovnik , ili pokojnik – ( pokajnik ) !Gdje nam se izgubio onaj " srbo " fotije koji nas je na 6 kuna uvjeravao da je kupnja na tim razinama čisti gubitak – čak i da dionica ne vrijedi svoju vrijednost koju ostvaruje na tržištu kapitala ipak se predugo vremena drži iznad 6 kuna , a pri tome su mnogi koji su zadovoljni sa nekom manjom zaradom odavno već mogli izaći sa zaradom – sada već i sa 100% zarade ??? Eto , toliko da se zna koji su moji targeti , a kikiriki zarada me ne zanima , naravno uvijek postoji i mogućnost pušinga, no to je ionako uračunato u ovu igru koja se trenutno odigrava na našoj burzi .


heheh odlično, svaka čast. prvo vam je prodao pričuo svemu da slijedite velikog brata i milijun kuna, pa onda priča da ”trejda” pa vam je uvalio prvih 6k da ne bude panike, onda će ga netko slučajno poklopiti par stotina na asku dok se ljuti ili radi ”pritisak za dobrobit svih”. zbog tog će ”slučajno” ispasti iz top 10 ali uz obećanje da se odmah vraća. stavljat će opet veće naloge da se ne osjećate napušteno, a istovremeno će vam kipati ostatak od 18k. pretpostavljam da će vam ju spustiti do 10tak kuna dok ne izleti kompletno. i to je to. ekipa ošišana, čovjek zaradio pare finih 60-tak% (što je ok jer je to i cilj), na kraju nema potpore na bidu, trejderi krenu van jer nam zvijezde vodilje, strah, Vaba ode malo na čekanje, nema vijesti i fino nova runda skakanja s nebodera. prvo gospodin, pa Mimo, pa Rumenige, pa vaba, pa ovaj sad gospodin i tako ukrug.
to je validus, moraš ga voljeti iako te ubio [bye]

Daj mi samo objasni što ti znači riječ " pare " u kojoj ti državi živiš ??


Hmm, evo nisam pratio događanja oko naše uzdanice VLDSa oko mjesec dana i ugodno sam iznenađen da se cijena i dalje " drži ",no za sve one koji ovdje pišu mogu samo reći da ja izlazim na oko 100 kn i prije toga ma kakvi god bili cijenovni pomaci na dolje , ili gore mene ne zanimaju – nisam day trader, naravno može biti da ta cijena nikada i nedođe, no odavno sam to već rekao kada je cijena bila negdje oko 6 – 6,5 kn i kada smo neki rijetki od nas kupovali ( pozdrav Joki ) – " ili pukovnik , ili pokojnik – ( pokajnik ) !Gdje nam se izgubio onaj " srbo " fotije koji nas je na 6 kuna uvjeravao da je kupnja na tim razinama čisti gubitak – čak i da dionica ne vrijedi svoju vrijednost koju ostvaruje na tržištu kapitala ipak se predugo vremena drži iznad 6 kuna , a pri tome su mnogi koji su zadovoljni sa nekom manjom zaradom odavno već mogli izaći sa zaradom – sada već i sa 100% zarade ??? Eto , toliko da se zna koji su moji targeti , a kikiriki zarada me ne zanima , naravno uvijek postoji i mogućnost pušinga, no to je ionako uračunato u ovu igru koja se trenutno odigrava na našoj burzi .

il si hrabar il si lud! a ima nas još [cool]

slijedi nam precesija


Ovdje igru vodi udružena grupa špekulanata.Najprije su kupili po 14.Napucali sve do 37,
a sada prodaju uglavnom malim igračima.Ne znaći da ti mali ne mogu kupiti desetke tisuće
ovih dionica.Jedina dionica koja je danas imala kontra smjer je Validus.Iskorištena prilika za izlazak.
I ja se ulovio na lijepak.
Pobrkao prvih deset dioničara Varaždinske banke sa prvih deset Validusa.Tek sada primjetio.
Greške se plaćaju.Ali s obzirom na BV za strpljive ovo je jeftino.Ali špekulantima se žuri u novi
đir i nove pobjede i zato očekujem vozanje .Prilika za trejdanje,ali i opasnost kada špekulanti dođa blizu kraja
iskrcaju pa ponovno ubiju dionicu.Pa njihov ulaz je na 14.Ipak kupnja vlastitih dionica pruža nadu da nećemo ispod 25.

Ipak smo u današnjem trgovanju imali veliku nelogičnost.Dionica je pala ispod 23,a razlog je bila
relativno mala kupnja u odnosu na prodaju.Kupnja i prodaja su u tom trenutku bile izjednačene,a
onda odjedanput plima na BIDU i povratak prema 26.Tako da zaista možda imamo i kupca koji je spreman platiti i po 25 i više..A možda su špekulanti malo odglumili ozbiljnog kupca i vratili nazad dionice koje su danas ili dva dana ranije malo skuplje prodali.
A rano jutros kupci su bili naivni,a kasnije su oni i prodavali uz gubitke.Logično.I ja napravio
ova zadnja tri dana pet šest điri.Krenulo dobro,ali danas spušio i u trejdanju i u padu dionice.

još malo pa obljetnica točno dvije godine od prvog ikada posta gospodine lopine na validusu. pripremit ćemo rođendansku tortu. dakle da izmijenite cijene u postu onda i danas ne bi primjetili razliku [smiley] gospon lopina sjećate li se onog tjedna kad je protrgovano u 5 dana pola milijuna dionica, a nije došlo do većih promjena u top10, što vas je i dovuklo na validus. e to su bila vremena kad smo trgovali na X skrbničkih, a i tada je ušao špekulativno jedan gospodin koji me podsjeća na ovu ekipu ovdje danas. istina zaradio je gotovo 100% ali jednim brutalnim iskrcavanjem portfelja. ista pjesma, drugi svirači. mi veterani koji smo tada igrali igru i pisali na forumu smo se povukli u druge vode i ostavili igračku novim klincima. da vidimo može li ju novi naraštaj napuhati s 12 do 35 opet na osnovi ponovljenih priča o NAVu i discountu na ex ZIFove, a da istovremeno novim kupcima koji će biti glavna stavka za masterplan uspiju skrenuti pažnju da je NAV rađen po nabavnoj cijeni, a ne trenutnoj i usklađenoj s kretanjima d.d. u sastavu holdinga zadnjih 5 godina na ZSE (konkretno kompletno pojeden temeljni kapital VIS, MILS i HEFE gubicima, rasprodan VART, VABA na oko 4%ROE što je gotovo identično u usporedbi s ostalim regionalnim bankama te okarakterizirano kao fair value i uskoro će biti prodana da se pokriju gubici). e sad vidim da sadašnja gospoda koja ovdje piše prilično oštro brani validus ali na koji način? ne da se spominje bilanca i okrene jedna prava analiza holdinga nego misterioznim iščekivanjima ”nečeg uskoro” što će se desiti i svima dovesti med i mlijeko. gospodo iz ”konzorcija” objasnite nam zašto validus vrijedi više nego što se danas trži i zašto ovo ne postaje balon već investicija. kada ode vaba iz portfelja, izravnaju se dugovi ostat će VLDS-R-A koji će u svom portfelju imati tvrtke s pojedenim temeljnim kapitalom i gubucima. obzirom da je to holding kolika će biti njegova fair cijena i koliko će novi kupci moći dobiti ROE na svoju investiciju. hvala [wink] i pitanje za gospodina šelebaja: kad će biti isplaćena dividenda od 4 kn po dionici? ja ju još čekam iako sam svjestan da mi ju je pojela inflacija [thumbsup]

Blue Horseshoe loves Anacott Steel (moje postove shvatite kao moje osobno razmišljanje, ne kao nagovor na kupnju ili prodaju)

treba biti svjestan da je ova cijena narasla od 10 kn na 13 samo na špekulacijama i snažnoj potpori kupnji alabame. da se on makne, cijena je za mjesec dana opet ispod 10 kn jer ne može cijena dionice firme koja je u blokadi računa skoro 2 godine rasti bez novih pozitivnih vijesti kojih nema, osim što se po 50x ponavljaju iste vijesti i uvlače novi naivci unutra koji će prodavati na prvi šušanj

Za svaku igru treba prvo ubacit žeton… no, ako želite samo piskarati možete se pokušat prijavit za zapsiničare sjednica sabora… možda vam je natječaj za iste otvoren… http://www.sabor.hr/Default.aspx?sec=373 [rolleyes]

New Report

Close