VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Vjerovatno vide priliku za uči u Đakovštinu.. [lol] pala 20% ..pa da se uđe dok je vrijeme..

Zašto toliko opterećujete ask? Šta je stečaj objavljen?

[/quote]
Da…..i ingra im je bila prilika……jesu se "oparili" tamo.
Pa šta nemožete pričekati veću cijenu, pa onda prodavati?

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.



Vjerovatno vide priliku za uči u Đakovštinu.. [lol] pala 20% ..pa da se uđe dok je vrijeme..

Zašto toliko opterećujete ask? Šta je stečaj objavljen?

[/quote]
Da…..i ingra im je bila prilika……jesu se "oparili" tamo.
Pa šta nemožete pričekati veću cijenu, pa onda prodavati?
[/quote]

Ocekuju da ce jos pasti.

Bez straha, pohlepe i sentimenta.


Zašto toliko opterećujete ask? Šta je stečaj objavljen?

U agramu ukinut dnevni minus i kako sam u ovom trenu/ma uvijek sam/ful u dionicama ne mogu dati
podršku na kupnji.A stalno sam držao tri nasloga na kupnji /1000,500 i 100 ili 200/.I izgleda da na BIDU nedostaje
malih dosadnih kamikaza.
Možda i bolje da malo padne i da se još dokupi.Vrijeme nam ide u prilog,a trebali bi izaći kupci
koji se boje ove dionice.
Ipak bez konstantne Alabamine podrške izgleda da lagano klizimo.

U VALIDUSU će biti i meda i mlijeka.



Zašto toliko opterećujete ask? Šta je stečaj objavljen?

U agramu ukinut dnevni minus i kako sam u ovom trenu/ma uvijek sam/ful u dionicama ne mogu dati
podršku na kupnji.A stalno sam držao tri nasloga na kupnji /1000,500 i 100 ili 200/.I izgleda da na BIDU nedostaje
malih dosadnih kamikaza.
Možda i bolje da malo padne i da se još dokupi.Vrijeme nam ide u prilog,a trebali bi izaći kupci
koji se boje ove dionice.
Ipak bez konstantne Alabamine podrške izgleda da lagano klizimo.

U VALIDUSU će biti i meda i mlijeka.
[/quote]
Koliko sam ja danas uspio pratiti (bio sam odsutan par sati) i sada pregledao ovaj jad i bijedu današnjeg trgovanja, mišljenja sam da nisu kamikaze na bidu (kupnji) nego na asku (prodaji)
Tom shemom sam se i sam znao služiti na zse-u. Zatrpaš prodaju (prvih 5 do 6 naloga) velikom količinom….psihološki efekt je da će polupati po kupnji, ali on (ili ona, ili par njih) ustvari kupuje i uglavnom je među prvima na bidu. Skupio je 1300 dionica…….neloše za trejdera, jer će tih 1300 sutra staviti skuplje na prodaju.
Sreća, pa nije uspio više skupiti. Vidjećemo kako će sutra otvoriti.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.



@SethHka

vidim da niste pročitali jučerašnji gornji post u svezi ++ vijesti: VLDS je prodao svoj bankarski sektor (VABA Banka i MOJA Banka/ex Fima banka Sarajevo)

pošto ?

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Procitao sam ja to, ali Selebaj nije objavio da je prodao,koliko vidim govori se samo o ponudi, a ne o prodaji (Nista ja ne vjerujem dok ne vidim crno na bijelo). Koliko ce dobiti uopce za Vabu. za tih 513477 dionica, tj koja je cijena po dionici.

Rusitelj vlade ^_^.

Validus bi najpametnije napravio da objavi međunarodni javni poziv za prodaju dionica VABE, a ne da čekaju da netko slučajno zaluta do njih. Vjerujem da bi dobili duplo od ovoga što im sada nude.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!


Procitao sam ja to, ali Selebaj nije objavio da je prodao,koliko vidim govori se samo o ponudi, a ne o prodaji (Nista ja ne vjerujem dok ne vidim crno na bijelo). Koliko ce dobiti uopce za Vabu. za tih 513477 dionica, tj koja je cijena po dionici.

Krivo ste si postavili pitanje… isto bi trebalo glasiti: Koju će premiju Validus i Fimaši (Pluris+Nikomat) dobit za njihov udio u VABI od cca 10.000.000 €, te u Moja Banka-Sarajevo od cca 6.000.000 € [lol] Čim Fimaši dobiju svoj udio, logički se Validus riješava svoje tzv. navodne jamačke obaveze (obaveza koja je u biti regresno pokrivena) jer u zadnjem FI jasno piše da su po osnovi izvanbilančne aktive i pasive, sve obveze za dana jamstva, pokrivena potraživanjima za dana jamstva.
http://www.zse.hr/userdocsimages/financ/VLDS-fin2010-4Q-NotREV-N-HR.pdf [wink]


Procitao sam ja to, ali Selebaj nije objavio da je prodao,koliko vidim govori se samo o ponudi, a ne o prodaji (Nista ja ne vjerujem dok ne vidim crno na bijelo). Koliko ce dobiti uopce za Vabu. za tih 513477 dionica, tj koja je cijena po dionici.

Pa ako dobije i 30 mil kn tj po 60 kn po dionici,to bi bila otprilike sadašnja cijena dionice tj 11 kn
po dioniici.
Prosječna cijena BPBA je 84 kn po dionici i obvezujuća ponuda za ostale bi trebala biti iznad toga.

Napomena:kamikaze na BIDU,mislio sam na trkaće preponaše.

U Validusu će teći med i mlijeko!


Validus bi najpametnije napravio da objavi međunarodni javni poziv za prodaju dionica VABE, a ne da čekaju da netko slučajno zaluta do njih. Vjerujem da bi dobili duplo od ovoga što im sada nude.

Gismund, moje mišljenje sam vam već dao 04.04.:

04.04.11. | 09:00 ZZtop | privatna poruka | profil | korisnik je na listi ignoriranih korisnika | pogledaj poruku
korisnik od: 24.12.2010.

ocjena poruke
25%
zajednica –
moderatori
@gismund
ZZtopTko se imalo razumije u igrice zvane ponude i kontraponude vrlo dobro zna da VABE sada ide po osnovi danih cijenovnih opcija od strane VLDS/a, a ne ponuditelja… tko od ovih 2 ili 3 mogucih kupaca, zeljna paketa VABE u vlasnistvu VLDS, Plurisa i Nikomata, zeli VABU morat ce plati najvisu mogucu cijenu. Ako kupac A zeli VABU morat ce platit premiju na ponudu kupca B , ako kupac B zeli VABU morat ce plati premiju na premijsku cijenu kupca A itd…

[lol]

Hoćete vratiti ove "plašljivce" od par tisuća komada na početak aska?

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

Evo potpore na 10,22 kn…., samo 50.000 komada…, kupnja jača od prodaje….

K/P= 110.653/96.453, naravno to se može promijeniti već u idućoj sekundi, ali lijepo je za vidjeti…

New Report

Close