VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

KOlege,
ponešto znam o Poreznim hebancijama, ali ovaj dug nije planirani dug i nema alternative. U dugu se spominje prisilna naplata u visini 20.000,00 Kuna ili stečaj u prijevodu je pokrenut od Porezne uprave.

Da li će VLDS uspijeti nešto prodati ili kako već i podmiriti Poreznu s 20 milijuna + kamate koje nisu napisali, to neznam.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

@loris
Kolega Matrix90, prije nego što drugi put zboriš nebuloze pročitaj si FI:-)))


KOlege,
ponešto znam o Poreznim hebancijama, ali ovaj dug nije planirani dug i nema alternative. U dugu se spominje prisilna naplata u visini 20.000,00 Kuna ili stečaj u prijevodu je pokrenut od Porezne uprave.

Da li će VLDS uspijeti nešto prodati ili kako već i podmiriti Poreznu s 20 milijuna + kamate koje nisu napisali, to neznam.


A koga je to porezna uprava otjerala u stečaj 3/4 firmi u Hrvatskoj duguju poreznoj upravi


KOlege,
ponešto znam o Poreznim hebancijama, ali ovaj dug nije planirani dug i nema alternative. U dugu se spominje prisilna naplata u visini 20.000,00 Kuna ili stečaj u prijevodu je pokrenut od Porezne uprave.

Da li će VLDS uspijeti nešto prodati ili kako već i podmiriti Poreznu s 20 milijuna + kamate koje nisu napisali, to neznam.


Da ali napisane su rezervacije po osnovi toga duga,koji može biti i manji.
Do sada stečaj nikada nije pokretalo ministarstvo financija za dugove.A bilo bi bolje da jeste
pa se nebi događalo da najčešće vjerovnici ne dobiju ništa ili malo,a vlasnicima nije ostajalo
ništa.
Zašto se Validusu nebi dozvolilo da servisira postojeće dugove postepeno jer je imovina veća od
dugova.Međutim,ovdje se zaista od strane ministarstva financija može napraviti pritisak jer su
u slučaju stečajnog postupka oni u prvom redu naplate.
I zaista bi se moglo dogoditi da se oni prvi naplate i da iskoriste tu mogućnost prava prvenstva i to
već sa prodajom BPBA.
I ucjena je način prisilne naplate.Bitno je da Validus vrijedi puno više od ukupnih dugovanja.

U Validusu teče med i mlijeko!

http://www.poslovni.hr/vijesti/godisnji-gubitak-validusa-dosegnuo-2845-milijuna-kuna-174649.aspx

http://www.poslovni.hr/vijesti/dvadeset-hotela-trazi-spas-u-modelu-c-174260.aspx
Validus/Helios potražuju cca 50.000.000 KN od države
Država potražuje od Validus/Heliosa cca 18.000.000 KN
min. zarada za VLDS/HEFA dakle iznosi 32.000.000 KN :-)))


http://www.poslovni.hr/vijesti/dvadeset-hotela-trazi-spas-u-modelu-c-174260.aspx
Validus/Helios potražuju cca 50.000.000 KN od države
Država potražuje od Validus/Heliosa cca 18.000.000 KN
min. zarada za VLDS/HEFA dakle iznosi 32.000.000 KN :-)))

Aha, kako da ne… baci pogled na vanbilansu pasivu (kolika je?) i pod tačkom 5.2 kako se vodi imovina, a to se konkretno odnosi i na HEFU. Pametnima je već sve odavna jasna….a nasukane kitove ionako više niko i ne gleda.

Zanimljivo je kako se i retorika Selebaja menja, očito je i on svestan da bi se ovde moglo svašta dogoditi samo da se "pravna država" malo pozabavi nekim njegovim izjavama, a obzirom na falsifikovanje izveštaja i donedavne optimistične prognose o vrednosti imovine i dugova.
[bye]

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

Fotije danas nikkei pao 10%.,najveci pad od 1987g.,dax 5% u minusu europa 5% u minusu.,zse tamno creven komplet.,jedina dionica u svijetu koja se danas zeleni vlds.,meni je to dovoljno.,pozz..


Fotije danas nikkei pao 10%.,najveci pad od 1987g.,dax 5% u minusu europa 5% u minusu.,zse tamno creven komplet.,jedina dionica u svijetu koja se danas zeleni vlds.,meni je to dovoljno.,pozz..

Da da, na 5 komada ispeglanih u plus…

Pa šta ne kupuješ onda kad je to tako dobro?
[lol]

A di vam je nesta podupirač cene? Izgleda da je i on dao petama vetra… [lol]

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

@fotije
http://www.instar-informatika.hr/kalkulatori/

može li mi ovaj što svaki put nakon što se netko iskrca po kupnji, skine 1 dionicu s prodaje, objasniti zašto to radi? ne misliš valjda da će ljudi zbog toga pomisliti da se trend okreće i da kreće rast? [lol] [bye]

tekst je predmet diskusije bez nagovora na kupnju ili prodaju

Biće da je kriza i slaba likvidnost i ovde uzela maha, sada se cena pegla samo sa jednim komadom na 9,38…. [lol]

Zanimljvo je to da sada niko od ovde prisutnih ne zaziva Hanfu za rasvetljavanje ovakvih čudnovatih transakcija?

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

New Report

Close