VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



koliko su ono drukeri govorili da je porezni dug? [thumbsup]

40.000.000 Kn
http://www.business.hr/hr/Kompanije/Vijesti/Selebaj-o-milijunskom-dugu-Validusa-On-postoji-ali-zbog-bivse-uprave
[/quote]

Pa to je odlična vijest, pola manji dug od ocekivanog… [thumbsup]



http://zse.hr/default.aspx?id=34484

I nakon svih odbijanaca ostaje nam cca 105 kn po dionioci.

Kapital i rezerve AOP 017 285.301.282 :2.701.538= 105,61

BV =105,61

I to nakon rezervacija od 20,097 mil kn za dug prema državnim institucijama.
S obzirom na okolnosti ovo izgleda odlično.

U VaLIDUSU će teći med i mlijeko!
[/quote]

Je Lopinjo, i moja kuća vrijedi po mom 2 milje eura ali nitko ne da toliko.


Ovaj Validus je nevjerovatan.Novi dug preko 20 m.k.!!!
Vaba na 62,86 kuna?
Koliko je meni poznato,Država će prvo sebe namiriti ako se proda Vaba!
Po tržišnim cijenama društava iz portfelja Validusa dug je po meni nemoguće vratiti!!!
Pozdrav

O čemu ti pričaš kakav novi dug,to je sveukupni dug a da nema duga Vlds bi vrijedio bar 80 kn po dionici



Ovaj Validus je nevjerovatan.Novi dug preko 20 m.k.!!!
Vaba na 62,86 kuna?
Koliko je meni poznato,Država će prvo sebe namiriti ako se proda Vaba!
Po tržišnim cijenama društava iz portfelja Validusa dug je po meni nemoguće vratiti!!!
Pozdrav

O čemu ti pričaš kakav novi dug,to je sveukupni dug a da nema duga Vlds bi vrijedio bar 80 kn po dionici
[/quote]
O čemu Vi to,pa blokada računa još u svibnju 2010 je bila oko 109.532.411 kuna?!
Za zakonskim kamatama je 15% veći samo taj dug!
Pozdrav



Ovaj Validus je nevjerovatan.Novi dug preko 20 m.k.!!!
Vaba na 62,86 kuna?
Koliko je meni poznato,Država će prvo sebe namiriti ako se proda Vaba!
Po tržišnim cijenama društava iz portfelja Validusa dug je po meni nemoguće vratiti!!!
Pozdrav

O čemu ti pričaš kakav novi dug,to je sveukupni dug a da nema duga Vlds bi vrijedio bar 80 kn po dionici
[/quote]

Porezni dug je iskazan u god. FI za 2010 te shodno tome VLDS trenutno po osnovi NAV-a vrijedi 105,61KN po dionici.
Ujedno je zadnje FI potpuno transparentno te su u istome iskazana evidentirana sva potraživanja i obveze za dana jamstva te su time sve dubioze i bivša (+/-) nađanja konačno svima jasna.
Sukladno svim novim + informacijama, logički bi trebao slijediti rast cijene VLDS-a…

Dobro je. Ovdje se napokon transparentno prikazalo koliki su dugovi Validusa,a iz ovoga što se da isčitati -150 milijuna kuna Validus ima potraživanja za izdana jamstva drugima.Je da mu je račun zbog toga u blokadi, ali to će se kad-tad riješiti, a onda će ostati samo vlastiti dug Validusa,koji je zadovoljavajući za firmu sa takvim portfeljem. Toliko.Pozdrav od mene,vidimo se u nekim ljepšim vremenima, na nekim drugim razinama.

Moji postovi nisu poziv na kupnju,prodaju ili bavljenje dionicama.




Ovaj Validus je nevjerovatan.Novi dug preko 20 m.k.!!!
Vaba na 62,86 kuna?
Koliko je meni poznato,Država će prvo sebe namiriti ako se proda Vaba!
Po tržišnim cijenama društava iz portfelja Validusa dug je po meni nemoguće vratiti!!!
Pozdrav

O čemu ti pričaš kakav novi dug,to je sveukupni dug a da nema duga Vlds bi vrijedio bar 80 kn po dionici
[/quote]
O čemu Vi to,pa blokada računa još u svibnju 2010 je bila oko 109.532.411 kuna?!
Za zakonskim kamatama je 15% veći samo taj dug!
Pozdrav
[/quote]
Govorimo o poreznom dugu

Malo detalja:
-broj zaposlenih smanjen sa 7 u trečem kvartalu na dva u četvrtom što će uvjetovati daljnje smanjenje troškova
-četvrti kvartal predstavlja veliko ugodno iznenađenje
da nema rezervacija /vjerovatno radi grijeha iz ranijih razdoblja/četvrti kvartal bi bio skoro pa pozitivan, cjelogodišnji gubitak bi bio oko 8 mil kn i to je sve ostvareno u prvom i drugomk kvartalu
dolaskopm Šelebaja počela je žestoka štednja i racionalizacija
sa nestrpljenjem očekujem FI IQ 2011_da li će
biti pozitivan
Bravo Šelebaj!

U VALIDUSU bi moglo biti i meda i mlijeka!


Ovaj Validus je nevjerovatan.Novi dug preko 20 m.k.!!!
Vaba na 62,86 kuna?
Koliko je meni poznato,Država će prvo sebe namiriti ako se proda Vaba!
Po tržišnim cijenama društava iz portfelja Validusa dug je po meni nemoguće vratiti!!!
Pozdrav

Za porezni dug su izvršene rezervacije i kao posljedica toga u četvrtom kvartalu imamo gubitak
od 20 mil kn.Rezervacija je sada gubitak,ali može biti i dobit ako se u
prigovoru uspije taj dug smanjiti,svako smanjenje je buduća dobit,i to je dio pregovora Šelebaja
Vladimira sa državnim financijerima.

BPBA je pala baš na meni,15 kom ja,50 kom isto ja.Značajno smanjio ulaz.

Što mislite da će potencijalni kupac BPBA radi ove transakcije plačati manje.Ne budite smješni.
Ova današnja prodaja je napravio jaki špekulant koji spušta cijenu da bi za tri sedmice/4.4/kada
BPBA ulazi u redovno trgovanje kupovao radi preuzimanja..Ruši sa malom količinom u posebnom režimu da bi u redovnom
trgovanju kupovao veće količine jeftino,pa čak i malo skuplje.
Na LURI napucava cijenu da bi skuplje prodao.

Čuvajte se ,naročito u dionicama fiminog carstva,uvijek rade naopačke.
Što bi rekao Biće Mladinić!

Pila naopako.

Tako meni izgleda,ali bitno je da se ja krcam što jeftinije.Bolje ner može.

I u BPBA i u Validusu će biti meda i mlijeka u potocima.

Kopam malo nešto po SKDD, pa naletio na ovo:
S obzirom da je Pluris d.d. relativno najveći dioničar Validusa, zanimljivo je vidjeti strukturu dioničara Plurisa:

PLURIS D.D./REDOVNE DIONICE FMGR-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. HORVAT MILAN 1.295 30,83 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
2. VABA D.D. BANKA VARAŽDIN 840 20,00 Skrb. račun VARAŽDIN, HRVATSKA
3. VABA D.D. BANKA VARAŽDIN 840 20,00 Skrb. račun VARAŽDIN, HRVATSKA
4. WEISSBARTH LILJANA 593 14,12 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
5. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 390 9,29 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. HORVAT DARKO 84 2,00 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
7. GLEDIĆ JASENKA 84 2,00 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
8. EQUITAS D.D. 53 1,26 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
9. DURAN TEOFIK 21 0,50 Osnovni račun OSIJEK, HRVATSKA
Ukupno: 100,00

Porezni dug varaždinskog Validusa prema državi iznosi 20,6 milijuna kuna, objavila je u ponedjeljak tvrtka na Zagrebačkoj burzi.

Doda li se taj iznos utvrđenom dugu iz predstečajnog postupka pokrenutog, a odmah potom obustavljenog u studenom, Validus vjerovnicima duguje najmanje 165 milijuna kuna. Najveći dio poreznog duga, koji se odnosi na poslovanje od 2005. naovamo, iznosi 13,4 milijuna kuna i kompanija ga duguje za PDV, dok je 6,4 milijuna kuna dug državnoj blagajni na ime poreza na dobit. Ostale, financijski manje zahtjevne stavke odnose se na poreze na tvrtku
Izvor>Poslovni.hr 15.03.2011
Pozdrav


Porezni dug varaždinskog Validusa prema državi iznosi 20,6 milijuna kuna, objavila je u ponedjeljak tvrtka na Zagrebačkoj burzi.

Doda li se taj iznos utvrđenom dugu iz predstečajnog postupka pokrenutog, a odmah potom obustavljenog u studenom, Validus vjerovnicima duguje najmanje 165 milijuna kuna. Najveći dio poreznog duga, koji se odnosi na poslovanje od 2005. naovamo, iznosi 13,4 milijuna kuna i kompanija ga duguje za PDV, dok je 6,4 milijuna kuna dug državnoj blagajni na ime poreza na dobit. Ostale, financijski manje zahtjevne stavke odnose se na poreze na tvrtku
Izvor>Poslovni.hr 15.03.2011
Pozdrav


Taj dug je pokriven sa rezervacijama.
I zbog toga je gubitak u 2010. bio 28 mil kn.Bez tih rezervacija gubitak za 2010.gubitak bi bio cca
8 mil kn i to je najmanje u zadnje tri godine.Gubici su sve manji.
Nakon tih rezervacija nama dioničarima ostaje "samo" 105 kn po dionici.Da ali i dug od 145 mil kn
ili 54 kn po dionici.
Od tih 145 Podravka potražuje 25 od Validusa, a kao garancija je 20 % dionica Mirne Rovinj.
I to je evidentirano u bilanci kao dug validusa.
Dug od 75 mil kn je odobren Fimi/sada plauris i nikomat/od HBORa i za to je Validus u zalog dao dionice
BPBA.A fimaši su Validusu dali u zalog 750.000 dionica Validusa/dokapitalizacija/,a garantiraju
i sa svim nekretninama koje ne smiju otuđiti.Dakle ,ovih 75 mil kn gdje je Validus sudužnik,a dužnik su fima i njeni nasljednici,je pokriveno sa kolateralom u potpunosti.
I čak kada bi se sve svalilo na Validus i kada bi platio cjelokupne obveze bi ostalo polovina vrijednosti BV tj preko 50 kn po dionici.
Naravno uz prodaju imovine po fair vrijednosti,postepeno i bez stečajnog pritiska.
Prve prodaje su krenule:MILS i BPBA prvi idu u prodaju.
Za sada sve ide svojim tokom.Istina sporo ali transparentno i Validus na ZSE uredno daje sve bitne informacije,a špekulanti vozaju male dioničare.
Mene ne,ja svoje čuvam i dokupljujem na pozitivne vijesti.
A kako je ovo izvješće jako dobro normalno da je danas bio dan za dokup.
I sutra po ovim cijenama.

U Validusu će biti i meda i mlijeka.

New Report

Close