VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


recite vi šta hoćete ali ovo danas je bilo rezervirano za iskrcavanje. od kud svi oni ogromni nalozi na prodaji? dajte molim vas. sutra blokada pa opet dole.

Iskreno se nadam da griješite.


recite vi šta hoćete ali ovo danas je bilo rezervirano za iskrcavanje. od kud svi oni ogromni nalozi na prodaji? dajte molim vas. sutra blokada pa opet dole.

i nije se dalo da ide u blokadu…

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?




Ne mogu vjerovati da nitko nije primjetio nalog od 100.000 komada koji je nakon objave došao na bid na 11 kn.

http://www.poslovni.hr/vijesti/gedike-povukao-zahtjev-za-pokretanjem-stecaja-nad-validusom-170965.aspx


Ja sam primijetio……..jer sam ga stavio
[/quote]
Padobranac….ha ha ovo me nasmijalo!
[/quote]

Mene nije…sijećam se prije par godina kad nas je tako zahebavao s nalozima na atpl

Danas nazad na 14 kn ha ?



Objavljena godišnja i crvena FI za 2010 god. VLDS- poduzeća.
Mirna Rovinj -5.431.006 KN
http://www.zse.hr/userdocsimages/financ/MRNA-fin2010-4Q-NotREV-K-HR.pdf
Breza d.d. -3.789.594 KN
http://www.zse.hr/userdocsimages/financ/BRIN-fin2010-4Q-NotREV-N-HR.PDF
Ostala FI za 2010 god. VLDS firmi na ZSE za sada nisu još objavljena.

Što reći na ovako bezoćno drukanje.
Zadnje izvješće Validus je od 30.09.2010.
VLDS ia 20% vlasništva Mirne ,a kako u zadnjenm kvartalu 2011.nije ostvaren gubitak znaći da neće
utjecati na vrijednost imovine.
VLDS ima 50.000 dionica BRINA i na dan 30.09.2010 je uz NAV od 51,60 u izvješću prikazano kao imovina od 2,58 mil kn.Kako je BRIN povečao vrijednost NAVA na 31.12.2010 na 52,74 sada ta imovina nije više 2,58 mil kn,nergo 2,637 mil kn.Dakle radi se o dobiti u četvrtom kvartalu.

GospodineZZtop ovo prelazi sve granice dobrog ukusa.Na ljutu ranu dodavati sol ,to nije baš etično. Možda ste nekoga potaknuli da proda ,jer ste ovo plasirali u vrijeme kada su vlasnici bili nervozni zbog pada dionice.Ne volim vrijeđati,ali neka vas bude sram.Da sam ovo primjetio jutros
dobili biste puno bezobrazniji komentar od ovoga.

Na ZSE će biti manje meda i mlijeka dok ima ciljano ZZtopovskih komentara.

[/quote]
Manipulatori kao ZTtop će vam plasirati negativnu vijest koja nema utjecaja kada nemate dovoljno
vremena da to analizirate.Međutim u slučaju BRINA i ja sam druker na temelju zadnjeg komentara.
BRIN je u zadnja dva mjeseca povečao svoj portfelj za preko 8%,ali kako se radi od 50.000 dionica po zadnjoj cijeni od 19 kn radi se od samo 950 tis.kn,a to ćini samo 0,35 % od imovine od cca
270 mil kn,koliko prema zadnjim izvješćima piza Validus.
U ovom trenu najvrijedniji dio portfelja je BPBA.
Kada je došla obavijest o potencijalnom preuzimanju BPBA cijena banke je bila 63.
Jedna kuna na 500.000 dionica je 500.000 kn.U preuzimanju minimalna cijena je tromjesečni prosjek na burzi.Zadnja cijena je 95 i tako već tri dana.Interes dioničara Validusa je da ta cijena
bude što veća,a i da tromjesečni prosjek bude što veći.A da bi taj prosjek veći treba BPBA
ubaciti u redovno trgovanje da bi prometi bili što veći na većim cijenama.Interes svakog dugoročnijeg investitora je da BPBA uđe u redovno trgovanje,pa bi trebalo pomoći malo
kupnju na BPBA.Treba nam još 230.000 kn prometa na BPBA/trguje se u posebnom režimu točno
u 13 sati/.Naravno,ja nisam dugoročni ako ne njušim veliku dobit.U Validusu sam kratkoročno,srednjoročno,a vjerovatno i dugoročno.
Dakle,pomognimo sebi kupujuči BPBA.Ima nas puno u Validusu.Nas pedestak po 10 do 20 kom
BPBA na kupnji i pomogli smo sebi.
Netko će reći da sam druker.Ne ovo je prijedlog u zajedničkom interesu svih vlasnika Validusa.
A mislim da bi se i u BPBA moglo dobro zaraditi.

Rizik preuzmite na sebe.Validus vrluda i toga trebate biti svjesni.A ako imate slabe živce ne igrajte se ovdje.Jučerašnji dan je za mene bio unosan,ali i nevjerovatnoo stresan.

U Validusu teče med i mlijeko!


A kad većina prodaje ja odlučio malo dokupit. Poklopilo me na 9.80…

Jučer u 10.50h kupio po najnižoj i vlastoručno spriječio negativnu blokadu. I za to dobio samo 50% ccc.[lol]
Moram kazati da mi je ovo bila jedna od zabavnijih avantura te se moram zahvaliti drugim jahačima ove karavane prvenstveno g. Alabami na iskrenosti, timingu, dosljednosti i prognozama, te kolegi g. Walteru33, a i ostalima koji su ostali hladnih glava (i nadam se uskoro punih džepova).

Predlažem upravi Validusa da istima izda zahvalnice tipa branitelj HR. gospodarstva prvog reda sa lentom Radića ili slično. [lol]


vlds ide gore. ocjene?

Nije bitno koliko,samo neka se zeleni… [lol] [thumbsup]



vlds ide gore. ocjene?

Nije bitno koliko,samo neka se zeleni… [lol] [thumbsup]
[/quote]

Trebali bi odmah na otvaranju iznad 13 kn jer od tamo je pao VLDS nakon Gedikeovog zahtjeva za stečaj…
Cijena VLDS sada je kao da je VLDS u stečaju (tj. kao cijena DKVS-a koji jest u stečaju), tako da tržište tek treba nagraditi Validus rastom zbog:
1. otklanjanja svih zahtjeva za stečaj
2. indikativne ponude nizozemskog fonda (a navodno ih ima još 2) za kupnju dionica VABE
3. skore finalizacije dogovora s HBOR-om o deblokadi računa
4. skorog dogovora sa svim drugim vjerovnicima o restrukturiranju društva VLDS

Pa ako sve ove pozitivne vijesti ne vrijede barem 15 kn (po meni i 20), onda ne znam što vrijedi [thumbsup]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Slažem se s gore navedenim i biti ću toliko slobodan pa prognozirati brojku od 13.60 danas. A i to je po meni prilično konzervativno…

ne znam baš na otvaranju koliko ćemo potegnut jer je već sad ask na granici blokade sa 200tinjak komada. možemo u blokadu sa 1 komadom ako se ovi povuku

Kolega Loris, gdje ste bili ove zadnje dane sa svojom poreznom upravom i stvaranjem od misa slona sa Vasom igrom rijeci? Procitajte post od kolege Gismunda pa iako znam da Vas to boli ali ipak cinjenice u ovom trenutku na burzi pokazuju realnost da ne mozete vise niti zamisliti kupiti ovu dionicu po iznosu za mrvice kruha jer Vam je u ovom trenutku na ponudi 2125 kom do 13 kn, sto u prijevodu znaci da ce u prvoj minuti najvjerojatnije u blokadu, ali pozitivnu te Vi mozete slobodno u sebi blokirati Vase interese da se ovu dionicu zakuca na razine duplo manje sto je Vama i inima bilo u interesu, to je evidentno. Zao mi je kolega [wink].
Sa druge strane porezna i nije tako spora da ne bi do sada zavrnila vratom jednom Validusu ako misli da ima bas takve temelje kao jedini izlaz jer nije ovo firma niti Sanaderova niti Jacina da bi joj imao netko bas tako zestoko cuvati ledja, stoga sorry kolega Vi i ostali (na ekavici ovdje) drukali ste i sada pod teskom nervozom nastavljate se samo sramotiti. Ako Vam je to cilj u ovom lijepom suncanom danu, samo dajte, a mi ostali, vlasnici ove dionice cemo bas posteno uzivati u ovom lijepom i divnom danu…. ovo se zove nagrada za strpljivost a ona je slatka kao Svicarska cokoladica. Aj, zivili kolega Loris i no sikiriki, lose utjece na kardiovasklularni sustav.





Ne mogu vjerovati da nitko nije primjetio nalog od 100.000 komada koji je nakon objave došao na bid na 11 kn.

http://www.poslovni.hr/vijesti/gedike-povukao-zahtjev-za-pokretanjem-stecaja-nad-validusom-170965.aspx


Ja sam primijetio……..jer sam ga stavio
[/quote]
Padobranac….ha ha ovo me nasmijalo!
[/quote]

Mene nije…sijećam se prije par godina kad nas je tako zahebavao s nalozima na atpl
[/quote]
Istina, ali i tamo sam pisao šta radim. I na dlkv……..i da sad dalje ne nabrajam.
Za razliku od drugih, bar ne lažem, transparentno uvijek kažem šta radim. Naravno, nekima se to ne sviđa. Moj način ulaganja je drugačiji od tvog (i puno veći) I ovdje me pljuju, ali navikao sam.
Rekao sam da ću o prodaji dionica vlds, razmisliti kada se transparentno objavi cijena za vabu.
I na kraju, cijenjeni kolega, jedan savjet (ako ga želite poslušati: Nemojte nikada zavirivati u tuđe novčanike i miješati se u tuđe brakove, jer če te samo tako steći prave prijatelje u životu.
Sa štovanjem, i lijep pozdrav-

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

New Report

Close