VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.






Hvala svima na izvrsnom dokupu danas. Alabama, sretno.

Na čemu? Pa vidiš da se zahebavam sa fotijeom. Ne pada mi napamet prodati ni komada dok transparentno ne objave cijenu koju su dobili za dionice vabe.
[/quote]

A šta ako pre toga proglase bankrot?

[/quote]
Matori, ajde ti nama pošteno kaži koliko si već zaradio na validusu? Koliko tih hartija trenutno imadeš? Pusti bankrot, ne plaši ljude…….pa prvo bi trebala HR. bankrotirati…….ona je malo više dužna…..
[/quote]

HR ima i "malo više" imovine i bolje kolaterala za istu. A i kešflou je kakav-takav.
[/quote]
Istina, matori……ali i validusu će nešto kapnuti od prodaje vabe. Ajd ti ko belosvetski čovek i ekonomista probaj izračunati da li će cena (hipotetski naravno) od 150 kuna (ne dinara) po dionici vabe išta da pomognu validusu i njegovim marionetama. Pričamo, onako ko ljudi…neobavezno

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

Pogledajte bid, pogledajte ask – hoce li netko komentirati? Mozda kolega Fotilije [kiss]?

Sorry kolega, al za VABU nije niti malo evidentan :
http://www.zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=BPBA-R-A
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/yVaFR9i0iglAEuiyCZq7lA==.pdf




Jos da mi je uci po 9 kn… ali nedaju mi [undecid]

za par dana će ti prodaja biti na 9 kn, samo što nitko neće kupovati.
pa ljudi jeste svjesni da bilo tko od vjerovnika Validusa također svaki čas može dati zahtjev za stečaj i d aonda više nema povratka? zbog duga za vodu, struju plin itd? za plaće radnika? a ništa Validus ne plaća jer je račun blokiran duže od godinu dana!
[/quote]

Da, racun je blokiran godinu dana ali kolega objasnite zasto nisu podnijeli zahtjev za stecajem?! Nemojte se baviti gatanjem jer jednako kao sto bi mogli vjerovnici zatraziti stecaj tako bi i sada mogao vlds prodati udio Vabe i podmiriti dugove. Ponuda za otkup Vabe je evidentna zar ne? Stoga….
[/quote]

Na upit Upravi Validus d.d. ista je odgovorila da im nisu poznate nove materijalne cinjenice koje bi mogle utjecati na promjenu cijene dionica. [/b]


To što je zaprimljen zahtjev ne znači da validus ide u stečaj.Dok sudac odredi datum već će vaba biti prodana,a firma van blokade i kakve onda koristi od zaprimljenog zahtjeva?!

Upravo u tome je cijela poanta:
Gedike je dao zahtjev za stečaj prije nego je došla ponuda – da spriječi prodaju VABE zbog nečijih interesa, jer kao novi pridošli vjerovnik mora biti suglasan sa prodajom VABE:
"Validus će odmah pokrenuti pregovore sa vjerovnicima čije odobrenje je neophodno za nastavak navedene transakcije" rekao je Šelebaj…
btw: da VLDS i Pluris uspiju prodat svoj udio VABE – Balkan itd. fondu isti bi imao preko 50% dionica, a to će netki itekako dobrano pokušat više nego max. spriječiti…



by, by… Odoh nažalost i ja – dok je vrijeme…
Zvao upravo trgovački sud u Varaždinu – ured stečajnih predmeta direktan broj: 042-401-921
gospođa na telefonu potvrdila da je stečajni zahtje zaprimljen te da će ročište biti objavljeno na ročišniku suda kada sudac odredi datum.
Datum, barem do malo prije još nije određen, zbog ostalih prije zaprilmljenih predmeta koje zaduženi sudac, prije ročišta za VLDS-a, mora zakazati.

izgleda da ovdje stvarno ide ključ u bravu? sreća da je cijena još uvijek iznad 10 kn, pa se može prodati s nekim plusem [thumbsup]
[/quote]

Curiosity (dobar Vam je nick), kada ste vec bili tako znatizeljni pa preko telefona dobili navodno ove informacije, pa recite nam koju ste to toplu vodu otkrili?! Objavljeno je javno da je osoba XY podnijela zahtjev za pokretanjem stecajnog postupka, stoga Vi nam nista novo ovdje niste postavili. Nadalje, svatko svakoga danas moze staviti na sud, zar ne? Pitate li se zasto je ta ista osoba XY to napravila ako se znalo da postoje zainteresirani kupci za Vabu? A ono sto je od svega najinteresantnije jeste cinjenica ZASTO je informacija o necijem prijedlogu za stecaj Validusa prenesena u medijima u nedjelju DAN NAKON sto je Selebaj izjavio da su Nizozemci zainteresirani za Vabu?! Ma nemojte prodavati muda za bubrege. Pametnom dosta.
P.s. Datum kao nije odredjen zbog prevelikog posla, ma joooooj! Kada se predmet podnese na sud ODMAH SE ODREDJUJE datum. Ne vjerujem da je tamo takva ogranicenost da na taj nacin ne funkcioniraju. Znam sta je sud, i kada je moj odvjetnik podnio sudu prijavu zbog x ili y razloga, ODMAH je bio odredjen datum. Toliko.
Inace, o Vasim "insider" informacijama da ste preko telefona dobili podatke, tko vjeruje neka samo i dalje fura takve filmove. Ne jos zadugo.

a da bi se spriječilo prodaju vabe treba dat bolju ponudu. dakle vaba je trenutno in. ili rade za taj fond i na taj način stiskaju vlds da pristane na nižu cijenu za vabu. na kraju dolazimo do toga da je jedino relevantno koja će se cijena dogovoriti za vabu. nikakve priče o stečaju i sl.

Pozdrav svima ,rasprodao sam sve. Prerizično mi je da opet čekam od 6 kuna da se uspije izvući.Sorry.

Moji postovi nisu poziv na kupnju,prodaju ili bavljenje dionicama.

Interesantno je da svi koji su prodali ili "nikada" nisu ni imali (prije bi kupili krepanu mačku, nego vlds) pišu na ovoj temi i dijele si 100-tice……a nama kolčeve. Ne patim od ocjenjivanja jer sam davno završio školovanje, ali samo primjećujem.

p.s. ocijeniti ovaj post sa jedinicom…….dajte si gušta [thumbsup]

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.


Sorry kolega, al za VABU nije niti malo evidentan :
http://www.zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=BPBA-R-A
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/yVaFR9i0iglAEuiyCZq7lA==.pdf




Jos da mi je uci po 9 kn… ali nedaju mi [undecid]

za par dana će ti prodaja biti na 9 kn, samo što nitko neće kupovati.
pa ljudi jeste svjesni da bilo tko od vjerovnika Validusa također svaki čas može dati zahtjev za stečaj i d aonda više nema povratka? zbog duga za vodu, struju plin itd? za plaće radnika? a ništa Validus ne plaća jer je račun blokiran duže od godinu dana!
[/quote]

Da, racun je blokiran godinu dana ali kolega objasnite zasto nisu podnijeli zahtjev za stecajem?! Nemojte se baviti gatanjem jer jednako kao sto bi mogli vjerovnici zatraziti stecaj tako bi i sada mogao vlds prodati udio Vabe i podmiriti dugove. Ponuda za otkup Vabe je evidentna zar ne? Stoga….
[/quote]

[/quote]

I? Zar jedna banka MORA navoditi promjene vlasnicke strukture? Odnosno, ako Vlds proda svoj udio u njoj zar se to nuzno mora iznositi na Skupstini? Ma daj kolega, samo naivce navlacite a neznam kako Vam nije jasno da burza NE RADI niti na osnovu Vaseg ili mog misljenja. Ovdje je nekolicina ljudi pa dajte barem budite fer jedni prema drugima ako imate ovu dionicu. Bilo je promjena i u drugim firmama u vlasnickoj strukturi pa nisu se navodili kao dnevni redovi na skupstinama. o cemu Vi pricate?

Laiv@
Nazovite pa se uvjerite u moje navode – al vas je očito strah nazvati i provjeriti što sam rekao
042-401-921

Kako mi je zadovoljstvo gledati ovdje jedinice jer ocito svojim rijecima ribam nekome mozak [wink]. Pitam se zasto 🙂 Zao mi je sto ste van dionice i sada bi ju htjeli slomiti do 5 kn pa da si napunite djepove sa 300 posto u mj dana ali …..

New Report

Close