VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

hehe fakat šupalj bid, to sam i govorio…

makar ovo je ispalo danas jadno – nisu uspjeli ni u blokadu zakucat…

ajmo sad udar na desno [cool]

slijedi nam precesija

Prošao prvi val panike i šišanja! Da li je bio i zadnji?!

manje je više, a više još više

Ajmo malo pogledati medijske objave ovaj vikend 🙂 U prvom redu, objavili su u SUBOTU da se prodaje udio u Vaba banci pa onda u NEDJELJU su objavili da je taj doticni podnio zahtjev za stecaj i to gle cuda prije 2 tjedna a BAS SAD U NEDJELJU su novinarcici KAO SLUCAJNO dosli do te informacije i izbacili ju vani :-))) Veliko citanje izmedju redaka treba primjeniti u ovoj prici.


hehehe ja kad vidim da negdje alabama ulazi gdje je mala tržišna kapitalizacija režem i bježim van odmah nakon prvog plusa. alabama svaka ti čast, ovo će ti biti najbrutalniji pump and dump koji si dosada izveo i koji je ovaj forum imao prilike doživjeti. gledajte ljudi i učite kako radi kapital s obje strane aska i bida i zarađuje zelembaće. sutra će vam biti zanimljivo, pogotovo onima koji su ponešeni euforijom tukli u petak po asku [wink]

ako ti tako kažeš………
mojih nikakvih insajd novosti neće biti……..sve će ti pisati u medijima.
Trenutno sam zadovoljan sa zaradom na vlds……kao i par kolega (iako su mi rekli da maknem naloge sa bida, jer će me "pobidariti) koji su sada nadam se isto zadovoljni.
Zadovoljan je i kolega fotije ( molio bih ga da popravi ekavicu) i on se nakupovao (naravno da to neće priznati)
Žao mi je samo kolege Lopine, jer je prerano prodao, ali sam je obrazložio zašto.
I kao što sam napisao u prošlom postu, svi koji se boje, ili imaju računicu da su dovoljno zaradili na vlds, neka prodaju. Svi smo mi samo ljudi……. (usput pročitati moj potpis)
Sretno i kupcima i prodavateljima.
LP

Ovo ti je citat mog zadnjeg posta. To je pump and dump?
U mojim početnim postovima na ovoj temi (tko ih je shvatio) pisao sam samo o postotku vabinih dionica u posjedu validusa (pogledati datum) 2 tjedna kasnije izlazi članak da je "netko" zainteresiran za kupnju istih te preko nizozemaca pokušava sklopiti posao i kupiti vabu.
"Mala tržišna kapitalizacija"?…….pa ako me sjećanje dobro služi, ti i ja smo se zakačili davno……mislim na atpl (nema baš malu tržišnu kapitalizaciju) kada joj nisam dao da raste, a iza toga je višemilijunskim nalozima "digao" i prodao.
Koliko vidim trenutno na bidu vlds ima 27000 kom. To je sića, a nikako da ode u neg. blokadu.
Pa zar ti stvarno misliš da ja ne mogu napuniti bid sa jedno 70000 kom (te puniti i dalje) i zaglaviti vlds na cijeni koja mi odgovara?
Rekao sam da skupljam po bidu i svaki veći nalog bi je samo pogurao.
A to što je razočarani, bivši djelatnik vlds podnio u pisarnici zahtjev za stečaj, okači mačku za rep, i ja bi mogao podnijeti još jedan zahtjev, jer i meni su nešto dužni.
Evo ovo je "brutalni" dump……..raspali po bidu
LP

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

"Da je netko doista itd…" zainteresiran za VABU… cijena VABE bi još prošli tjedan debelo-debelo otišla gore.No nije! zašto??
Neki značajn interes za VABU ni danas nema! samo 224 kom na kupnji po 79 KN!! zašto?
VABA se uopće niti putem medija niti službeno putem ZSE nije očitovala o ponudi koju je zaprimio Validus! zašto?
VLDS je je još prije 15 dana bio obaviješten o novom zahtjevu za pokretanje stečaja – ali je šutio!? zašto?
Zašto se plasiraju 2-3 pozitivne vijesti, a potom "za sada" jedna negativna? slijedi li još pokoja?
Što li još svega + i neg. možemo očekivati od ove ping-pong dionice…
No, ja sam srećom (poućen konstantnim bivšim lošim iskustvom) danas izašao te hvala Bogu nakon 9 mjeseci VLDS muka došao na "pozitivnu 0"…

Hvala kupcima i svima onima koji su VLDS dali manipulativno ili ne u kratkom roku digli za 100 i više %….
Sretno svim daljnim imaocima VLDS-a… ja ponovo ulazim kad se-ako se rasčiste računi i sve ostale vječito plasirane +/- dubioze… jer će se po mom osobnom mišljenju, vrlo lako moguće, a ponovo radi pojedinih interesa i sl. počet nizati neg. vijesti kao do pred nove godine…
btw: Trenutno je još samo 6220 kom VLDS na kupnji iznad 10 KN…!!?

"Ponovno balansiranje na rubu stečaja nije želio komentirati niti krizni upravitelj Validusa Vladimir Šelebaj – Sellier."
http://www.poslovni.hr/vijesti/validus-ponovno-pred-stecajem-170583.aspx
Halo? Šelebaj ne želi komnetirati??!! zar mi nije dužnost da komentira…!!!
Ipak sam na vrijeme danas prodao… jest sa 0 kn zarade, ali sa niti jedne KN bivšeg velikog gubitka
:-))) kupujem ponovo kad se pojavi moguća konkretna i vjerodostojna pozitivna vijest…


"Ponovno balansiranje na rubu stečaja nije želio komentirati niti krizni upravitelj Validusa Vladimir Šelebaj – Sellier."
http://www.poslovni.hr/vijesti/validus-ponovno-pred-stecajem-170583.aspx
Halo? Šelebaj ne želi komnetirati??!! zar mi nije dužnost da komentira…!!!
Ipak sam na vrijeme danas prodao… jest sa 0 kn zarade, ali sa niti jedne KN bivšeg velikog gubitka
:-))) kupujem ponovo kad se pojavi moguća konkretna i vjerodostojna pozitivna vijest…


Pa sam si stavio link……….pročitaj ga do kraja:

Vaba na prodaju

Dvije ponude za Vabu
Na Zagrebačkoj burzi u petak je osvanula obavijest Validusa o primljenoj ponudi za kupnju paketa Vaba banke. U Validusovom vlasništvu nalazi se većinski paket od 29,09 posto Vaba banke. Radi se o uvjetnoj ponudi koja ovisi o ishodu dubinskog snimanja i odobrenja investicijskog odbora kupca. “Validus će odmah pokrenuti pregovore s vjerovnicima čije je odobrenje neophodno za nastavak transakcije”, stoji u priopćenju. Poslovni dnevnik neslužbeno doznaje da su u Validus pristigle dvije ozbiljne ponude, od čega je jedna navodno od veće blue chip banke, no službeni komentar Vabe nismo dobili.

A ne zamaraj se više pitanjima, "zašto"……prodao si svoje. Pametno uloži novac u nešto drugo [thumbsup]
p.s. a i cijena vabe ti je otišla nešto sitno gore

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

Ne mogu vjerovati to što piše na Poslovnom.Nije htio komentirati??????????????? Nisam još prodao niti jednu dionicu, ali….(srećom pa Investor zahebava,pa ne vidim bid!)

Moji postovi nisu poziv na kupnju,prodaju ili bavljenje dionicama.


Ne mogu vjerovati to što piše na Poslovnom.Nije htio komentirati??????????????? Nisam još prodao niti jednu dionicu, ali….(srećom pa Investor zahebava,pa ne vidim bid!)

Pa i nemaš što vidjeti….

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!

…ući ću kada se Validus konsolidira….no dali će tada cijena biti 12 kn ?….a razlog za prodaju – strah od gubitka…okani se ti ovog posla sinko…

ja sam recimo neki dan skoro prodao iz straha od zarade,
ali sam odlucio da se necu bojati zarade tako da ostajem unutra [lol]

slijedi nam precesija

Artur Gerke je svojim zadnjim stečajnim zahtjevom – a očito za sada samo njemu znanom razlogu – iako izgledno dobrano angažiran od "nekoga" i to očito radi ovoga:
"Validus će odmah pokrenuti pregovore sa vjerovnicima čije odobrenje je neophodno za nastavak navedene transakcije"
Naime nekome u VABI ili sl. zasigurno nimalo ne odgovara da Validus proda svoj udio VABE bilo kome pa tako ni možebitnom Balkan Financial Sector Equity fund, jer bi time i Pluris očito prodao svoj paket istome fondu, a koji bi time stekao "preko 50% VABE"… ovdje će lomiti koplja kako bi se svim silama spriječila realiazcija ponude otkupa VABE od VLDS-a… situacija je vrlo zanimljiva – pitanje je samo tko će na kraju biti dobitnik, a tko gubitnik…
Smatram da bi se Šelebaj itekako trebao izjasniti o novom iznenadnom te izgledno plansko diktirano i tempiranom stečajnom zahtjevu tj. da ga HANF-a/ZSE radi zaštite dioničara/investitora na to čim prije primora. U suprotnome će se ovdje ponovit stara znana plus/minus priča…

New Report

Close