VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

pa kolega Walter mi koji godinama trgujemo validusom znamo što znači ovdje jo-jo [lol]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

@Walter
Nije Gedike sad podnio prijedlog već pred 15 dana, a sad je tek objavljeno. Misliš da je slučajno ta vijest izašla nakon 15 dana, upravo kad je Validus pred prodajom paketa Vabe i deblokadom računa? Po meni su 2 razloga za zakašnjelo lansiranje ovakve vijesti: ili se želi zaustaviti daljni rast dionice VLDS (jer netko želi izazvati strah kod ulagača pa se nakrcati) ili se želi napraviti pritisak na Šelebaja da proda dionice VABE po nižoj cijeni od one koju traži.
Inače, svatko može podnijeti prijedlog za stečaj bilo koje firme, a sud će odlučiti je li osnovan ili nije tako da ovo ne znači ništa. Osim toga, uvijek postoji mogućnost dogovora kao s prethodnim vjerovnikom Đuro Đaković stan…
U svakom slučaju, bilo bi korektno da se VLDS i Šelebaj očituju prije otvaranja burze.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!


hehehe ja kad vidim da negdje alabama ulazi gdje je mala tržišna kapitalizacija režem i bježim van odmah nakon prvog plusa. alabama svaka ti čast, ovo će ti biti najbrutalniji pump and dump koji si dosada izveo i koji je ovaj forum imao prilike doživjeti. gledajte ljudi i učite kako radi kapital s obje strane aska i bida i zarađuje zelembaće. sutra će vam biti zanimljivo, pogotovo onima koji su ponešeni euforijom tukli u petak po asku [wink]
z
Bravo Alabama.Bolje biti prvi u selu nego drugi u gradu.A da li će netko rušti ili dizati pojma nemam jer inseiderske informacije nemam.Činjenica je da što god BID izgleda lošije da poslije
toga slijedi veliki rast.Pila naopako.Jedanput sam izvisija kada sam prodao sve kada sam
proda po mislim 15 jer je bilo očito da ide na 12 do 13.Malo morgem,za dva dana probilo 18 ija
spušija više od 20%.
Nakon sedmice velikih valova,i nova počima sa još većim valovima.Surfanje na valovima obožavam
iako sam čovik u godinama.
Što se promjenilo od petka.Fudamentalno ništa.Jedino je malo jače isprovociran centar za strah.
Cilj:strah pretvoriti u paniku i stampedo.
Preporuka:Smiriti se,ohladiti mozak,ne prepustiti se strahu i kontrolirajte emocije.Neprijatelj vam želi blokiratri razum.
Za ovakve situacije imam šemu.
U padu kupujem,u rastu prodajem.Što je jača informacija samo se više udaljavam na BIDU ili
ASKU.
Natašte ću baciti nekoliko mriža za lov dionica.Što udre niže kupiti ću više komada.A ako bude
rebat imati ću više novaca i jači portfelj.

trejdanje je sol i papar burze.A tu je Validus zakon.

U Validusu teče med i mlijeko ili…….kao što kaže moj prijatelj MedoBudo!

ako je gedike bivši uposlenik fime onda je ovo orkestrirano. kao bivši uposlenik sigurno je znao za prodaju vabe pa sad igra igru s nekim ili za nekog

jel to ovaj Gedike? šefica mu Jaca s HBOR-om spašava Validus, a on bi ga poslao u stečaj? jaco, što ti mladež radi?? [lol]

http://politopedia.net/index.php?title=Artur_Gedike

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!



koje prozirno stvaranje panike ne bi li se uspjelo još malo uhvatiti na bidu. ako šelebaj postigne dobru cijenu za vabu, nema razloga da cijena vldsa padne nakon prodaje banke. zamijenit će banku za keš

A što će se dogoditi s kešom, tj. hoće li Šelebaj isplatiti dividendu vlasnicima?
[/quote]

u bilanci imaš imovinu i dugove. za pokrit dugove ti treba keš jer vjerovnici ne žele imovinu (u ovom slučaju). imovinu zamijeniš za keš i to je to. majka svih pitanja je koliko keša ćeš uspiti izvuć za imovinu? a provokaciju s dividendom neću komentirat. na prodaji vabe (ako dođe do toga) će se vidit stvarni omjer imovine i dugova.

Kao mali burek investitor pokušavan razmišljati što bi napravio da želim kupiti veći broj dionica,a da sam slučajno jaki igrač.
1.Našao bi nekoliko Gedikea
2.Potplatio bi novinara da objavljuje loše vijest.
3.Stavljao bi strašila na prodaji prije otvaranja
4.Povukao bi sve naloge na kupnji u predtrgovanju
5.Na taj jadni BID sručija bi nekoliko tisuća komada i zabio što niže.
6.Stavio puno naloga na kupnji ali nisko i lagano ih povlačio radi dodatnog sijanja panike,ako
dionica odma pade u blokadu/nažalost donju/
7.ili skupljati na 9,99% u minusu iznad blokade i braniti cijenu,malo morgen,kupovati veće količine

U Validusu teče med i mlijeko ili ….kao što kaže moj prijatelj mMedo Budo.

Što bi radio da sam Ante Samodol:
1.Blokirao bi trgovanje Validusom
2.Tražio da se potvrdi vjerodostojnost gedike članka
3.Tražio očitovanje od Validusa
4.Eventualne manipulatore i muljatore javno opomenuo i tajno dobro po žepu.

Kako ne očekujem akciju od Samodoč -Hanfe moram se pomoći sam.
U ovim situacijama vrijedi pravilo:Što gore to bolje,što veći valovi bolje se surfa.Hrabrosti imam,
iskustva isto tako,izrazita sklonost riziku dokazana.
Bolje ne treba!

U Validusu teče med i mlijeko ili….kao što kaže moj prijatelj Medo Budo!

ma nije sve tako crno, sad će nizozemci, japanci, kinezi [lol]

Večernji list: Nizozemski fond želi kupiti Validusov udio u Vaba banci

Varaždinski Validus zaprimio je indikativnu ponudu za prodaju 513.477 dionica Vaba banke koje su u njegovu vlasništvu.

Vladimir Šelebaj Sellier, Validus Kako prvi javlja Večernji list, indikativnu ponudu navodno je predao fond koji je među tri najveća vlasnika Vaba banke, a to bi, prema podacima SKDD-a, bio Balkan Financial Sector Equity fund C.V. iz Amsterdama u Nizozemskoj koji trenutačno drži 292.000 dionica Vaba banke, odnosno 16,54 posto ukupnog udjela. Od dolaska u Validus Vladimir Šelebaj-Sellier naglašava kako je imovina Validusa znatno veća od postojećih dugova, zbog čega krizna uprava na čelu s njime u idućih pet godina namjerava prodajom dijela imovine namiriti dugove svim vjerovnicima. PD

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija ili odgovornosti.


Kao mali burek investitor pokušavan razmišljati što bi napravio da želim kupiti veći broj dionica,a da sam slučajno jaki igrač.
1.Našao bi nekoliko Gedikea
2.Potplatio bi novinara da objavljuje loše vijest.
3.Stavljao bi strašila na prodaji prije otvaranja
4.Povukao bi sve naloge na kupnji u predtrgovanju
5.Na taj jadni BID sručija bi nekoliko tisuća komada i zabio što niže.
6.Stavio puno naloga na kupnji ali nisko i lagano ih povlačio radi dodatnog sijanja panike,ako
dionica odma pade u blokadu/nažalost donju/
7.ili skupljati na 9,99% u minusu iznad blokade i braniti cijenu,malo morgen,kupovati veće količine

U Validusu teče med i mlijeko ili ….kao što kaže moj prijatelj mMedo Budo.

A šta ako su potplate novinara išle od strane Validusa da se proširi vest o prodaji banke… Daklem, znali su da će da se pojave novi verovnici koji će da zatraže bankrot i onda su plasirali vest iz Validusa o neformalnoj indikativnoj ponudi? O kojo nisu rekli nikakve detalje, nego samo obavest na razini "Lopta je okrugla!"

I ko daje tu ponudu, fond iz Holandije koji je već akcionar u banci. Zašta misliš da će HNB da odobri takvo sticanje akcija kada se radi o nepoznatom fondu iza kojeg stoji čiji kapital? I zašta niko drugi nije dosad pokaza o interes za kupovinom banke nego "insajder", fantomski fond sumnjive pozadine?

Malo pogledaj šta je taj fond kupovo poslednjih godina, nekoliko udela u mikro bankama u CEE regiji. Najveći stejk u Albaniji, banka od smešnih 300 miliona evra aktive, a ta je tamo medju većima…. Sve ostale kupovine i akvizicije toga fonda nisu vredne pomena… po par miliona evra udela u malim bankama u Makedoniji, Crnoj Gori i Moldaviji…

Ja mislim da su u Validusu znali da će krenuti novi zahtevi za bankrot pa su oni plairali priču o fantomskom kupcu ili više njih…. No, slučaj Gedikea je minoran i pitanje je dana ili časa kada će možda da uslede novi, puno veći zahtevi za naplatom…

Kad već siluješ i držiš stražu jednoj strani, budi svestan da priča ima i drugu…

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

za drugu stranu imamo tebe. ti za razliku od lopine ne siluješ i ne držiš stražu jednoj strani [lol]

New Report

Close