VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ovisnik

Neću politiku u moju butigu, govorija je Meštar brico!
A pisao sam samo ono što mislim.I za mene je Spice od samog početka bila politički proces i medijski linč.Često se izdaleka bolje vidi nego iznutra.

Nadam se da će uskoro puhati ekonomski vjetrovi što bi bilo najbolje za Hrvatsku.Ali nemojmo zamarati publiku koja likuje skupa samnom.

U Validusu teče mede i mlijeko u potocima.


Mislim da shvačaš ali? imaš sjajnu priliku u svom dvorištu.Ovdje si napravio dovoljno,sada su drugi igraćii na potezu,vidim da to kužiš,obuzdaj svoj ego,zarada ti ne gine,ima dovoljno ovaca.
Pustimo politiku,nije to za nas.

obožavam strvine-posebno ovce


ovisnik

Neću politiku u moju butigu, govorija je Meštar brico!
A pisao sam samo ono što mislim.I za mene je Spice od samog početka bila politički proces i medijski linč.Često se izdaleka bolje vidi nego iznutra.

Nadam se da će uskoro puhati ekonomski vjetrovi što bi bilo najbolje za Hrvatsku.Ali nemojmo zamarati publiku koja likuje skupa samnom.

U Validusu teče mede i mlijeko u potocima.


Još nešto kolega Lopina,neće teći med i mlijeko nego suze,znate vi to dobro.

obožavam strvine-posebno ovce

Sta se vas dvojica raspravljate vec tri sata.,u vlds ce teci med mlijeko i biseri.,to ce sve vise imaoca vlds znati..

…ja neznam čemu sva ta strka i buka….pa lijepo su vam u Četvrtak 3 nepovezana.. [kiss]…lika na ovom forumu (alabama (lovaš), apoksiomen(umjetnik) i lopina (burekdžija)) pisala o mogučnostima rasta na ovoj dionici…iako im je stil pisanja posve različit i imaju različit pristup dionicama tj. iz Lopinjova pisanja se vidi da on poima TK na sebi svojstven i osebujan zdravo-seljački način…ali se nemože poreči točnost njegovih predviđanja (vrag če ga znati-valjda mu je baba bila vračara pa je na njega prešlo nešto od te vještine [thumbsup])….daklem….iako su različite osobe, možda su kako kaže Željko Kerum : ” u talu”… [lol] Lopinjova saznanja ili stručnost je neupitna….samo neznam odakle dolazi…dali su to insiderske dojave ili ih on sam kreira (kao fond zaposlenik)pa zna kako i kuda će da krene neka dionica…neupitno je da su mu informacije u datom trenutku kvalitetne….mijenjaju se sa situacijom….ALI, bože moj, u onom trenu kada iziđu su pravovaljane i mislim da bi ih trebalo poslušati…ja sam ga poslušao iako malo prekasno…prosjek mi je 8,11kn, a mogao je biti i bolji…ipak sam preko 60% u plusu u ovom trenutku na Validusu i hvala mu (Lopini) na podstreku koji sam dobio čitajući njegove postove…ali ipak, unatoč ovom izvanrednom prinosu , sam u minusu 650,00kn zahvaljujuči prijašnjim pušenjima na dotićnoj dionici ali kada uzmemo u obzir koliko imam komada u Ponedjeljak u 10.01h sam u plusu…ukalkuliravši pretpostavljeni rast….STOGA, POSLUŠAJTE DOBRONAMJERAN SAVJET I ISKORISTITE GA… a ne da pljucate po čovjeku jer vam je pobjeglo…ako niste ušli onda ništa zato…bit će još prilika…nije sutra smak svijeta…pratite forum i ulažite…bit će novaca za sve.. [cool]

John Maynard Keynes:dugoročno gledano ionako smo svi mrtvi....veni, vidi......uložih u dionice :) Aristotel kaže - ...pare nisu za budale... :)

za sve nece.neko ce otici kuci prazni(ji)h djepova

Da nisu ljudi bjesomučno prodavali bili bi već sad na puno višoj razini. Ne bih se previše iznenadio da opet ovdje bude minus blokada kao u četvrtak.Ali nema veze,bitno je da se vidi gdje se ide.

Moji postovi nisu poziv na kupnju,prodaju ili bavljenje dionicama.

dakle bit ce ovdje meda i mlijeka … ali za one koji prodaju na vrijeme
isto tako suza za one koji ne prodaju na vrijeme… ali to nije nista novo

netko uvijek zaradi, zapitajte se hocete li to biti upravo vi [smiley]
e a svi ostali… pogodite šta s njima [smiley]

slijedi nam precesija

koje prozirno stvaranje panike ne bi li se uspjelo još malo uhvatiti na bidu. ako šelebaj postigne dobru cijenu za vabu, nema razloga da cijena vldsa padne nakon prodaje banke. zamijenit će banku za keš


koje prozirno stvaranje panike ne bi li se uspjelo još malo uhvatiti na bidu. ako šelebaj postigne dobru cijenu za vabu, nema razloga da cijena vldsa padne nakon prodaje banke. zamijenit će banku za keš

Troškovi nabave ovog paketa BPBA su bili 61 mil kn.Otprilike 118 kn po dionici BPBA.
Otprilike po dionici VLDS tih 61 mil kn je 23 kn po dionici u konsolidiranom izvješću.
Dakle samo VABA je 70 % više od sadašnje cijene Validusa od 13,50 KN.
Sve preko 100 za VABU je za sadašnji Validus dobro,iako smatram da će biti više od 118 i da bi iz ovog
posla mogla ostvariti i dobit,pa bi nakon dugog vremena mogli ući i u pozitivno poslovanje?
Dakle konsolidirani BV od cca 95 kn bi se mogapo povečati.Ili nekosolidirani sa 110 još i više.

Sve ovo je samo knjigovodstveno,virtualno .Fimaši su torbri.Jednom torbar ,uvijek torbar.
I toga moramo biti svjesni.Ipak,čekati ću rasplet sa djelom Validusa/dobiti/,jer za sada bolje
prilike nas ZSE ne vidim.

Da li ima neki znalac da nam objasni na koji način može utjecati novi zakon o korištenju turističkog zemljišta oko hotela za 1 do 3 kn.Hoteli Faros Starigrad su dobili jako puno na
vrijednosti.U eventualnoj prodaji ovog dijela imovine Validusa možda se puno zaradi?
Što je sa hotelskim VIS?da li će i to nebu pod oblake bez obzira na trenutne probleme u poslovanju?
U Validusu teče med i mlijeko.


koje prozirno stvaranje panike ne bi li se uspjelo još malo uhvatiti na bidu. ako šelebaj postigne dobru cijenu za vabu, nema razloga da cijena vldsa padne nakon prodaje banke. zamijenit će banku za keš

A što će se dogoditi s kešom, tj. hoće li Šelebaj isplatiti dividendu vlasnicima?

Antiša,najprije se podmiruju vjerovnici koji su stavili blokadu.Ne znaći uopće da im se dugovi moraju odma podmiriti.Mogu se i odgoditi.Ako se uspije imovina dobro prodati pa se ostvari i dobit u poslovanju može se isplatiti i dobit,ali bi BV trebao biti iznad 100.
U konsolidiranom izvješću BV je cca 95 KN.I to bi se moglo lako nadoknaditi.
U nekonsolidiranom BV je 108.I ako se ostvari dobit u prodaji imovine može biti i dividenda,ali ne
vjerujem da je to moguće prije 2012.godine.Mislim da bi to bilo nerealno očekivati.
Recimo da za dvije ili tri godine bi se to moglo i dogoditi.
I to koliko.Pa 4 do 5 % na BV.Na 100 kn bi to bilo 5 kn po dionici,ili na sadašnju cijenu od 13,5 kn
otprilike 35% na sadašnju cijenu.
I nemojte se začuditi ako se ovo dogodi za dvije godine.
Jasno,osnovni uvjet je da Validus nastavi poslovanje,a izgledi su veliki.Opasnost od stečaja je iza nas Zato se ovako ludo i kupuje već cijelu sedmicu.Sedmični promet u rast kao prije šestomjesečni u padu.

U Validusu teče med i mlijeko!

http://www.vecernji.hr/biznis/vladimir-selebaj-ima-kupca-29-posto-dionica-vaba-banke-clanak-245693

…ispričavam se ako je vijest u ovom obliku već prikazana…neda mi se tražiti ali mi se tek sada pojavila kao tag…pa je kačim…hvala na razumjevanju.. [rolleyes]

John Maynard Keynes:dugoročno gledano ionako smo svi mrtvi....veni, vidi......uložih u dionice :) Aristotel kaže - ...pare nisu za budale... :)

New Report

Close