VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

vidim ja da ne žišku poantu o čemu sam pisao,pa te upućujem da proširiš vokabular koji ti je kao kod zemunaca.neka ti ih iguman fotije približi opisno.

kako je validus već preuzimao i neki mimović,možda je i on zemunac, pa evo par viceva o dotičnima da se malo razveselimo.

Kako se Zemunac moli bogu?
– Brate, ako te ima, kaži mi kako da se sakrijem kao ti!

Dolazi Zemunac iz inostranstva i hvali se po kraju kako je ka.o crnkinju. Pitaju ga ortaci da opiše kako je bilo.
Kaže on:
– Kao ka.am ja nju i ona odjednom počne da viče ” Dipr! Dipr! ” I ja šta ću, brate dnempr….

Dolazi Zemunac u trafiku.
Zemunac: – Tebra, imaš papirne maramice?
Prodavac: – Imam samo "Paloma".
Zemunac: – Pa loma mi i batre!

Setaju cale i sin Zemunci centrom, naravno, Zemuna, i mali vidi veliko M na
Mc Donald’s-u.
Sin: – Cale, s’a je ono veliko M na onoj zgradi?
Cale: – M kao Munze, slinavi!

Baš me zanima jesu li Šelebaju Selieru ,tata ili mama francuzi ,a on se pravi englez.
Za društvo iz kuta fiminog kafić Kult- Validus ,jedna pjesma:


vjerojatno si i ti poslan hanfi sa ispisom naloga za validus ,pa se brineš.a kad si bio prosvijetljen na 7 kuna da je validus dobio ponudu za prodaju vabe onda si požurio dati nalog na kupnju .
to ti prolazi kod nas,a vani bi pravio društvo dr.ivi na par godina pa se ne bi sjetio zaraditi na insajderskoj informaciji.

daj bože da uvedu short selling pa da se može zaraditi i kad pada.



baš me zanima hoće li hanfa poništiti sve transakcije koje su se desile od kad je počeo rast sa 7 kn.
ovo se samo na našoj burzi može dogoditi,u americi bi neko dobio 10 godina zatvora za upozorenje drugima.
ali šta reći o njima kad nisu čoviću zbog plive ništa napravili i kod masu drugih slučajeva.
bitno da su tlm držali blokiran 2 godine i vupik.

Da? To bi baš bilo zanimljivo, poništiti samo rast, pad nema veze, pa ako je netko kupio po 13 i prodao opet po 13 prodaju mu treba poništiti a kupnju ne? Zbilja pravo rezoniranje, možeš samo izgubiti a hanfa je tu da spriječi dobitak, lol.
[/quote]

[/quote]

Gle ovak. Prvo pretpostavimo da si ti mali investitor s recimo 30000kn. Dionica pada s 29 na 13 i ti se tu uključiš u kupnju i kupiš recimo 2000 komada. Dionica pada i dalje, ti tvrdoglav i ne prodaješ. Dođe dionica na 6 kn, ruke ti se tresu, gaće usrane [lol] . Ipak nakon određenog vremena dionica naraste na tvojih 13 kuna ulaza i tu prodaš, izađeš s nulom. I sad se javi Hanfa i poništi transkacije od 6 do 13 kn. Bi bio sretan? Nemaš pojima o ničemu, naivno kupuješ u padu i nakraju sretan izlaziš s nulom i onda ti hanfa to poništi. Žišku.
Ovo nema veze niti s tobom niti s mnom, glavni glumac ove priče je izmišljen [lol] da ti objasnim o čemu sam pisao prije.

P.S. Osobno još uvijek držim određeni dio dionica vlds, a bome i dionica BPBA koje se već duže vrijeme pacaju.
[/quote]

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity


Sad malo čitam komentare šta vam je ljudi ..nemojte biti pohlepni i gramzljivi..ja sam u petak kupio po 13,70kn dionice i ostao bez love..vjerujem u firmu bez obzira na svakakve komentare..ponedeljak kupujte ili prodavajte..ja molim dioničare iz Slavonije da mi se jave..samo radi konzultacija..HVALA

dobro si konstatirao, ostao bez novca,takovih će puno zaglaviti ovdje kroz neko vrijeme.

obožavam strvine-posebno ovce



Kažete na stranicama BPBA da će cijena ići na 300.
A samo VALIDUS ima 513.000 komada,a PLURIS 159.000,aNikomat 43.000 kom.Pa to je ukupno
715.000 dionica.
I po 300 to bi bilo 214,5 mil kn,a dospjeli dugovi su 145 mil kn.
Budite dosljedni.Kontradikcija vam ruši autoritet.
Ovih 150 do 200 mil kn likvidnih sredstava će na Validus i ostale fimaše djelovati kao transfuzija
na bolesnika/ranjenilka/sa velikim iskrvarenjem.
Iskreno smatram da će ova tri dioiničara dobiti barem 150 mil.kn,a to bi bilo dostatno za deblokadu računa.
Ali kako otprilke VLDS dobija cca 100 mil,a sudužnici 50 za plaćanje dugova samo sa ovom
prodajom BPBA Validus ulazi u normalno poslovanje.
I potražuje od Plurisa,Nikomata i ostalih fimaša 100 mil kn jer je to njihov dug,gdje je Validus bio sudužnik,a ne korisnik tih kredita.
Skratio sam poziciju VLDS u petak ,jer sam bio previše izložen i pogriješio.Tako mi sada izgleda.

U Validusu teče med i mlijeko!

Nisi jedini koji je kratio, niti jedini kojemu je žao.
[sad]
[/quote]
Kakove kontradikcije? zašto mješaš kruške i jabuke ? kakove veze ima Pluris i Nikomat s propasti Validusa i preuzimanjem Vabe ?možda se jednom sve to ponovo spoji?
Poanta cijelog ovog cirkusa je da se prevesla Podravku,ali ???

obožavam strvine-posebno ovce



E, šta bi kolega fotije dao da zna koliko talijani nude validusu i plurisu za 672171 dionicu vabe [lol]
[thumbsup]
Do idućih novosti
LP

a šta bi tek ti dao da znaš da Talijani ne nude ništa nego Švicarci .
do tvojih idućih insajd novosti [bye]
[/quote]
ako ti tako kažeš………
mojih nikakvih insajd novosti neće biti……..sve će ti pisati u medijima.
Trenutno sam zadovoljan sa zaradom na vlds……kao i par kolega (iako su mi rekli da maknem naloge sa bida, jer će me "pobidariti) koji su sada nadam se isto zadovoljni.
Zadovoljan je i kolega fotije ( molio bih ga da popravi ekavicu) i on se nakupovao (naravno da to neće priznati)
Žao mi je samo kolege Lopine, jer je prerano prodao, ali sam je obrazložio zašto.
I kao što sam napisao u prošlom postu, svi koji se boje, ili imaju računicu da su dovoljno zaradili na vlds, neka prodaju. Svi smo mi samo ljudi……. (usput pročitati moj potpis)
Sretno i kupcima i prodavateljima.
LP

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.


vidim ja da ne žišku poantu o čemu sam pisao,pa te upućujem da proširiš vokabular koji ti je kao kod zemunaca.neka ti ih iguman fotije približi opisno.

kako je validus već preuzimao i neki mimović,možda je i on zemunac, pa evo par viceva o dotičnima da se malo razveselimo.

Kako se Zemunac moli bogu?
– Brate, ako te ima, kaži mi kako da se sakrijem kao ti!

Dolazi Zemunac iz inostranstva i hvali se po kraju kako je ka.o crnkinju. Pitaju ga ortaci da opiše kako je bilo.
Kaže on:
– Kao ka.am ja nju i ona odjednom počne da viče ” Dipr! Dipr! ” I ja šta ću, brate dnempr….

Dolazi Zemunac u trafiku.
Zemunac: – Tebra, imaš papirne maramice?
Prodavac: – Imam samo "Paloma".
Zemunac: – Pa loma mi i batre!

Setaju cale i sin Zemunci centrom, naravno, Zemuna, i mali vidi veliko M na
Mc Donald’s-u.
Sin: – Cale, s’a je ono veliko M na onoj zgradi?
Cale: – M kao Munze, slinavi!

Baš me zanima jesu li Šelebaju Selieru ,tata ili mama francuzi ,a on se pravi englez.
Za društvo iz kuta fiminog kafić Kult- Validus ,jedna pjesma:


A što tebe smeta moj vokabular? Izgleda da nismo svi išli u škole na 4 katu [lol]. Samo sam ti želio dati do znanja da vjerojatno ima osoba koje su trgovale a da vjerojatno nisu imale nikakve povlaštene informacije. Trk na stranicu 131, gdje sam prvi upozorio da postoji mogućnost da vlds bude uvučen u sva ova dugovanja s podravkom. Uostalom vlds sam večinu riješio na 12 jer sam očekivao pullback al na moju žalost bio sam u krivu. I što bih sad trebao pisati negativno o dionici kao što večina radi kad proda? Navlačenje na vlds? Naravno da ga ima, pa druka se na ovoj dionici kao i na svakoj drugoj. Inside informacije? Pa naravno da ih ima kako na ovoj tako i na svakoj drugoj na ovoj nam našoj dragoj ZSE. A zašto hanfa ništa ne poduzima priupitaj samodola. Što se tiće BPBA, dionice imam od prije 2-3 mjeseca kad je prošao onaj malo veći paket pa je nešto upalo. Povlaštena informacija? Ne, al za očekivati je bilo da će prije ili kasnije ovo da se dogodi.
A ako ti je do prepucavanja na krivoj si adresi.




E, šta bi kolega fotije dao da zna koliko talijani nude validusu i plurisu za 672171 dionicu vabe [lol]
[thumbsup]
Do idućih novosti
LP

a šta bi tek ti dao da znaš da Talijani ne nude ništa nego Švicarci .
do tvojih idućih insajd novosti [bye]
[/quote]
ako ti tako kažeš………
mojih nikakvih insajd novosti neće biti……..sve će ti pisati u medijima.
Trenutno sam zadovoljan sa zaradom na vlds……kao i par kolega (iako su mi rekli da maknem naloge sa bida, jer će me "pobidariti) koji su sada nadam se isto zadovoljni.
Zadovoljan je i kolega fotije ( molio bih ga da popravi ekavicu) i on se nakupovao (naravno da to neće priznati)
Žao mi je samo kolege Lopine, jer je prerano prodao, ali sam je obrazložio zašto.
I kao što sam napisao u prošlom postu, svi koji se boje, ili imaju računicu da su dovoljno zaradili na vlds, neka prodaju. Svi smo mi samo ljudi……. (usput pročitati moj potpis)
Sretno i kupcima i prodavateljima.
LP
[/quote]
Nemoj ti žaliti Lopinu,zna on kada treba izaći i gdje ući prije vas,on će imati novac a vi papire.Nisam njegov odvjetnik ali znam o kome se radi,jednostavno čovjek zna šišati ovce.Međutim.uz svu svoju inteligenciju i njega će netko ošišati ako nastavi s hvalisanjem,sreća se okreće i nije pametno izazivati istu.Svi veliki špekulanti su na kraju gubitnici,izgube sav novac zbog pohlepe,sve opisano u literaturi.

obožavam strvine-posebno ovce




E, šta bi kolega fotije dao da zna koliko talijani nude validusu i plurisu za 672171 dionicu vabe [lol]
[thumbsup]
Do idućih novosti
LP

Žao mi je samo kolege Lopine, jer je prerano prodao, ali sam je obrazložio zašto.

LP
[/quote]
Sve samo ne žaliti.Ovo mi je vjerovatno pogodak godine.I dalje ful unutra_30% portfelja.U padu dokupljujem ,u rastu postepeno
prodajem.Prije je bio plan izaći do 13.50 u potpunosti,ali naravno brz ovih blagovjesti.
Sada već ciljam 20 u slijedećih desetak dana.Nije u pitanju pohlepa već nove informacije.
Čestitam,dobro ste igrali u Validusu.Trejderi su pometeni i put za rast je otvoren.I mene je čistilo,ali sam mrežu izlaska postavio planski-
Sve pet.Čestitke svim hrabrima koji su kupovali na 6 do 7.

U Validusu teče med i mlijeko!





E, šta bi kolega fotije dao da zna koliko talijani nude validusu i plurisu za 672171 dionicu vabe [lol]
[thumbsup]
Do idućih novosti
LP

Žao mi je samo kolege Lopine, jer je prerano prodao, ali sam je obrazložio zašto.

LP
[/quote]
Sve samo ne žaliti.Ovo mi je vjerovatno pogodak godine.I dalje ful unutra_30% portfelja.U padu dokupljujem ,u rastu postepeno
prodajem.Prije je bio plan izaći do 13.50 u potpunosti,ali naravno brz ovih blagovjesti.
Sada već ciljam 20 u slijedećih desetak dana.Nije u pitanju pohlepa već nove informacije.
Čestitam,dobro ste igrali u Validusu.Trejderi su pometeni i put za rast je otvoren.I mene je čistilo,ali sam mrežu izlaska postavio planski-
Sve pet.Čestitke svim hrabrima koji su kupovali na 6 do 7.

U Validusu teče med i mlijeko!

[/quote]
Lopina, malo si pokvaren ali ne toliko koliko mnogi,zato te krdo slijedi,pazi da te ne pregaze.
Odoh ja na 7 dana,dotle tko živ tko mrtav ?

obožavam strvine-posebno ovce




Kažete na stranicama BPBA da će cijena ići na 300.
A samo VALIDUS ima 513.000 komada,a PLURIS 159.000,aNikomat 43.000 kom.Pa to je ukupno
715.000 dionica.
I po 300 to bi bilo 214,5 mil kn,a dospjeli dugovi su 145 mil kn.
Budite dosljedni.Kontradikcija vam ruši autoritet.
Ovih 150 do 200 mil kn likvidnih sredstava će na Validus i ostale fimaše djelovati kao transfuzija
na bolesnika/ranjenilka/sa velikim iskrvarenjem.
Iskreno smatram da će ova tri dioiničara dobiti barem 150 mil.kn,a to bi bilo dostatno za deblokadu računa.
Ali kako otprilke VLDS dobija cca 100 mil,a sudužnici 50 za plaćanje dugova samo sa ovom
prodajom BPBA Validus ulazi u normalno poslovanje.
I potražuje od Plurisa,Nikomata i ostalih fimaša 100 mil kn jer je to njihov dug,gdje je Validus bio sudužnik,a ne korisnik tih kredita.
Skratio sam poziciju VLDS u petak ,jer sam bio previše izložen i pogriješio.Tako mi sada izgleda.

U Validusu teče med i mlijeko!

Nisi jedini koji je kratio, niti jedini kojemu je žao.
[sad]
[/quote]
Kakove kontradikcije? zašto mješaš kruške i jabuke ? kakove veze ima Pluris i Nikomat s propasti Validusa i preuzimanjem Vabe ?možda se jednom sve to ponovo spoji?
Poanta cijelog ovog cirkusa je da se prevesla Podravku,ali ???
[/quote]
Kontradikcija je da kažeš da će BPBA ići na 300,a da će Validus u stečaj.
Podravka se preveslala sama.Spušili su na margine kreditu.I ja sam,ali sam platio buletu sam.Tako će se dogoditi i Podravki.
PLURIS,NIKOMAT,VLDS su jako povezani jer krediti koje su podigli Pluris i Nikomat i za koje je
Validus bio ne korisnik ,nego garant tj.sudužnik,će u slućaju prodaje VABE/neka bude po 300
kao što ti kažeš/će smanjiti obveze Validusa za otpatu kredita.Sve što PLURIS i NIKOMAT dobiju
od ove prodaje će automatski smanjiti kreditne /garancijske/obveze Validusa,a to nama kao malim
dioničarima odgovara.Ako to bude 50 mil kn tj 18,50 kn po dionici.Za jučerašnju cijenu od 11,50
ovo bi bilo dostatno da cijena šibne na barem 24,50.

11,50 plus 70% od 18,50=11,50+12,95=24,45

U Validusu teče med i alpsko mlijeko u potocima!






E, šta bi kolega fotije dao da zna koliko talijani nude validusu i plurisu za 672171 dionicu vabe [lol]
[thumbsup]
Do idućih novosti
LP

Žao mi je samo kolege Lopine, jer je prerano prodao, ali sam je obrazložio zašto.

LP
[/quote]
Sve samo ne žaliti.Ovo mi je vjerovatno pogodak godine.I dalje ful unutra_30% portfelja.U padu dokupljujem ,u rastu postepeno
prodajem.Prije je bio plan izaći do 13.50 u potpunosti,ali naravno brz ovih blagovjesti.
Sada već ciljam 20 u slijedećih desetak dana.Nije u pitanju pohlepa već nove informacije.
Čestitam,dobro ste igrali u Validusu.Trejderi su pometeni i put za rast je otvoren.I mene je čistilo,ali sam mrežu izlaska postavio planski-
Sve pet.Čestitke svim hrabrima koji su kupovali na 6 do 7.

U Validusu teče med i mlijeko!

[/quote]
Lopina, malo si pokvaren ali ne toliko koliko mnogi,zato te krdo slijedi,pazi da te ne pregaze.
Odoh ja na 7 dana,dotle tko živ tko mrtav ?
[/quote]
Poslije ovakve neiskorištene prilike i sedam sedmica je malo za odmor.
Ja sam pošten igrač i nije mi cilj šišanje.Ako uđem u dionicu i utvrdim da sam pogriješio neću hvaliti tu dionicu da bi nekome uvalio.Normalno neću se ni hvaliti,nego šutiti.Mogu nešto prešutjeti,pogriješiti mogu svakako jer sam brz na okidaču,jer brzo kupujem,ali namjerno nekoga
prevariti.To ne dolazi u obzir.Ja pripadam staroj generaciji.
I neiskusni investitori se mogu uvijek obratiti ,a ja ću im nastojati pomoći.

U Validusu teče med i mlijeko!





Kažete na stranicama BPBA da će cijena ići na 300.
A samo VALIDUS ima 513.000 komada,a PLURIS 159.000,aNikomat 43.000 kom.Pa to je ukupno
715.000 dionica.
I po 300 to bi bilo 214,5 mil kn,a dospjeli dugovi su 145 mil kn.
Budite dosljedni.Kontradikcija vam ruši autoritet.
Ovih 150 do 200 mil kn likvidnih sredstava će na Validus i ostale fimaše djelovati kao transfuzija
na bolesnika/ranjenilka/sa velikim iskrvarenjem.
Iskreno smatram da će ova tri dioiničara dobiti barem 150 mil.kn,a to bi bilo dostatno za deblokadu računa.
Ali kako otprilke VLDS dobija cca 100 mil,a sudužnici 50 za plaćanje dugova samo sa ovom
prodajom BPBA Validus ulazi u normalno poslovanje.
I potražuje od Plurisa,Nikomata i ostalih fimaša 100 mil kn jer je to njihov dug,gdje je Validus bio sudužnik,a ne korisnik tih kredita.
Skratio sam poziciju VLDS u petak ,jer sam bio previše izložen i pogriješio.Tako mi sada izgleda.

U Validusu teče med i mlijeko!

Nisi jedini koji je kratio, niti jedini kojemu je žao.
[sad]
[/quote]
Kakove kontradikcije? zašto mješaš kruške i jabuke ? kakove veze ima Pluris i Nikomat s propasti Validusa i preuzimanjem Vabe ?možda se jednom sve to ponovo spoji?
Poanta cijelog ovog cirkusa je da se prevesla Podravku,ali ???
[/quote]
Kontradikcija je da kažeš da će BPBA ići na 300,a da će Validus u stečaj.
Podravka se preveslala sama.Spušili su na margine kreditu.I ja sam,ali sam platio buletu sam.Tako će se dogoditi i Podravki.
PLURIS,NIKOMAT,VLDS su jako povezani jer krediti koje su podigli Pluris i Nikomat i za koje je
Validus bio ne korisnik ,nego garant tj.sudužnik,će u slućaju prodaje VABE/neka bude po 300
kao što ti kažeš/će smanjiti obveze Validusa za otpatu kredita.Sve što PLURIS i NIKOMAT dobiju
od ove prodaje će automatski smanjiti kreditne /garancijske/obveze Validusa,a to nama kao malim
dioničarima odgovara.Ako to bude 50 mil kn tj 18,50 kn po dionici.Za jučerašnju cijenu od 11,50
ovo bi bilo dostatno da cijena šibne na barem 24,50.

11,50 plus 70% od 18,50=11,50+12,95=24,45

U Validusu teče med i alpsko mlijeko u potocima!
[/quote]
Kolega Lopina,nisi ti iz ovih krajeva gdje nema žestoke bure,tu pušu neki drugi vjetrovi.Podravka neće spušiti jer ju štiti politika.Moj savjet je da manje polemiziraš i da se držiš svog dvorišta.Nešto si o tome pisao ali si izgleda odustao zbog odnosa snaga.Možda si pametno postupio ali čuvaj svoje dvorište,tamo možeš biti gazda,kod nas teško.

obožavam strvine-posebno ovce

ovisnik

Neću politiku u moju butigu, govorija je Meštar brico!
A pisao sam samo ono što mislim.I za mene je Spice od samog početka bila politički proces i medijski linč.Često se izdaleka bolje vidi nego iznutra.

Nadam se da će uskoro puhati ekonomski vjetrovi što bi bilo najbolje za Hrvatsku.Ali nemojmo zamarati publiku koja likuje skupa samnom.

U Validusu teče mede i mlijeko u potocima.

New Report

Close