VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Skidam kapu ekipi koja je bila, sad neznam ili dovoljno pametna, ili dovoljno hrabra da odstane dovoljno dugo u ovoj dionici!!!! [thumbsup]
Osobno nisam bio očito ni pametan ni hrabar, pa sam panično zbrisao sa blagim minusom. [embarass] Istina nisam niti imao neku količinu pa i nije tolika šteta, ali me sekira što sam ovu dionicu prepozno kao dobru priliku, kupio i onda zbrisao netom prije skoka! [cry]
Slijedi jedna dobra analiza: ZAŠTO?!
I kako je netko negdje napisao iz svojih grešaka se najbolje uči!

Kapa do poda!!!!!!!

Bože daj mi priliku da ti pokažem, da me bogatstvo neće promjeniti! (Dell Trotter)


Večernji list: Nizozemski fond želi kupiti Validusov udio u Vaba banci

Varaždinski Validus zaprimio je indikativnu ponudu za prodaju 513.477 dionica Vaba banke koje su u njegovu vlasništvu.

Vladimir Šelebaj Sellier, Validus Vladimir Šelebaj Sellier, Validus Kako prvi javlja Večernji list, indikativnu ponudu navodno je predao fond koji je među tri najveća vlasnika Vaba banke, a to bi, prema podacima SKDD-a, bio Balkan Financial Sector Equity fund C.V. iz Amsterdama u Nizozemskoj koji trenutačno drži 292.000 dionica Vaba banke, odnosno 16,54 posto ukupnog udjela. Od dolaska u Validus Vladimir Šelebaj-Sellier naglašava kako je imovina Validusa znatno veća od postojećih dugova, zbog čega krizna uprava na čelu s njime u idućih pet godina namjerava prodajom dijela imovine namiriti dugove svim vjerovnicima.

Ne vjerujem da će prodati odmah Nizozemcim jer će sad u igru uključiti i drugi. Osim toga, možda bi Nizozemcima trebalo šapnuti da bi im najjeftinije bilo kupiti VLDS pa dati janvu ponudu po npr. 30 kn po dionici pa bi dobili i Validus i dioncie Vaba banke u kompletu za iste pare [wink]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Zanimljivo je kako je ova vijest izasla danas a ne recimo jucer jer ipak je jucer bio radni dan, sto bi po mom misljenju znacilo da u ponedjeljak ima podloge za jos jedan dobar skok.


Večernji list: Nizozemski fond želi kupiti Validusov udio u Vaba banci

Varaždinski Validus zaprimio je indikativnu ponudu za prodaju 513.477 dionica Vaba banke koje su u njegovu vlasništvu.

Vladimir Šelebaj Sellier, Validus Vladimir Šelebaj Sellier, Validus Kako prvi javlja Večernji list, indikativnu ponudu navodno je predao fond koji je među tri najveća vlasnika Vaba banke, a to bi, prema podacima SKDD-a, bio Balkan Financial Sector Equity fund C.V. iz Amsterdama u Nizozemskoj koji trenutačno drži 292.000 dionica Vaba banke, odnosno 16,54 posto ukupnog udjela. Od dolaska u Validus Vladimir Šelebaj-Sellier naglašava kako je imovina Validusa znatno veća od postojećih dugova, zbog čega krizna uprava na čelu s njime u idućih pet godina namjerava prodajom dijela imovine namiriti dugove svim vjerovnicima.


Ma koji nizozemci ? to su ovi isti iz VŽ inkubatora,žele oni jeftino Vabu,Validus su već otpisali,naravno žele to napumpati i onda adio.

obožavam strvine-posebno ovce


Stvarno nebi volio biti u kozi ovima sta su izisli na 5-7.,nije im dobro.,sad bi najrade neku bombu postavili u vabi samo da cijena padne da bi se mogli vratit nazad i uzivati u slijedecim vjestima i gledati kako se vlds zeleni.,nece moci deckici ne pali vam drukanje vise.,trend up up..

ma ništa od drukanja,to je gubljenje vremena…. ne misliš valjda da je netko jučer kupio 115.000 dionica za 1,5 milje kuna zbog nečijeg drukanja? vrlo brzo ovdje će doći do raspleta, pa sam uvjeren da će u veljači VLDS ići po 20 kn….


vjerojatno si i ti poslan hanfi sa ispisom naloga za validus ,pa se brineš.a kad si bio prosvijetljen na 7 kuna da je validus dobio ponudu za prodaju vabe onda si požurio dati nalog na kupnju .
to ti prolazi kod nas,a vani bi pravio društvo dr.ivi na par godina pa se ne bi sjetio zaraditi na insajderskoj informaciji.

daj bože da uvedu short selling pa da se može zaraditi i kad pada.



baš me zanima hoće li hanfa poništiti sve transakcije koje su se desile od kad je počeo rast sa 7 kn.
ovo se samo na našoj burzi može dogoditi,u americi bi neko dobio 10 godina zatvora za upozorenje drugima.
ali šta reći o njima kad nisu čoviću zbog plive ništa napravili i kod masu drugih slučajeva.
bitno da su tlm držali blokiran 2 godine i vupik.

Da? To bi baš bilo zanimljivo, poništiti samo rast, pad nema veze, pa ako je netko kupio po 13 i prodao opet po 13 prodaju mu treba poništiti a kupnju ne? Zbilja pravo rezoniranje, možeš samo izgubiti a hanfa je tu da spriječi dobitak, lol.
[/quote]

[/quote]

Gle ovak. Prvo pretpostavimo da si ti mali investitor s recimo 30000kn. Dionica pada s 29 na 13 i ti se tu uključiš u kupnju i kupiš recimo 2000 komada. Dionica pada i dalje, ti tvrdoglav i ne prodaješ. Dođe dionica na 6 kn, ruke ti se tresu, gaće usrane [lol] . Ipak nakon određenog vremena dionica naraste na tvojih 13 kuna ulaza i tu prodaš, izađeš s nulom. I sad se javi Hanfa i poništi transkacije od 6 do 13 kn. Bi bio sretan? Nemaš pojima o ničemu, naivno kupuješ u padu i nakraju sretan izlaziš s nulom i onda ti hanfa to poništi. Žišku.
Ovo nema veze niti s tobom niti s mnom, glavni glumac ove priče je izmišljen [lol] da ti objasnim o čemu sam pisao prije.

P.S. Osobno još uvijek držim određeni dio dionica vlds, a bome i dionica BPBA koje se već duže vrijeme pacaju.

napomena za sve koji su pljucali ili pljucaju po ovoj a i drugim dionicama:
validusa je na razinama 6-7kn bilo na lopate i tko je htio mogao je kupiti koliko god je htio/mogao. isto tako ovaj rast na 13-14kn se odvio na velikom prometu pa se moglo i prodati. zaključak: šta god da se desi ubuduće ostaje činjenica da se u mjesec dana moglo zaraditi 100%.

ps. a mislim da tek krećemo jer je ovih odrađenih 100% bila samo naknada za strah kako kaže kolega lopina


napomena za sve koji su pljucali ili pljucaju po ovoj a i drugim dionicama:
validusa je na razinama 6-7kn bilo na lopate i tko je htio mogao je kupiti koliko god je htio/mogao. isto tako ovaj rast na 13-14kn se odvio na velikom prometu pa se moglo i prodati. zaključak: šta god da se desi ubuduće ostaje činjenica da se u mjesec dana moglo zaraditi 100%.

ps. a mislim da tek krećemo jer je ovih odrađenih 100% bila samo naknada za strah kako kaže kolega lopina


Kolega vi kao da mi čitate misli…100%

a za spretne trejdere zarada je mogla biti i 150% jer smo se prvo odbili od sma200 na 12,70kn a jučer i od 14kn šta je otpor koji smo testirali nekoliko puta lani.

u ponedjeljak je kraj siječnja a u utorak početak veljače. čekamo očitovanje iz hbora, pa onda deblokadu računa. šta mislite di će cijena? samo najsretniji mogu očekivati da će im nešto upasti po bidu



sad je mnogima žao što su izašli van izmedu 5-7 i sad pljuju po dionici a mogli su ljepo zaraditi svaka čast onima koji su vjerovali u ovu dionicu iskreno se nadam da če još gore

A ja se nadam da vas je netko ošišao i to do kože,taj lik sada kupuje BPBA i uskoro ćete ovdje čitati nove hvalospjeve.Taj VLDS je namjerno žrtvovan,nisu ovi čudotvorci iz VŽ inkubatora od jučer,ite to u stečaj samo je pitanje kada ?
[/quote]
Kažete na stranicama BPBA da će cijena ići na 300.
A samo VALIDUS ima 513.000 komada,a PLURIS 159.000,aNikomat 43.000 kom.Pa to je ukupno
715.000 dionica.
I po 300 to bi bilo 214,5 mil kn,a dospjeli dugovi su 145 mil kn.
Budite dosljedni.Kontradikcija vam ruši autoritet.
Ovih 150 do 200 mil kn likvidnih sredstava će na Validus i ostale fimaše djelovati kao transfuzija
na bolesnika/ranjenilka/sa velikim iskrvarenjem.
Iskreno smatram da će ova tri dioiničara dobiti barem 150 mil.kn,a to bi bilo dostatno za deblokadu računa.
Ali kako otprilke VLDS dobija cca 100 mil,a sudužnici 50 za plaćanje dugova samo sa ovom
prodajom BPBA Validus ulazi u normalno poslovanje.
I potražuje od Plurisa,Nikomata i ostalih fimaša 100 mil kn jer je to njihov dug,gdje je Validus bio sudužnik,a ne korisnik tih kredita.
Skratio sam poziciju VLDS u petak ,jer sam bio previše izložen i pogriješio.Tako mi sada izgleda.

U Validusu teče med i mlijeko!


Kažete na stranicama BPBA da će cijena ići na 300.
A samo VALIDUS ima 513.000 komada,a PLURIS 159.000,aNikomat 43.000 kom.Pa to je ukupno
715.000 dionica.
I po 300 to bi bilo 214,5 mil kn,a dospjeli dugovi su 145 mil kn.
Budite dosljedni.Kontradikcija vam ruši autoritet.
Ovih 150 do 200 mil kn likvidnih sredstava će na Validus i ostale fimaše djelovati kao transfuzija
na bolesnika/ranjenilka/sa velikim iskrvarenjem.
Iskreno smatram da će ova tri dioiničara dobiti barem 150 mil.kn,a to bi bilo dostatno za deblokadu računa.
Ali kako otprilke VLDS dobija cca 100 mil,a sudužnici 50 za plaćanje dugova samo sa ovom
prodajom BPBA Validus ulazi u normalno poslovanje.
I potražuje od Plurisa,Nikomata i ostalih fimaša 100 mil kn jer je to njihov dug,gdje je Validus bio sudužnik,a ne korisnik tih kredita.
Skratio sam poziciju VLDS u petak ,jer sam bio previše izložen i pogriješio.Tako mi sada izgleda.

U Validusu teče med i mlijeko!

Nisi jedini koji je kratio, niti jedini kojemu je žao.
[sad]

Sad malo čitam komentare šta vam je ljudi ..nemojte biti pohlepni i gramzljivi..ja sam u petak kupio po 13,70kn dionice i ostao bez love..vjerujem u firmu bez obzira na svakakve komentare..ponedeljak kupujte ili prodavajte..ja molim dioničare iz Slavonije da mi se jave..samo radi konzultacija..HVALA

New Report

Close