VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kolege, pročitajte si malo kolko je g. Stanko Mlakar osobno zbog obustave stečajnaog postupka potencijalnog novaca/nagrade izgubio tj. izgubio je mogućih čak 380.000 KN!!
"Nagrada za rad i naknada troškova za stečajnog upravitelja"
http://www.pravst.hr/zbornik.php?p=28&s=219
Pa me stoga ne bi nimalo čudilo da je možda upravo g. Mlakar zbog svoje sada "izgubljene male nagrade", g. Šelebaja prijavio DORH-u, koji trenutno "samo razmatra prijavu" protiv Šelebaja.

Nadalje:

Zanimljivo kolki je odjenom tako veliki interes od strane raznih likova ovdje, koje "jeftino žele kupit" Validus. Da ih Validus ne zanima, zar bi bili "odjednom" ovdje na ovom forumu, a toliko navodnih boljih i odličnih te skupih dionica ima na ZSE, zar ne!!?

Dodatno pojašnjenje za sve "navodne" neupućene:
1. Validus nije u stečaju
2. Jedini bivši zahtjev za pokretanje ispitivanja mogućnosti stečaja je povućen
3. Trgovački sud u Varaždinu je u potpunosti odbacio bivše izvješće tj.mišljenje g. Mlakara te adekvatno tome bivše ročište u svezi ispitivanja mogućeg stečaja, zakazano za 15.12. skinuo kao predmet rasprave
4. za sada nitko od vjerovnika nije pokrenuo stečaj, a da su htjeli mogli su već odavno. Dapače, službeno je putem ZSE izjavljeno da je načelni dogovor sa svim vjerovnicima dogovoren te da je shodno tome odblokada računa u tijeku
5. Kao uvodno već iznešeno: DORH za sada samo razmatra eventualnu kaznenu prijavu protiv g. šelebaja
6. Čak i da g. Šelebaj bude kažnjeno gonjen slijedi mu samo kazna od sitnih 17.700 Kn te novčana kazna VLDS kao pravnoj osobi od 100.000 Kn
7. 117.700 Kn u biti nije nikakav novac za VLDS tj. ako treba mogu istu kaznu plaćati u nedogled, jer im je to puno isplativije nego da VLDS tj. bilo koji predsjednik Uprave VLDS sam inicira bilo kakav eventualni stečaj – koji, svima znano, uopće nije u tijeku.

"Državno odvjetništvo postupa po podnesenoj kaznenoj prijavi, postupak je tijeku i upravo se radi na prikupljanju potrebnih informacija na temelju kojih će se odlučiti hoće li se postupak nastaviti”, potvrdio nam je zamjenik državnog odvjetnika u Varaždinu Darko Galić."

Možda je ova rečenica znakovita, ODLUČIT ĆE O NASTAVKU.

manje je više, a više još više

ta Šelebajeva priča i slatkorječivost je poslužila samo da se netko dobro iskrca….

Ovo je jedan od češćih argumenata ovdje, koji se svako malo povlači i upravo zato je zanimljiv:
Proučavajući promete tih dana, lako se može uočiti da su veći nalozi (prodaja po bidu u komadu) bili na cca 5.200 dionica i 6.800-7.000, otprilike (ne znam sad više točno, ali nije ni neka razlika).
S obzirom da deseti u TOP10 ima 15.000 dionica, a cijeli TOP10 ima 1.637.407 dionica, ispada da je najveći nalog prodaje bio oko 0,4% ukupne količine TOP10 dioničara zajedno.
U svih ovih par mjeseci agonije ove dionice, iz TOP10 iscurilo je samo 1.000 komada dionica, i to s Raiffeisen skrbničkog na TOP3.

Ako i računamo da je ova dionica pokojna i slijedi joj slučaj ZDNK i DKVS, u najmanju ruku je neobično da bi cijeli TOP10 (a ovdje u TOP10 nema nijedne dionice iz državnog portfelja – HFP, HZMO, DAB, …) sjedio skrštenih ruku i čekao da im klavir padne na glavu (kao u crtiću). [wink]

Koji će rezultat biti – naravno da ne znam, a nemam ni relevantne informacije da bih mogao zaključiti – ali u svakom slučaju je jasno da sva ova trgovanja zadnjih mjeseci idu tako da se promjene u TOP10 ne događaju (1000/1637407 je apsolutno zanemariv postotak).

zapamtite, ova negativna blokada vam je jedini prijatelj ovdje…


zapamtite, ova negativna blokada vam je jedini prijatelj ovdje…

Zahvaljujem kolega što ste mi otvorili oči! [tongue]

Stigla Božićna čestitka. [lol]

Ako i računamo da je ova dionica pokojna i slijedi joj slučaj ZDNK i DKVS, u najmanju ruku je neobično da bi cijeli TOP10 (a ovdje u TOP10 nema nijedne dionice iz državnog portfelja – HFP, HZMO, DAB, …) sjedio skrštenih ruku i čekao da im klavir padne na glavu (kao u crtiću). [wink]

Koji će rezultat biti – naravno da ne znam, a nemam ni relevantne informacije da bih mogao zaključiti – ali u svakom slučaju je jasno da sva ova trgovanja zadnjih mjeseci idu tako da se promjene u TOP10 ne događaju (1000/1637407 je apsolutno zanemariv postotak).

TOP 10 na DKVS je i dalje isti, tamo isto nitko nije prodavao…
za ZDNK ne znam, nisam pratio…
a biti povodljiv za TOP 10 u ovim situacijama i nije najbolja smjernica za male dioničare…


zapamtite, ova negativna blokada vam je jedini prijatelj ovdje…

Slažem se, nakon deblokade ćemo biti puno pametniji. Tko pak pokupova ovo sve prije blokade?!

manje je više, a više još više

Zahvaljujem kolega što ste mi otvorili oči! [tongue]

liži s tim jezikom med i mlijeko…

[lol]
jel slatko?



zapamtite, ova negativna blokada vam je jedini prijatelj ovdje…

Zahvaljujem kolega što ste mi otvorili oči! [tongue]
[/quote]
Ja dokupio.Do posljenje kune.
Blokada je prijatelj.. kome
Ili kupcima ili prodavačima.
Ja mislim da su kupci profitirali.Nažalost nemam keša da to i potvrdim.

U Validusu će teči med i mlijeko ili….kao što kaže moj prijatelj MedoBudo.


ta Šelebajeva priča i slatkorječivost je poslužila samo da se netko dobro iskrca….

Ovo je jedan od češćih argumenata ovdje, koji se svako malo povlači i upravo zato je zanimljiv:
Proučavajući promete tih dana, lako se može uočiti da su veći nalozi (prodaja po bidu u komadu) bili na cca 5.200 dionica i 6.800-7.000, otprilike (ne znam sad više točno, ali nije ni neka razlika).
S obzirom da deseti u TOP10 ima 15.000 dionica, a cijeli TOP10 ima 1.637.407 dionica, ispada da je najveći nalog prodaje bio oko 0,4% ukupne količine TOP10 dioničara zajedno.
U svih ovih par mjeseci agonije ove dionice, iz TOP10 iscurilo je samo 1.000 komada dionica, i to s Raiffeisen skrbničkog na TOP3.

Ako i računamo da je ova dionica pokojna i slijedi joj slučaj ZDNK i DKVS, u najmanju ruku je neobično da bi cijeli TOP10 (a ovdje u TOP10 nema nijedne dionice iz državnog portfelja – HFP, HZMO, DAB, …) sjedio skrštenih ruku i čekao da im klavir padne na glavu (kao u crtiću). [wink]

Koji će rezultat biti – naravno da ne znam, a nemam ni relevantne informacije da bih mogao zaključiti – ali u svakom slučaju je jasno da sva ova trgovanja zadnjih mjeseci idu tako da se promjene u TOP10 ne događaju (1000/1637407 je apsolutno zanemariv postotak).
[/quote]

A nije ti palo na pamet da je možda većina tih akcija pod nekom vrstom zaloge za kredite Validusu ili nekoj drugoj s Fimom povezanoj grupasiji. Cela Fima grupa i povezane ćerke su vlasnički i verovničko-dužnički toliko isprepletene, da ako pokidaš jednu kariku, ceo sustav jamstava se ruši i svak svakom duguje i mora da plati.

Sem toga, bid je celo vreme isuviše mali da bi neko izlupao i petinu te količine, a ozbiljnih investitora za ovu akciju, naravno nema. A i taština je ovde bitna, jer odavno bi se ova kula od karata urušila do kraja da su akcije prodavali vodeći ljudi kompanije. Tragično je da osim ovdašnjih slepaca, ima ih očito i u vladajućoj vrhušci.

Zato je dobro da se taj Šelebaj nagazi i pokrene stečaj, barem će svi znati na čemu su, a stečajni će tada moći skrojiti dužničko-verovnički bilans. Odgadjanjem stečaja, otvoren je prostor za manipuliranje, kako u samom Validusu, tako i ovde na berzi.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...




zapamtite, ova negativna blokada vam je jedini prijatelj ovdje…

Zahvaljujem kolega što ste mi otvorili oči! [tongue]
[/quote]
Ja dokupio.Do posljenje kune.
Blokada je prijatelj.. kome
Ili kupcima ili prodavačima.
Ja mislim da su kupci profitirali.Nažalost nemam keša da to i potvrdim.

U Validusu će teči med i mlijeko ili….kao što kaže moj prijatelj MedoBudo.
[/quote]

Ovaj ne odustaje!!!

manje je više, a više još više

New Report

Close