VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ne znam kako se ikome da više zahebavat s VLDS, to ide od lošega na gore, rezultat će biti DKVS br.2

Sve što pišem je osobno mišljenje, ne invest. savjet!


22. prosinac 2010.| Ana Blašković
DORH razmatra kaznenu prijavu protiv Šelebaja

Odvjetništvo u Varaždinu razmatra kaznenu prijavu protiv Šelebaja za nepokretanje stečaja za što je već kažnjena Marina Bača


ZAKON O STEČAJNOM POSTUPKU
ČL.39
Stavak 6.
Osobe ovlaštene za zastupnje dužnika po zakonu,odnosno dužnici pojedinci dužni su podnijeti
prijedlog za otvaranje stečajnog postupka najkasnije u roku od 21 dan od dana nastanka nesposobnosti
za plačanje.
Dakle,Vladimir Šelebaj je prvi dan kada je došao u Validus trebao po zakonu dati zahtjev za
pokretanje stečajnog postupka jer je Validus več bio blokiran duže od 21 dan.Ali on je doveden upravo sa ciljem da se to izbjegne i on za sada uspješno pregovara sa vjerovnicima koji ne pokreću stečaj.Kao pravnik je znao da je u prekršaju.
Iskreno, meni ovo izgleda kao petarda za zaplašivanje malih ulagača.
Prvih deset dioničara od dolaska Šelebaja nisu prodali ni jednu dionicu,pa vjerovatno kupuju sa drugim računima da ih se ne vidi.
Keša nemam,sve potrošio za kupnju Validus,a trebalo bi u dokup ako padne.
Šortati neću jer ovdje uskoro slijedi rasplet.Najprije pad,a onda vjerovatno vijest o deblokadi
i strahoviti rast.Preuzimam rizik i čekam i dokupljujem ako nešto prodam.

Vrijeme je da se malo provozamo.
Sretan put svim putnicima.

Na Validusu će teči med i mlijeko ili ……..kao što kaže moj prijatelj Medo Budo.


22. prosinac 2010.| Ana Blašković
DORH razmatra kaznenu prijavu protiv Šelebaja

Odvjetništvo u Varaždinu razmatra kaznenu prijavu protiv Šelebaja za nepokretanje stečaja za što je već kažnjena Marina Bača

ne zrazumijem stvarno, od toliko dobrih pickova na ZSE da se ljudi kao ovce guraju ovdje na klanje…fascinantno!
pa da kupite INU koja je skočila +60% sigurno je10x bolja opcija od VLDS-a!
predstečajni upravitelj jasno je rekao :
– da je imovina manja od duga i
– da je zbog blokade računa duže od godine dana, Validus odavna trebao u stečaj

sad zbog nepokretanja stečaja DORH kazneno goni Šelebaja
pa što vam još netko treba reći da je VLDS otišao u mp3?!

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste

I šta ako bude stečaja?Onaj ko je ušo 6-7 opet neće biti na gubitku.Nemože to više puno dole,do 0 je samo 7,a up je beskonačan!

@cveba
kad i ako se pokrene stečaj, praktički će prestat trgovanje na ZSE s dionicom VLDS dok je ne delistiraju…pogledaj primjer DKVS-a koliki su mu prometi zadnjih mjeseci, nakon otvaranja stečaja …kome ćeš prodati dionice? pa samo forumaši imaju preko 100.000 komada! tko će to kupiti i po koliko? možda po 1 kn [bye]

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste

Nije u pitanju stečaj.
Ova današnja kampanja je usmjerena na pitanje:A što ako ne bude Šelebaja.
Netko želi kupovati jeftino pred konačni rasplet.
Imali smo već jednog predstečajnog upravitela nakon zahtjeva Djure Djaković stana d.o.o.
Ali već je to prošlost,jer je bivši.
Marina Bača,Šelebaj,tko je slijedeći.Svi u Remetinac.
Malo morgen,pa ostali bi bez menađera u niz firmi.
Činjenica je da veliki vjerovnici ne žele stečaj,a oni su bitni.

Na Validusu će teči med i mlijeko ili ……kao što kaže moj prijatelj Medo Budo!


Netko želi kupovati jeftino pred konačni rasplet.

uvijek je taj zločesti NETKO…
pa kak vam ne dosadi pisati stalno iste gluposti o urotama? [bye]


Činjenica je da veliki vjerovnici ne žele stečaj,a oni su bitni.

da, veliki ga ne žele zato jer znaju da je imovina Validusa manja od dugova i da se ne bi naplatili u slučaju stečaja…
a da su samo oni bitni, nisu! dapače, bilo koji mali vjerovnik može stjerati VLDS u stečaj i veliki ne mogu protiv toga ništa, nego se samo moliti da izvuku makar pola duga [bye]

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija ili odgovornosti.

Ok,ajde vi koji govorite o katastrofi onda lijepo prodajte svoje dionice po kunu,ukoliko ih imate,a nemate ih sigurno i neznam koji vam je cilj pisanja onda tu


I šta ako bude stečaja?Onaj ko je ušo 6-7 opet neće biti na gubitku.Nemože to više puno dole,do 0 je samo 7,a up je beskonačan!

ako je dionica na vijest o mogućoj deblokadi računa reagirala onako kao je…a to je rezultiralo s porastom cijene od 5 kn na 8 kn, onda se bojim uopće pomisliti kako će reagirati na otvaranje stečaja…
barem 50% prema dole…i to u jednom danu očekujte…pa kad sa 7 grune na 3-4 kn kako to nije gubitak?!
up je beskonačan ali malo vjerojatan….dok je nula vrlo blizu i jako je vjerojatna….ne nakon objave stečaja, ali to vam neće pomoći ako cijena padne na 3 kn, a vi ste kupovali po 7 kn…
a ako je nekom do kockanja, ima par forumaša koji dižu lovu na kladionici, pa se obratite njima za savjet…bolje ćete proći nego ovdje…
dešava se upravo ono što se govorilo…iz euforije i kao gotove stvari da se prekida stečajni postupak i da slijedi deblokada računa, sad je Šelebaj pred kaznenom prijavom a sve manje se govori o deblokadama i prekidu stečaja…
ta Šelebajeva priča i slatkorječivost je poslužila samo da se netko dobro iskrca….
a naivni i zatrovani medom i mlijekom lopine, ne zaslužuju drugo nego da izgube novce, kad su nas koji ovdje upozoravam na to što se događa nazivali drukerima i dušebrižnicima….

Kad je to bilo na 5 kuna. najniža cijena je bila 6,50 kn i to mizerna količina….


Nije u pitanju stečaj.
Ova današnja kampanja je usmjerena na pitanje:A što ako ne bude Šelebaja.

A što ako ga ne bude?
Svijet ne može bez njega jel?
Da mu ne bi trebalo spomenik dignut?!?

ispričavam se, nije bila 5 kn…bila je 6.40 i narasla je na najviše 8.40…al nije bitna cijena nego poanta…kako je dionica reagirala na vijest o mogućoj deblokadi računa…a zamislite kako bi reagirala na otvaranje stečajnog postupka…znači ne na mogućnost otvaranja, nego na samo otvaranje…

New Report

Close