VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

OTP fond-vezan na crobex bi mogao postati hit za ulaganje.A to bi svim dionicama iz crobexa
trebao biti poticaj za rast jer bi se trebala pojačati kupnja koje fond kupuje.Ali to je i prilika da
se netko iskrca.U svakom slućaju možemo očekivati poboljšanje,jer bi likvidnost morala biti veća
nego do sada.A to je odlično za burzu.
Ali kako Lopina fond najkonservative ili kao što kaže zloćko Ivana Fond Lopinaekskluziv.
E koliko je to istina procijenite sami:
ELPR,KOES,VUPIK,LCDS,BRIN,VLDS,INGRA,Bdel.keš 1%.
I uglavnom svi se ježe na ovaj portfelj,a vrijeme će pokazati da sam ja u pravu.
Vupik i Badel bi mogli planuti,INGRA će sigurno eksplodirati,Validus ne može implodirati jer je već u toj fazi.Situacija dobra sa tendencijom na bolje.

Na ZSE teče med i mlijeko,ali zadnjih dana meni i ne baš.

Oprostite,ovo sam želio pisati na best bay.Molio bi moderatora da prebaci tamo!

Validusovo navodno riješenje/obećanje – ludo radovanje ili?
Danas smo već 07.12., navodnih nekoliko dana već je debelo prošlo, a 15.12. je sve bliži i bliži…

"…dogovor o dugu Validusa prema Đuro Đaković Stanu “u fazi je finalizacije te se očekuje formalna obustava postupka već u idućih nekoliko dana”.
http://www.poslovni.hr/vijesti/selebaj-tvrdi-da-validus-nece-u-stecaj-164999.aspx

Ne miriše li ovo na istu Mimomić situaciju iz svibnja 2010???

Validus glava na panju vec duze vrijeme



Htjeli ste reći: na VLDS meda nema, a ni mlijeka više nema…
Fond Salford o Milsu:
Splitka mljekara “Mils” nema poslovne sreće. Osim što se godinama gomilaju financijske dubioze, smanjuje proizvodnja i broj kooperanata, po svemu sudeći interes za mlijekaru gubi i jedini dosadašnji potencijalni kupac investicijski fond “Salford Danube” iz Londona
Splitska mljekara “Mils” nema poslovne sreće

"Što se tiče naših želja da kupimo “Mils”, mogu samo reći da se pokazalo da su dugovanja te tvrtke znatno iznad očekivanja a što ruši naš početni optimizam."
http://www.slobodnadalmacija.hr/Split/tabid/72/articleType/ArticleView/articleId/120390/Default.aspx


Na Validusu meda nema,a i mlijeko laganije dolazi!

[/quote]
S obzirom na probleme u kojima se nalazi Validus i fimaši valjda su htjeli kupiti Mils za jednu kunu.
Očekivali su veliki diskont i nisu ga dobili pa su odustali.Izvisio je i "Salford Danube iz Londona,
pardon iz Beograda.
Možda je to dobra poslovna odluka Validusa.
Možda netko plati punu cijenu ili se pokrene proizvodnja,ali to se i ne može očekivati baš tako
brzo pa bio logično rješenje bilo da se Mils proda.Možda očekuju i stečaj Validusa,a možda i MIlsa i kupnju po diskontu.
Sve varijante moguće,a nadam se da Validus neće u srečaj i da će Šelebaj uspjeti u svojim pregovorima.
AS cijena dionice Validusa pokazuje što burehk investitori misle o Validusu.Mali tuku po Bidu,a još
manji kupuju,dokupljuju.
Slabo se trejda zadnjih dana .Biće bolje!

Na zse će biti i meda i mlijeka!
[/quote]

Mislim da si ti lopina najveci trejder na validusu kao sto si bio na DKVS .
Dijonice za kokosanere .
Sada sam siguran da ce i VLDS u stecaj

kupnje ponestaje, pazite se ljudi da vas ne okite, dolazi Božić [smiley]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Vijest nije stigla… Mogući stečajni tik-tak za VLDS nažalost i dalje u tijeku…

Trenutno preostalo vrijeme do zakazanog Ročišta radi ispitivanja uvjeta za otvaranje stečaja VLDS iznosi samo: 7 dana, 21 sat i 24 minuta…

a možda bude neki dar pod borom ipak je vrijeme božićnih čuda…


Vijest nije stigla… Mogući stečajni tik-tak za VLDS nažalost i dalje u tijeku…

Trenutno preostalo vrijeme do zakazanog Ročišta radi ispitivanja uvjeta za otvaranje stečaja VLDS iznosi samo: 7 dana, 21 sat i 24 minuta…

šta tebe toliko muči taj stečaj…da i bude cijena nemože biti jeftinija koliko trenutno vrijedi..šuti i kupuj ako imaš lovu..baš te briga za neke lopine i sl likove ovdje..oni su zadovoljni i sa 30 lipa zarade..ubijaju se 8h da to mogu zaradit..i sami sebe tješe kako su dan uspješno završili..i tako iz dana u dan..8h gledaju monitor..

Da, da… dar pod borom, ali zasad izgleda samo za sve vjerovnike, a ne i male dioničare…

Ako VLDS ode u stečaj – što izgleda svim vjerovnicima ipak više odgovara, jer ukoliko je imovina doista puno veća od dugova, sve dugove će vjerovnici naplatit barem ili minimlano uz 50% premije-putem dražbe, nagodbi ili sl. tj. VLDS imovinu će dobit uz debeli diskont, a ne suludo čekati predloženih 2-5 god. da bi dobili samo tzv. 100% ili sl. iznos posuđenog/uloženog…
Tako da je trenutna deviza većine vjerovnika, zasigurno: što jeftinij VLDS – to bolje za nas… čim prije stečaj – bolje za nas… jer cijenu i način naplate duga – trenutno diktiraju samo vjerovnici, a ne Uprava VLDS-a…


a možda bude neki dar pod borom ipak je vrijeme božićnih čuda…

Kolega, mene osobno ne mući niti tangira mogući stečaj nimalo, jer sam nedavno iz VLDS – čini mi se mudro i pametno izašao…
mene mući dodadašnje negativno iskustvo na VLDS, jer sam se dobrano 5 mjeseci namučio da povratim cca 70% ulaznog gubitka iz svibnja itd…
U VLDS ću prvi ponovo ući kada: se povuće zahtjev ispitivanja stečaja te kada Podravka i sl. deblokira račun…
Spreman sam VLDS tada platit i 50% po većoj cijeni nego sada, jer će mi jedino tada rizik biti 0%, a dobit od cca 100-150% sigurna…
S obzirom na trenutno više nego visokorizičnog VLDS-a, mislim da je moje prethodno navedenino jedina sigurna i ispravna moguća dobitna kombinacija…

Ponavljam: ne želim niti ne očekujem stečaj VLDS, već čim bržu moguću pozitivni vijest, jer samo potom slijedi big, big, boom-boom zarada… ali dotad, nek se lipari i sl. tko god želi… samo da isti radi sitnog i upitnog daily-odrezka na kraju ne izgube cijelu svoju kravu…



Vijest nije stigla… Mogući stečajni tik-tak za VLDS nažalost i dalje u tijeku…

Trenutno preostalo vrijeme do zakazanog Ročišta radi ispitivanja uvjeta za otvaranje stečaja VLDS iznosi samo: 7 dana, 21 sat i 24 minuta…

šta tebe toliko muči taj stečaj…da i bude cijena nemože biti jeftinija koliko trenutno vrijedi..šuti i kupuj ako imaš lovu..baš te briga za neke lopine i sl likove ovdje..oni su zadovoljni i sa 30 lipa zarade..ubijaju se 8h da to mogu zaradit..i sami sebe tješe kako su dan uspješno završili..i tako iz dana u dan..8h gledaju monitor..

[/quote]



marcipane ne kradi bogu dane….
zbroji količine (broj dionica) zadnjih 10 dana, pusti ti 100.000 kn prometa, to ne govori ništa

da se razumijemo…ovo prodaje lopina tebi, ti prodaješ knutu, knut prodaje roccu…itd…svi u nadi da ćete zaradit za burek i eventualno jogurt…
još će se neko vrijeme špekulirat ovdje a onda će promet biti sve mizerniji i mizerniji…jer će se netko veći iskrcati i bit ćete svi u minusu…a neće imat tko dignut…i onda će se tijek događaja preko noći okrenut…a lopina će se javljat sve manje i manje na temi…

[/quote]

evo vam moj post od 29.11., kad je trajala kratkoročna euforija na ovoj dionici i kad smo mi neistomišljenici s multinickovima prozivani dušebrižnicima i drukerima kojima je pobjegla cijena i sad žele uć jeftino….
naravno da im nije odgovarao takav način razmišljanja, odnosno objektivno sagledavanje stvari iz razloga što su navlačili kupnju kako bi se mogli kvalitetno iskrcati…
sad je ponestalo meda i mlijeka….kad se sroza na 6 kn…opet će doći multinickovi i govoriti kako ne mogu vjerovati da je cijena tu gdi je…i opet će navlačiti da oni mogu zaraditi za burek i jogurt

ovdje uvijek ista igra, ekipa najprije počne drečati o stečaju (likovi kao 5do12), onda se nakrcaju na 7 kn, pa počnu priče kako ipak ide spas Validusa uz pumpanje cijene preko 8 kn…onda lagani iskrcaj ali dio ostave da mogu raditi pritisak na prodaji…i opet priče o stečaju, krahu, ne vrijedi to ništa i bla bla
pa onda opet ide novi krug
zanima me samo dokle će biti budalaša da im nasjedaju i kod kupnje i kod prodaje?

New Report

Close