VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


interesantno kako nitko ne želi primjetiti da je danas gotovo sav promet ostvaren udaranjem po bidu…da je po asku, onda bi se busali u prsa kako je kupnja jaka, kako se skida sve s aska…
čim se neko postavi na 8 kn, poklopi ga se…
naravno kad više nikog neće biti na 8 kn, onda će se istresat i niže…

A na drugim dionicama danas sve frca od udaranja po asku.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


"Trgovački sud u Varaždinu oglašuje da je rješenjem poslovni broj 2 St-70/10-2 od 24. studenoga 2010. godine u stečajnom postupku nad dužnikom

VALIDUS d.d. iz Varaždina, Anina ul. br. 2., MBS: 070039838, OIB: 07838648475, s danom 24. studenoga 2010. godine postavljen privremeni stečajni upravitelj Stanko Makar, dipl. oec. iz Sigeteca Ludbreškog, Augusta Šenoe 6, OIB: 49218337993.

Na privremenog stečajnog upravitelja na odgovarajući način primjenjuju se odredbe Stečajnog zakona o stečajnom upravitelju.

Dužnik može raspolagati svojom imovinom samo uz prethodnu suglasnost privremenog stečajnog upravitelja.

(Broj: 2 ST-70/10-4 od 24. XI. 2010.) (1785)"

Pogledajte datum.

Opet ne razumijete razliku između datuma donošenja i objave. Objava u NN znači da je Rješenje postalo dostupno javnosti i sad se nitko ne može pravdati da nije znao da je određena mjera zabrane rasolaganja imovinom bez suglasnosti privremenog stečnajnog upravitelja.


interesantno kako nitko ne želi primjetiti da je danas gotovo sav promet ostvaren udaranjem po bidu…da je po asku, onda bi se busali u prsa kako je kupnja jaka, kako se skida sve s aska…
čim se neko postavi na 8 kn, poklopi ga se…
naravno kad više nikog neće biti na 8 kn, onda će se istresat i niže…

kako znaš hoće li nekoga biti na bidu na 8 ili ne? kako znaš tko ima više municije? [undecid]

kako znaš hoće li nekoga biti na bidu na 8 ili ne? kako znaš tko ima više municije? [undecid]

možda imam povlaštene informacije…a možda staklenu kuglu od lopine…

ja sam ozbiljno pitao?



Eto i službene objave prethodnog postupka u Narodnim novinama…

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/oglasi/2095099.html


Ovo nije sranje ovo je sve opći potop…
[/quote]

opet si prodao! [lol]

moji postovi su odraz osobnog mišljenjaa bez sugestija i odgovornosti te nisu financijski savjeti niti nagovor za kupoprodaju


ja sam ozbiljno pitao?

još mi ne vjeruješ?

možda



"Trgovački sud u Varaždinu oglašuje da je rješenjem poslovni broj 2 St-70/10-2 od 24. studenoga 2010. godine u stečajnom postupku nad dužnikom

VALIDUS d.d. iz Varaždina, Anina ul. br. 2., MBS: 070039838, OIB: 07838648475, s danom 24. studenoga 2010. godine postavljen privremeni stečajni upravitelj Stanko Makar, dipl. oec. iz Sigeteca Ludbreškog, Augusta Šenoe 6, OIB: 49218337993.

Na privremenog stečajnog upravitelja na odgovarajući način primjenjuju se odredbe Stečajnog zakona o stečajnom upravitelju.

Dužnik može raspolagati svojom imovinom samo uz prethodnu suglasnost privremenog stečajnog upravitelja.

(Broj: 2 ST-70/10-4 od 24. XI. 2010.) (1785)"

Pogledajte datum.

Opet ne razumijete razliku između datuma donošenja i objave. Objava u NN znači da je Rješenje postalo dostupno javnosti i sad se nitko ne može pravdati da nije znao da je određena mjera zabrane rasolaganja imovinom bez suglasnosti privremenog stečnajnog upravitelja.

[/quote]

Slabo ti ide drukanje, morat ćeš se bolje potrudit. A znam da bi opet volio kupiti po 6,5 i prodati po 8.

Nego de ti lijepo objasni svima kako se zapravo vrlo jednostavno može odbaciti spomenuti prijedlog za otvaranje stečajnog postupka. Kada si se već napenalio na to drukanje ja ću ti kontrirati pa da vidimo tko ima bolje argumente.

Dakle, kako i pod kojim uvjetima se može odbaciti ovaj prijedlog za pokretanje stečaja? Ajmo nabrojati:
1..
2..
3..
slušam…

Sve imate u stečajnom zakonu, niste valjda nepismeni?

Upravo sam završio proučavanje stečajnog zakona.Ove pravne finese su stvarno kao cjepidlaka i moraš do u detalj proučiti svaku rečenicu.
Dakle, ovdje se u biti nije ništa dogodilo.Normalna procedura je da se pokretanje predstečajnog postupka mora objaviti u Narodnim novinama i na oglasnoj ploči nadležnog trgovačkog suda.I da je već postignut dogovor između ĐĐ Stana i Validus asvejedno bi to bilo objavljeno jer se to aktivira automatski kada se postavi prestečajni upravitelj.
Dakle, stečajni postupak se sastoji od predstečajnog postupka i stečajnog postupka. Predstečajni postupak počima kada stečajno vijeće koje se sastoji od 3 suca na temelju opravdane tužbe i uplaćenih pristojbi od strane vrjerovnika koji pokreće zahtjev-postavi privremenog stečajnog upravitelja. Tom prilikom može već sada potpuno oduzeti dužniku upravljanje-ŠTO SE OVDJE NIJE DOGODILO.Tada kada postavi privremenog upravitelja sazove se ročište,koje je u ovom slučaju 15.12.Nakon tog ročišta u roku 3 dana se treba donijeti odluka o pokretanju stečajnog postupka i tek onda se imenuje stečajni upravitelj.Nakon toga se pozivaju vjerovnici.Onda ide tzv. ispitno ročište, pa nakon njega tzv.izvještajno ročište.
Dakle ono što je bitno-ovdje je tek početak svega,dakle nije se ništa dogodilo, postavljen je privremeni upravitelj i to se objavi u roku 7 dana u NN i na oglasnoj ploči suda.Pravne posljedice započinju tek nakon što se otvori stečajni postupak imenovanjem stečajnog upravitelja.
Sve dok se ne sazove skupština vjerovnika, a to se može dogoditi tek tamo iza 1.1.2010. ako se ne postigne dogovor, predstečajni postupak se može obustaviti na prijedlog vjerovnika/ĐĐ Stana. To je ono što nam je i Šelebaj poručio ,a ĐĐ Stan potvrdio da je to vrlo izgledno.
A ako se ikad, a Šelebaj kaže da neće, sazove Vijeće vjerovnika na poziv stečajnog upravitelja-što znači da smo u stečaju,onda se zahtjev može povući tek ako se svi vjerovnici s time slažu.
Dakle Šelebaj ima još 10-tak dana da dogovori s Đuro Đaković Stanom povlačenje prijedloga za otvaranje stečaja i to je to.
Pričekajmo svi još par dana,jer ako do slijedećeg petka Šelebaj ne postigne sporazum,onda smo naje…Za sada je sve ovo dio šablonskog postupka i ništa se ne događa više ili manje od toga.
Nakon ovoga razmišljam da se prijevim za polaganje ispita za stečajne upravitelje [lol]

Moji postovi nisu poziv na kupnju,prodaju ili bavljenje dionicama.


Sve imate u stečajnom zakonu, niste valjda nepismeni?

Dakle, ja ću onda, vidim da je najednom splasnulo loše drukanje.

Kako se vrlo jednostavno može odbaciti spomenuti prijedlog za otvaranje stečajnog postupka?

1. vjerovnik koji je podnio zahtjev (u ovom slučaju Đuro Đaković Stan) povlači isti do 15.12.

2. vjerovnik koji je pokrenuo zahtjev (gore navedeni) naprimjer ne uplati predujam za pokriće troškova navedenog postupka

3. skine se blokada računa (od strane Podravke) – automatski se ne ispunjavaju uvjeti za stečaj.

Validus pregovara i s ĐĐ da povuku navedeni zahtjev i s Podravkom da maknu navedenu blokadu. Dovoljno je da s jednim riješe situaciju i da se ne provodi stečaj. A po rječima Šelebaja, s oba vjerovnika dobro napreduju razgovori tako da je izgledno da se oboje dogodi. Jednostavno kao kupus.

p.s. privremeni stečajni upravitelj ne upravlja imovinom Validusa, a suprotno onom što weraxion sugerira, Validusu nije određena mjera zabrane raspolaganja imovinom, već samo dozvola raspolaganja imovinom uz suglasnost privremenog upravitelja. Te dvije stvari po zakonu nisu uopće iste! Zato molim kolegu weraxiona da ne izvrće zakone kako njemu odgovara jer time dovodi investicijsku zajednicu (koja u pravne stvari nije upućena) u veliku zabludu. Pogotovo što sugerira svojim iskazima da privremeni stečajni upravitelj može od ove firme raditi što god želi, pa i prodavati je kako njemu odgovara! Cilj ovoga samo može biti zaštita imovine a ne rasprodaja! Jel tako kolega weraxion?

citiram:



"Trgovački sud u Varaždinu oglašuje da je rješenjem poslovni broj 2 St-70/10-2 od 24. studenoga 2010. godine u stečajnom postupku nad dužnikom

VALIDUS d.d. iz Varaždina, Anina ul. br. 2., MBS: 070039838, OIB: 07838648475, s danom 24. studenoga 2010. godine postavljen privremeni stečajni upravitelj Stanko Makar, dipl. oec. iz Sigeteca Ludbreškog, Augusta Šenoe 6, OIB: 49218337993.

Na privremenog stečajnog upravitelja na odgovarajući način primjenjuju se odredbe Stečajnog zakona o stečajnom upravitelju.

Dužnik može raspolagati svojom imovinom samo uz prethodnu suglasnost privremenog stečajnog upravitelja.

(Broj: 2 ST-70/10-4 od 24. XI. 2010.) (1785)"

Pogledajte datum.

Opet ne razumijete razliku između datuma donošenja i objave. Objava u NN znači da je Rješenje postalo dostupno javnosti i sad se nitko ne može pravdati da nije znao da je određena mjera zabrane rasolaganja imovinom bez suglasnosti privremenog stečnajnog upravitelja.

[/quote]

New Report

Close