VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




@ Multinixs
3 bela partizana

+ Presečen MACD
+ Probejen klinac
+ Zatvaranje preko SMA20
+ Krstanje SMA10-SMA20 sledi

Lep pozdrav iz Spleta

PS
Hajduk večeras gazi burazere po krstu.
[/quote]
Ovdje ne pomaže ni David Copperfield, ovdje su stvari jasne kao dan, samo je pitanje dana kada ovo neće vrijediti ništa, neki nikako da shvate. [angry]
[/quote]

Istina kolega.
Zato TOP10 svaki dan iskrcava.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Danas sam završio sa kupovinom VLDS-R-A. Nakupilo se ovoga poprilično [cool]. Obzirom da nisam nešto previše upućen u postupak stečaja,upravo sam se vratio sa kave na kojoj sam okupio malo svojih poznanika-pravnika,dva ekonomista/ce i jedan bivši broker (propao brokeraj u krizi).Po onome što su mi rekli,ovo baš nije jednostavna situacija,ali da se isplati riskirati. Naime,dobro je što još nema nikakvih službenih obavijesti o pokretanju predstečajnog postupka.Ako se to službeno objavi -da je pokrenut postupak-e onda bi mogla postati dosta zeznuta situacija po nas.Ovo što je sud poslao nekoga da prouči papire je dio standardne procedure,ali ako se to službeno objavi,a posebno ako u objavi bude uvedeno da Šelebaj više o ničemu ne može odlučivati i da nemože ničim rasoplagati kao predsjednik uprave-e onda smo po njima jednom nogom u grobu.Nadam se da sam dobro preneo njihove stavove.
Ali ovdje sam definitivno odlučio da ću biti ili pukovnik ili pokajnik. Ili ću dočekati bolje vrijeme ili ću lijepo tužiti onih 4, pa kad spor završi-završi.
I da se ogradim od svega-posjedujem dionice VLDS koje sam kupovao po 19,xx,13,xx,9,xx,6,xx i zadnje po 8,xx.Ovo nije nagovor na kupnju niti na prodaju dionica.Sami odlučujete o svojim ulaganjima.(na ovo me upozorio pravnik obzirom na škakljavost situacije)

Moji postovi nisu poziv na kupnju,prodaju ili bavljenje dionicama.

***obrisano***

Ja sam recimo cijelo vrijeme govorio da nema razloga da dionica pada od 14 kuna prema 7, sve je bilo isto i onda kao što je danas (čak se očekivao i rast preko 14), isto je Validus bio u blokadi, isto se očekivalo da će se dogovorom s Podravkom skinuti blokada, isto se znalo da imovina debelo nadilazili dug, isto se znalo da priče o stečaju nemaju zdravu osnovu obzirom na ovo gore rečeno, sve je apsolutno isto, samo se priča po forumu mijenja (kako kojim drukerima paše). Gdje ste vi svi novopečeni dioničari bili kada je cijena padala na 6,5 kuna?? Koliko je vas onda kupovalo?? Onda kao nije bila situacija kao što je sad na 8,5?? Onda kao nije bilo razloga za optimizam? I to samo zato jer je cijena padala a ne rasla??

Ma nitko od vas nema pojma što radi i što će dalje, ova dionica već sutra može na 15 kuna ili na 1,5 kunu, a ovisi samo o tome kako će vam se plasirati vijesti. Mogu još samo reći da bi hanfu i zse trebalo biti sramota što dopuštaju ovakve oscilacije cijene (pad od 60% i onda rast od 30%) i ovakvu manipulaciju informacijama (hoće-neće biti stečaj). Eno neki su neki dan javno govorili da je Validus definitivno u stečaju kada se imenovao taj prijevremeni stečajni upravitelj. I nikom ništa! Taj su cirkus davnih dana trebali prekinuti kada su krenule one prve blokade par dana zaredom od po -10% na nikakvom prometu. Već je onda smrdilo na manipulaciju cijenom i onda su krenuli s poznatom pričom ranije spomenuti drukeri. Naravno, mali ulagač je uvijek na ovom tržištu zaštićen. Aha. Svaka čast na zaštiti. Samo omogućuju špekulantima da se jeftino krcaju, a za sudbinu pravih dioničara i same firme ih uopće nije briga. Pa nije ni čudo da onda nitko normalan ne želi ulagati u hrvatske dionice.

" HVALA " 1. GEN pa je 100% špekulanata zakinuto za dnevne akcije .

NTiNK [angry]

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


Ma gledajte. ja vidim da nekog ludog pritiska na bid i nema. ipak nakon sih onih loših vijesti koje su se redale valjda sad dolazi red dobrih. Ukoliko danas ostanemo iznad 8 kn otvoren je put prema 10.

ma nema više pada ispod 8 kn, jučer i danas gadno su oderali burek trejdere, kupnja je sve jača i polako napreduje prema 10 kn. kad se tamo stvori jak šalung, onda idemo dalje u nove visine [thumbsup]

sve što pišem je osobno mišljenje te nije investicijski savjet niti poziv na kupoprodaju dionica!

kolege jedno pitanje. budući da je validus holding-fond te ako proda VABU da isplati sva potraživanja, vjerovnike, dividende i slično koliko će nakon toga vrijediti validus s ”očišćenom” bilancom? HEFA, VIS, Mirna, Mils i dio VART. 3 od 5 ovih tvrtki je pojelu cijelu svoju imovinu dugovima, jedna je na rubu stečaja, a jedna jedino što ima je zemljište. koliko može vrijediti holding koji u svojoj bilanci ima firme kojima bilanca ima veće rupe nego crna rupa u središtu galaksije osim varteksovog zemljišta? koliko to može vrijediti ako de proda jedini biser u vreći punoj hrđavog željeza. molim samo ozbiljne odgovore i bez suvišne gorčine obzirom da jako dugo trgujem validusom, poznajem u detalje portfelj i bilancu.

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Tržišna kapitalizacija po trenutnoj cijeni je cca 3miliona eura. Ako bi prodajom VABE vratio sve dugove, dali ostatak imovine vrijedi više od 3mio eura? Molim upućene da aproksimiraju vrijednost validusa bez VABE

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

Ne bi bilo loše zadržati VABU u portfelju Validusa. Zato neka Šelebaj nađe strateškog partnera koji će kroz dokap otplatiti dugove Validusa i deblokirati račun, a time će zadržati dionice VABE u portfelju. Onda će s te pozicije znatno lakše pregovarati dalje o svemu, pa i puno profitabilnije prodati dionice VABE ako se na to odluče.

p.s. ima li netko zbirno koliko je dionica Validusa protrgovano zadnjih 10 dana? Sve mi izgleda da se netko nemilice krca.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

@gismund zadnjih 10 trgovinskih dana (18.11. do 01.12.) protrgovano je 143.145 dionice po prosječnoj 7,61kn

inače HEFA potpuno pojeden kapital i rezerve, ostalo svega 3,8mil kn, VIS ostalo 12mil kn, MRNA i VART će na te razine doći za otprilike dvije godine, a MILS svi znamo da više ništa niti nema. pa koliko onda vrijedi Validus bez VABE?

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]


kolege jedno pitanje. budući da je validus holding-fond te ako proda VABU da isplati sva potraživanja, vjerovnike, dividende i slično koliko će nakon toga vrijediti validus s ”očišćenom” bilancom? HEFA, VIS, Mirna, Mils i dio VART. 3 od 5 ovih tvrtki je pojelu cijelu svoju imovinu dugovima, jedna je na rubu stečaja, a jedna jedino što ima je zemljište. koliko može vrijediti holding koji u svojoj bilanci ima firme kojima bilanca ima veće rupe nego crna rupa u središtu galaksije osim varteksovog zemljišta? koliko to može vrijediti ako de proda jedini biser u vreći punoj hrđavog željeza. molim samo ozbiljne odgovore i bez suvišne gorčine obzirom da jako dugo trgujem validusom, poznajem u detalje portfelj i bilancu.

Kolega, problem je što prodajom VABE vjerojatno neće isplatiti ni polovicu dugova… razmislite malo koliko se objektivno može dobiti za dionicu VABE, ako kupac zna da je prodavatelj pred stečajem.

Rekvijem ne znam koliko vrijedi ali vrijedi sigurno više od ovih trenutnih 3 miliona eura.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Jedini pravi uvid u vrijednost imovine ima Šelebaj…a ako on izričito tvrdi da imovina Validusa vrijedi znatno više od dugova, to ipak ima težinu za razliku od anonimusa s ovog foruma koji drukaju za dolje da odvrte još koji krug [tongue]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

New Report

Close