VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ak vec propadam, idem u top 10 pa da propadnem sa stilom [lol]

slijedi nam precesija


ak vec propadam, idem u top 10 pa da propadnem sa stilom [lol]

kolega neceš propast samo da je para za dokup

Uz sva ova naklapanja i baljezganja (čast iznimkama) proteklih (tje)dana, čudi me da još nikome nije palo na pamet da najavljena ulaganja Miodraga Kostića u Hrvatsku:
http://www.vecernji.hr/biznis/srpski-kralj-secera-za-investicije-hrvatskoj-imam-100-mil-clanak-220294
– u turizam u Dalmaciji, hotelske kompanije u problemima, u poljoprivredno-prehrambenu industriju – poveže s portfeljom Validusa.

Upravo mi je fascinantno kako baš nikome to nije palo na pamet. [huh]

A dotle ni danad nema promjena u TOP10 Validusa…


Lijepo I, da li ste pronašli odgovor na moje pitanje od prije neki dan?
Da li Đakovština izlazi iz stečaja ili Validus ide u stečaj? Nešto od toga dva mora biti točno. Kolega Crumarix, nadam se da dokupljujete po ovim smiješnim cijenama.
Ne zaboravite – što više dionica imaš , više vrijediš [thumbsup]

dokup mi je trenutno stao,ne želim da me se vidi u top 10,a u postupku sam otvaranja dodatnih accounta na online platformama. Kad smo kod zeke…lijepo me zamijeni u BLSC,sada me možeš poklopiti, a ja selim u VLDS taj keš,pa da vidimo za 2-3 mjeseca,bez ikakvog problema ti otkupim nazad BLSC .

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


Uz sva ova naklapanja i baljezganja (čast iznimkama) proteklih (tje)dana, čudi me da još nikome nije palo na pamet da najavljena ulaganja Miodraga Kostića u Hrvatsku:
http://www.vecernji.hr/biznis/srpski-kralj-secera-za-investicije-hrvatskoj-imam-100-mil-clanak-220294
– u turizam u Dalmaciji, hotelske kompanije u problemima, u poljoprivredno-prehrambenu industriju – poveže s portfeljom Validusa.

Upravo mi je fascinantno kako baš nikome to nije palo na pamet. [huh]

A dotle ni danad nema promjena u TOP10 Validusa…

Ne znam koliko treba nekome da skonta da za vrlo malo novaca može npr. preuzeti sve hotele na Visu. Vis je u potpunosti neiskorišten a ima ogroman potencijal. Srbi bi mogli opet okupirati Vis. Još da naprave aerodrom na Visu… Mogli bi jako dobro proći na kraju naročito ako se takva ideja nekome ne svidi 🙂


Ne znam koliko treba nekome da skonta da za vrlo malo novaca može npr. preuzeti sve hotele na Visu. Vis je u potpunosti neiskorišten a ima ogroman potencijal. Srbi bi mogli opet okupirati Vis. Još da naprave aerodrom na Visu… Mogli bi jako dobro proći na kraju naročito ako se takva ideja nekome ne svidi 🙂

A u stečaju za mnogo manju cijenu… zar Vi mislite da će netko doista upucati lovu odmah za nešto što može kroz pola godine kupiti u pola cijene? Iskreno sumnjam, a osim toga, Štrokovi hoteli koji su daleko, daleko elitniji od upropaštenih HEFE i VISa bi uskoro mogli na prodaju.
Usput, jeste li proučili izvješća HEFE i VISa za prvih devet mjeseci ove godine… baš ne izgledaju OBEĆAVAJUĆE!

svi ce te vi drugacije pricat kad se sa Podravkom nađe riješenje iduci tjedan pa dođe do deblokade racuna



Ne znam koliko treba nekome da skonta da za vrlo malo novaca može npr. preuzeti sve hotele na Visu. Vis je u potpunosti neiskorišten a ima ogroman potencijal. Srbi bi mogli opet okupirati Vis. Još da naprave aerodrom na Visu… Mogli bi jako dobro proći na kraju naročito ako se takva ideja nekome ne svidi 🙂

A u stečaju za mnogo manju cijenu… zar Vi mislite da će netko doista upucati lovu odmah za nešto što može kroz pola godine kupiti u pola cijene? Iskreno sumnjam, a osim toga, Štrokovi hoteli koji su daleko, daleko elitniji od upropaštenih HEFE i VISa bi uskoro mogli na prodaju.
Usput, jeste li proučili izvješća HEFE i VISa za prvih devet mjeseci ove godine… baš ne izgledaju OBEĆAVAJUĆE!
[/quote]

Ako su vjerovnici pametni onda stečaj ne dolazi u obzir niti pod razno. dobro je Šelebaj rekao da se u tom slučaju mogu oprostiti od večeg dijela potraživanja. To je lose-lose kombinacija za sve.

Šelebaj čuva svoju poziciju i svoj honorar… ako je imovina doista toliko vrijedna, vjerovnici ustečaju dobivaju više jer će:
a) brzo uspjeti prodati imovinu i namiriti svoja potraživanja
b) neki od njih jeftino steći tu istu (navodno vrijednu) imovinu – npr. Mirnu (a što je Poravki i cilj)

Prema tome, nema nikakvog ekonomskog razloga da se Podravka nagodi. Za Podravku je bolje poslati sve u stečaj, pa kroz stečaj naplatiti svoje potraživanje, dokazati da je oštećena u aferi Spice i još k tome preuzeti Mirnu za znatno manju cijenu.

Isto vrijedi i za svakog potencijalnog kupca jer će u stečaju imovinu dobiti za mnogo manju cijenu…

http://www.poslovni.hr/vijesti/stanko-makar-imenovan-za-privremenog-stecajnog-upravitelja-validusa-164820.aspx
E sad što mene ovdje zanima-ako se Šelebaj uspije dogovoriti sve sa Podravkom, navodno su ostali, osim ovog Đure Đakovića Stana kojem se vjerovatno duguje lova za upravljanje zgradom Đure Đakovića u kojem jedan dio poslovnih prostora drži Validus,pristali na dogovor, da li se onda ukida pokretanje stečajnog postupka ako se pokrije to dugovanje koje ne bi trebalo biti veće od 50-100 000 kuna i nastavi daljnje poslovanje do pokrivanja ostalih dugova u skladu sa dogovorima?

...nikad ne budi siguran što nisi spreman učiniti....

jel to znači da smo mi dioničari popušili?


jel to znači da smo mi dioničari popušili?

"Stanko Makar imenovan za privremenog stečajnog upravitelja Validusa.
Dva su potencijalna razloga za pokretanje stečaja. Jedan je blokada računa duža od 60 dana, a moguće je i da žiro račun tvrtke nije blokiran a da se stečaj otvori jer su dugovi društva veći od njegove imovine", pojasnio je Makar koji smatra da u slučaju Validusa postoji razlog za otvaranje stečajnog postupka."

Eto, sad je i službeno. Validus u stečaju. Konačno smo dobili odgovor na moje pitanje da li Đakovština izlazi iz stečaja ili Validus ide u stečaj. I kao i uvijek do sada dug je veći od imovine, hladan tuš za sve naivce koji drže dionice i broje imovinu u lažiranim izvješćima i računaju da je veća od dugova. Pa kad ćete već jedanput naučiti da izvješća služe da bi se objavila? Kad ćete naučiti da kad vidite Šelebajzera da je sve već gotovo?

Kao što postoji predinfarktno stanje tako postoji i predstečajno stanje. Kao što bi se javili na Hitnu da osjetite snažnu bol u prsima tako treba rezati i bježati kad vidite Šelebaja. Ali ne, imovina je veća od dugova, preuzet će Rusi, dolaze Kinezi, hoteli, marine, itd
[rolleyes]

“A man's got to do what a man's got to do”

New Report

Close