VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

E da -kolega potepuh-zaista je degutantno prodati dionicu i onda do mile volje pljuvati po njoj. mislim, možete Vi pisati što hoćete, koliko hoćete i gdje god hoćete, ali stvarno je mučno to za gledati-tako da idete na Ignore jer mi takvi ljudi ne sjedaju dobro na želudac. Nadam se da nisam ništa napisao što će izazvati moderatora da me moderira, ali mislim da je čovjeku netko već to trebao prije reći.

Moji postovi nisu poziv na kupnju,prodaju ili bavljenje dionicama.


na topicu Varteksa iznesena je teza da Validus rasprodaje dionice Varteksa jer da količina koja je prošla u dva dana odgovara onoj koju ima VLDS
da li to Validus rasprodaje dobrovoljno ili ih je sud natjerao?

Je, po prometu od petka (38721 kom) i danas 80 454 kom (minus 2×1500 kom koliko je prosječno prometa na Varteksu) dobije se količina dionica koju je posjedovao/posjeduje Validus,a to je 116 076 kom. To baš i nije dobro,obzirom da su ju preknjižili po 14 kuna.
Malo sam pregledao današnje trgovanje na VLDS- 3 puta su trejderi podizali cijenu sa kupovinom od po 1000 kuna,a međurast su odrađivali mali koji su kupovali po 150-500 kom dionica stihijski u razmacima od po par desetaka sekundi ili minuta, a kad bi stali-obzirom da su trejderi dobro razrijedili prodaju-opet bi opalili tisućicu-skok par posto i opet krenu sitne kupovine i tako tri puta. I poruka traderima-pa dobro, a da se malo skinete s nas???

Moji postovi nisu poziv na kupnju,prodaju ili bavljenje dionicama.

Ne pljujem ja po ovoj dionici, sasvim krivo ste me shvatili, ja priznam da sam prodao na 9 ali isto tako mogu u svakom trenutku kupiti nazad te dionice po manjoj cijeni (pogledaj samo ovaj nalog na 8,43), no niste skužili moju poantu, a to je da upozoravam cijelo vrijeme da se ovdje vrte mutne igre i da se ne zalijeću ljudi bezveze jer će ostati bez svoje love dok su rekli keks. Iz tog razloga nema šanse da kupujem preko ovog s 10000 komada, a sumnjam da će se naći koji biser da preko njega kupuje. Nije tamo nikakv špekulant, to se netko iskrcava i samo čeka nove naivce.

nikakav "igrač" se ne iskrcava na taj način, a tih 10000 kom je manje od 100K kunića, neš ti prepreke, uostalom netko ga je danas već načeo….budemo videli rekli su slepci….
sretno svima


Lijepo je gledati ovakav skok Validusa, samo…kada raste na krilima ničega-bojim se da će sutra i presutra biti puno ošišanih ovdje. Da se razumijemo, ne da bi mi odgovaralo da se varam i da još dva dana gledam ovakvo stanje, ali zaista nije trenutno bilo nikakvog razloga za nastupanje razlike +/- 2 % u odnosu na petak. Ponavljam, i meni bi puno više odgovaralo da nastavi rast, ali dok se nešto pozitivno ne dogodi-mislim da ovo traderi igraju svoju igru. Petak su se napunili-sada ide šišanje i ponovo pad na isto tako malim prometima,samo što je najzabrinjavajuće što ih svaki put kada okrenu ciklus zadovolji niža razina cijene. Prvi put mislim da je bio min na 7,60, pa rast do 9 i nešto sitno, pa opet srozavanje do min 6,4o. Nadam se da se varam ,jer ako nastave tom progresijom moglo bi ovo lako do 5 kuna. Daj Bože da se varam, ali način na koji su odradili petak i ovo danas me previše podsjeća na isti obrazac. Slično se radi na Ingri, IGH, BLJE, prije je bilo na HGSP, OPTE i nekoliko krugova na LRH prije Ostojine obveze preuzimanja.Da se razumijemo, ja sam debelo u VLDS-u, ne planiram ga skoro prodavati, ali ovaj petak i ovo danas je bila ,čini mi se , samo navlakuša.Još jednom kažem-daj Bože da se varam…

kolega u petak sam ja pocitio do 7,22kn


Lijepo je gledati ovakav skok Validusa, samo…kada raste na krilima ničega-bojim se da će sutra i presutra biti puno ošišanih ovdje.

Hvala na brizi ali ja sam unutra već dugo i znam zašto sam unutra i ne trebaš se brinuti ako me ošišaju. Zašto se nisi brinuo da netko nekoga šiša kada je dionica padala praktički od 2x kn do 6.5kn? Možda je to bilo šišanje. Sada je porasla 2 kn i odmah netko nekoga šiša. Od prosječno 22 kn po koliko se prodavala prije zadnjeg pada nema niti jedne novosti a dionica je pala za dodatnih 75% na cijenu koja je već bila korigirana za 90% od vrha. Stvarno treba biti naivan i ne iskoristiti priliku koju smo dobili. Neki ovo stanje nazivaju krizom a oni snalažljiviji prilikom. Biraj na kojoj si strani.

netko stvarno opako druka na dole, čim unutar pet minuta dobijem kolac za onakav komentar a potepuh 100tku jer kaže da on sigurno neće preko tih 10000 kom kupovati…a ako on neće onda valjda nitko drugi niti ne smije…svašta



Lijepo je gledati ovakav skok Validusa, samo…kada raste na krilima ničega-bojim se da će sutra i presutra biti puno ošišanih ovdje. Da se razumijemo, ne da bi mi odgovaralo da se varam i da još dva dana gledam ovakvo stanje, ali zaista nije trenutno bilo nikakvog razloga za nastupanje razlike +/- 2 % u odnosu na petak. Ponavljam, i meni bi puno više odgovaralo da nastavi rast, ali dok se nešto pozitivno ne dogodi-mislim da ovo traderi igraju svoju igru. Petak su se napunili-sada ide šišanje i ponovo pad na isto tako malim prometima,samo što je najzabrinjavajuće što ih svaki put kada okrenu ciklus zadovolji niža razina cijene. Prvi put mislim da je bio min na 7,60, pa rast do 9 i nešto sitno, pa opet srozavanje do min 6,4o. Nadam se da se varam ,jer ako nastave tom progresijom moglo bi ovo lako do 5 kuna. Daj Bože da se varam, ali način na koji su odradili petak i ovo danas me previše podsjeća na isti obrazac. Slično se radi na Ingri, IGH, BLJE, prije je bilo na HGSP, OPTE i nekoliko krugova na LRH prije Ostojine obveze preuzimanja.Da se razumijemo, ja sam debelo u VLDS-u, ne planiram ga skoro prodavati, ali ovaj petak i ovo danas je bila ,čini mi se , samo navlakuša.Još jednom kažem-daj Bože da se varam…

kolega u petak sam ja pocitio do 7,22kn
[/quote]
kolega u petak sam ja pocitio do 7,22kn

graditelj mislim da si u pravu ali meni se čini da je ovo danas zakuhala jedna te ista osoba. prvo je počistio ujutro ask s 2800kom i blokada, pa još 8 po asku i onda svih 11000 na prodaju 1,5kn iznad jutarnje. tim više što su se onih 2x5000kom i više nego doimali kao ohrabritelji. malo ljepši trejd. kako god bilo, sutra će biti zanimljivo.

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

100.000 € koliko je recimo Čačić uložio za 7500 dionica Validusa su možda ok novci ali tko je kupovao po zadnjim cijenama i za istu količinu uložio cca 50k kn to ne smatram nekim novcima. To je ok investicija u špekulaciju koja se može višestruko vratiti. Naravno, takve visokorizične špekulacije ne završe sve dobro ali zato onaj kojemu je to strategija ulaganja se jako isplati ako mu se recimo svaka druga takva špekulacija osvari. Ako na jednoj zaradimo x5 ili x10 u a na jednoj ili dvije od tri špekulacije izgubimo početni ulog još smo debelo u plusu. Puno više nego netko tko je kupovao blue-chip.

Ovdje upišite svoj komentar…Vaš link

Validus ne vrijedi 8 kuna…ne vrijedi ni 6 kuna…pa ni 4kune. Validus ako ode u stečaj za nas male ne vrijedi ništa. Ali zato ako ne ode u stečaj vrijedi najmane 20 kuna sad odmah,naravno s obzirom na sentiment samo 20…..

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

New Report

Close