VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Uz to, FIMA GRUPA d.d. (ako je i bila posrednik) NEMA dozvolu HANFA-e baviti se posredovanjem i nije licencirana kao brokerska kuća (investicijsko društvo). Brokerska kuća su FIMA VRIJEDNOSNICE d.o.o. koje nisu sudjelovale u ovoj priči. Prema tome, otkuda ikome ideja da FIMA može i smije biti posrednik u toj priči. A osim toga Podravka smije financirati stjecanje vlastitih dionica samo na način i pod uvjetima predviđenim zakonom – u ovom je slučaju zakon prekršen jer skupština nije dala potrebne suglasnosti pa dioničari Podravke nisu imali pojma da se događa financiranje kupnje vlastitih dionica – dok je FIMA to MORALA znati.



Zašto FIMA AMI nebi izvršila naručeni posao , pa to im je djelatnost , što oni imaju sa gramzivim menađmentom iz Podravke na čelu sa bivšim podpredsjednikom Vlade. Dobro je netko napisao ovdje , to je kao da ja od svoje brokerske kuće tražim nadoknadu štete zbog moje kupovine INGRE na 150 kn , pa je PBZ investor kriv što je palo na 15.

Pričaš teške gluposti!
Poanta je da je FIMA imala "trošak" 971 kn, a za uzvrat je dobila 10% dionica Podravke vrijednih 400 milijuna kuna!!!!!
Pa ne može biti očitiji dokaz o kriminalu od ovoga!!!
Ja ne razumijem jel se vi svi pravite blesavi ili niste u stanju shvatiti tako jednostavnu stvar!!??!
[/quote]

je li ti misliš da su akteri bili toliko naivni ili bahati da bi pali na takvoj gluposti?




Zašto FIMA AMI nebi izvršila naručeni posao , pa to im je djelatnost , što oni imaju sa gramzivim menađmentom iz Podravke na čelu sa bivšim podpredsjednikom Vlade. Dobro je netko napisao ovdje , to je kao da ja od svoje brokerske kuće tražim nadoknadu štete zbog moje kupovine INGRE na 150 kn , pa je PBZ investor kriv što je palo na 15.

Pričaš teške gluposti!
Poanta je da je FIMA imala "trošak" 971 kn, a za uzvrat je dobila 10% dionica Podravke vrijednih 400 milijuna kuna!!!!!
Pa ne može biti očitiji dokaz o kriminalu od ovoga!!!
Ja ne razumijem jel se vi svi pravite blesavi ili niste u stanju shvatiti tako jednostavnu stvar!!??!
[/quote]

je li ti misliš da su akteri bili toliko naivni ili bahati da bi pali na takvoj gluposti?
[/quote]

Bahatost praćena potporom ondašnje "visoke" politike… zar mislite da je Polančec SLUČAJNO u igri.

Evo nešto iz travnja da bude malo jasnije:

Vaš link

Pročitajte pažljivo , Podravka je sve zakuhala i nemaju šanse podijeliti teret sa drugima , jer drugih i nema.

=faust55
Kolega Faust i ostali koji se radi istine pjenite….,
kao prvo doista mi nije jasno da Vas, kao ne imaocu/e ove dionice, ova vijest toliko iritira, jer, jasno piše: da su Polančec i četvorica, a ne netko od FIME/PLURIS-a/VALIDUS-a, oštetili Podravku za 402 milijuna tj. da su:
„Pripadnici kriminalne grupe, prema USKOK-ovoj optužnici, menadžeri su Podravke Zdravko Šestak, Saša Romac i Josip Pavlović te Srđan Mladinić iz splitskog SMS-a“
P.S. ukoliko ste –naravno eventualno – vaš povučeni kapital iz INGR-a i sl. dionica u "daljnjem -padu" mislili skupo prodat/uložit u VLDS, morat ćete malo više iskeširati… ako ne, potražite si neku drugu jeftinu priliku…

Obavjestavamo vas da ce se trgovanje dionicama VLDS-R-A nastaviti u 12:48.
Na upit Upravi Validus d.d., o postojanju novih materijalnih cinjenica, ista se nije ocitovala.
Ukoliko cijena nakon obustave opet probije utvrđene dnevne kriterije, trgovanje se nastavlja bez limita.

Obavjestavamo vas da ce se trgovanje dionicama VLDS-R-A nastaviti u 12:48.
Na upit Upravi Validus d.d., o postojanju novih materijalnih cinjenica, ista se nije ocitovala.
Ukoliko cijena nakon obustave opet probije utvrđene dnevne kriterije, trgovanje se nastavlja bez limita.

Kad velite da je FIma dobila 10,5% dionica Podravke za 900 kn, pitao bih vas koliko vrijedi Fima Ami, vlasnik 10.5% Podravke? Kolika je neto vrijednost te firme, možda istih tih 900 kn. Pa te dionice su pod zalogom, Fima Ami ima i dugovanja ne samo dionice Podravke. Ta firma ne vrijedi ništa, trenutno joj je neto vrijednost možda minus par desetaka ili stotina miljuna kuna. Dakle, nije Fima ništa dobila za 900 kn. Samo hrpu sranja koja nam nije trebala.

nijedna transkacija nakon odblokiranja. niti kupci niti prodavači nemaju pojma šta bi


nijedna transkacija nakon odblokiranja. niti kupci niti prodavači nemaju pojma šta bi

Neznaju ni navedena gosp.: http://www.hanfa.hr/uploads/51-06-3.pdf
što i kako će objaviti obveznu javnu ponudu za prezuzimanjem VLDS-a,
jer je Presudom Upravnog suda Republike Hrvatske od 01. travnja 2010. tužba obveznika objave ponude za preuzimanje je odbijena.
http://www.hanfa.hr/index.php?ID=0&AKCIJA=neobjavljene_ponude_za_preuzimanja&LANG=HR

Halo!! tužba obveznika je odbijena!!! – Cijena preuzimanja je prava sitnica – između 30-40 KN… točan prosjek nek si svatko sam izračuna…


nijedna transkacija nakon odblokiranja. niti kupci niti prodavači nemaju pojma šta bi

pat pozicija

na topicu Varteksa iznesena je teza da Validus rasprodaje dionice Varteksa jer da količina koja je prošla u dva dana odgovara onoj koju ima VLDS
da li to Validus rasprodaje dobrovoljno ili ih je sud natjerao?

moje pisanje je osobno mišljenje, nije investicijsko savjetovanje niti poziv na kupnju ili prodaju dionica

New Report

Close