VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Banka NE BLOKIRA račun na temelju valjanih dokumenata koji VJERODOSTOJNO pokazuju da dug postoji.
Pri tome mislim na zadužnicu koju vjerovnik može posalati na naplatu bez obzira koliki je dug, kao i da li uopće postoji. I takvih slučajeva ima mnogo, tako da dužniku preostaje samo sudskim putem tražiti povrat novčanih sredstava.

A Vi zadužnice izdajete "svakoj babi u prolazu", jel?
Naravno, uvijek su vjerovnici "lopovi, prevaranti i slično", a jadni dužnici ne znaju kuda bi sa sobom pa nije bitno da su "spiskali" posuđene milijune.
Eto upravo zato postoji stečaj pa ako su tražbine neosnovane, neće biti priznate. Osim toga, ne vidim baš da se Validus trudi osporiti dugovanja.

jeli ovo neka nečija šala-spin ili živa istina???

"Izračun vještaka
O tome koliko je u kupnju ovih dionica uložila Podravka, a koliko Fima grupa i s njom povezane tvrtke, najbolje govori nalaz knjigovodstvenog vještaka. Uz postojeće kreditno zaduženje kod OTP banke, koje u ovom trenutku debelo premašuje tržišnu vrijednost založenih dionica, Podravka je ostala bez dodatnih 400.882.343,40 kuna. Fima Grupa sa svoje strane u cijeli je posao tijekom četiri godine uložila ukupno 971 kunu i 94 lipe. Tako je izračunao ovlašteni sudski vještak"

http://www.jutarnji.hr/po…u-za-402-milijuna/885014/

heeee samo vi cekajte haaaa [wink]


jeli ovo neka nečija šala-spin ili živa istina???

"Izračun vještaka
O tome koliko je u kupnju ovih dionica uložila Podravka, a koliko Fima grupa i s njom povezane tvrtke, najbolje govori nalaz knjigovodstvenog vještaka. Uz postojeće kreditno zaduženje kod OTP banke, koje u ovom trenutku debelo premašuje tržišnu vrijednost založenih dionica, Podravka je ostala bez dodatnih 400.882.343,40 kuna. Fima Grupa sa svoje strane u cijeli je posao tijekom četiri godine uložila ukupno 971 kunu i 94 lipe. Tako je izračunao ovlašteni sudski vještak"

http://www.jutarnji.hr/po…u-za-402-milijuna/885014/


ako je to istina,a možda i je,onda više nema razloga za strah
[cool]


heeee samo vi cekajte haaaa [wink]

samo ti kupuj, ostat ćeš bez gaća. FIMA je ovdje umočena do grla, pazi sad ovo:
Kupljene dionice, 10,6 posto, iako je Podravka za njih davala sve garancije i plaćala praktično sve popratne troškove, ne glase, naravno, na Podravku, već su ih kupovale tvrtke iz sastava Horvatove Fima grupe i na koncu su završila na off shore tvrtki Fima Ami na Malti. Usto su i poslužile kao zalog za vraćanje zajmova

znači, FIMA grupa uložila je971 kn i stekla 10% Podravke! vama je to dobra vijest?! pa to je dokaz teškoga kriminala FIMA grupe i njenih članica zbog kojeg su solidarno obvezne nadoknaditi Podravci štetu od 400 milijuna kuna!!!!!!
i na temelju toga vi svi kupujete dionice VLDS jer se FIMA nije puno istrošila?! pa vi ništa ne razumijete!!!

moji postovi nisu savjet za kupnju ili prodaju dionica nego moje osobno mišljenje

Zašto FIMA AMI nebi izvršila naručeni posao , pa to im je djelatnost , što oni imaju sa gramzivim menađmentom iz Podravke na čelu sa bivšim podpredsjednikom Vlade. Dobro je netko napisao ovdje , to je kao da ja od svoje brokerske kuće tražim nadoknadu štete zbog moje kupovine INGRE na 150 kn , pa je PBZ investor kriv što je palo na 15.



heeee samo vi cekajte haaaa [wink]

samo ti kupuj, ostat ćeš bez gaća. FIMA je ovdje umočena do grla, pazi sad ovo:
Kupljene dionice, 10,6 posto, iako je Podravka za njih davala sve garancije i plaćala praktično sve popratne troškove, ne glase, naravno, na Podravku, već su ih kupovale tvrtke iz sastava Horvatove Fima grupe i na koncu su završila na off shore tvrtki Fima Ami na Malti. Usto su i poslužile kao zalog za vraćanje zajmova

znači, FIMA grupa uložila je971 kn i stekla 10% Podravke! vama je to dobra vijest?! pa to je dokaz teškoga kriminala FIMA grupe i njenih članica zbog kojeg su solidarno obvezne nadoknaditi Podravci štetu od 400 milijuna kuna!!!!!!
i na temelju toga vi svi kupujete dionice VLDS jer se FIMA nije puno istrošila?! pa vi ništa ne razumijete!!!
[/quote]

U potpunosti se slažem s faustom. Ako je navedeno istina potvrđuje se teza da je FIMA sudjelovala u kupnji dionica Podravkinim novcem, a to lažno prikazivala kao svoju investiciju.

Samo za one koji još ne znaju tj. – rekao bi cijenjeni kolega Crumarix- da ponovimo domaću zadaću za i dalje neupućene:
1.




dakle, Horvata nema u ovoj ekipi… a Fima je bila samo posrednik… rasplet se bliži.

Pripadnici kriminalne grupe, prema USKOK-ovoj optužnici, menadžeri su Podravke Zdravko Šestak, Saša Romac i Josip Pavlović te Srđan Mladinić iz splitskog SMS-a. USKOK je ostao pri optužbi da je cilj ove grupe bio da, koristeći sredstva Podravke, preko Fima grupe i s njom povezanih tvrtki, steknu većinski udio u Podravci.

Odnosno Fima je radila svoj posao. Za nalogodavca je kupila dionice njegovim novcem i čuvala ih kod sebe.

[/quote]

I sramotno potrošili 971 kunu , vjerovatno na javnog bilježnika ili poslovni ručak. U SLAST !!!
[/quote]
2. Podravkini menadžeri koristili Pluris te Validus samo kao prelazni konto radi afere Spice
3. Po optužnici USKOK-a nitko iz Fime grupe tj. njenih povezanih društava Pluris/Validus -nije OPTUŽEN!!
4. Nova Uprava Podravka je izgleda, samo radi političkih razloga te radi svog ugleda i cijene dionica, blokirala račun Validusa tj. kako bi radi javnosti i sl. pokušala prividno umanjiti štetu od 400.000.000 Kn koju je bivša uprava tj menedžeri Podravke i SMS-a prouzročili
5. Od blokada računa VLDS-a – radi Podravkine blokade istog – izgledno uskoro….

Podravka je temeljem mjenica pokrenula ovrhu na imovini Validusa radi povrata duga u iznosu od 25 milijuna kuna. "Društvo FIA Electricity nije prema odredbama Ugovora o preuzimanju ispunjenja u roku dostavilo bankovnu garanciju ili korporativno jamstvo a na temelju kojih bi sklopilo ugovore s vjerovnicima Plurisa, a što bi Validusu otklonilo rizik izloženosti njegovih kolaterala


Zašto FIMA AMI nebi izvršila naručeni posao , pa to im je djelatnost , što oni imaju sa gramzivim menađmentom iz Podravke na čelu sa bivšim podpredsjednikom Vlade. Dobro je netko napisao ovdje , to je kao da ja od svoje brokerske kuće tražim nadoknadu štete zbog moje kupovine INGRE na 150 kn , pa je PBZ investor kriv što je palo na 15.

Pričaš teške gluposti!
Poanta je da je FIMA imala "trošak" 971 kn, a za uzvrat je dobila 10% dionica Podravke vrijednih 400 milijuna kuna!!!!!
Pa ne može biti očitiji dokaz o kriminalu od ovoga!!!
Ja ne razumijem jel se vi svi pravite blesavi ili niste u stanju shvatiti tako jednostavnu stvar!!??!

moji postovi nisu savjet za kupnju ili prodaju dionica nego moje osobno mišljenje

Pričaš ti preteške gluposti , te dionice su bile samo na skrbi , a da su u vlasništvu FIMA AMI , onda bi opet imali sami s čime odblokirati cijelu FIMA grupu , ali radi se samo o skrbi , kao što se i moje dionice vide kao PBZ d.d.

New Report

Close