VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Razmislite..u slučaju stečaja,znači najcrnijeg scenarija, i rasprodaje imovine zbog namire vjerovnika, ne mislite li da i u tom slučaju VLDS vrijedi više od sramotnih 7kn?

Naravno , pa znamo da eventualne obveze nisu ni blizu imovine , ispod 30 po dionici nebi bilo , i to umjereno rečeno. Vidim da ovoga kolegu po imenu dimo , lagano hvata agresivna nervoza. Da mi je samo znat zašto se ovakvi anonimusi brinu za nas.
[/quote]

30 kn? hohohoooooo
dečec dragi, pogledaj malo kakvo je stanje s nekretninama Validusa? veliki dugovi i hipoteke!
pogledaj kakavo je stanje s nekretnnama u firmama (Mils, Mirna…) koje drži Validus? ogromni dugovi i hipoteke!
Sjeti se npr,. Đakovštine i izračuna lopine da imovina vrijedi 3x više od dugova, a ispalo je da su dugovi 2 puta veći od vrijednosti imovine! [bye]
e da, jesam spomenuo da nitko iz top 10 ne kupuje, a da je jučer rasprodana količina od skoro 19.000 dionica?! [shocked]
a da ne zaboravimo da im je bila u nadzoru porezna i da će ih razvaliti zbog neplaćanja poreza? [cry]
[/quote]

Da , sijećam se DKVS kojemu su dugovi bili veći od imovine , ali se sijećam i skoka cijene sa 8,51 na 30 kuna , a danas propali DKVS ima samo dvije kune nižu cijenu , znači , nema ništa besplatno , niti za kunu. Nije mi samo jasna vaša briga oko VLDS , pojasnite nam to , koji vam je interes. Za pisati ovakve postove moraš imati jaki interes.


Uza sve navedeno, postoji još jedno „dodatno i veliko upitno pitanja“, a koje se nitko dosad možda nije pitao: Što li se još sve možebitnog može desiti, ako kojim slučajem počnu pucati nečiji „margin krediti“ na ovoj dionici ???

Ako ih i ima onda su oni davno pukli, jer cijena već par dana stoji na ovim razinama *- 6,50 – 7,30kn
[/quote]

Kolega, davno su pukli onima – koji su ušli na puno-puno višim razinama 30,20,15 KN itd, a što je sa novim pridošlim ulagačima bez vlastitog kapitala???!! puknut će i njihovi margini – naravno – možebitno uskoro… al ako pukno??? što slijedi onda kolega???

@goldfish ako mislite drukati ajde bar to činite s nekom razinom znanja jer ova izjava o margin kreditima prikazuje koliko slabo poznajete tematiku. već skoro godinu dana niti jedna banka ne odobrava margin na validusu, a ako je i davno prije takvih bilo, odavno su popucali obzirom da je cijena pala kao s Everesta. da bi se postalo uspješni druker i basher ipak je potrebno biti vrstan znalac TK, ovako jednostavno ispadate smiješni. i to jako.

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

463 komada.

Kupio po – 6,42
Prodaje po – 6,96

Al meni stvarno nije jasno kak se nekom da tu uopće gnjavit, liparit na asku i riskirat novce za zaradu cca 200-njak kuna.
Jer ovako ga mozete rusiti mic-po-mic sve do teoretski 0,01 kn (ako se u medjuvremenu ništa ne raspetlja)….a što onda?

koja je ovo koma, izgleda da je prodavačima svaka cijena dobra za prodati?!
da je 1. kupnja na 3 kn, netko bi uredno iskrcao par tisuća komada po njoj?! [undecid]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje


koja je ovo koma, izgleda da je prodavačima svaka cijena dobra za prodati?!
da je 1. kupnja na 3 kn, netko bi uredno iskrcao par tisuća komada po njoj?! [undecid]

istina, danas opet alltimelow

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]



@goldfish
ako mislite drukati ajde bar to činite s nekom razinom znanja jer ova izjava o margin kreditima prikazuje koliko slabo poznajete tematiku. već skoro godinu dana niti jedna banka ne odobrava margin na validusu, a ako je i davno prije takvih bilo, odavno su popucali obzirom da je cijena pala kao s Everesta. da bi se postalo uspješni druker i basher ipak je potrebno biti vrstan znalac TK, ovako jednostavno ispadate smiješni. i to jako.

Kad sam vidio kolegin post, isto sam pomislio. Ali sam išao provjeriti i ispada da netko ipak daje margin kredite i to za kupnju validusa – Agram brokeri (za divno čudo). Ali Validus ne spada u one dionice gdje je omjer 1:1, nego 1:0,3 (ako želiš to kupovati za npr 100.000 kn kolaterala, dobijaš svega 30.000 kn kredita).


koja je ovo koma, izgleda da je prodavačima svaka cijena dobra za prodati?!
da je 1. kupnja na 3 kn, netko bi uredno iskrcao par tisuća komada po njoj?! [undecid]

Pa kako ne iskrca , kad ima preko 6 , a iskrcao bi po 3 ??? Nakon moderiranja ovog posta pokazat ću vam na trnutak , na 7,30 na asku , ono što nije na prodaju , a prikupljeno je vrlo nisko i uz vašu pomoć. Naravno povući ću nalog nakon pokazivanja.

vidi se VIDI kolega… [thumbsup]

http://www.youtube.com/watch?v=0TgrHXa2kE0


….. pokazat ću vam na trnutak , na 7,30 na asku , ono što nije na prodaju , a prikupljeno je vrlo nisko i uz vašu pomoć. Naravno povući ću nalog nakon pokazivanja.

znaš onaj vic kad je došao mujo u trgovinu pa pita: imate li 10.000 komada jabuka?
prodavač: nemamo!
dođe mujo drugi dan pa opet isto: imate li 10.000 komada jabuka?
prodavač opet: nemamo!…ali sad si prodavač konta, nabavit ću ja 10.000 jabuka i prodati muji, koja će to ogromna zarada biti!!!…naruči on jabuke za drugi dan, i stvarno eto opet muje: imate li 10.000 komada jabuka?
prodavač sav sretan: imamo!!!
mujo: to nikada nećete uspjeti prodati [bye]

toliko od mene…..



….. pokazat ću vam na trnutak , na 7,30 na asku , ono što nije na prodaju , a prikupljeno je vrlo nisko i uz vašu pomoć. Naravno povući ću nalog nakon pokazivanja.

znaš onaj vic kad je došao mujo u trgovinu pa pita: imate li 10.000 komada jabuka?
prodavač: nemamo!
dođe mujo drugi dan pa opet isto: imate li 10.000 komada jabuka?
prodavač opet: nemamo!…ali sad si prodavač konta, nabavit ću ja 10.000 jabuka i prodati muji, koja će to ogromna zarada biti!!!…naruči on jabuke za drugi dan, i stvarno eto opet muje: imate li 10.000 komada jabuka?
prodavač sav sretan: imamo!!!
mujo: to nikada nećete uspjeti prodati [bye]

toliko od mene…..
[/quote]

Jeste li to Vi gospodine doživotni bivši predsjedniče , dajte mi objasnite otkada je prodaja mojih jabuka Vaša briga ??? Izišao sam iz Ingre na 18 , nakon kupnje na 15,50 , sada si mogu priuštit malo zabave s vama , imam municije za u prvih 10 , a eto vi odredite po koliko ću ući.



….. pokazat ću vam na trnutak , na 7,30 na asku , ono što nije na prodaju , a prikupljeno je vrlo nisko i uz vašu pomoć. Naravno povući ću nalog nakon pokazivanja.

znaš onaj vic kad je došao mujo u trgovinu pa pita: imate li 10.000 komada jabuka?
prodavač: nemamo!
dođe mujo drugi dan pa opet isto: imate li 10.000 komada jabuka?
prodavač opet: nemamo!…ali sad si prodavač konta, nabavit ću ja 10.000 jabuka i prodati muji, koja će to ogromna zarada biti!!!…naruči on jabuke za drugi dan, i stvarno eto opet muje: imate li 10.000 komada jabuka?
prodavač sav sretan: imamo!!!
mujo: to nikada nećete uspjeti prodati [bye]

toliko od mene…..
[/quote]

A s obzirom na ovu prethodno postanu i dodatnu negativnu vijest – još teže…

9. BABIĆ DRAGO 18.586 0,69 Osnovni račun OSIJEK, HRVATSKA

Dakle, jučer je prodana količina koja premašuje broj dionica dioničara na mjestima br.9. i br. 10.Vrlo je vjerojatno da su i oni počeli bježati iz broda Titanika, pardon Validusa koji je pred konačnim potonućem…
A vi, što vi čekate?!?!! Mislite da znate bolje od njih??!!

[/quote]

kolega ovaj neće nigdje bježati jer mislim da mu je validus sada najmanja briga u životu http://www.novilist.hr/20…hijatriji-zbog-predo.aspx

New Report

Close