VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sami znate koliko ste i kada prodavali i kupovali,procijenite kako su ostali…i izbacite najslabiju kariku [lol] [lol] [lol]

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Crumarix, mene ne zanima više ni tko je kupovao ni tko je prodavao ali jedno me živo interesira:

Tko su uopće ti "mali dioničari" koji su otkrili porezni dug novinarima? Jesu li to insideri? Obzirom da sam i ja dobio poruku sličnog sadržaja na PM iz pouzdanog razloga znam da se o tome zaista i pričalo incognito preko foruma, no ne znam koji je insider prvi plasirao ovu vijest? Jedino što znam je da se tada cijena spustila ispod 10 kuna i nastavila roniti.

Glede navodnog duga, kako se baš zna da je dug baš 40 milijuna kuna, a ne recimo 4 milijuna? I da je dug cijeli Validusov. Jesu to opet insideri znali? Kako to da se i dalje ništa službeno o tome ne zna, niti potvrđuje, a obzirom da je to uskočki predmet, kako to znaju ti "mali dioničari" koji pišu tome novinama?

Burza na sve šuti i pravi se grbava, Šelebaj negira, cijena dionice pada (već preko 50 posto u par mjeseci), svi se prave blesavi, nitko se ni ne dotiče teme, čak ni seebiz koji voli pročeprkat po svemu i svačemu. Jel kod nas uopće funkcionira sistem?

Tko su insideri? Ima li duga ili nema i kako to da se zna o tome prije nego se zna da postoji? Koliki je dug? Kome pripada, Validusu, Plurisu, Fimi Grupi, Horvatu? Halo ZSE??? Hoćemo doživjeti kakvu reakciju? ili ćemo i dalje pasivno promatrati kako se trguje pod utjecajem insiderskih podataka?


Sami znate koliko ste i kada prodavali i kupovali,procijenite kako su ostali…i izbacite najslabiju kariku [lol] [lol] [lol]

daj pojasni što je poanta ovih podataka koje si tu nalijepio, ja još nisam popio kavu do kraja, pa još napola spavam [yawn]

živo me zanima koliko ćemo čekati na blokadu danas

Postoji li možda, nama sitnim ribicama, nepoznati te možebitan „xy plan“ za VLDS???

• Hvala kolega Crumarix na vrlo izdašnim podijeljenim podacima
• Budući da ovdje doista više ništa nema nikakve razumne logike te osobno doista više nisam siguran tko je ovdje lud-zbunjen-normalan, jer – po meni osobno- svi vidljivi financijski pokazatelji, pokazuju da VLDS trenutno ima cca 240.000.000 Kn neopterećenog kapitala ili 89% kapitala po osnovi nominalnog (Podravkin dug će se možda kompenzirati – brisanjem materijalne imovine i kratkoročnih obaveza), a cijena konstantno nakon 07.04.2010 , umjesto da logički barem nakon objave 2. i 3 FI 2010 raste, pada, pada i pada…
• Postavljam si pitanje u čijem interesu???
• S obzirom da nitko –osim nekolicine nas forumaša – ovu dionicu ne pokušava prikazati kao pozitivnu, već konstantno negativnu. Da se u medijima u zadnje vrijeme forsiraju i plasiraju negativne vijesti u svezi VLDS-a te da mi je zato pala na pamet misao, da T-Portal, koji je objavio zadnju negativnu vijest, a za njim i ostali mediji u nekoliko navrata, zadnju vijest možda nije objavio po osnovi tzv. inicijative malih dioničara (što po meni doista zvuči nelogički) ili je vijest plasirana od strane nekog velikog Big Brother Shark-a, kako bi se do kraja dotukla cijena VLDS-a i to možda radi ovog:
Neobjavljene ponude za preuzimanje
Fima Validus d.d. Fima Grupa d.d., Fima vrijednosnice d.o.o., Milan Horvat i Vlatko Hajdin 10.11.2006.
Presudom Upravnog suda Republike Hrvatske od 01. travnja 2010. tužba obveznika objave ponude za preuzimanje je odbijena.

• Naime zanimljivo, da upravo nakon ovoga, tjedan dana kasnije cijena VLDS 07.04. 2010 doseže godišnju rekordnu razinu od 29,01 KN sa rekordnim prometom od 1.492.590,56 Kn – normalno radi famoznog i navodnog ulaska ASA grupe itd.
• Cijena nakon 07.04. pada, pa objavom blokade računa i ne ulaskom ASA grupe i dalje pada, pada, pa sve do danas pada…
• Pada li namjerno? Kako bi možebitno netko – kada dosegne zacrtani cilj ciljane cijene, možebitno objavio ponudu za preuzimanjem za npr, doista možda samo za 3, 2 ili čak i nevjerovatnih samo 1 KN kako su neki forumaši kao relanu cijenu VLDS spominjali, a ja ih ismijavao???
Ne znam kolege, ali ovdje po meni za sada, a s obzirom na cijelu povijest nastanka ove dionice ima doista previše dubioza te shodno tome brišem odavde, iako sa velikim minusom i to uprkos konstantnim dokupima, radi smanjenja gubitka, nakon mog prvog ulaska sa visokih 21 KN, a trenutno prosječnih 15 KN. Svoj gubitak neću smatrat gubitkom, već samo tzv. investicijom plaćenog doškolovanja…
Budući da se klin klinom izbija tj. ako je dosita ovdje riječ o možebitno nametnutog i kontroliranog danjeg pada, „možda“ se ponovo uključim na nižim-nižim razinama…
P.S. Ishod ročišta Podravke vs. Pluris i nadalje je obavijen velom tajne… T-Portal se nije ponovo očitovao, a od Validusa sam neki dan dobio obavijest da dioničare pojedince o tome ne obaviještavaju, već da informacije isključivo objavljuju sukladno Zakonu i sl.
Sve prethodno navedeno isključivo moje je osobno mišljenje izvučeno iz osobnih pretpostavki te nimalo nagovor i ili sl. za kupnju ili prodaju VLDS-a. Niti je moje trenutno mišljene o VLDS kao dionici te samom poduzeću, u globalu, nimalo negativnog karaktera, jer osobno smatram da će VLDS ipak dugoročno vrijedit. Koliko? Pokazat će vrijeme…

Pozdrav svima forumašima – od kojih se doista uvijek treba uvažiti svakojaka razmišljanja – odgovarala nam ona ili ne, jer istina je doista uvijek negdje u sredini…

Pogodio si u bit…netko će za siću preuzeti Validus!!!

nominalna vrijednost dionice je 100 kn,
a vidi gdje je sad cijena 7kn,
pa malom djetetu je jasno da se ovdje sprema preuzimanje za male novce,
samo HANFI-i i ostalima kojima bi to trebao biti posao ništa ne primjećuju…

• Pada li namjerno? Kako bi možebitno netko – kada dosegne zacrtani cilj ciljane cijene, možebitno objavio ponudu za preuzimanjem za npr, doista možda samo za 3, 2 ili čak i nevjerovatnih samo 1 KN kako su neki forumaši kao relanu cijenu VLDS spominjali, a ja ih ismijavao???

Nisam skroz upoznat sa svim zavrzlamama oko Validusa ali cijena u preuzimanju odreduje se u trenutku nastanka obveze. I to po cijeni stjecanja ili tromjesjecnom prosjeku, ovisno koja je cijena veca.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


• Pada li namjerno? Kako bi možebitno netko – kada dosegne zacrtani cilj ciljane cijene, možebitno objavio ponudu za preuzimanjem za npr, doista možda samo za 3, 2 ili čak i nevjerovatnih samo 1 KN kako su neki forumaši kao relanu cijenu VLDS spominjali, a ja ih ismijavao???

Nisam skroz upoznat sa svim zavrzlamama oko Validusa ali cijena u preuzimanju odreduje se u trenutku nastanka obveze. I to po cijeni stjecanja ili tromjesjecnom prosjeku, ovisno koja je cijena veca.

[/quote]

Ovdje bi se svakako radilo o tromjesečnom prosjeku koji je znatno veći od sadašnje cijene , a sada je točno 1€ , možda je baš to ciljana cijena. Mislim da je dno tu +- pola kune.

čemu pričanje napamet, pa potrebno je 3 minute da se izračuna tromjesečni prosjek. I nije 1€ već 1,30889699€ po današnjem srednjem tečaju HNB-a [kiss]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Aj ti malo bolje pročitaj , napisao sam da je tromjesečni prosjek znatno veći od sadašnje cijene , i da je sada cijena dionice 1€.

žao mi je, ali strogo pravopisno gledano, izjavili ste da je tromjesečni prosjek 1€ i time obmanuli svekoliku hrvatsku javnost. [kiss] [tongue]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

New Report

Close