VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Je, sada su vam krivi novinari za vašu pohlepu,dok vi ne izgubite novac na burzi neće biti pravih investitora.

obožavam strvine-posebno ovce

Nitko ovdje nije pohlepan kolege drage, a ovaj gore spomenuti novinar je napravio članak klasičnom prepisivačinom događaja koji su opisani na ovom forumu pred neki dan i sam izveo svoje zaključke. Rekao bih kakvo mu je istraživačko novinarstvo da su mu takvi i zaključci, ali čovjek očito mora bilo što napisati da bi zaradio plaću.

Isto tako se mogao pojaviti novinar koji će napisati da u onih 10 posto podravkinih dionica leži zapravo dodatni kapital validusa, da je Šelebaj na korak do financijskoj rekonstruktiranja tvrtke i da je jedan equity fond zainteresiran za daljnju suradnju. S naslovom tipa: bolja vremena za Validus.

E sada neka svatko procjeni činjenice i glasine kako mu odgovara. Ja procjenjujem da je nekome ovo sve potrebno da bi iskamčio dionice od nesigurnih ulagača kako bi se popunio bid do vjerojatno ciljanih 30 kuna. Dok netko ne izgubi drugi ne može zaraditi, to je bit svega.

UTILIS D.O.O. 15.000 0,56%
Ovi isplivali na mjesto Trstenjaka. Pošto su kupovali samo da mi je znati?

who dares, wins



@gordy

…. evo odgovora na ovom linku … :-((

http://www.vecernji.hr/biznis/validus-varazdinski-investicijski-fond-korak-pred-stecajem-clanak-214782

pozz zajednici

Poučen dugogodišnjim iskustvom na burzi znam da se o firmama kojima prijeti stečaj ne pišu ovakvi članci nego hvalospjevi jer se dobroinformirana ekipa želi čim prije istresti. Ovdje vidimo da toga nema, sva ekipa koja je od početka u Validusu još uvijek je tamo. Ovako dobro koordiniran i tajmingiran napad nije slučajan. Netko bi želio za malo novaca doći do puno vrijedne imovine. Rasplet se bliži.

pri ovoj cijeni na burzi od 8-9 kn, stečaj je uračunat unutra. uzmite DKVS gdje je stečaj otvoren već godinu dana i cijena je praaktički ista kao kod VLDS. ovdje negativne vijesti de facto više nemaju utjecaja, jedino pozitivne mogu promjeniti smjer i to prema gore. zato ekipa preko novinara druka da pokuša još koga preplašiti i da im mazne dionice po 8-9 kn [yawn]

sve što pišem je osobno mišljenje, nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica

Ajde se malo svi skupa otrijezniti. Nikome nije drago gubiti, pa tako niti meni. Situacija nije bajna, al u stečaj nevjerujem, kao i u neki veći skok tako dugo dok se stvari ne raščiste. Po tome niti jedna strana nema nikakvih argumenata za druk. Za dole cijena je več smiješna, a za gore opet nevjerujem jer je dosta nepoznanica. Ovaj novinarski druk je vrijeđanje inteligencije. Sigurno je dioničaru u interesu da mu padne cijena dionice? Jedino ako ima informacije da će sve završiti dobro pa se želi nakrcati, dakle ili loš druk ili želja za jeftinijim dionicama.

Želja za jeftinim dionicama… Misliš da će manje izgubiti ?!

du du du .. nema nam pomoći


pri ovoj cijeni na burzi od 8-9 kn, stečaj je uračunat unutra. uzmite DKVS gdje je stečaj otvoren već godinu dana i cijena je praaktički ista kao kod VLDS.

Jeli se ti zezaš, ista cijena? [lol]

Pogledaj PUNT oni nisu u stečaju aj možeš kupiti dioicu za 70 lipa, to je još bolje!

Bruka od novinarstva

http://www.tportal.hr/biznis/novaciulaganje/95899/Ex-Fima-grupa-duguje-desetke-milijuna-kuna-poreza.html


Pa dobro koja je realna cijena ove dionice? Mislila sam da sam je jeftino kupila kad je bila 13 kn.Po forumu je kružila priča o realnoj cijeni 40 kn.Sad je 9.

Pojam realna cijena je izgubljen za ovu dionicu, ako veliki dio investitora misli da slijedi STEČAJ onda je realna cijena 0kn. Ako pak nema potvrde da će biti stečaj (naš slučaj) onda je realnost koliko ulagači nude. A ipak postoji neki balanas oko 8kn. Ne kažem da neće biti pomaka cijene (unaprijed im se veselim) gore ili dolje.
U svakom slučaju na 10,4kn prodaja, a na 6kn kupnja! Pa nek ide gdje poželi!

26.11.2010 - Dan D



Pa dobro koja je realna cijena ove dionice? Mislila sam da sam je jeftino kupila kad je bila 13 kn.Po forumu je kružila priča o realnoj cijeni 40 kn.Sad je 9.

Pojam realna cijena je izgubljen za ovu dionicu, ako veliki dio investitora misli da slijedi STEČAJ onda je realna cijena 0kn. Ako pak nema potvrde da će biti stečaj (naš slučaj) onda je realnost koliko ulagači nude. A ipak postoji neki balanas oko 8kn. Ne kažem da neće biti pomaka cijene (unaprijed im se veselim) gore ili dolje.
U svakom slučaju na 10,4kn prodaja, a na 6kn kupnja! Pa nek ide gdje poželi!
[/quote]

Ne razumijem zašto realno vrijedi 0 ako svi misle da ćemo u stečaj? Kakve to veze ima?

Evo, za one koji ne znaju što je stečaj nek si pročitaju.

http://hr.wikipedia.org/wiki/Ste%C4%8Daj

Validus de facto je u stečaju i ima stečajnog upravitelja samo što on nije formalno proglašen.

Formalno nije u stečaju jer ipak ne zadovoljava dva najbitnija kriterija da se i formalno proglasi tečaj. Prvi je nesolventnost (taj zadovoljava) a drugi je negativna neto imovina (e taj ne zadovoljava) i zbog toga su vjerovnici odlučili restrukturirati financijski firmu bez da i formalno proglase stečaj.

oće li je spucat u negativnu blokadu?

New Report

Close