VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

vidim da danas nema rasprodaje svi cekamo neku pozitivnu vijest a mislim da ta dobra vijest nije daleko

– … pa i nije daleko… 2-3 godine šta je to u usporedbi sa životom od 80 g. ništa.

du du du .. nema nam pomoći


– … pa i nije daleko… 2-3 godine šta je to u usporedbi sa životom od 80 g. ništa.

vidiš jucer sam postavio pitanje o deplokadi racuna i nitko nije dao neki odgovor a ja sam si danas dao truda i raspitivao sam se i dobio odgovor ovakav da se situacija pozitivno odvija u korist VLDS sad ako oni mene lažu onda ja lažem vas


– … pa i nije daleko… 2-3 godine šta je to u usporedbi sa životom od 80 g. ništa.

Ako se ne deblokira za mjesec dana ide stečaj! Nema tu vremena za čekanje 2-3 godine!

moje pisanje je moje osobno mišljenje i nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica!

e kad bi samo to bio kriterij pola trgovačkih društava bi bilo u stečaju

[/quote]

Ako se ne deblokira za mjesec dana ide stečaj! Nema tu vremena za čekanje 2-3 godine!
[/quote]



– … pa i nije daleko… 2-3 godine šta je to u usporedbi sa životom od 80 g. ništa.

vidiš jucer sam postavio pitanje o deplokadi racuna i nitko nije dao neki odgovor a ja sam si danas dao truda i raspitivao sam se i dobio odgovor ovakav da se situacija pozitivno odvija u korist VLDS sad ako oni mene lažu onda ja lažem vas
[/quote]
Dok god se očekivanja malih ulagača baziraju na "rekla-kazala","babi Mari","nesmijem Vam reći"
nema ništa od rasta ove dionice!!!
Da li je netko izračunao kolike su samo kamate mjesečno za blokirani račun(15% god.).
Pozdrav

Postaviti ću jedno, onako više ženskasto pitanje- koliko bi mogla vrijediti dionica VLDS ako se ukine blokada računa? Naime, logično je da za dug VLDS nije ni luk jeo,ni luk mirisao, pa bi bilo logično da se uskoro nastavi normalno poslovanje samim tim što imaju jako dobar portfelj. Pa me zanima vaše mišljenje, ne radi prodaje, nego kolika bi to bila fer vrijednost u ovakvim uvjetima diskonta dionica , a kad se odblokira račun?

...nikad ne budi siguran što nisi spreman učiniti....


Postaviti ću jedno, onako više ženskasto pitanje- koliko bi mogla vrijediti dionica VLDS ako se ukine blokada računa? Naime, logično je da za dug VLDS nije ni luk jeo,ni luk mirisao, pa bi bilo logično da se uskoro nastavi normalno poslovanje samim tim što imaju jako dobar portfelj. Pa me zanima vaše mišljenje, ne radi prodaje, nego kolika bi to bila fer vrijednost u ovakvim uvjetima diskonta dionica , a kad se odblokira račun?

nije to baš tako, VLDS je pravni sljednik FIMA grupe koja je u g….a do grla, a dijeljenjem imovine FIME mislili su neke stvari zamagliti i prikriti, ali ulovili su ih. zato je sad nejasno koliko je imovina doista njihova, a koliko na nju polažu pravo drugi u vidu obeštećenja kao npr. Podravka
osim toga, firme čije dionice imaju su prezadužene npr, Mirna Rovinj gdje su sve nekretnine pod višestrukim hipotekama
zato teško da se može reći kolika je ta "fer vrijednost"
dok se sve ne raščisti, vjerojatno ni cijena neće jače porasti
također i stečaj treba uzeti u obzir kao sasvim realnu mogućnost i gubitak cijelog uloga

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!

da je sve tako crno u top 10 nebi bilo toliko dionica

slijedi nam precesija

To da je Validus pravni sljednik FIMA grupe nije točno. FIMA grupa je bila dioničar Validusa, povezana tvrtka, a Validus odgovara za jamstva dana FIMI, ne zbog toga jer je sljednik, nego jer je uprava Validusa da bi osigurala prihode FIMI davala jamstva. Problem je u tome da se zbog toga jer su uprava Validusa i FIME bile sastavljene od istih osoba, Validus nije osigurao za dana jamstva. Pa čisti primjer je spomenuto jamstvo HABOR-u gdje je Validus dao jamstvo za vlastiti dokap, a što je zabranjeno. Jedino je neshvatljivo zašto još nitko od nove uprave, ili dioničara, nije zatražio od suda da to jamstvo ukine kao nezakonito i skine blokadu HABOR-a.

@hodor

Lupaš napamet, evo kolega weraxion ti je sve lijepo napisao. Nije Validus ničiji pravni slijednik, tj. je pravni slijednik ZIFa Pleter.

Važeći podaci za uredovni dan 27.08.2010 .

VALIDUS D.D./REDOVNA VLDS-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. PLURIS D.D. 985.107 36,46 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
2. NIKOMAT D.O.O. 342.898 12,69 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
3. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 98.145 3,63 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA (+10.000)
4. VALIDUS D.D. (1/1) 51.061 1,89 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
5. PBZ D.D. 37.756 1,40 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. HORVAT MILAN 34.372 1,27 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
7. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 32.872 1,22 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
8. ALBRECHT SCHLEICHER KG 24.000 0,89 Osnovni račun BURSCHEID, NJEMAČKA
9. BABIĆ DRAGO 18.586 0,69 Osnovni račun OSIJEK, HRVATSKA
10. TRSTENJAK IVAN 15.447 0,57 Osnovni račun ČAKOVEC, HRVATSKA
Ukupno: 60,72

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

New Report

Close