VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

pustite vi te splitove bajke o 68 kn, kad dođe na 20 kn uzmite pare, a on neka čeka 68 [lol]

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!


pustite vi te splitove bajke o 68 kn, kad dođe na 20 kn uzmite pare, a on neka čeka 68 [lol]

kolega bit ce ona i 168 kn,ali pitanje u kojem vremenskom roku

A što se dogodilo s ovim:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/hbor-nezakonito-kreditirao-fima-holding-sa-cak-75–milijuna-kuna/493299.aspx

jel itko zna ima li kakvog odaziva od strane uprave Validusa da to poništi ili bi se možda trebali udružiti dioničari i tražiti da sud poništi to jamstvo. Kad bi se Validus riješio toga onda bi ove priče na forumu o realnoj vrijednosti imovine imale smisla. Ovako baš ne drže vodu.

Kakav dosadan dan na burzi,ali izgleda da bi bar ovdje moglo biti zabave, sve češće skida se s prodaje [thumbsup]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

drugi dan zaredom bez udaranja po bidu ! [tongue]

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

13.08.2010 > T: 10.08.10 Pros. cijena: 13,02
RB Dioničar Broj %
1. PLURIS D.D. 985.107 36,46%
2. NIKOMAT D.O.O. 342.898 12,69%
3. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 88.145 3,26%
4. VALIDUS D.D. (1/1) 51.061 1,89%
5. PBZ D.D. 37.756 1,40%
6. HORVAT MILAN 34.372 1,27%
7. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 32.872 1,22%
8. ALBRECHT SCHLEICHER KG 24.000 0,89%
9. BABIĆ DRAGO 18.586 0,69%
10. TRSTENJAK IVAN 15.447 0,57%
UKUPNO 1.630.244 60,34%

20.8.2010. top 10:
VALIDUS D.D./REDOVNA VLDS-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. PLURIS D.D. 985.107 36,46 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
2. NIKOMAT D.O.O. 342.898 12,69 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
3. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 102.695 3,80 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA + 14550
4. VALIDUS D.D. (1/1) 51.061 1,89 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
5. PBZ D.D. 37.756 1,40 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. HORVAT MILAN 34.372 1,27 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
7. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 32.872 1,22 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
8. ALBRECHT SCHLEICHER KG 24.000 0,89 Osnovni račun BURSCHEID, NJEMAČKA
9. BABIĆ DRAGO 18.586 0,69 Osnovni račun OSIJEK, HRVATSKA
10. TRSTENJAK IVAN 15.447 0,57 Osnovni račun ČAKOVEC, HRVATSKA
Ukupno: 60,88

Štednja je mudrost trošenja.

Lijepo je vidjeti da Raiffeisenbank podebljava svoj račun i da se drhtave ručice ne pojavaljuju više ovdje. Formacija koju VLDS ima nudi novi privremeni vrh (>37kn),vjerovatno davno spominjanih 44kn, nagli pad do cca 26-27kn i nastavak prema 68kn. Glede stvarnog targeta ako se radi o patternu kojeg sam prepoznao onda se radi o targetu 90kn. Očekujem za par godina,a možda i prije stabilizaciju oko 70kn. Naravno lijepo sam Vam rekao ovo je 1 od 5 najboljih pickova za postotak rasta! K tome i današnje vijesti koje se mogu pročitati u dnevnom tisku otvaraju mogućnost tome i na onom drugom planu, dakle ne samo TA.

26.11.2010 - Dan D

Što je sa još neisplaćenom dividendom? Ne znam tko točno od prisutnih na forumu već duže vrijeme drži ovu dionicu, ali potrebno je biti oprezan oko zastare prava na isplatu dividende.

TUMAČENJE SUDA

"Potraživanje isplate dobiti dioničarima (dividenda) zastarijeva u općem zastarnom roku od pet godina. Prilikom ispitivanja osnovanosti materijalno pravnog prigovora zastare sud treba utvrditi kada je dospijela za naplatu dioničareva tražbina dividende, kako bi znao od kada teče zastara."


Lijepo je vidjeti da Raiffeisenbank podebljava svoj račun i da se drhtave ručice ne pojavaljuju više ovdje. Formacija koju VLDS ima nudi novi privremeni vrh (>37kn),vjerovatno davno spominjanih 44kn, nagli pad do cca 26-27kn i nastavak prema 68kn. Glede stvarnog targeta ako se radi o patternu kojeg sam prepoznao onda se radi o targetu 90kn. Očekujem za par godina,a možda i prije stabilizaciju oko 70kn. Naravno lijepo sam Vam rekao ovo je 1 od 5 najboljih pickova za postotak rasta! K tome i današnje vijesti koje se mogu pročitati u dnevnom tisku otvaraju mogućnost tome i na onom drugom planu, dakle ne samo TA.

Pa ti stvarno nisi normalan. Svi su ovdje jako dobro shvatili da ćeš prodati več na 14 i onda pričati da čekaš na 10. Prestani se truditi jer ovdje nikog nećeš navući svojim glupavim piskaranjem. Pogotovo ovim glupostima o TA koje pišeš.

S obzirom na bear market koji traje evo već četvrtu godinu, te pogotovo na stanje ZSE-a u zadnjoj godini, vrlo je teško prihvatiti moguće targete koji Split009jr iskazuje u svojim postovima, pogotovo kad ukazuju na nekoliko puta veću vrijednost od trenutne.
Međutim stvari će se kad, tad početi okraćati, a da mi nismo ni svjesni, pa će split junior postati prorokom. Time frame je vrlo bitan, a kako sam ja dokučio iz njegovih postovova TF je višegodišnji. Meni je to vrlo logično. Poznavajući splita juniora i njegov burek karakter, preko splitovih postova, vjerujem da će iskoristi svaku mogućnost izbijanja pokojeg bureka, a vjerujem da bi zbog toga mogao prospustiti i veći dio kolača, koji nas strpljivce, zaista vjerujem, čeka u budućnosti.
Hint, Jaca može trajati još samo godinu dana, a možda i manje [pray]

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


S obzirom na bear market koji traje evo već četvrtu godinu

kako za koju dionicu [lol] , ali crobex koliko se ja sjećam krenuo je padati tek u jesen 2007., što znači da nisu navršene još niti pune 3 godine 😀



S obzirom na bear market koji traje evo već četvrtu godinu

kako za koju dionicu [lol] , ali crobex koliko se ja sjećam krenuo je padati tek u jesen 2007., što znači da nisu navršene još niti pune 3 godine 😀
[/quote]

Ljeto 2007 je bio vrh za većinu dionica. Bez IPO HT-eja pad bi krenuo i ranije, tako da smo ušli u četvrtu godinu, nećemo valjda cjepidlačiti par dana više manje. [lol]

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

New Report

Close