VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

To je ono što je kod OPTE u minusu.Pojeli vlastiti temeljni kapital i značajni dio posuđenog.
Kod Validusa imamo:
1.
konsolidirano izvješće

Nav je cca 100_temeljni kapital /nominala 100/sačuvan

2.nekonsplidirano izvješće od 30.06.2010

NAV cca 116 kn/16 kn po dionici prekoo temeljnog kapitala/

Recimo da je u pitanje OPTE +/plus/,zamijeni u -/minus/

Ovo ne shvati kao provokaciju,nego kao preporuku.Prodati OPTE i ući u Validus.Za dva tri mjeseca
kupiti nazad istu količinu OPTE,a sa ostatkom dobiti dalje u špekulacije.Samo ne sve u OPTE jer tamo lako izgubiš sve.Bolje reći,tamo je već sve izgubljeno.Pitanje kada će se to priznati.
Što bude kasnije gubitak će biti veći,pa će i prasak biti veći.
Poslušaj,bit ćeš mi zahvalan.

Važna napomena:svim dioničarima OPTE želim veliki skok dionice i bolje poslovanje OPTE

Evo stranica Validusa, dugo je nije bilo, možda nekog zanima:

http://www.validus.hr/index.php/o-nama.html

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

evo desetke na asku dosta nisko [lol]

slijedi nam precesija

@ Lopina
jučer mi je modernator izbrisao poruku, valjda je danas bolje volje.

Znaš li ti da Validus svoju imovinu vodi prema trošku stjecanja, taj NAV o kojem ti pričaš je samo nabavna vrijednost njihovih udjela.
Baš sam uspoređivao tržišnu i nabavnu vrijednost nekih udjela i nabavna je u nekim slučajevima 5-6X od tržišne vrijednosti.
Nisam naišao na Varteks ali ga u bilancama vjerovatno vode 200 kn po dionici.

Pretpostavljam da to za tebe nema nikakve veze jer se ti vodiš samo onim što piše u bilanci, baš kao i kod Đakovštine

Kolega Lopina jesam Vam lijepo rekao kako ovo ide dolje????

26.11.2010 - Dan D


@ Lopina
jučer mi je modernator izbrisao poruku, valjda je danas bolje volje.

Znaš li ti da Validus svoju imovinu vodi prema trošku stjecanja, taj NAV o kojem ti pričaš je samo nabavna vrijednost njihovih udjela.
Baš sam uspoređivao tržišnu i nabavnu vrijednost nekih udjela i nabavna je u nekim slučajevima 5-6X od tržišne vrijednosti.
Nisam naišao na Varteks ali ga u bilancama vjerovatno vode 200 kn po dionici.

Pretpostavljam da to za tebe nema nikakve veze jer se ti vodiš samo onim što piše u bilanci, baš kao i kod Đakovštine

Kolega, krivo. Ako si i uspoređivao, promašio si "ceo fudbal" kako bi rekli naši susjedi Srbi. Možda neke komponente u Validusu i jesu s 5-6 puta manjoj cijeni od nabavne. Ali, one imaju mali ponder u ukupnoj strukturi Validusa. Banke kao najvažniji dio Validusa se trže na 60-70% nabanve vrijednosti, a kod preuzimanja bi cijena mogla ići i do nekoliko puta iznad nabavne.

Evo i primjera:

Sa 100.000 kuna se VABA banka diže na 149 kuna. Znači li to da bi Validus postao ultra jeftin u tom trenutku?

(ovo je samo jedan primjer, a dobar je zbog velikog pondera ove banke u strukturi Validusa)

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!


Kolega Lopina jesam Vam lijepo rekao kako ovo ide dolje????

zapravo si samo dovoljno dugo ponavljao dok se zbilja nije ostvarilo… ali još uvijek ne vidim da je na 9 kn

slijedi nam precesija

Kolega, krivo. Ako si i uspoređivao, promašio si "ceo fudbal" kako bi rekli naši susjedi Srbi. Možda neke komponente u Validusu i jesu s 5-6 puta manjoj cijeni od nabavne. Ali, one imaju mali ponder u ukupnoj strukturi Validusa. Banke kao najvažniji dio Validusa se trže na 60-70% nabanve vrijednosti, a kod preuzimanja bi cijena mogla ići i do nekoliko puta iznad nabavne.

Evo i primjera:

Sa 100.000 kuna se VABA banka diže na 149 kuna. Znači li to da bi Validus postao ultra jeftin u tom trenutku?

(ovo je samo jedan primjer, a dobar je zbog velikog pondera ove banke u strukturi Validusa)

Vjerovatno vi znate kako je ispravno, ja samo koristim jednostavne matematičke operacije.

VIS nabavna vrijednost 41 mil kn —– tržišna 6 mil kn
Vaba nabavna 61 mil —-tržišna 31 mil kn
Mils nabavna 15 mil —– tržišna 6 mil
Fima banka nabavna 53 mil — nemam pojma koliko je tržišna ali ne vjerujem da je više od 20 mil

Imate sve u H1 2010 na zadnjoj stranici.

Ja prepostavljam da vi mislite da to sve netko želi preuzeti i da će platiti bar 5x više od tržišne, ako ne i 10x.
Jbg. da se takve bajke ostvaruju onda bi ja davno bio miljunaš.

Da Validus vrijedi onih 100 kn o kojima vi pričate onda ga sigurno nebi nitko ovako panično prodavao, bez obzira koliko cijena bila nisko ovdje uvijek ima solidnog prometa, sumljivo zar ne?



Kolega Lopina jesam Vam lijepo rekao kako ovo ide dolje????

zapravo si samo dovoljno dugo ponavljao dok se zbilja nije ostvarilo… ali još uvijek ne vidim da je na 9 kn
[/quote]
Možda je 9kn ipak bila mala zabuna, al 10,5-11,2kn mi je realno

26.11.2010 - Dan D

@zvrc
Dragi kolega,realna ili tržišna vrijednost svih društava u portfelju Validusa nije dostatna ni
približno za odblokiranje računa.
Validus je i dalje na "rubu stečaja".
Vrlo rizična dionica na ovim razinama i uopće.
Pozdrav


@ Lopina
jučer mi je modernator izbrisao poruku, valjda je danas bolje volje.

Znaš li ti da Validus svoju imovinu vodi prema trošku stjecanja, taj NAV o kojem ti pričaš je samo nabavna vrijednost njihovih udjela.
Baš sam uspoređivao tržišnu i nabavnu vrijednost nekih udjela i nabavna je u nekim slučajevima 5-6X od tržišne vrijednosti.
Nisam naišao na Varteks ali ga u bilancama vjerovatno vode 200 kn po dionici.

Pretpostavljam da to za tebe nema nikakve veze jer se ti vodiš samo onim što piše u bilanci, baš kao i kod Đakovštine


Konsolidirano izvješće pokazuje cca 100 kn.Analogno BV.Validus nije fond,već društvo za upravljanje i NAV ili punu vrijednost ćemo dobiti tek kada se imovina proda,a to može biti više
od BV,naročito kod banaka.Npr.BPBA bi se mogla prodati i po 250 do 300 kn.
Splite,danas ne pada Validus,danas pada sve,a kako je u Validusu puno malih dioničara on se ponaša kao i ATPL.I ona klizi.
Jedino fondovske dionice se dobro drže,a najbolje one kojima se ne trguje.

http://www.poslovni.hr/vijesti/dnevni-avaz-tuziteljstvo-u-sarajevu-istrazuje-pokusaj-preuzimanja-postbanke-155226.aspx
Jel ima ovo neke veze sa Vlds ili…?

who dares, wins

New Report

Close