VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

konsolidirano nam treba da bi mogli ozbiljno raspravljati…


konsolidirano nam treba da bi mogli ozbiljno raspravljati…

pa ovo izvješce je sasvim ok bolje nego šta sam se mislio do kraja godine bi moglo bit i pozitivno


nevjerojatno, iz minusa u nove minuse, izvješća očaj, a ovdje se to prikazuje kao da je najmanje 50 milijuna kuna dobiti i poziva ljude na kupnju!??! [shocked]

Evo ekipa iz to10 misli isto da je izvješće odlično pa kipa po 13 kn.



konsolidirano nam treba da bi mogli ozbiljno raspravljati…

pa ovo izvješce je sasvim ok bolje nego šta sam se mislio do kraja godine bi moglo bit i pozitivno
[/quote]
Gospodo pošto imaju puno turistički firmi normalno je da prvi 6mj. rade sa minusom Tek 3kv. donosi plus




konsolidirano nam treba da bi mogli ozbiljno raspravljati…

pa ovo izvješce je sasvim ok bolje nego šta sam se mislio do kraja godine bi moglo bit i pozitivno
[/quote]
Gospodo pošto imaju puno turistički firmi normalno je da prvi 6mj. rade sa minusom Tek 3kv. donosi plus
[/quote]

I ti si to zaključio iz nekonsolidiranog izvješća?
Genijalno!

Na nagovor kolege Bill Gates-a danas sam kupio 2000kom Validusa… i uredno ću ga prodati po 14,95kn

26.11.2010 - Dan D




konsolidirano nam treba da bi mogli ozbiljno raspravljati…

pa ovo izvješce je sasvim ok bolje nego šta sam se mislio do kraja godine bi moglo bit i pozitivno
[/quote]
Gospodo pošto imaju puno turistički firmi normalno je da prvi 6mj. rade sa minusom Tek 3kv. donosi plus
[/quote]
kolega upravu si onda ce nebo bit granica strpljen spašen [thumbsup]


Na nagovor kolege Bill Gates-a danas sam kupio 2000kom Validusa… i uredno ću ga prodati po 14,95kn

Što si prije koji dan previdio neki gap na 13 pa si danas brže bolje kupovao?


nevjerojatno, iz minusa u nove minuse, izvješća očaj, a ovdje se to prikazuje kao da je najmanje 50 milijuna kuna dobiti i poziva ljude na kupnju!??! [shocked]

Čestitam na hrabrosti ovako se brukati na forumu. Izvješće je čist ok.

Poslovi prihodi Validusa su simbilični. Poslovni rashodi (osoblje, materijalni troškovi, amortizacija) su smananjeni za gotovo 50% i tu kao dioničar ne očekujem od uprave da dalje smanjuje troškove.

Financijski prihodi i rashodi su stvar računovodstvene politike a odnose se najviše na fer valuaciju financijske imovine (nepovezana društva) i oni ne ovise o upravi nego o stanju na tržištu. Kad su dobre godine možemo imati velike financijske prihode a kad je loša godina možemo imati isto takve rashode.

Kad se popravi situacija na tržištu (a prema planu uprave već u drugom dijelu 2010) trebali bi imati i izvanrednih prihoda od prodaje imovine.

Dakle, FI je OK. Očekujem od uprave da čim prije realizira plan koji je lijepo objasnio predsjednik uprave na 6 stranici. Treba se dogovoriti sa vjerovnicima i deblokirati račun, poboljšati likvidnost i početi redovito servisirati obaveze. Meni kao dioničaru je najbitnije da je sva imovina još uvijek na broju i dajem punu podršku upravi da provede plan koji su zacrtali.

još nitko nije odgovorio na pitanje: ŠTO je Validus dao Croatia LLOYDU da reprogramiraju ogromne dugove Validusa? Takve stvari ne rade se na lijepe oči nego uz hipoteke i fiducije nad ostalom imovinom.
Odgovor je……………?

sve što pišem moje je mišljenje, i ne može se shvatiti kao investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica!


još nitko nije odgovorio na pitanje: ŠTO je Validus dao Croatia LLOYDU da reprogramiraju ogromne dugove Validusa? Takve stvari ne rade se na lijepe oči nego uz hipoteke i fiducije nad ostalom imovinom.
Odgovor je……………?

Na ZSE se spominje samo da su napravili sporazum. Taj sporazum je pretpostavljam uvjetovan kompletnim financijskim restrukturiranjem Validusa. Što bi Validus morao dati? Jamstva se daju na početku posla a reprogramiranje znači samo mijenjanje parametara zajma (dogovori se poček na neko vrijeme ili nešto slično). Nema dodatnih jamstava osim nade vjerovnika da će reprogramiranjem omogučiti redovitije servisiranje obaveza zajmoprimcu. Vjerovnik je očito svjestan da je bolje dogovoriti se sa dužnikom nego iskoristiti druge opcije koje ima na raspologanju pošto vjerojatno hipoteke i zalozi danas ne vrijede toliko koliko su vrijedili kad se davao zajam i što je najgore vjerovnik i isto tako ne može prodati tu imovinu dok se situacija na tržištu ne promijeni. Nažalost toga ima sve više zadnjih mjeseci u Hrvatskoj i to ne samo kod poduzeća nego i kod građana pa su banke prisiljene na reprogramiranje zajmova umjesto zapljene hipoteke što bi bilo normalno u drugim okolnostima.

Vidim da su mnogi već zaboravili tko je tu kome dužan. Validus ništa ne duguje Loydu, već je Loyd ishodio namiru od svih slijednika i solidarnih dužnika FIma grupe. Loyd u zalogu ima upravo dionice Validiusa koje mu s obzirom na pad cijene ne pokrivaju ni blizu kreditna potraživanja.

Više o tome u nastavku (ovo je dio članka objavljen u businessu):

Croatia Lloyd od svih sljednika Fima grupe traži da solidarno daju adekvatno osiguranje neosiguranog dijela potraživanja od 45 milijuna kuna, a ako to uskrate, reosiguravajuće društvo traži da se sudska presuda smatra ovršnom ispravom na osnovi koje može početi pljenidba cjelokupne imovine sljednika Fima grupe do visine spomenutog potraživanja.

New Report

Close