VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mogla bi dionica polako krenuti prema 10 kuna, a tu vas čekam!

...nikad ne budi siguran što nisi spreman učiniti....


Mogla bi dionica polako krenuti prema 10 kuna, a tu vas čekam!

samo ti cekaj mlad si pa imaš vremena a mi stariji nemamo puno vremena pa cemo ti prodavat dionicu po 20 i kusura

Prije da ću vas dočekati na 2 kom po 10 kuna, nego da ćete mi prodavati po 20!

...nikad ne budi siguran što nisi spreman učiniti....

nakon dugačkog "posta" vrijeme je da se ponovno krene…mogli bi uskoro doživjeti prvi od niza skokova koji će uslijediti…
Priče da bi tijekom rujna mogao biti odblokiran račun…prema nekim naznakama i saznanjima vjerojatno i hoće, a da nije kolovoz i godišnji odmori vjerujem da bi se isto izrealiziralo i do kraja kolovoza…


Prije da ću vas dočekati na 2 kom po 10 kuna, nego da ćete mi prodavati po 20!


Prije da ću vas dočekati na 2 kom po 10 kuna, nego da ćete mi prodavati po 20!

10 je bliže 13,30/današnji prosjek/dva puta nego što je 20 od 13,30.
A kada se pada to još ide lakše.Pad je prirodno stanje.I po tome ste u pravu.Ali….
Na 20 ćemo sigurno u mjesec dva ,možda i prije ,a da li ćemo svratiti do 10 ili 11 pojma nemam.
Ali neću šortati da me ne uhvati veći rast pa da izvisim.
Dokup i samo dokup,ali nema se.

Kolega Lopina kad počmu gubici, kad vidite da cijena pada ispod 12kn, a Vi gubite 7-8% doći će panika, možda ne Vama, al većini "naivnih" koji sad preplaćuju…
Validus nije napravio ništa konkretno i nema razloga za rast.
Pa nije ovo Tehnika koja ima razloga za rast jer je izvješće daleko daleko bolje od očekivanog.

26.11.2010 - Dan D


Kolega Lopina kad počmu gubici, kad vidite da cijena pada ispod 12kn, a Vi gubite 7-8% doći će panika, možda ne Vama, al većini "naivnih" koji sad preplaćuju…
Validus nije napravio ništa konkretno i nema razloga za rast.
Pa nije ovo Tehnika koja ima razloga za rast jer je izvješće daleko daleko bolje od očekivanog.

Kolega,Splite vi ste tehničar,i očito nemate pojma o strukturi imovine Validusa.
Hotel Vis ima 15% više noćenja od prošle godine,a većinski vlasnik je Validus.
Hoteli Helios Starigrad imaju za 20% više noćenja nego lani.
BPBA posluje bolje nego lani,a strani kapital želi kupiti i ove male banke.Validus tu ima preko 25%
FIMA banka BiH je dokapitalizirana i fimaši imaju preko 25% udijela.Banka je stabilnija.
Te obe dvije banke mi mogle postati udavaće,a tada bi cijena mogla biti nekoliko puta veća od sadašnje.
Za Modru špilju,Hotelsko Kmiža,postoji mogućnost preuzimanja.
Ostali dio imovine,tur. zemljište postaje sve skuplje
Mirna Rovilj je na atraktivnom zemljištu.a i tu Validus ima 20%.

Kolega Splite nemojte zakasniti u Validus.Ovo će iči na 20 i 30 ,a i više i treba kupovati dok je vrijeme.Najniže se ne može predvidjeti.Ulagač sa 200 k kn koji želi ući diže ovu duonicu na preko
15 kn i tek tada slijedi rast.
I zato kupujte dok je vrijeme.
13 je odlično,ali 12 je odličnije.
Dokupljujte.Jer zaista bi bilo glupo tvrditi da dionica neće na 10,ali još gluplje bi bilo tvrditi da hoće.To nitko ne može znati osim gospodara koji imaju puno keša.Oni odlučuju,a mi očekujemo.
Brutalni kapital/ne mislim na Tigrusa/ zna.
Ništa nas ne smije iznenaditi.Vrijeme je za ulazak.Mislim da bi sutra bilo idealno vrijeme,jer će se
prema kraju dana pojaviti strah trejdera da ostanu četiri dana u Validusu.A ovdje ima trejdera kao u prići.Bolje,jer je življe.

Kolega Lopina, ja se ne sekiram jer TA kaže bit će povoljnije kupnje, makar na 1 dan. Pa i danas je bilo 5% povoljnije nego jučer, a Vi navlačili ljude kako je 14kn dobro. Meni nije dovoljno dobro.
A danas se moglo po 13kn, a sutra će moći po 12kn. Bilo je boljih prilika za rast danas i srećom sam pogodio ulaske u prave dionice.
Glede potencijala rasta, moram se složiti s Vama i ustvrditi kako je Validus po meni pick br.5 po veličini rasta. Dakle imam 4 bolja kandidata po grafu.
Al vratim se u Validus uskoro, al ne još!

26.11.2010 - Dan D

* Važeći podaci za uredovni dan 03.08.2010 .

VALIDUS D.D./REDOVNA VLDS-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. PLURIS D.D. 985.107 36,46 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
2. NIKOMAT D.O.O. 342.898 12,69 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
3. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 88.145 3,26 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
4. VALIDUS D.D. (1/1) 51.061 1,89 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
5. PBZ D.D. 37.756 1,40 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. HORVAT MILAN 34.372 1,27 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
7. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 32.872 1,22 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
8. ALBRECHT SCHLEICHER KG 24.000 0,89 Osnovni račun BURSCHEID, NJEMAČKA
9. BABIĆ DRAGO 18.586 0,69 Osnovni račun OSIJEK, HRVATSKA
10. TRSTENJAK IVAN 15.447 0,57 Osnovni račun ČAKOVEC, HRVATSKA
Ukupno: 60,35

proslo je 45 000 dionica a nema promjena u top10
niko ni kupuje ni prodaje [shocked]
to moze znacit svasta
za one koji misle da ide gore to znaci da kupac na vise racuna skuplja ili je vise jacih kupaca + trejderi, znaci info su predobre i pokusava sto vise skupiti da ne utjece na cijenu
za one koji misle da ide dole to znaci da se vode igre i da u svakom casu dionica moze dole na neprezaljenih 10kn

sto nas sutra ceka?
sutra cemo mozda saznati gde su otisle onih 15 000 dionica trgovanih u petak a mozda i ne

moje pisanje na forum nije nagovor na kupnju prodaju ili bavljenje dionicama ... moj odlazak sa foruma je zbog moderatora


* Važeći podaci za uredovni dan 03.08.2010 .

VALIDUS D.D./REDOVNA VLDS-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. PLURIS D.D. 985.107 36,46 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
2. NIKOMAT D.O.O. 342.898 12,69 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
3. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 88.145 3,26 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
4. VALIDUS D.D. (1/1) 51.061 1,89 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
5. PBZ D.D. 37.756 1,40 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. HORVAT MILAN 34.372 1,27 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
7. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 32.872 1,22 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
8. ALBRECHT SCHLEICHER KG 24.000 0,89 Osnovni račun BURSCHEID, NJEMAČKA
9. BABIĆ DRAGO 18.586 0,69 Osnovni račun OSIJEK, HRVATSKA
10. TRSTENJAK IVAN 15.447 0,57 Osnovni račun ČAKOVEC, HRVATSKA
Ukupno: 60,35

proslo je 45 000 dionica a nema promjena u top10
niko ni kupuje ni prodaje [shocked]
to moze znacit svasta
za one koji misle da ide gore to znaci da kupac na vise racuna skuplja ili je vise jacih kupaca + trejderi, znaci info su predobre i pokusava sto vise skupiti da ne utjece na cijenu
za one koji misle da ide dole to znaci da se vode igre i da u svakom casu dionica moze dole na neprezaljenih 10kn

sto nas sutra ceka?
sutra cemo mozda saznati gde su otisle onih 15 000 dionica trgovanih u petak a mozda i ne

Na cijeni oko 13 zadnji veliki izlazak iz prvih deset je splitska banka skrbnički cca 27.120 dionica.
I taj izlazak je strpopizdija dionicu sa 16 na 13.
I od tada ,a to je skoro dva mjeseca se trguje međusobno i to bez velikih oscilacija.
Veliki igrač kojem je interes da cijena bude što niže je drži nisko i stalno smanjuje prosječnu cijenu.
Danas se taj prosjek smanjio na nešto iznad 15 kn sa tendencijom daljnjeg pada.
Prometi su i dalje visoki.Jučer četvrti,a danas isto u top deset najlikvidnijih,a sve se događa na istim razinama.Veliki igrač i kupuje i prodaje ,a cilj mu nije zaraditi već cijenu održati nisko.
Uvjeren sam da će ovdje biti preuzimanje ,ali naravno ne po NAV nego po prosječnoj cijeni.
Mali će biti izigrani.Pa Fimaši su stari špekulanti,istina sada dekintirani,ali još uvijek dovoljno mudri
da malim dioničarima ponude što manje.Što nama manje njima više.
Jedini način borbe je ,prodavati jedino ako moraš,staviti se na kupnju pa makar nisko i na taj način podići cijenu a time i prosijek.Kako mislim da tromjesečni prosjek nikada neće pasti ispod 14
svaka kupnja do 14 je sigurna investicija.
Ja kao mali investitor razmišljam što bi radio da sam veliki i zainteresiran za preuzimanje Validusa.
Radi bi upravo ovo što se radi.


Kolega Lopina, ja se ne sekiram jer TA kaže bit će povoljnije kupnje, makar na 1 dan. Pa i danas je bilo 5% povoljnije nego jučer, a Vi navlačili ljude kako je 14kn dobro. Meni nije dovoljno dobro.
A danas se moglo po 13kn, a sutra će moći po 12kn. Bilo je boljih prilika za rast danas i srećom sam pogodio ulaske u prave dionice.
Glede potencijala rasta, moram se složiti s Vama i ustvrditi kako je Validus po meni pick br.5 po veličini rasta. Dakle imam 4 bolja kandidata po grafu.
Al vratim se u Validus uskoro, al ne još!

@Splićo, s obzirom na to kako se hvališ da sve pogađaš mora da si već milijunaš. I tu u EURima[lol].
Jer da sam ja guru investiranja ko ti koji stalno zarađuje po 5% dnevno, ja bih u banku i dignuo jedno 100k EUra kredita. Pa ti od toga napraviš milju EURica za par mjeseci.



Kolega Lopina, ja se ne sekiram jer TA kaže bit će povoljnije kupnje, makar na 1 dan. Pa i danas je bilo 5% povoljnije nego jučer, a Vi navlačili ljude kako je 14kn dobro. Meni nije dovoljno dobro.
A danas se moglo po 13kn, a sutra će moći po 12kn. Bilo je boljih prilika za rast danas i srećom sam pogodio ulaske u prave dionice.
Glede potencijala rasta, moram se složiti s Vama i ustvrditi kako je Validus po meni pick br.5 po veličini rasta. Dakle imam 4 bolja kandidata po grafu.
Al vratim se u Validus uskoro, al ne još!

@Splićo, s obzirom na to kako se hvališ da sve pogađaš mora da si već milijunaš. I tu u EURima[lol].
Jer da sam ja guru investiranja ko ti koji stalno zarađuje po 5% dnevno, ja bih u banku i dignuo jedno 100k EUra kredita. Pa ti od toga napraviš milju EURica za par mjeseci.
[/quote]
Kolega Gates, žao mi je ako mislite da se hvalim. Ponekad se dobije, a ponekad isto tako i izgubi jer ni oscilatori nisu 100% precizni. Dapače znaju i varati.
A glede 5% da to ostvarim s 1/3 portfelja barem 1-2 puta tjedno meni dovoljno. Taj dio se potroši na provode i žene! Dakle ne ide na burzu!

26.11.2010 - Dan D

New Report

Close