VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Jedno od inteligentnijih načina dizanja cijene i izlazka iz dionice, BRAVO IGRAČIMA, a trejderima čestitke na kupnji+

[sealed]


Jedan od inteligentnijih načina ulaska u dionicu .Bravo većim igračima, a trejderima ništa ili
nekima šnicel uz gubitak krave.Ovdje više nema ludog dizanja već postepenog,jer velikim
igračima se baš i ne žuri.Ova dionica je jeftina i na 30 kn.I zato sam danas dokupio 400 kom,a
nisam prodao iako volim trejdati.
Ovih četiri dana praznika ću prespavati u Validusu.Tako sam odlučio.
Razlog:Zašto prodavati Validus kada u ovom trenu ne vidim bolje kupnje na ZSE.
Split očekuje pad,ja očekujem rast,jer je u slabim rukama sve manje dionica koje su kupljene po 13.Nema više.A mali investitori su se ohrabrili i ne plaše se velikih naloga na kupnji.To može
nervirati veće špekulante.
Danas je bio jedan pokušaj rušenja.I na ovakav dan sa katastrofalnom likvidnošću Validus je ostvario visok promet.
Split bunca jer ne razmišlja da su iz Validusa eliminirane slabe ručice i da je put prema 20 otvoren.Jedino ako razgovori o deblokadi ne uspiju može se govoriti o povratku na niže razine.
Koja TA.Ovdje pravila odrađuje FA.
Inaće bi tržište moglo dodatno zakomiti zbog niske likvidnosti .Niska likvidnost,pad cijena bi bio
logičan put.Ali Validus to nebi trebao osjettiti s obzirom na veliku podcijenjenost.A ako se pojavi još pokoja dobra vijest mogla bi biti eksplozija.A ti Splite čekaj,griješiš.
Kupuj,krajnje ti je vrijeme!


Ne znam samo zašto gurate toliko gore, kad su oscilatori ionako pregrijani i TA kaže mora biti PAD dolje! Al dobro, kad netko voli plaćati više nek plaća…


Count 1.vala pokazuje odrađenih 5 valova i slijedi A-B-C korekcija…

OScilatori su dobrano nategnuti i ja mislim da ide korekcija.

Vjerojatno se sad događa distribucija jer kota 14 nije već danima mogla bit probijena. Neki pokušavaju al očito uzaludno, prodaja je jača, trebao bi doći izniman kupac a takvog razumljivo nema.

A kad se posve iscrpi ova kupnja i ne probije 14, uslijedit će pad. Prva potpora padu je na 13 ( možda već sutra ?), a za sad je prvi target pada na 12 kuna.

Mislim da padanjem ispod 12 slijedi novi potop ispod 11 kuna, jer ovo mi ovako naoko izgleda kao nedovršena formacija ( fali peti val dole ). Kanal nije idealan al okvirno daje dobru sliku šta bi se moglo događat ako nastavi istim smjerom.

Otpori su na 14 i 15.

never surrender

Kolega lopina sve što pišete stoji, validus može bit jako lijepa prilika…ali i neprilika.

Treba odvagat fundamente, no sigurno je da više stvari ide na štetu nego u korist ove firme. No ovo je burza, svašta je moguće…

Neki rasplet ovih događaja oko nelikvidnosti i blokade računa vide iznimno negativno…negativno do te mjere da se dionica i firma mogu dovest sve skupa na prosjački štap. No kako kažete, jedna lijepa vijest jednako tako može gurnut dionicu još više.

Moje je mišljenje stoga da će se dionica ipak sad neko vrijeme kretat oko 12-13 kuna prije nego procure još kakve informacije il se situacija drastično promjeni, na korist ili štetu ove firme.

Al bojim se da će naposlijetku svi ovi kupci koji su na mus kupovali iznad 13 morat sad prodavat ako cijena ode niže. Jer niža cijena od 11-12 kuna znači vjerojatno nešto vrlo loše za firmu ( nekad je dionica vrijedila preko 200! ). Pad od par kuna s ovih razina znači višestruk postotak pada. Malo sam ovdje subjektivan, al pad s 200 na 12 je svakako dramatičan pad koji baca puno upitnika, pa nije ni čudo da su ljudi bojažljivi.

never surrender

Stvarno mi je žao jednodnevnih trejdera, bez plana, bez špekulacije. Traže razloge za pad u fundamentima i tehničkoj analizi ali argumenti su sve tanji i razotkrivaju plitkost pristupa. Fundamente i špekulacije sam naširoko već objasnio. Ajmo sada vidjeti grafove.

Ako gledam dnevni graf (ne zanimaju me satni grafovi i sl. nismo na forexu). Probijen je padajući trend. Potvrđeno je dvostruko dno. Imamo potvrdu u volumenu. MACD se okrenuo gore i još je daleko u minusu. OBV pokazuje da imamo akumulaciju a ne distribuciju pošto volumeni rastu i cijena raste. Da cijena pada bi se radilo o distribuciji. RSI je probio 50 na gore (po definiciji RSI-a buy signal). Gdje to vidite pregrijane oscilatore? Upravo suprotno, oscilatori pokazuju da je zadnje vrijeme za ući jer kad RSI naraste iznad 70 onda smo u 3 dana na 25. (Ne zanimaju me fast stoch i sl. oscilatori na tržištu od 2m kuna dnevno). Ako pogledamo dugoročno i tjedni graf situacija također izgleda odlično. Dvostruko dno oko 13 kn. Tjedni MACD će se prikrižiti uskoro na buy. Prema grafovima predstoji nam sunčano razdoblje na Validusu. To ne znaći da prije rasta na može pasti kunu dvije. Takve oscilacije me ne zanimaju na dionici gdje očekujem zaradu od par sto posto.

Kolega graditelj možda ste i u pravu, al ja svejedno vidim uskoro ulaz na 11,3-11,5kn.
Na 1500kom to je ipak 2-3 tisućice pa nažalost moram priznati da me itekako zanimaju oscilacije.
Al eto za dioničare, nema brige, jer će opet TRADERI držati potporu na 10,55kn.

26.11.2010 - Dan D


Kolega graditelj možda ste i u pravu, al ja svejedno vidim uskoro ulaz na 11,3-11,5kn.
Na 1500kom to je ipak 2-3 tisućice pa nažalost moram priznati da me itekako zanimaju oscilacije.
Al eto za dioničare, nema brige, jer će opet TRADERI držati potporu na 10,55kn.

Da, ali kako nema povratka na 11,50 nego rast do 15 i to je isto 2-3 tisućice propuštene dobiti.
Preporuka tehničarima:Nakon informacije o dogovoru sa Lojdom Validus je neka bolja firma
i tu nastaje gap koji se nikada neće popuniti.A ako se dogovore sa ostalim vjerovnicima nastati će
gapčina i velika jazovka koja se nikada neće popuniti.Međutim,ukoliko se ne pojavi veliki kupac a
ne samo konzorcij većih špekulanata rast ne mora biti strelovit,jer će se poduzeti sve da se trejderima i malim špekulantima igricama izbiju dionice i da pređu u ruke velikih.
Takav scenarij je sada na djelu.
Ne dajem blago za bagatelu.Čekanje u poziciji i lagani dokup,ako nešto prodam.To je moja strategija.

Svako svoje zna…
Preplitka je i preslabo likvidna hr burza za takvu TA kakvu graditelj pretpostavlja, to je jedina mana njegove TA. Nije ovo amerika.

Sutra smo na oko 13, preksutra 12-12,50, naredni tjedan tko zna…ma stignu se trejderi uvijek ukrcat povoljno, pitanje je samo koliko povoljno i koliko su strpljivi…malo se moglo kupit ispod 12, pa bi se to moglo u narednom valu popravit.

never surrender

Prva dva i dalje imaju preko 50% glasačkih prava.Preuzimanje logična opcija.
Ostali iz prvih deset ne prodavaju.
Promet i dalje visok.Jučer je bio sedmi po prometu na ZSE.Super
S druge strane je to loše jer je prosječna cijena niska te tromjesečni prosjek smanjuje.
Izgleda da se veliki promet odvija pod patronatom budućeg kupca Validusa.Njemu odgovara da ovaj
većinski paket kupi po što nižoj cijeni,a ta cijena bi mogla biti najniža početkom rujna s obzirom
da će prosjek padati jer će izlaziti visoki dnevni prometi sa velikim cijenama,a ulaziti sadašnji dosta visoki sa nižim cijenama pa bi
u za slijedećih nekoliko sedmica taj prosjek mogao pasti prema 14.
Dakle,velikom igračku kupcu odgovara veliki promet na malim cijenama.I on to uspješno radi jer je
promet jako veliki,a promjena u prvih deset nema.Da li pretaće iz šuljeg u prazno da bi promet
bio veliki.kupuje i prodaje ali i zaustavlja rast.Mi mali ako se uključimo u trejdanje tjeramo vodu
na njegov mlin.Mislim da bi veći špekulanti trebali lagano skupljati na BiDU,a i mi mali bi im trebali dati ruku.A ovaj koji ruši i želi održati cijenu nisko neka barem plati sa gubitkom dionica.
Sa probojem na 16 i više kuna možemo i trejdati.
Što cijena bude veća što više istrejdamo prosjek raste i to odgovara malim ulagačima.
I zato samo dokup do 15 ,a onda ćemo vidjeti.
A veliki kaže, što veći promet uz što nižu cijenu.
Nalazimo se na suprotnim stranama.Jedino udruženi mali su snaga.Mirno,ne dajmo ovo blago ovako jeftino.

@Lopina
Kolega,Vaš optimizam mi je uvijek bio simpatičan,no sada definitivno nije utemeljen!!!
Validus je do sada "samo" uspio prolongirati naplatu duga prema Croatia LLoydu.
Očekivao sam i druge "korake" i barem reprogramiranja.To je izostalo.
Sam problem-razlozi blokade-,nije se ni počeo rješavati.
To će definitivno "ispuhati" prvotni optimizam i cijena će definitivno i znakovito pasti ispod 13 kuna.
Očekivanja dolaska"strateškog investitora" su sada nerealna kao i povećanje cijene na burzi.
Pozdrav



@Lopina

Kolega,Vaš optimizam mi je uvijek bio simpatičan,no sada definitivno nije utemeljen!!!
Validus je do sada "samo" uspio prolongirati naplatu duga prema Croatia LLoydu.
Očekivao sam i druge "korake" i barem reprogramiranja.To je izostalo.
Sam problem-razlozi blokade-,nije se ni počeo rješavati.
To će definitivno "ispuhati" prvotni optimizam i cijena će definitivno i znakovito pasti ispod 13 kuna.
Očekivanja dolaska"strateškog investitora" su sada nerealna kao i povećanje cijene na burzi.
Pozdrav

Kada vjerovnik prolongira naplatu,znaći da mu je to isplativije nego da se naplačuje prisilno.
Ili da će na ovaj način dobiti više nego da se potakne stečaj.
U igri je još HABOR.A što ako se i sa njima dogovore? A ja vjerujem da hoće.
Ipak,torbari uvijek ostaju torbari,pa mi vlasnička struktura ne ulijeva povjerenje,jer je u međuvremenu fimino carstvo postalo kula od karata.I tu zaista postoji rizik.Da ga nema vjerovatno bi
cijena bila preko 40 i na toj cijeni bi to bilo podcijenjenost od 50%/rast 100%/od sličnih investicija.
Ipak kako turistički dio portfelja dobiva na cijeni,ne samo u Validusu,a i male banke postaju
interesantne velikima, da bi preko njih došle na novo tržište,i Validus dobija na cijeni.Ali ne i na burzi.

A Fima ima preko 25% portfelja U BPBA i Fima banka.

A u Validusu ima puno špekulanata i trejdera pa će im se nastojati izbiti dionice.
To se trenutno i radi.
Ja ću pričekati rasplet.Sa malim šansama na dokup jer sam ful unutra.Preko trečine portfelja,a to je zona rizika da sam i u HT.

gdje je još 16h može se pila okrenut i na drugu stranu

Svaki put dok pišem i kada se vratim na gledalicu slika sve lošija.
Početi ću manje pisati pa bi se situacija mogla malo i popraviti.

New Report

Close