VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Sretno svim imaocima Validusa, ne kažem da se neću vratiti u njega, al očekujem ga niže od ove cijene i to je moje pravo…. da ovo vrijedi po ovim cijenama bi kupovao TOP10,a taj TOP 10 se prazni od cijene 30kn pa na dolje.

Da ,to je prošlo svršeno vrijeme.
Top 10 se praznio,a od izlaska skrbničkog Splitske bake je stabilan i udio prvih deset ne pada.
Napomena:ako ne pada znaći da raste ali na paralelnim računima.Zašto bi se vidjelo da netko
dokupljuje.

@ split

daj nemoj samo ti pricati o tome da li nesto vrijedi ili ne. Ti si burek trejder kome je bitno zaraditi 5%.


@ split

daj nemoj samo ti pricati o tome da li nesto vrijedi ili ne. Ti si burek trejder kome je bitno zaraditi 5%.


Točno!Za šnicel je spreman žrtvovati cijelu kravu.Najveća greška mu je slijepo prihvačanje TA ,u
novim okolnostima.To je inače problem nas burek investitora,a naročito kada smo potpuno dekintirani cijelu imovinu stavljaš na bubanj da bi se dočepao kešovine.I normalno da te pomete
na dionici koja raste,a u ruci ti ostaje ono što nitko neće i što je u padu.I onda kažemo da nemamo sreće.Bolje reći da nemamo pameti.
A Validus može uvijek na 11,ali i na 20.
U međuvremenu se dogodilo puno lipih stvari koje bi nas mogle pogurati prema 20:
1.Reprogramiranje dugova i dogovor sa hrvatskim Lojdom
2.VABA posluje bolje nego lani,bitno da je stabilna i može pričekati kupca
3.FIMA banka BiH nakon dokapitalizacije je banka sa jakim rezervama,pa i ona može dočekati
kupca
4.Tuistički portfelj /Hoteli Faros Stari grad i Vis/ postaje sve vrijedniji,jer je očito da se i u ovoj krizi drži najbolje od svih branši,a sezona je za prste lizati.Grci nemaju benzina_štrajkaju vozaći,oni su naši dobrotvori jer će i podzena biti izvrsna-u Grčku će ići samo avanturisti ,pa će kod nas biti više turista
dakle,možemo očekivati manje gubitke,a možda se ostvari i dobit-ne vjerujem
5.turstičko zemljište na Hvaru u Starigradu/vala Duboka/bi sada lakše našla kupca
6.udio u Plavoj špilji/hotelsko poduzeće Komiža/i izgradnja hotela sa četiri ili pet zvijezdica
bi i tom udjelu moglo podići cijenu
7.Večinsko vlasništvo u dva hotela u Neumu/BiH/vrijede više
8.Udio u Mirni Rovinj bi mogao postati jako vrijedan,jer se priča o prenamjeni zemljišta u
turističko,a to je dovoljno da se Mirna Rovinj proda po cijeni dostatnoj da se pokriju potraživanja
prema Plurisu/garancija Validus/.
Da li će Mils naći kupca,vjerovatno da ali uz diskont ako bude prvi na prodaji,ali ako se riješi
nešto od gore navedenog dočekat ću punu cijenu.
A ti Splite čekaj na 11.Tvoje pravo.A greške se skupo plaćaju.Veliki potencijalni rast i uvijek
mogući pad svake dionice,što je normalni rizik ovog biznisa, svrstava Validus u dionicu sa vjerovatno največim potencijalnim rastom na ZSE.

Čak vidim da nisi u toku što se tiće prvih deset.Nitko od njih ne prodaje već mjesec dana.Očekujem da će se uskoro pojaviti neki novi u prvih deset,jer ova zadnja četiri dana mi se
ćini da se radije kupuju pristojne količine,nego što se prodaju.
A trejdati se mora.To je logično.

Pitanje:Da li bi se mogao naći ozbiljan kupac za turistički portfelj Validusa,koji bi u ovom trenu
mogao uletjeti ,recimo jedan ozbiljni Mimi.
Iskreno bi volio da fimaši izvise i da ne budu večinski u Validusu.Oni su izigrali povjerenje štediša,
a i svoj ogromni kapital su branili sa imovinom dioničara.I dobro je da su došli pred zid i da ih je
ovako stislo,jer kada bi ja za 13 kn mogao kupiti 100.
Žao mi je starih dioničara koji su Validus kupovali i od 100 do preko 200 kn.

Split procijenjuje vrijednost dionice isključivo po tome ima li ju trenutno ili ne, tako da se po njemu fundamentalne vrijednosti mijenjaju iz dana u dan, i ovise samo o tome jeli kupio ili prodao dionicu…nije li tako kolege drage? [wink]

koja hrpa ukrcanih, ako je milju dva hrpa onda možda i je, jer nema šanse da ima više od milju dve u rukama malih "ukrcanih", mislim da je i to overstatement

[/quote]
A još su ti ljepši volumeni…. ha ha ha,… pa ovjde je hrpa ukrcana, al nitko ne bi pumpao da drugome omasti brk. Validus neće prijeći 15-18kn barem iduće 2-3.g. Ako u međuvremenu ne propadne. Ja sam napravio SELL i ne ulazim prije 9,5kn. Ako se to nikad ne dogodi ok, ima i drugih dionica. Nije Validus jedina.
[/quote]



Stanje 15.06.2010.
Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. PLURIS D.D. 985.107 36,46 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
2. NIKOMAT D.O.O. 342.898 12,69 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
3. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 78.145 2,89 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
4. VALIDUS D.D. (1/1) 51.061 1,89 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
5. PBZ D.D. 36.056 1,33 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. HORVAT MILAN 34.372 1,27 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
7. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 32.872 1,22 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
8. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 27.120 1,00 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
9. ALBRECHT SCHLEICHER KG 24.000 0,89 Osnovni račun BURSCHEID, NJEMAČKA
10. BABIĆ DRAGO 18.586 0,69 Osnovni račun OSIJEK, HRVATSKA
Ukupno: 60,34

Sadašnjih prvih 10 60,35%
Splite,slab si ti tehničar.A još lošiji druker.
Pa valjda je sadašnji udio prvih deset 60,35 % veći nego što je bio 15.6. kada je bio 60,34.
Zašto se blamiraš i rušiš renome.Nitko te neće ozbiljno shvaćati.

Na osnovu promjena u dva mjeseca možemo zaključiti:

1.Prvih deset povećalo udjel za 0,02% ,
2.Pluris više ne prodaje,
3.Raiffeisenbank pod (3.) povećao stanje za 10000 kom,
4.Societe pod (8.) (stanje od 27.05.2010.) ispao iz prvih deset,
5.među prvih deset ušao Trstenjak (15447-0,47%)

Važeći podaci za uredovni dan 30.07.2010 .

VALIDUS D.D./REDOVNA VLDS-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. PLURIS D.D. 985.107 36,46 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
2. NIKOMAT D.O.O. 342.898 12,69 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
3. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 88.145 3,26 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
4. VALIDUS D.D. (1/1) 51.061 1,89 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
5. PBZ D.D. 37.756 1,40 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. HORVAT MILAN 34.372 1,27 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
7. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 32.872 1,22 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
8. ALBRECHT SCHLEICHER KG 24.000 0,89 Osnovni račun BURSCHEID, NJEMAČKA
9. BABIĆ DRAGO 18.586 0,69 Osnovni račun OSIJEK, HRVATSKA
10. TRSTENJAK IVAN 15.447 0,57 Osnovni račun ČAKOVEC, HRVATSKA
Ukupno: 60,35

Važeći podaci za uredovni dan 27.05.2010 .

VALIDUS D.D./REDOVNA VLDS-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. PLURIS D.D. 985.107 36,46 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
2. NIKOMAT D.O.O. 342.898 12,69 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
3. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 78.145 2,89 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
4. VALIDUS D.D. (1/1) 51.061 1,89 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
5. PBZ D.D. 35.556 1,32 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. HORVAT MILAN 34.372 1,27 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
7. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 32.872 1,22 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
8. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 27.120 1,00 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
9. ALBRECHT SCHLEICHER KG 24.000 0,89 Osnovni račun BURSCHEID, NJEMAČKA
10. BABIĆ DRAGO 18.586 0,69 Osnovni račun OSIJEK, HRVATSKA
Ukupno: 60,33

Bez straha, pohlepe i sentimenta.



@ split

daj nemoj samo ti pricati o tome da li nesto vrijedi ili ne. Ti si burek trejder kome je bitno zaraditi 5%.


Točno!Za šnicel je spreman žrtvovati cijelu kravu.Najveća greška mu je slijepo prihvačanje TA ,u
novim okolnostima.To je inače problem nas burek investitora,a naročito kada smo potpuno dekintirani cijelu imovinu stavljaš na bubanj da bi se dočepao kešovine.I normalno da te pomete
na dionici koja raste,a u ruci ti ostaje ono što nitko neće i što je u padu.I onda kažemo da nemamo sreće.Bolje reći da nemamo pameti.
A Validus može uvijek na 11,ali i na 20.
U međuvremenu se dogodilo puno lipih stvari koje bi nas mogle pogurati prema 20:
1.Reprogramiranje dugova i dogovor sa hrvatskim Lojdom
2.VABA posluje bolje nego lani,bitno da je stabilna i može pričekati kupca
3.FIMA banka BiH nakon dokapitalizacije je banka sa jakim rezervama,pa i ona može dočekati
kupca

[/quote]



@ split

daj nemoj samo ti pricati o tome da li nesto vrijedi ili ne. Ti si burek trejder kome je bitno zaraditi 5%.

1.Reprogramiranje dugova i dogovor sa hrvatskim Lojdom
2.VABA posluje bolje nego lani,bitno da je stabilna i može pričekati kupca
3.FIMA banka BiH nakon dokapitalizacije je banka sa jakim rezervama,pa i ona može dočekati
kupca
4.Tuistički portfelj /Hoteli Faros Stari grad i Vis/ postaje sve vrijedniji,jer je očito da se i u ovoj krizi drži najbolje od svih branši,a sezona je za prste lizati.Grci nemaju benzina_štrajkaju vozaći,oni su naši dobrotvori jer će i podzena biti izvrsna-u Grčku će ići samo avanturisti ,pa će kod nas biti više turista
dakle,možemo očekivati manje gubitke,a možda se ostvari i dobit-ne vjerujem
5.turstičko zemljište na Hvaru u Starigradu/vala Duboka/bi sada lakše našla kupca
6.udio u Plavoj špilji/hotelsko poduzeće Komiža/i izgradnja hotela sa četiri ili pet zvijezdica
bi i tom udjelu moglo podići cijenu
7.Večinsko vlasništvo u dva hotela u Neumu/BiH/vrijede više
8.Udio u Mirni Rovinj bi mogao postati jako vrijedan,jer se priča o prenamjeni zemljišta u
turističko,a to je dovoljno da se Mirna Rovinj proda po cijeni dostatnoj da se pokriju potraživanja
prema Plurisu/garancija Validus/.
Da li će Mils naći kupca,vjerovatno da ali uz diskont ako bude prvi na prodaji,ali ako se riješi
nešto od gore navedenog dočekat ću punu cijenu.
A ti Splite čekaj na 11.Tvoje pravo.A greške se skupo plaćaju.Veliki potencijalni rast i uvijek
mogući pad svake dionice,što je normalni rizik ovog biznisa, svrstava Validus u dionicu sa vjerovatno največim potencijalnim rastom na ZSE.

Čak vidim da nisi u toku što se tiće prvih deset.Nitko od njih ne prodaje već mjesec dana.Očekujem da će se uskoro pojaviti neki novi u prvih deset,jer ova zadnja četiri dana mi se
ćini da se radije kupuju pristojne količine,nego što se prodaju.
A trejdati se mora.To je logično.

Pitanje:Da li bi se mogao naći ozbiljan kupac za turistički portfelj Validusa,koji bi u ovom trenu
mogao uletjeti ,recimo jedan ozbiljni Mimi.
Iskreno bi volio da fimaši izvise i da ne budu večinski u Validusu.Oni su izigrali povjerenje štediša,
a i svoj ogromni kapital su branili sa imovinom dioničara.I dobro je da su došli pred zid i da ih je
ovako stislo,jer kada bi ja za 13 kn mogao kupiti 100.
Žao mi je starih dioničara koji su Validus kupovali i od 100 do preko 200 kn.
[/quote]



@ split

daj nemoj samo ti pricati o tome da li nesto vrijedi ili ne. Ti si burek trejder kome je bitno zaraditi 5%.


Točno!Za šnicel je spreman žrtvovati cijelu kravu.Najveća greška mu je slijepo prihvačanje TA ,u
novim okolnostima.To je inače problem nas burek investitora,a naročito kada smo potpuno dekintirani cijelu imovinu stavljaš na bubanj da bi se dočepao kešovine.I normalno da te pomete
na dionici koja raste,a u ruci ti ostaje ono što nitko neće i što je u padu.I onda kažemo da nemamo sreće.Bolje reći da nemamo pameti.
A Validus može uvijek na 11,ali i na 20.
U međuvremenu se dogodilo puno lipih stvari koje bi nas mogle pogurati prema 20:
1.Reprogramiranje dugova i dogovor sa hrvatskim Lojdom
2.VABA posluje bolje nego lani,bitno da je stabilna i može pričekati kupca
3.FIMA banka BiH nakon dokapitalizacije je banka sa jakim rezervama,pa i ona može dočekati
kupca
4.Tuistički portfelj /Hoteli Faros Stari grad i Vis/ postaje sve vrijedniji,jer je očito da se i u ovoj krizi drži najbolje od svih branši,a sezona je za prste lizati.Grci nemaju benzina_štrajkaju vozaći,oni su naši dobrotvori jer će i podzena biti izvrsna-u Grčku će ići samo avanturisti ,pa će kod nas biti više turista
dakle,možemo očekivati manje gubitke,a možda se ostvari i dobit-ne vjerujem
5.turstičko zemljište na Hvaru u Starigradu/vala Duboka/bi sada lakše našla kupca
6.udio u Plavoj špilji/hotelsko poduzeće Komiža/i izgradnja hotela sa četiri ili pet z



@ split

daj nemoj samo ti pricati o tome da li nesto vrijedi ili ne. Ti si burek trejder kome je bitno zaraditi 5%.

U međuvremenu se dogodilo puno lipih stvari koje bi nas mogle pogurati prema 20:

2.VABA posluje bolje nego lani,bitno da je stabilna i može pričekati kupca
3.FIMA banka BiH nakon dokapitalizacije je banka sa jakim rezervama,pa i ona može dočekati
kupca

[/quote]
Oprostite za ovo spamanje iznad.Pritisnuo krivu tipku.Dva puta za redom.n Molio bi moderatora da to izbriše.
Razlog je što se nisam dobro razbudija.
Priznat ću vam i da pokoji istu stvar napravim i u trgovanju.Pritisnem krivu tipku i to najčešće kada je nešto dobra prilika.Kupim umjesto da prodam.Poništim nalog koji je djelomično izvršen i to me košta 35 kn.Ali najgore je kada nešto kupim ,a htio sam prodati,ili prodam a htio sam kupiti.A to me zna koštati stotinjak EUR.Sreća da ovaj PBT investor ne omogućava da kupim ili prodam sebi,već mi ne izvrši nalog.
Već bi me Hanfa pozvala na odgovornost kao manipulatora koji prodaje sam sebi .Završija bi na sud
ni kriv ni dužan.

Nakantali ste me asevima.
Pa da vam dam još jednu šasu i postavljam vam jednu pitalicu:

NLB traži strateškog partnera.U igru ulazi Goldmann Sachs i KBC-Belgija.
Mislite li da im je Slovenija malo tržište?
Što mislite da li bi VABA mogla postići veliku cijenu?
Bi li bilo lijepo usput kupiti i FIMA banka BiH.
I sada je prilika da se to kupi jeftino,ali ipak nekoliko puta skuplje od nominale.
Da li znate da OTP banka hoće veće učešće na tržištu na Balkanu.
Što mislite da li bankarski dio portfelja Validusa dobija na cijeni?
Što mislite da netko odlući kupiti Validus samo radi bankarskog dijela,a turistički dio da im dođe
kao poklon.

Molio bih da mi popravite ocijene jer kao normalna osoba,zdravog seljačkog razuma vam širim vidike.

Prodaja sve dalje od 10 kn (kako neki priželjkuju), trejdera sve manje ostalo. Najveći otpor smo imali prošli tjedan na 13.xx i sada još možda do 15. Nakon toga smo brzo na 20.


Prodaja sve dalje od 10 kn (kako neki priželjkuju), trejdera sve manje ostalo. Najveći otpor smo imali prošli tjedan na 13.xx i sada još možda do 15. Nakon toga smo brzo na 20.

doslo do 20 brzo il sporije ocigledno je da se akumulacija nastavlja samo sad na visim cjenama
trejder il ne VLDS ide gore uzeo 5% ili 30% svejedno kako ko hoce
zato danas jos malo nadokupio

a danas na vecer ce bit jasnije ko je kupio onih 30 000 komada prvi dan

moje pisanje na forum nije nagovor na kupnju prodaju ili bavljenje dionicama ... moj odlazak sa foruma je zbog moderatora

New Report

Close