VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

jesi li siguran?

što ako ovaj od 7 ili 10 tisuca sluzi samo za pripremu necijeg iskrcaja?
kako? pa tako što se tisučice naslažu iznad kao evo dobrih vijesti, a onda ih samo pomete i naravno makne i taj nalog od 10

s pojavom ovog velikog naloga sve sam sigurniji da nejde to gore 🙂

slijedi nam precesija


jesi li siguran?

što ako ovaj od 7 ili 10 tisuca sluzi samo za pripremu necijeg iskrcaja?
kako? pa tako što se tisučice naslažu iznad kao evo dobrih vijesti, a onda ih samo pomete i naravno makne i taj nalog od 10

s pojavom ovog velikog naloga sve sam sigurniji da nejde to gore 🙂

Vidiš on je stavio 10k komada, tamo gdje ga je moguće smazati. Dok se onaj s 10K na prodaji skriva negdje na + 30-40%, gdje nema šanse da ga netko skine.

Mišljenja sam da je Validus napravio proboj, ima test nazad do 61,8, i sredine boolingera i onda Up.
Izračunajte sami gdje je to.

Trendovi ne mogu biti vječni, poslije dugog down trenda, vrlo je moguće da je krenuo up.
Naravno da mogu biti potpuno u krivu, i to ću možda platiti propuštenom zaradom. Ni prvi ni zadnji put.

LP

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


Split vas straši, a sam je na kupnji na 12,20.
zar ne. [cool]
PS.
Možda par lipa niže.

Split ipak nije na kupnji jer po zakonu brojki VLDS mora dolje, barem do 11,5kn… iako postoji i GAP na 10,6kn… ne kažem da nije nemoguće da dionica naraste, al na 60min nivou se stvaraje negativne divergencije… Onaj na 12,65kn se iskrcava naivcima, al tobože brani cijenu, kad se iskrca dovoljno, stvorit će novi pritisak na prodaji,al ga neće biti na kupnji.

26.11.2010 - Dan D


Naravno da mogu biti potpuno u krivu.

Ako postoji GAP mora se popuniti, nadalje lijepo sam rekao da je vrh 13,99kn, idući može biti 14,75-14,9kn i to je to, gotov rast. postoji i ta mogućnost pa onda hitro dolje popuniti GAP…
60min, 2h graf ne ukazuje na veliki potencijal rasta, bar ne preko 14,8kn gdje je ostao prošli GAP. Vjerovatno se neće ni popuniti iz prvog puta već će uslijediti uskoro pritisak…
Prodaja se ubetonirala do 14,8kn.

26.11.2010 - Dan D



Naravno da mogu biti potpuno u krivu.

Ako postoji GAP mora se popuniti, nadalje lijepo sam rekao da je vrh 13,99kn, idući može biti 14,75-14,9kn i to je to, gotov rast. postoji i ta mogućnost pa onda hitro dolje popuniti GAP…
60min, 2h graf ne ukazuje na veliki potencijal rasta, bar ne preko 14,8kn gdje je ostao prošli GAP. Vjerovatno se neće ni popuniti iz prvog puta već će uslijediti uskoro pritisak…
Prodaja se ubetonirala do 14,8kn.
[/quote]
150 tis kn i 10.000 dionica i majstor postaje gospodar neba i zemlje u ovoj diopnici
ista stvar ako se konzorcij dogovori-udruženi formaši
Hoće li na 10,60 pojma nemam.
Hoće li na 20 .Sigurno hoće.
Da li će prije svratiti do 10,60.Možda neće pa se neću igrati i ostati bez dionica.
A da ćemo trejdati to je jasno.I danas se dalo trejdati.
Moglo se kupiti na 12,50 i utopitio na 13,20.Lijepa razlika od 5,5%.Za burek i jogurt dosta.
A ovih okruglo 10.000 kom na kupnji ,a nekoloko dana ranije na prodaji je gospodar na ovoj dionici dok se ne
pojavi jači.Dok ga ne pomete.
A ako si totalno dekintiran mogao si ujutro prodati na 13,50 i više.
Bitno je da je živo,ali ovdje uvijek moraš biti oprezan i ne biti na prodaji nisko sa cijelom municijom da u atomskom udaru na desno ne ostaneš bez dionica.
U ovoj dionici bi se to moglo dogoditi kada se izvrti na cca 13,ali niže teško , barem ne sutra.
A što se ovdje priča o nekom iskrcaju na 13.Ne radi se o ukrcaju na 13 jer je ono što je kupljeno niže već pokupljeno od kupaca koji su to kupili od 11 do 12,50.
Gap ne postoji.Split bunca jer je jučerašnji i današnji promet velik kao i predhodne tri sedmice.
Međutim,kako smo jučer i danas ulazili mi burek investitori danas je već bio pokušaj da se
vlasnici preplaše.Ali operacija nije uspjela jer je prosječna cijena samo o,75% manja nego jučer.
O.K. da je bio lošiji dan i pad crobexa bilo bi lošije.



Naravno da mogu biti potpuno u krivu.

Ako postoji GAP mora se popuniti, nadalje lijepo sam rekao da je vrh 13,99kn, idući može biti 14,75-14,9kn i to je to, gotov rast. postoji i ta mogućnost pa onda hitro dolje popuniti GAP…
60min, 2h graf ne ukazuje na veliki potencijal rasta, bar ne preko 14,8kn gdje je ostao prošli GAP. Vjerovatno se neće ni popuniti iz prvog puta već će uslijediti uskoro pritisak…
Prodaja se ubetonirala do 14,8kn.
[/quote]

Čuj, mali milijun gapova se nikad ne popuni. I ne mislim da neka dionica mora dole jer je netko izgubio živce pa prodao na 10,x ponešto dionica. Ako ide dole to će biti zbog nekog razloga, a ne zato što je ostala neka rupica u cijeni tamo negdje…
Valjda je i negdje gore oko 100-ke koji gap pa ga ne spominješ.


hihihi
nisam ovo ocekivao
perfektan dokup prosjecna cjena 13 do sada skoro 25 000 komada a do kraja mozda i 30 000
ovo mali sigurno ne kupuju to kupuje neko malo veci
samo opet ko prodaje?
nije da su svi mali odlucili sad prodat?

ovo je danasnje stanje top10
trebace nam sigurno

VALIDUS D.D./REDOVNA VLDS-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. PLURIS D.D. 985.107 36,46 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
2. NIKOMAT D.O.O. 342.898 12,69 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
3. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 88.145 3,26 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
4. VALIDUS D.D. (1/1) 51.061 1,89 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
5. PBZ D.D. 37.756 1,40 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. HORVAT MILAN 34.372 1,27 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
7. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 32.872 1,22 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
8. ALBRECHT SCHLEICHER KG 24.000 0,89 Osnovni račun BURSCHEID, NJEMAČKA
9. BABIĆ DRAGO 18.586 0,69 Osnovni račun OSIJEK, HRVATSKA
10. TRSTENJAK IVAN 15.447 0,57 Osnovni račun ČAKOVEC, HRVATSKA
Ukupno: 60,35

jos jednom [thumbsup]


Prvi i drugi 36,46%+12,69 = 49,15%

Vlastite dionice red br 4 1,89 % 100% -1.89%= 98,11%

49,15%:98,11%=0,501

Slučajno ili ne glasačka prava prve dvojice fimaša je 50,10%.

Za koga se čuva ovaj paket.
Netko želi sigurnu većinu.I ne želi kupovati na burzi da puno ne podigne cijenu.

Tromjesečni prosjek sa današnjim danom 15,53 ,a kako svakim danom izlaze
dani sa visokim cijenama ,a ulaze ovi niži /današnji i jučerašnji prosjek cca 13,10/ te možemo očekivati daljnji pad.
Dakle,u ovoj dionici potencijalni preuzimatelj ima sigurnu većinu, a odgovara mu da cijena dionice bude što niža kako bi mogao jeftino dokupljivati.I mogu reći da to stvarno dobro radi.Dakle,velikom kupcu preuzimatelju odgovara što niža cijena i nama bi trebao ponuditi
minimalno tromjesečni prosjek,a više i neće jer ima sigurnu većinu.A možda se i smiluje pa nam ponudi 20,a možda i više ako se ranije upeca po nekoj većoj cijeni godinu dana unazad.Dao Bog.
I zato neću biti na prodaji nisko da me u atomskom udaru ne pomete.

A nama odgovara da se trguje na što većoj razini ,a da bi se to dogodilo treba dati suport na kupnji.
Nas sto mišića na kupnji po 100 kom postajemo slon.I veliki igrač.
Naš interes je da se trguje na što većoj razini.
Ne treba se predati bez borbe.Dapaće.Ja sam danas kupovao dva puta po 300 kom i napravio sam
nered na Bidu..I oba puta me pomelo.Super.
A SPLIT junior neka čeka 10,60.Ja čekam 20.
Spreman sam izgubiti 18 %,da nebi izgubio šansu na zaredu od 54%.
54:18=tri puta,ovo je visoki koeficijent
Znam da se Bil Gates ježi na ove priče nas špekulanata,a ima i prav, kada o 20 pričamo kao o nekoj velikoj cijeni,a
to je samo petina NAV.

ako tih 10k sutra drapne po asku onda smo na konju [lol]

inače je navlakuša što god tko pričao, mislim zašto se taj "atomski udar udesno" nije već danas ostvario??

kad izgubiš dovoljno love pušeš i na hladno [thumbsup]

slijedi nam precesija


ako tih 10k sutra drapne po asku onda smo na konju [lol]

inače je navlakuša što god tko pričao, mislim zašto se taj "atomski udar udesno" nije već danas ostvario??

kad izgubiš dovoljno love pušeš i na hladno [thumbsup]


Atomski udar slijedi nakon što se trejderi iscide i izbace iz igre.A kada će to zna samo onaj koji je
na tipki.Ipak s obzirom na totalnu pasivnost fime i fimaša,ovdje pristup tipki ima veći broj ulagača.
Mislim da je 200 k kn sasvim dovoljno za atomski udar,a takvih investitora ima jako puno i među forumašima,a udruženi forumaši ili konzorcij mogu raditi što hoće.To je za njih premali kapital.

Zašto krupni špekulanti nisu iskoristili ovu informaciju o izglednoj deblokadi Validusa.Pa platili bi skuplje od sadašnjih 13 kn i trebali bi se iskrcavati na 16 do 18.I tada bi tek trebao krenuti rast.
I zato je pametnije skupljati na 13 do 14,a možda i niže a onda slijedi rast prema fair vrijednosti
od 40 do 60.Možda nas i ne zgromi atomski udar na desno već slijedi stabilan rast sa laganim dizanjem letvice i rušenjem u crvene dane radi dokupa.Da ali kolekcionari koji djeluju kao grupa
bi trebali biti disciplinirani.Ali uvijek se nađe neki Juda koji poremeti koncepciju i plan.

Nije li vam čudno da sadašnji većinski vlasnici ne poduzimaju ništa da brane cijenu.Kao da im je stalo da cijena dionice bude niže.Zašto?Pa svaki tukac bi mogao podići cijenu.
Zamislite da gosp.Horvat kupi 1.000 dionca.
Ili da Pluris kupi 2.000 dionica.I to isti dan.Dakle,radi se o akumulaciji i uzimanju dionica od većih i
manjih špekulanata.A sa tim malima se lako manipulira preko gledalice.Krupniji kapital nas voza
nudeći nam na kupnji i prodaji lažne slike.Kada žele kupiti glume prodavače,a kada žele prodati
glume kupce i to u slikama.A ove gledalice su dostupne svakome, a slika je jača od tisuću riječi.
Tako kažu majstori prodaje.A sve je prodaja.I ovo što ja pišem je marketing u prodaji.
Koga zastupam.Male špekulante,a što sam i sam i ne prodajite vrijednu imovinu za bagatelu.
A ovoga arlekina Splita juniora koji u svojoj tehničkoj analizi ne razlikuje firmu kojoj prijeti stečaj
što je bilo izvjesno,i sada kada Validus ide ka deblokadi.I pojaviti će se gap u rastu koji se više
neće popuniti sve dok Validus bude normlno poslovao.I to kaže zdrav razum.

Činjenica je da smo mi ušli u recesiju iza ostatka svijeta a tako ćemo i po inerciji morati izaći iz recesije, taman da Jaca ništa ne učini glede toga. Čim zapušu malo pozitivniji vjetrovi ili nam uđe neki veći strani fond (u naše ne vjerujem, treba doći netko sa strane da otkupi od nas jefitine dionica pa preproda našim fondovima za 2-3 godine) cijene će otići u nebo. I tada ćemo se pitati, a to može vrlo skoro, kada će Validus recimo biti na 30-50tak kuna gdje smo bili kad smo ga mogli kupiti na desetke tisuća komada za sitne novce… Ovo su povijesno niske cijene (ne samo na Validusu). Ovakva prilika koju su nam izrežirali razni Bilderberzi i slični se može više ne ukaže za našega života. Sada treba riskirati, kupovati i pustiti sitne špekulacije bazirane na dnevnoj bazi. Večina dionica nije bila tako nisko niti kad je izašla na burzu. Gledao sam malo izvod iz SKDD, recimo naš prijatelj Radimir ima 7500 komada koje je platio tada pretpostavljam 100k €. Sada može večina od nas skupiti veću količinu za neusporedivo manje novaca…

šta je sad opet ovo trejderi papapa


ako tih 10k sutra drapne po asku onda smo na konju [lol]

još 3k [thumbsup]

slijedi nam precesija

New Report

Close