VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


a koliko je uopće Validus bio dužan CroatiaLlydu ?

I kakve to ima veze s Jamstvom od 110 mil ?

Lijepa vijest,ali malkice ne vjerujem da će netko popushiti ushit i udarati po asku. ( osim onih koji žele simulirati rast,kao danas na kraju dana ).

Barem djelujte sinhronizirano,da akcija na kraju završi barem na 15..nemojte jedni drugima uvaljati.

Priča sa ex Fimom će se polako odplitati. Dno smo pošli. Validus i Pluris su mjesecima u blokadi i da nema imovine koja vrijedi već bi odavno bili pokrenuti stečajevi. No stečaj sada nikome ne odgovara a najmanje vjerovnicima. Zbog toga smo uostalom dobili novi nadzorni odbor i upravu. Nova uprava i nadzorni više nisu pod kontrolom Horvata i Žganca već vjerovnika. Šelebaj je sada predsjednik uprave i Plurisa i Validusa jer te dvije firme su toliko isprepletene raznim jamstvima da se to ne može rješavati odvojeno jedno od drugoga. Kako je Validus davao jamstva Plurisu a ne obrnuto Validus je tu u puno boljem položaju jer Validus ima potraživanja prema Plurisu a ne obrnuto. Na našu sreću Pluris ima dovoljno imovine pa nikako ne možemo popušiti. Prvo sada treba odblokirati račune i na tome se kako vidimo već ozbiljno radi. Nakon toga treba pokidati veze između Plurisa i Validusa i polako probati rasprodati likvidniji i vrijedniji dio portfalja kako bi se ostatak portfelja posložio. Pošto je država najavila prodaju 25% Podravke tu vidim odličnu priliku da se i priča sa 10% Podravke raščisti.

Po meni neka se juniori igraju, možemo padati, rasti, svejedno, kako će se priča oko ex Fime odplitati tako će Validus vrijediti sve više i više. Deblokadom računa mislim da vrijedimo barem 20+ a prvim konkretnim vijestima oko prodaje dijela portfalja možemo vrlo lako na 30-50 kn.


Moj plan je istovariti sve do kraja, po mogućnosti do GAP-a na cca 14kn….
Zašto? Sjetimo se INGRE i rasta sa 22kn na 27kn nakon reprograma dugova i što se dogodilo, ponor nazad. Dakle plan je jednostavan, rastemo do 14kn, uredno se svi iskrcamo, a onda opet do cca10kn gdje se svi ukrcamo. Držimo se plana!

S obzirom da si trejeder kao i ja poznajem ti rukopis.Danas te uhvatilo na spavanju i pomelo te.
Iznenadilo te jer si stalno na prodaji.
Splitska banka se iskrcala sa 30.000 kom između 13 i 14,kada smo mi mali kupovali.A ovo od 13 do 11 smo mi uvaljivali jedan
drugome i uglavnom pušili.Dio špekulanata je već danas pometen.I sada bi netko trebao skupiti ovih 30.000 kom koje je distribuirala splitska banka.I manje jer je nešto već u čvrstim rukama. Treba popuniti
gap ne do 13.Najveći dio je već odrađen danas.Treba popuniti gap do 20,ali to će biti skokovito,sa realnom šansom da se više nikada ne vratimo na
ovako niske cijene.Padali smo na manjim prometima trgujući međusobno,a sutra bi se u ovoj dionici mogao pojaviti brutalni kapital.Naravno, ako opet ne bude blokade računa i opasnosti od stečaja minimum će biti 20.Već krajem ove sedmice.Sutra će prodaja bježati,a dali ćemo ići brže ili sporije prema 20 odlučiti će veći igraći.Ne veliki,
jer ovdje se gazduje sa cca 500 tis kn do cijene 18 do 20.Naravno ako Pluris i Nikomat ne počmu ponovno prodavati.Ali u to ne vjerujem,ali kladio se ne bi.


Nakon toga treba pokidati veze između Plurisa i Validusa

Prekid veze Plurisa i Validusa,medicinskim riječnikom može se nazvati vazektomija,ili lobotomija,ovisi s koje strane gledaš.

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


a koliko je uopće Validus bio dužan CroatiaLlydu ?

I kakve to ima veze s Jamstvom od 110 mil ?

Lijepa vijest,ali malkice ne vjerujem da će netko popushiti ushit i udarati po asku. ( osim onih koji žele simulirati rast,kao danas na kraju dana ).

Barem djelujte sinhronizirano,da akcija na kraju završi barem na 15..nemojte jedni drugima uvaljati.


Ja ću uvaljivati na 17 jednu trećinu , na 19 do 20 jednu trečinu,a jednu trečinu ću ostaviti u dionicama kao dobit i čekati rasplet do 40.Može i pet šest mjeseci.
A Splitu sam spreman platiti 1.000 kom po 14 vanburzovno.Jer to je ona trećina koja mi ostaje kao
zarada.
Ovi koji su danas tukli su uskočili u vlakić jer su pročitali informaciju,prije od spavača na Asku koji nisu
imali kada uteći.I oni su skinuli minimalno 30%.Žao mi je što i ja nisam među njima,jer sam vidio
da se nešto događa pa sam tražio priliku da utopim/prodam/ 1000 kom na granici blokade .
Na moju sreću su me preduhritili i udrili po Asku malo dublje.
Hvala im.


Validus danas nije rastao radi ove vijesti…već iz čistog razloga TA.

Bogami,tebi nije dobro.Najava o deblokiranju računa,stačaj izbjegnut .Koja TA.Ovo je tipičan
primjer kada dioničko društvo ima šansu da postaje stabilna firma.
Nemoj mi samo pričati o potporama ,vrhovima i ostalim pi……
Validus je od danas druga firma,koja ima šanse da postane stabilna.I to će se sutra na otvaranju i
vidjeti.Jedino Pluris i Nikomat mogu zaustaviti rast,ako počmu nprodavati..Jer kada Validus raste onda luduje i to će biti sutra i to
sa velikim prometom.
Kako bijaše na početku,tako i sada u vjeke vjekova,amen.



Nakon toga treba pokidati veze između Plurisa i Validusa

Prekid veze Plurisa i Validusa,medicinskim riječnikom može se nazvati vazektomija,ili lobotomija,ovisi s koje strane gledaš.
[/quote]

Problem se može riješiti likvidacijom jednog društva a prema gore napisanom to bi najvjerovatnije mogao biti Pluris.



Mislim da je povrat do 20kn realnost u idućih 30 dana

Malo si rekao kolega, 61,8% povrat kaže 23-24kn.
[/quote]

A prodaješ na 13-14?
Shema: up to gap?

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!


Moj plan je istovariti sve do kraja, po mogućnosti do GAP-a na cca 14kn….
Zašto? Sjetimo se INGRE i rasta sa 22kn na 27kn nakon reprograma dugova i što se dogodilo, ponor nazad. Dakle plan je jednostavan, rastemo do 14kn, uredno se svi iskrcamo, a onda opet do cca10kn gdje se svi ukrcamo. Držimo se plana!

Po gore napisanome svima je jasno da si ti većinu od svojih 1000 komada prodao već danas [lol]

Graf Validusa zadnjih 5 godina. Kada gledate graf nemojte zaboraviti da se bilanca Validusa danas ne razlikuje puno od bilance kada je Validus bio na 210 kn. Ovo je sada 1/17 tadašnje cijene. Sva imovina je još uvijek na broju. Istina je da ta imovina više ne vrijedi toliko koliko je vrijedila prije 3 godine ali to su ionako ciklička kretanja i za 3 godine može vrijediti još i više. Gubici koje Validus prikazuje zadnjih godina su samo stvar računovodstvene politike i načina izračuna vrijednosti portfelja što se onda prenosi u prihode ili rashode tako da to nije previše važno na Validusu. Barem nismo morali plaćati porez na dobit. Najvažnije je ponovno uspostaviti redovno poslovanje a nakon toga će današnje cijene biti samo lijepa uspomena i neprežaljena prilika za neke na ovom forumu. Taj je dan jako blizu.



Moj plan je istovariti sve do kraja, po mogućnosti do GAP-a na cca 14kn….
Zašto? Sjetimo se INGRE i rasta sa 22kn na 27kn nakon reprograma dugova i što se dogodilo, ponor nazad. Dakle plan je jednostavan, rastemo do 14kn, uredno se svi iskrcamo, a onda opet do cca10kn gdje se svi ukrcamo. Držimo se plana!

Po gore napisanome svima je jasno da si ti većinu od svojih 1000 komada prodao već danas [lol]
[/quote]
Da,jer je TA pokazivala da je 12 super cijena.
Jučer je 12 bilo skupo, a danas je 15 jeftino i to pokazuje TA.Ma koja TA.Ovo je ludi konj .
Danas u igri najbrži prst u otvaranju trebate biti oprezni i ne postavati se na kupnju preskupo
recimo 20,a na prodaju prejeftino jer jedan veći igrać nas može zakucati i po ASKU i po Bidu.
Vjerovatnije je da ćemo natašte u pozitivnu blokadu jer je blokada na 13,29.
Ja bi na tu cijenu kupio,znaći da nebi proda.
Postavi bi jedno pitanje Splitu.Kada poljoprivredno zemljište bude proglašeno za građevinsko koliki
je rast cijena?
I drugo,kada će se popuniti gap?
I treće,da li je važno i bitno ako neka firma izlazi iz blokade i da li je vrijednija ako ne ide u stećaj.
I četvrto,da je DKVS izašla iz blokade i nastavila redovno poslovanje da li bi cijena bila veća od
sadašnje.
Mislim da se treba postaviti i na kupnju i na prodaju jer bi ovdje moglo biti velikih valova.Pojaviti će se niz lažnih naloga koji će nestati u pet sekundi prije 10 sati. Ne osvtati se na naloge,naročito one male kao 100 kom kupujem na 20 ili 100 kom prodajem po 10.
Iskreno očekujem atomski udar na desno i blkokadu na otvaranju.
Najbolje bi bilo da nas Hanfa blokira dva tri dana da se sve oovo slegne i da nas ne vode osjećaji nego razum.
Neka mi oprosti Bil što mu kao špekulant i burek investitor zagađujem temu.Ali mi dajemo dionici
živost,ubijamo je u panici i dižemo u nebesa u trenutku euforije.A dok se u Validusu ne pojave
ozbiljni kolekcionari ,koji će postupati kao market makeri će dionica vrludati.
Danas ću u Validusu sigurno trejdati.Ako krene naopako postajem dugoročni.

KUPNJA DKVS-R-A

CJENA KOLICINA

7,10 400
7,08 400
7,07 600
7,00 2000
6,53 7
6,52 155
6,51 2000

PRODAJA DKVS-R-A

KOLICINA CJENA

941 7,85
1000 7,87
32 7,88
318 7,90
144 7,93
180 8,34
1500 8,35
500 8,40

ovo je stanje za firmu koja je u stecaju i ciji su dugovi duplo veci od imovine!!

sta mislite kolika ce biti cjena za firmu ko VALIDUS za koje se sad zna da nece ici u stecaj i ciji su dugovi upola manji nego njena imovina a NAV je preko 100kn? [shocked]
(prema bilancnom izvjescu)

zal mi je spekulanata ko kolega split i ostali sto nece dic najmanje 50% al jebiga, ovo je burza, bice prilike
ak ne na VALIDS onda na drugim dionicama [thumbsup]

i srdacan pozdrav kolegi sa asovom u bostanu [bye]

moje pisanje na forum nije nagovor na kupnju prodaju ili bavljenje dionicama ... moj odlazak sa foruma je zbog moderatora

blokada

moje pisanje na forum nije nagovor na kupnju prodaju ili bavljenje dionicama ... moj odlazak sa foruma je zbog moderatora

New Report

Close