VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nema. Sigurno nećeš na burzi vidjeti detaljan zapisnik, barem ne što se pričalo Van dnevnog reda. Ali stvarno je interesantno kako nitko od silnih dioničara nije došao na Skupštinu. Svi se ovdje jako brinu za svoje investicije (pardon, špekulacije). Koliko čujem vrlo konkretno se razgovaralo o trenutnom stanju i budućnosti…


Nema. Sigurno nećeš na burzi vidjeti detaljan zapisnik, barem ne što se pričalo Van dnevnog reda. Ali stvarno je interesantno kako nitko od silnih dioničara nije došao na Skupštinu. Svi se ovdje jako brinu za svoje investicije (pardon, špekulacije). Koliko čujem vrlo konkretno se razgovaralo o trenutnom stanju i budućnosti…

I što je zaključeno???

26.11.2010 - Dan D


Nema. Sigurno nećeš na burzi vidjeti detaljan zapisnik, barem ne što se pričalo Van dnevnog reda. Ali stvarno je interesantno kako nitko od silnih dioničara nije došao na Skupštinu. Svi se ovdje jako brinu za svoje investicije (pardon, špekulacije). Koliko čujem vrlo konkretno se razgovaralo o trenutnom stanju i budućnosti…

hebiga..a što bi te koštalo da si rekao da imaju riješene sve probleme i da je strateški investor izjavio da od drugog tjedna kupuje sve do 45 Kn…

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Ništa, ali to jednostavno nije istina i takve gluposti nikad ne bih pisao. Mada vjerujem da bi ih mnogi voljeli čuti [lol]

http://zse.hr/default.aspx?id=31682

odluke glavne skupštine.

ja ne vidim niti odluke, niti smjernice, niti direktna pitanja glede založene imovine i duga, osim jednog jedinog pojedinca. čovjek bi pomislio čitajući ove odluke da je ovaj fond čisto cvijeće..

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

to je bila farsa od skupštine… čudno da se nisu pojavili niti svi prijavljeni…

slijedi nam precesija

Prilično nezanimljiva i glupava prepiska… Sastala se ekipa koja je dovela Validus u bankrot i faktički "dala" sama sebi razrešnice i upravi i upravnom odboru (NO). Kao sad svi peru ruke od odgovornosti i smeju se ostalim akcionarima, dok se ovaj jadnik, neki Božina raspituje ko je pravio logo i koliko to košta…trice i kučine.

I opet izabraše revizora koji je i dosad revidisao sve finansijske izveštaje svih članica grupe, iako je, ako me sećanje ne vara bila cela afera s tim Simićem i DTTC-om jer mu je vaša centralna banka zabranila na nekoliko godina revidisanje finansijskih izveštaja banaka jer su nešto krupno slagali u nekom izveštaju Vaba banke od pre koju godinu.

Neverovatno, umesto da NO predloži novog, ajmo tako reći neovisnog revizora, on izabire istog čoveka koji je dosad potvrđivao finansijke izveštaje koji su društvo doveli do dna. Nečuveno.

Ukratko, nema ovde ničeg pametnog, ko što je i za očekivat kad brod tone, svi pacovi petama daju vetra..

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

ekavic@

a sta se ti brines ko je opet revizor?
sta se cudis sta svi peru ruke od odgovornosti?

ti si reko da ovo ide u bankrot,pa sta te briga?

il si i ti uso u koji ide u bankrot pa nije vise svejedno,a?

hihihi,druko si da udes jeftino,a evo ti je jeftino sad

bolje bi ti bilo da odes asovom kopat bostan nego da ulazes pare u hartije [bye]

moje pisanje na forum nije nagovor na kupnju prodaju ili bavljenje dionicama ... moj odlazak sa foruma je zbog moderatora

Ma ne brinem ja, nego mi je smešno kako se uvek nadje dovoljno budala da na ovakim pričama pogube pare… a najsmešnije mi je to što su kobajagi sve iskusni i uspešni investitori koji povazda kupuju i prodaju po najboljoj ceni….

Evo da te iznenadim, ja neću nikad da kupujem Validus, imo sam ga nekad davno kad je rastao sa 80 na 190 kuna, posle toga to je za mene zauvek svršena priča. Da je i po 1 dinar ne bi ga kupovo, jer pre svega u ova teška vremena preferiram stabilan dividendni prinos, likvidne i dobre hartije. Ima i bit će vremena za zaradu, žalosno je to, što neke kompanije poput ove ovde, verovatno neće da dočekaju te bolje dane.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

http://seebiz.eu/hr/karijere/damir-polancec-izlazi-na-slobodu,86315.html

Sad se možda i Mimović vrati [smiley]

daj ne sipaj sol na ranu Gates 🙂

A čujte kolega. I sami znadete da je moja rana 20tak puta veća od vaše :-). Nadam se iskreno da ce stvari sa izlaskom Polija krenuti na bolje

New Report

Close