VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Svaka čast kolega pinball, nadam se samo da niste kupovali po značajno većim cenama.

Nego, cenjeni kolega u prugastoj pidžami što se nazivate lopinom, odakle vama ideja da neko ozbiljnije kupuje ove akcije?

Mislim da se priča celo vreme vrti u krug, gde vas nekoliko kobajagi "super-uspešnih" investitora dobacujete jedan drugome akcije u hrkljuš varijanti ("do mene-do tebe") i molite boga da će naić’ neko dovoljno neinformisan i naivan da se uključi u igru. U medjuvremenu, smisljate teorije zavere, huškate narod povoljnim vestima koje nikad neće biti objavljene i bavite se tehničkom analizom o kojoj pojma nemate, na akcijama na kojima je istu, što zbog slabe likvidnosti, a što zbog slabe primenjivosti i netačnosti indikatora, gotovo nemoguće aplikovati.

Nema tu, po mom mišlenju, a ni neće biti nekog ozbiljnog interesa (s obzirom na očekivani bankrot), sem vaših sopstvenih špekulativnih igara sa par tisuća dinara ili će pak ovi "jako pametni" (a primetio sam da je takvih dosta ovde) i dalje uprosečivati sopstvene skupe ulaze na hartiji, što je jedna od glupljih strategija u trgovanju i ulaganju sopstvenih, često puta teškom mukom zaradjenih para. Ili kupuješ kad je trend povoljan, ili prodaješ kad je nepovoljan, uprosečivanje vas neće odvest na put zarade i uspeha… Osim ako dobro znate što radite i ako ste jako dobro informisani, pa se služite nekom varijantom contrarian strategije. Koliko ja vidim, ovde skoro uopšte niko nema pojma što zapravo kupuje niti ima procenu koliko bi to moglo i zašto da vredi. Moja sopstvena procena govori da će velika većina vas na ovoj akciji izgubiti pare, a tada ćete valjda i svatiti da ste celo vreme kupovali ‘mačka u kesi’!

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

Nitko od zainteresiranih dioničara ne spominje glavnu skupštinu!!!
Da su vijesti dobre,ovaj forum bi bio pun hvalospjeva,a dionica bi se dizala "u nebesa".
Loše vijesti nisu očito dobre za javnu upotebu pa se zaobilaze i prešućuju.
Ja nemam drugačije logično obrazloženje,a Vi.
Pozdrav

-Ako je skupština održana, zar nebi bila objavljena na stranicama ZSE;Novosti (ne kažem da nije održana) ?
-Zanima me odgovor lopine na fotijev komentar !

du du du .. nema nam pomoći

gric, po gric i polako nestaje prodaje ispod 13…


gric, po gric i polako nestaje prodaje ispod 13…

bas mi je drago sto ima puno onih koje to ljuti. bit ce vas još više, bez brige, trebat cu kupce na 20+ 🙂

Nego, cenjeni kolega u prugastoj pidžami što se nazivate lopinom, odakle vama ideja da neko ozbiljnije kupuje ove akcije?


tromjesećni prosjek na kraj prošle sedmice je bio cca 18 kn.
a već danas ,tj.samo sedam dana tromjesečni prosjek pao na 17 kn
glavni razlog ovako značajnog pada nije ovaj beznačajni promet u toku zadnje sedmice
ozbiljnih kupaca nema,jer nema ni ozbiljnih prodavača na ovim razinama.Niska cijena ,mali promet.
U sedmici prije tri mjeseca je bio veliki promet.
od 12.4 do 16. 4. protrgovano 126.389 dionica uz promet od 2,654mil kn sedmični prosjek 21
od 12.7. do 16.7 15.744 dionice promet 186.024 prosjek 11,82

Primječujete razliku:126.389:15.744= 8 ne 8%,nego osam puta manji promet dionica.
Normalno kada je i cijena pala za velikih 43%.
Mislim da su tada ulazili i izlazili veći špekulanti i da su kupci prošli lošije,a sada sam kupio
nekoliko tisuća komada sa prosjekom ispod 12 i očekujem priliku da to nekome prodam po 20
i više,ako budem strpljiv.Ja kupujem uvijek,kada mislim da je najjeftinije,a onaj dan kada je udrilo najniže na 10,55 mislim da sam ja bio na 10,80 i pokupilo i mene.I jadan ja to sam uspio jučer prodati na
12,43 na granici blokade.Ali to sam zaslužio jer sam od 13 konstantno tonio i gubio i smanjivao prosjek ulaza.I sada sam u plusu.To je bio dobar posao.

A da bi bili uspješni na ZSE morate prihvatiti da na ZSE rastu najviše dionce firmi koje nemaju dobiti,jer lakše lete.
I Validus već dvije godine ne ostvaruje dobit,vrijednost NAV se smanjuje.ali prema zadnjim izvješčima je još uvijek preko 100 kn.Meni dovoljno da za 100 platim 12 s namjerom da sretnom kupcu prodam za više od toga i pružim mu priliku da on dočeka 100.
Inače ,najdraže mi je trejdanje u podcijenjenim dionicama.Tu mirno spavam.
A u Validusu se nalaze i burek investitori kojima pripadam ja,ali i oni veliki koji djeluju sinhronizirano i kada oni krenu onda dionica raste.Tako je bilo ,tako će i biti dok zaista ne dođe
velika metla,ako dođe.
Ne gubite vrijeme na pisanje,djelujte,kupujte,prodajite ,zarađujte.Imate dosta znanja,ali ga ne
koristite.
Slijedi mene,iako kažeš da pojma nemam.Mudriji sam od tebe.
Samo aktivan pristup i kreativna mašta donosi dobit.
Napomena:Jučer i danas portfelj mi je skočio preko 7% i to mi ostalo kao keš.Respektabilno na
20.000 EURa.Da ovo su bili dani velikih valova,a ja tu odlično plivam.

Zanima me da li VLDS ima udio u JDKM ?
Pise na SKDD da FIMA ima 10%, sad, da li je to VLDS ili nije, nisam pametan.

Antiša,pa na Validusu se uglavnom izmjenjuju loše vijesti i crne prognoze.
Ja, sam kao zrno pijeska u pustinji, napišem nešto pozitivno i zato dobijem more aseva.
Evo da se malo igramo pitalica:
Pitanje br.1.
Što će se dogoditi sa cijenom VLDS ,ako izađe iz blokade.
Napomena:Vidi HGspot.
I ja se slažem s tobom da je ovo smeće od dionice.
BV preko 100,a cijena 12 kn.Kada bude,ako bude 20 ,30 i više ćemo pričati drugu priču.

Pitanje br 2.
Da li Validus vrijedi više nakon dokapitalizacije Fima banke u BiH?

Pitanje br.3.
Da li bolja turistička sezona,a na otocima i preko 20% više gostiju,utječe na bolje poslovne rezultate hotela Faros Starigrad i hotelskog Vis.

Pitanje br.4.
Da li ovakav razvoj u turizmu pozitivno utječe na cijenu zemljišta/turistička zona/vale Duboka na Hvaru.

Pitanje br.5.

Zašto nemate mudrosti,da kupujete ovo blago po cijeni smeća?

Ako Validus izađe iz blokade dionica će skočiti 50-100 %, lijepo će se zaraditi. Za to ne treba FA tu je dovoljno znati psihologiju ulagača, na ovu cijenu risk/reward omjer je puno povoljniji nego je to bio prije par mjeseci kad se iznad 20 kn drukalo kako je ovo najpodcijnjenija dionica na ZSE.
Isto tako ako se objavi stečaj mogu se očekivati jednoznamenkaste cifre.

Sve ovo ostalo što ste napisali nebi trebalo imati utjecaja na VLDS.

Kod ovakvih dionica je najbitnija brzina i spretnost a ja nemam vremena niti volje više po čitav dan pratiti burzu, već nastojim naći ulaganje gdje ću na malo duži period ostvariti nadprosječnu zaradu.


Ako Validus izađe iz blokade dionica će skočiti 50-100 %, lijepo će se zaraditi. Za to ne treba FA tu je dovoljno znati psihologiju ulagača, na ovu cijenu risk/reward omjer je puno povoljniji nego je to bio prije par mjeseci kad se iznad 20 kn drukalo kako je ovo najpodcijnjenija dionica na ZSE.
Isto tako ako se objavi stečaj mogu se očekivati jednoznamenkaste cifre.

Sve ovo ostalo što ste napisali nebi trebalo imati utjecaja na VLDS.

Kod ovakvih dionica je najbitnija brzina i spretnost a ja nemam vremena niti volje više po čitav dan pratiti burzu, već nastojim naći ulaganje gdje ću na malo duži period ostvariti nadprosječnu zaradu.


Svaka informacija ima utjecaja.
Svaka pitalica ima utjecaja.
Nema glupih pitanja,postoje samo glupi odgovori.
Na ZSE stvarno nema pravila i kada to shvatiš moraš i sam igrati po nekim nepravilima.
Činjenica je da će VLDS na svaku poluinformaciju reagitati kao ludi konj,a na dobru provjerenu informaciju kao krdo ludih konja.Ovdje ima puno trejdera,koji vrebaju priliku za izlazak,ali ne
baš jeftino.Jer ovi zadnji prometi su beznačajni,a u rukama malih puno dionica.

imam jedno pitanje za kolegu Živka; zašto na skupštini nije objavljena poluinformacija koju ste nedavno plasirali o odblokiravanju računa?

slijedi nam precesija

a što je uopće rečeno na skupštini? ima li igdje ta informacija?

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!

New Report

Close