VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jedino je bitno da je konzorcije Validus-Fima-prijatelji prije ove dokapitalizacije imao kontrolni paket (preko 50%), a nakon ove dokapitalizacije to više nema.
Uostalom, kome ćeš prodati npr. 35% dionica te banke? Mislim da bi jedino većinski dioničar mogao biti zainteresiran da to kupi. A pošto on sad već ima kontrolu nad firmom, nema razloga da taj udio puno plati.

da je tome baš tako nitko nikada ne bi kupio više od kontrolnog paketa bilo koje banke ili društva


Jedino je bitno da je konzorcije Validus-Fima-prijatelji prije ove dokapitalizacije imao kontrolni paket (preko 50%), a nakon ove dokapitalizacije to više nema.
Uostalom, kome ćeš prodati npr. 35% dionica te banke? Mislim da bi jedino većinski dioničar mogao biti zainteresiran da to kupi. A pošto on sad već ima kontrolu nad firmom, nema razloga da taj udio puno plati.

[proud]


Jedino je bitno da je konzorcije Validus-Fima-prijatelji prije ove dokapitalizacije imao kontrolni paket (preko 50%), a nakon ove dokapitalizacije to više nema.
Uostalom, kome ćeš prodati npr. 35% dionica te banke? Mislim da bi jedino većinski dioničar mogao biti zainteresiran da to kupi. A pošto on sad već ima kontrolu nad firmom, nema razloga da taj udio puno plati.

I da li je ta vrijednost deset puta manja ?Ja sam diskontirao 30 % i nakon toga za mojeh 10 imam
pokriće od 70.
Dovoljno da i dalje idem u dokup.

@ frckavi
Kolega strašno ste pametni, vi komentrirate nešto o čemu nemate pojma,Ugovore niste vidjeli, pa zar nije bilo lakše VLDS i Plurisu dok su imali skupa 55% vlasništva jednostavno prodati i dobiti cash-čime bi novi vlasnik automatski dobio većinski paket bez da ima sad četvrtinu vlasništa od strane Fime, nego su pristali da imaju manji udio, recite mi da nisu dobili ustupke ili tko zna šta- sigurno ste vidjeli Ugovore.
Vi ste ovdje svi samo najobičniji drukeri.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.


@ frckavi
Kolega strašno ste pametni, vi komentrirate nešto o čemu nemate pojma,Ugovore niste vidjeli, pa zar nije bilo lakše VLDS i Plurisu dok su imali skupa 55% vlasništva jednostavno prodati i dobiti cash-čime bi novi vlasnik automatski dobio većinski paket bez da ima sad četvrtinu vlasništa od strane Fime, nego su pristali da imaju manji udio, recite mi da nisu dobili ustupke ili tko zna šta- sigurno ste vidjeli Ugovore.
Vi ste ovdje svi samo najobičniji drukeri.

Ja druker nisam.Ja sam lobista za svoju investiciju,ali nigdje više aseva nisam dobio.
Super,znaći da ekipa želi kupovati.
Sa jučerašnjim dokupom približio se prosječnom ulazu na 12.


@ frckavi
Kolega strašno ste pametni, vi komentrirate nešto o čemu nemate pojma,Ugovore niste vidjeli, pa zar nije bilo lakše VLDS i Plurisu dok su imali skupa 55% vlasništva jednostavno prodati i dobiti cash-čime bi novi vlasnik automatski dobio većinski paket bez da ima sad četvrtinu vlasništa od strane Fime, nego su pristali da imaju manji udio, recite mi da nisu dobili ustupke ili tko zna šta- sigurno ste vidjeli Ugovore.
Vi ste ovdje svi samo najobičniji drukeri.

Jeste li vi vidjeli te ugovore?
Ako jeste, onda nam recite kakve su ustupke dobili.
Ako niste, onda ostaje ona da je pretpostavka majka svih zajeba.

Činjenica je da sve ide po planu, docap je obavljen, nema govora o stečaju jer bi inače VLDS i Pluris željeli što prije utopiti svoj udjel u banci jer kad ti treba hitno novac onda prodaješ , što ovdje nije slučaj.To je poanta.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.


Činjenica je da sve ide po planu, docap je obavljen, nema govora o stečaju jer bi inače VLDS i Pluris željeli što prije utopiti svoj udjel u banci jer kad ti treba hitno novac onda prodaješ , što ovdje nije slučaj.To je poanta.

I jesu "utopili" odnosno "prodali" svojih pola dionica i upravljački paket ,ali za o (nula) kuna
strateškom partneru koji je izvršio dokapitalizaciju koja je banci bila nužna, a Validus je nije
mogao osigurati.
Na taj način je "spašena" banka,ali uz vrlo visoku cijenu za Validus.
Pozdrav

@ bisakovi
Ovo je dosad najveća glupost koju sam čuo, da kolega ovi iz Validusa su dobrotvori kojima je spas banke na prvom mjestu, a ne profit, tako da su se žrtvovali da bi spasili banku te time izgubili novac. Šta ovdje ljudi neće napisati. Da je njima toliko hitno prodali bi svoj udjel, time dobili cash i bog.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

kolega honda ne mogu ni zamislit vaš prosjek ulaska

Ja sam ušao za razliku od ovih koji tvrde da ih VLDS ne zanima ali ga usput ovako gade.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

jel zavrsila skupstina?

slijedi nam precesija

New Report

Close