VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://fimabanka.ba/index.php?option=com_content&task=view&id=35&Itemid=52
Kolega bisakovi kako ćemo uopće polemizirati kad vi nemate pojma o čemu govorite. Pogledajte iznad udjel VLDS od 37,85% i PLRS od oko 16%. 37,85% od 30 mil. KM je 11,355× 3,55 = 40 mil kuna .
Kad već drukate barem se pripremite.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

uh koje prepucavanje … kad to prestane možda bi i cijena mogla malo gore da se istovarim po neznam koji put [lol] … ili možda ruknem po bidu tih par komada [thumbsup]

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica


http://fimabanka.ba/index.php?option=com_content&task=view&id=35&Itemid=52
Kolega bisakovi kako ćemo uopće polemizirati kad vi nemate pojma o čemu govorite. Pogledajte iznad udjel VLDS od 37,85% i PLRS od oko 16%. 37,85% od 30 mil. KM je 11,355× 3,55 = 40 mil kuna .
Kad već drukate barem se pripremite.

Pa što je s Vama!!!
To je stanje prije dokapitalizacije!!!
Pričekajte da se sukladno pravilima BiH upiše 51% novog vlasnika.
Zar ne vidite da novi vlasnik još nije upisan.
Što bi Vi na silu da netko uloži veliki novac u dokapitalizaciju,a da mu ne bude upisano 51%
vlasništva???
Smirite se!!!



U Fima banku je Validus uložio oko 15 mil KM tako da udio sad vrijedi 20 mil kuna je notorna laž

Zašto bi to bila laž? Pa AZ je uložio u Ingru preko 170 milijuna kuna (435.682 * 400 = 174.272.800 kn), a sada to sve vrijedi tek nešto preko 10 milijuna kuna (435.682 * 23 = 10.020.686 kn)

btw. Velika rasprava a dionica danas ima svega 14 tisuća kuna prometa. I kladim se da je sve napravio Split009. Prvo je prodao po 11,90 a onda kupio po 11,20
[/quote]
Nije split.Ja sam skupio 400 kom po 11,20.Neka se nađe.Čekao sam još ali prodavač nisu bili
raspoloženi za prodaju.



http://fimabanka.ba/index.php?option=com_content&task=view&id=35&Itemid=52
Kolega bisakovi kako ćemo uopće polemizirati kad vi nemate pojma o čemu govorite. Pogledajte iznad udjel VLDS od 37,85% i PLRS od oko 16%. 37,85% od 30 mil. KM je 11,355× 3,55 = 40 mil kuna .
Kad već drukate barem se pripremite.

Pa što je s Vama!!!
To je stanje prije dokapitalizacije!!!
Pričekajte da se sukladno pravilima BiH upiše 51% novog vlasnika.
Zar ne vidite da novi vlasnik još nije upisan.
Što bi Vi na silu da netko uloži veliki novac u dokapitalizaciju,a da mu ne bude upisano 51%
vlasništva???
Smirite se!!!
[/quote]
Bisakovi je u pravu!
Točno,% udio Validusa i Plurisa se smanjuje na pola jer se broj dionica udvostručuje.
Samo sa ovom dokapitalizacijom adekvatnost kapitala raste.Likvidnost banke se poboljšava radi
svježeg novca pa i vrijednost banke raste više od dokaspitalizacije.

A Validus se pruža prilika da se malo očeše od novog vlasnika ulagača,a možda i od banke.
A što novi vlasnik nebi preko FIMA banke ušao u Validus.Pa Fimi i Validusu ,Plurisu treba kešovine.
A sada je imaju više nego prije dokapitalizacije.
Dakle,ovo je odlična vijest.
Ipak bisakovi i ekavica zaboravljaju da je Validusu račun blokiran radi garancija koje je dao Plurisu,
a tek ako se banka ne naplati od Plurisa Validus tih 110 mil kn dolazi na naplatu.
Pa Pluris je kao jedan instrument za kredit od Hbora u zalog dao svojih 750.000 dionica iz dokapotalizacije Validusa ,a kao garanciju za vraćanja kredita.
Nije li Validus dobio 20% Mirne rovinj od Plurisa.
Dakle ovihz 110 mil kn nije dug Validusa,nego Plurisa i tek ako se to ne riješi Validus treba nadoknaditi razliku.
Ja dokupljujem i dalje,a i sutra ću prije sjednice.

Moj novac,moj rizik.

Kolika je to razlika koja će teretiti Validus.Može biti samo manje od 110 mil,a možda i ništa.
A onda dioničarima ostaje ostatak koji se može tržiti i na desetinu BV kao sada ,ali može ići i na
70% stvarne imovine.
Preporuka svim vlasnicima:
Analizirati konsolidirano izvješće do u detalje i onda donijeti odluku.
Ne treba vam više od pet šest sati.

@lopina
Kolega,koliko je meni poznato,sav dug nije iz jamstva-sudužništva Plurisu!!!
Nadalje,vjerovnici mogu po vlastitoj procjeni namiriti dug i od jamca ili sudužnika i nisu
vezani za nikakav red prvenstva(izvorni dužnik pa drugi)!!!
Dakako sudužnik ili jamac ima pravo regresne tužbe protiv izvornog dužnika,ali je to u praksi
gotovo nemoguća misija vratiti plačeno.
Zalog od 750.000 dionica Validusa trenutno vredi oko 10% kredita,ako je uopće utrživ!!!
Također treba uzeti u obzir i sva druga jamstva Validusa za društva u portfelju i hipoteke istih
te se izloženost Validusa dodatno i to jako povećava.
Dokapitalizacija Fima banke je "spas" za istu,ali je Validus za to morao platiti veliku cijenu gubitka upravljačkih prava i smanjenja udjela.
Sudbina Validusa je neizvjesna i stečaj je realna iako ne i jedina opcija.
Rješenje se mora pronaći brzo ,inače je stečaj neizbježan.
Pozdrav

Evo jedna prigodna za kolegu bisakovi-ja:

mama
sto zaradim potrosim
sto dobijem izgubim
skroz sam bankrot
mama
ima dana kad sam sam
ima dana kada lutam
kad sam tuzan
mama
trazim je na stanici
trazim je na ulici
ne uspijevam
mama
noci su mi dosadne
noci su mi narocito teske
noci su upravo kao i njeno lice
pune pozude

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.



@lopina

Kolega,koliko je meni poznato,sav dug nije iz jamstva-sudužništva Plurisu!!!
Nadalje,vjerovnici mogu po vlastitoj procjeni namiriti dug i od jamca ili sudužnika i nisu
vezani za nikakav red prvenstva(izvorni dužnik pa drugi)!!!
Dakako sudužnik ili jamac ima pravo regresne tužbe protiv izvornog dužnika,ali je to u praksi
gotovo nemoguća misija vratiti plačeno.
Zalog od 750.000 dionica Validusa trenutno vredi oko 10% kredita,ako je uopće utrživ!!!
Također treba uzeti u obzir i sva druga jamstva Validusa za društva u portfelju i hipoteke istih
te se izloženost Validusa dodatno i to jako povećava.
Dokapitalizacija Fima banke je "spas" za istu,ali je Validus za to morao platiti veliku cijenu gubitka upravljačkih prava i smanjenja udjela.
Sudbina Validusa je neizvjesna i stečaj je realna iako ne i jedina opcija.
Rješenje se mora pronaći brzo ,inače je stečaj neizbježan.
Pozdrav

Dokapitalizacija Fima banke se uplačuje u gotovini_u kešu.
Od toga bi mogao imati koristi i Validus zbog nelikvidnosti i keš je tu.
A Validus i svi sljedbenici Fime su gladni novca.I možda je ovo djelomično rješenje.
Ovo je odlična vijest za dioničare Validusa..Argument više za dokup.Sada je rizik u ovoj dionici manji nego
prije ove informacije.

@lopina
Ali kolega Lopina, Validus je ovom dokapitalizacijom izgubio upravljačka prava u Fima banci.
Pa ,ne mislite valjda da će većinski vlasnik svoj"cash" dati za rješavanje problema likvidnosti
društava u drugoj državi?
Mislim da ovo nije realno.
Pozdrav

la



@lopina

Ali kolega Lopina, Validus je ovom dokapitalizacijom izgubio upravljačka prava u Fima banci.
Pa ,ne mislite valjda da će većinski vlasnik svoj"cash" dati za rješavanje problema likvidnosti
društava u drugoj državi?
Mislim da ovo nije realno.
Pozdrav

Nelikvidnost se rješava prodajom:
imovine,licenci,upravljačkih prava,organa,obiteljskog srebra,otoka,dionica itd.
I Validus napravio isto.
Postavio bih vam nekoliko pitanja:
Kako je na cijenu INGRE utjecala prva uspješna dokapitalizacija?
Kako je na cijenu INGRE utjecala neuspješna druga dokapitalizacije?
Kakav bi utjecaj na cijenu dionice Validusa imala neuspjela dokapitalizacija FIMA banka BiH?

zaključno pitanje :kakav utjecaj na cijenu dionice i vrijednost portfelja ima ova uspješna dokapitalizacija?
Napomena:prvo odgovori na prva tri pitanja,da bi na četvrto lakše odgovorio.

Bitno za mene.Validus je u povoljnijoj situaciji danas nakon uspješno provedene dokapitalizacije.
Već me umara ova stupidna rasprava.Kao da smo idioti.

Dokapitalizacija Fima banke je "spas" za istu,ali je Validus za to morao platiti veliku cijenu gubitka upravljačkih prava i smanjenja udjela.

@ lopina – nije mi jasno kako ovo ne kontaš . Spašena je FIMA banka BiH,ali Validus je tu u minusu,u odnosu na prethodne izračune .da je sutra proda,dobije realno manje keša . Dakle,u nekoj slici,sada banka kotira dobro,ali je validus u minusu ,jer cijena dionice vrijedi manje,a nema ni prava kao prije.

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


Dokapitalizacija Fima banke je "spas" za istu,ali je Validus za to morao platiti veliku cijenu gubitka upravljačkih prava i smanjenja udjela.

@ lopina – nije mi jasno kako ovo ne kontaš . Spašena je FIMA banka BiH,ali Validus je tu u minusu,u odnosu na prethodne izračune .da je sutra proda,dobije realno manje keša . Dakle,u nekoj slici,sada banka kotira dobro,ali je validus u minusu ,jer cijena dionice vrijedi manje,a nema ni prava kao prije.


Ne nakon dokapitalizacije cijena dionice banke je veća ,jer je banka stabilnija s obzirom na
povečanje adekvatnosti kapitala.Postotni udio tj upravljačka prava su manja,tj relativni udio
Validusa u banci pada,ali apsolutno tj broj dionica je isti,vrijednost dionice je veća,te u ovom
trenu NAV Validusa raste s obzirom na povečanje vrijednosti i to stvarno.
VAlidus na desetinu NAV.Toliki je diskont.Da li je gubitak upravljačkih prava Validusa smanjio vrijednost deset puta.Ja kažem da je NAV povečan i da danas nakon ove informacije Validus
vrijedi puno više.
Zašto?
Fima banka kao stabilna banka nastavlja poslovanje i ne prijeti joj stečaj.VAba i Fima banka i dalje
ostaju najzdraviji dio Validusova portfelja.
Mirna rovinj_20% isto
I vala Duboka kao turističko zemljište.
Oni ne stvaraju gubitke u tekućem poslovanju.

Najveći problem je što većina ne polazi od predpostavke da se Validus trži na desetinu NAV tj.
desetinu vrijednosti realne imovine i ako je u ovoj dokapitalizaciji Fima banka izgubila i 30%
vrijednosti,a mislim da nije ,tih diskontiranih 30 % daje vrijednost od 70%.
A 70% je sedam/7/puta više ili 600% više od sadašnjih 10% NAVa po kojoj se trži Validus.
Ozbiljnim analitičarima dosta.

New Report

Close