VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nije 65 već oko 55 mil kuna, što je kako si kazaov vrijednost dovoljna za pokriće svih dugova.Jer kad bi se rasprodala sva imovina Plurisa + udjel u Validusu + tih 55 mil kuna. Opet VLDS ostaje VABA i cijela druga imovina. Nemaš nikakvih argumenata

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

Ti investitori o kojima ti govoriš će zaradit 300% na VLDA u slijedećoj godini dvije, međutim ne vjerujem da će onda više postojati nick bisakovi.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.


Nije 65 već oko 55 mil kuna, što je kako si kazaov vrijednost dovoljna za pokriće svih dugova.Jer kad bi se rasprodala sva imovina Plurisa + udjel u Validusu + tih 55 mil kuna. Opet VLDS ostaje VABA i cijela druga imovina. Nemaš nikakvih argumenata

Notorna laž.
Udio u Fima banci i Vabi nisu dovoljni za namirenje niti pola od blokiranih 110.000.000 kuna.

Iznesi brojke a ne samo takve zaključke, ja sam ti dao brojke.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

Kakve si ti brojke dao? Pa ne idu pare Validusu od dokapa!?

Pluris je vlasnik Validusa, a ne obratno.

Evo i ja ću ti napisat slovima pošto brojke očito ne razumeš: BANKROT!

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...


Iznesi brojke a ne samo takve zaključke, ja sam ti dao brojke.

Koje brojke čovječe!!!
Pa sve ste krivo interpretirali.Svakim novim postom se ispravljate!!!
Ako ste u panici i dezorjentirani,nemojte bolje pisati na ovom forumu.
Vi oćito ne znate uopće što je to dokapitalizacija!!!
Ne znate iščitati bilance!!!
Pravno ste totalno neuki!!!
A stalno namećete svoja mišljenja!!!
Zar mislite da ćete takvim postovima dići cijenu dionice!!!

@ bisakovi

Prvo ja nisam u panici, kao drugo nemaš NIKAKVE činjenice već samo bezveze drukaš na pad( kao ne želiš kupovat dionice- vjerovatno si onda mazohist). Treće da je VLDS u bankrotu onda bi prodao svoj udjel u Fima banci i uzeo 50 tak milijuna kuna, a ne bi pristao na docap, koje ti bilance znaš čitati koje pravno znanje imaš da bi mogao moje stavove opovrgnuti.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.


@ bisakovi

Prvo ja nisam u panici, kao drugo nemaš NIKAKVE činjenice već samo bezveze drukaš na pad( kao ne želiš kupovat dionice- vjerovatno si onda mazohist). Treće da je VLDS u bankrotu onda bi prodao svoj udjel u Fima banci i uzeo 50 tak milijuna kuna, a ne bi pristao na docap, koje ti bilance znaš čitati koje pravno znanje imaš da bi mogao moje stavove opovrgnuti.

Kada je društvo u stečaju(bankrotu) ono prije svega ne može ništa samo prodavati!!!
Poslove uprave preuzima stečajni upravitelj koji uz propisano sudjelovanje vjerovnika
raspolaže imovinom.
Drugo ,Validus vjerovatno nije niti mogao prodati svoj udio u banci s problemima kojoj je
bila nužna dokapitalizacija pa ga je smanjio (na vjerovatno oko 20%) našavši "spas"
u dokapitalizaciji!!!
Ako je 51% vlasništva,odnosno većinski dio vredan u kunama oko 51 mil.kuna,
Validusov udio vrijedi najviše 20mil. kuna.
Vrijednost udjela u Vabi na burzi je oko 30 mil. kuna.Ni ovdje Validus nema većinski paket
tako da vjerovatno ne može računati na premiju.
Trenutna blokada je oko 110.000.000 kuna bez kamata i troškova,tako da prodaja ovih udjela
nije ni približno dostatna za gornji iznos.
A to je izgleda daleko najvrednije u portfelju Validusa.
Pozdrav

"Kada je društvo u stečaju(bankrotu) ono prije svega ne može ništa samo prodavati!!!"
Iz ovog se vidi kakve su ti namjere jer stečajni postupak nije otvoren. U Fima banku je Validus uložio oko 15 mil KM tako da udio sad vrijedi 20 mil kuna je notorna laž."Ni ovdje Validus nema većinski paket tako da vjerovatno ne može računati na premiju". Također laž jer bez kupnje VLDS i PLRS udjela nitko ne može ostvariti većinsko vlasništvo, odnosno mali dioničari neće prodat niti po trostruko većoj cijeni, jer znamo da je cijena na burzi išla do 400-500 kn. Blokad je 2/3 na temelju sudužništva, te tu imamo imovinu Plurisa, dionice VLDS od strane Plurisa. ***obrisano***

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

"Ako je 51% vlasništva,odnosno većinski dio vredan u kunama oko 51 mil.kuna,
Validusov udio vrijedi najviše 20mil. kuna."
15,3 mil maraka za 51%, znači 100% oko 30 mil KM.
Validusov udjel oko 37,85% što je oko 11,5 mil maraka× 3,5 kn= oko 40 mil. kuna. I to je samo ovako banalno, još na to dodaj premiju u slučaju prodaje. BTW i Pluris ima oko 5 mil KM vrijednosti, odnosno oko 18 mil kuna. To je u najgorem slučaju, e sad novi vlasnik je sigurno još i nešto bocnuo starim većinskim vlasnicima. I vi meni o čitanju bilanci pa vi ne znate ni osnovnoškolsku matematiku.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.


U Fima banku je Validus uložio oko 15 mil KM tako da udio sad vrijedi 20 mil kuna je notorna laž

Zašto bi to bila laž? Pa AZ je uložio u Ingru preko 170 milijuna kuna (435.682 * 400 = 174.272.800 kn), a sada to sve vrijedi tek nešto preko 10 milijuna kuna (435.682 * 23 = 10.020.686 kn)

btw. Velika rasprava a dionica danas ima svega 14 tisuća kuna prometa. I kladim se da je sve napravio Split009. Prvo je prodao po 11,90 a onda kupio po 11,20


"Ako je 51% vlasništva,odnosno većinski dio vredan u kunama oko 51 mil.kuna,
Validusov udio vrijedi najviše 20mil. kuna."
15,3 mil maraka za 51%, znači 100% oko 30 mil KM.
Validusov udjel oko 37,85% što je oko 11,5 mil maraka× 3,5 kn= oko 40 mil. kuna. I to je samo ovako banalno, još na to dodaj premiju u slučaju prodaje. BTW i Pluris ima oko 5 mil KM vrijednosti, odnosno oko 18 mil kuna. To je u najgorem slučaju, e sad novi vlasnik je sigurno još i nešto bocnuo starim većinskim vlasnicima. I vi meni o čitanju bilanci pa vi ne znate ni osnovnoškolsku matematiku.

Čovječe dragi pa udjel Validusa se smanjio dokapitalizacijom od 51% novog vlasnika!!!
Ako je 51% vredno oko 15.000.000 KM ili 51.000.000 kuna,koliko vredi 20%(otprilike Validusa)!
Smirite se kolega.I nema tu "bockanja" niti milosti.Tržište je nemilosrdno.
I da,imam VSS.

New Report

Close