VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@ fiuman
Samo ti čekaj.

Na zalost ..tehnicki gledano moze fiuman dobiti pravo u pogledu na spomenutu razinu
[/quote]

Tehnički gledano kažeš? A daj se sad malo udalji od monitora, zaškilji na jedno oko pa reci da li se tehnički gledano može reći i da ide gore?

Kolega minuteman, znaju ono koliko ovo vrijedi zato su se kao krvopije i okomili na Validus, pogledaj mu datum registracije na forumu i odmah baš na Validus.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.





Nema me par dana i niste srušili dionicu? Čudno, no od drugog tjedna evo mene opet na ask/bid-u pa čemo se malo igrati 🙂

Može, ovjde kao da ponestaje žrtava za "uzimanje mjere"…
[/quote]

Jeste ovo vas dvojica na 13,99 i 14,00
[/quote]

He, he, ja nisam, radim jutarnju tako da ništa od trgovanja do slijedećeg tjedna.
[/quote]
Naravno, prodajem 1500kom na 14kn a kupujem 1500kom na 13kn.

26.11.2010 - Dan D




@ fiuman
Samo ti čekaj.

Na zalost ..tehnicki gledano moze fiuman dobiti pravo u pogledu na spomenutu razinu
[/quote]

Tehnički gledano kažeš? A daj se sad malo udalji od monitora, zaškilji na jedno oko pa reci da li se tehnički gledano može reći i da ide gore?
[/quote]

@minutman

Osobno upotrebljavam kompjuter i monitor i tehnicku analizu* i pogledam odredenu dionicu.
Ja nisam rekao da ne moze ici na gore ,nego sam pisao da moze doc/ici do razine sto je fiuman naveo.

(vremensku intervalu- kad bi se to moglo desiti nisam spomenuo)

pozdrav

*Croman

www.croman.se





@ fiuman
Samo ti čekaj.

Na zalost ..tehnicki gledano moze fiuman dobiti pravo u pogledu na spomenutu razinu
[/quote]

Tehnički gledano kažeš? A daj se sad malo udalji od monitora, zaškilji na jedno oko pa reci da li se tehnički gledano može reći i da ide gore?
[/quote]

@minutman

Osobno upotrebljavam kompjuter i monitor i tehnicku analizu* i pogledam odredenu dionicu.
Ja nisam rekao da ne moze ici na gore ,nego sam pisao da moze doc/ici do razine sto je fiuman naveo.

(vremensku intervalu- kad bi se to moglo desiti nisam spomenuo)

pozdrav

*Croman
[/quote]

kolega, zašto ste promijenili nick???

poslije bitke svi su vojnici generali




Kao prvo Validus je 10× bolja priča od pola ZSE, pogledaj samo INGRU koliko je dužna a koju imovinu ima, pa druge građevinare,koliko je dioki dužan? Ovdje je namjerno izazvana panika jer dionica VRIJEDI jer da ne vrijedi ne bi se ti i slični tebi toliko trudili ocrnit je.

Tko je izazvao paniku???
O Validusu već tjednima pišu najtiražnije dnevne novine i poslovni portali.
Blokirano je trgovanje od strane regulatora.
Blokiran je račun za preko 110.000.000 kuna s kamatama!!!
Cijela uprava i nadzorni odbor dali ostavke.
Dio uprave Fima grupe u Remetincu!!!
Nitko neće dokapitalizirati Validus.Izgleda da je stala i dokapitalizacija Fima banke!!!
Novine i portali tjednima pišu o stečaju!!!
Pisanje na ovom forumu je apsolutno nebitno i na nikakav način ne može utjecati na
sudbinu društva.
Pozdrav
[/quote]

A onda stani s pisanjem. I sam kažeš da nije bitno. Osim toga, nemaš dionce validusa i očigledno smatraš da ništa ne vrijedi. Samo nemoj sad reći da želim zabraniti objektivno pisanje, jer ni sam nisi potpuno objektivan. Ne dozvoljavaš da itko napiše svoje subjektivno mišljenje da ovo ipak nešto vrijedi, a da ga odmah ne poklopiš svojim ‘objektivnim i argumentiranim’ pisanjem kako je ovo za stečaj i kako nitko od dioničara neće ni kune vidjeti.
[/quote]
Validus definitivno ima uvjete za stečaj.Da li će do njega doći vjerovatno ovisi o "potezima"
novog predsjednika uprave sukladno očekivanjima Države i HBOR-a te Podravke.
Nisam napisao da nitko od dioničara neće vidjeti kune!!!
I ne bih se niti javljao da nisam "prozvan" od kolege S400 ,ničim izazvanog i to na "ružan" način.
Na takvu objedu morao sam reagirati.
Pozdrav

Dionica vrijedi onoliko koliko netko u tom trenutku pomisli da vrijedi, možda je to danas 13-14kn, a opet možda za 1.g. bude 120-130kn….
To je burza!

26.11.2010 - Dan D


Validus definitivno ima uvjete za stečaj.

Na koje uvjete misliš?

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!



Validus definitivno ima uvjete za stečaj.

Na koje uvjete misliš?
[/quote]
U Nadzorni odbor Varteksa predložen Milan Horvat.
Žilav ovaj Milan.Ni Remetinac ga ne može slomiti.
Varteks duguje i hrvatskoj državi.
U Nadzornom odboru i predstavnik države,a države nema dionica u Varteksu.
Da li to znaći da se Varteks spašava?
Spašeni Varteks podiže i vrijednost Validusa.Zrno po zrno.

meister, 17.06.2010. u 08:32
Stečajni razlozi
Članak 4.
(1) Stečaj se može otvoriti samo ako se utvrdi postojanje kojega od zakonom predviđenih stečajnih razloga.
(2) Stečajni razlozi su: nesposobnost za plaćanje i prezaduženost.
(3) Dužnik je nesposoban za plaćanje ako ne može trajnije ispunjavati svoje dospjele novčane obveze. Okolnost da je dužnik podmirio ili da može podmiriti u cijelosti ili djelomično tražbine nekih vjerovnika sama po sebi ne znači da je on sposoban za plaćanje.
(4) Smatrat će se da je dužnik nesposoban za plaćanje ako u razdoblju od dva mjeseca nije s bilo kojega od njegovih računa kod bilo koje pravne osobe koja za njega obavlja poslove platnoga prometa isplaćena barem jedna petina iznosa koji je trebalo na temelju valjanih osnova za naplatu bez daljnjega pristanka dužnika naplatiti s toga računa. Okolnost da je dužnik u tom razdoblju imao sredstava na kojim drugim svojim računima kojima su se mogle namiriti sve te tražbine ne znači da je on sposoban za plaćanje.
(5) Predmnjeva iz stavka 4. ovoga članka neće se primijeniti ako dužnik tijekom prethodnoga postupka podmiri sve tražbine koje je trebalo na temelju valjanih osnova za naplatu naplatiti sa svih njegovih računa, ili ako dođe do pristupanja dugu (članak 50.). Podmirenje tražbina dužnik može dokazivati samo javnom ili javno ovjerovljenom ispravom ili potvrdom pravne osobe koja obavlja poslove platnoga prometa.
(6) Postojanje okolnosti iz stavka 4. i 5. ovoga članka o tome da je dužnik nesposoban za plaćanje dokazuje se potvrdom pravne osobe koja za dužnika obavlja poslove platnoga prometa. Ta je pravna osoba dužna bez odgode vjerovniku, na njegov zahtjev, izdati takvu potvrdu. U suprotnom ona odgovara za štetu koju bi vjerovnik zbog toga mogao pretrpjeti.
(7) Dužnik može predložiti otvaranje stečajnoga postupka i ako učini vjerojatnim da svoje već postojeće obveze neće moći ispuniti po dospijeću (prijeteća nesposobnost za plaćanje).
(8) Nad pravnom osobom stečaj će se otvoriti i u slučaju njene prezaduženosti. Smatrat će se da je dužnik prezadužen ako njegova imovina ne pokriva postojeće obveze. Neće se smatrati da je dužnik prezadužen, ako se prema okolnostima slučaja (razvojnom programu, raspoloživim izvorima sredstava, vrsti imovine, pribavljenim osiguranjima i sl.) može osnovano pretpostaviti da će nastavkom poslovanja uredno ispunjavati svoje obveze po dospijeću.
(9) Neće se smatrati da je prezaduženo trgovačko društvo osoba (javno trgovačko društvo, komanditno društvo) ako je koji od njegovih članova koji solidarno odgovaraju za njegove obveze fizička osoba.
(10) Ako je trgovačko društvo nesposobno za plaćanje ili prezaduženo, uprava koja vodi društvo mora bez odgode, a najkasnije dvadeset jedan dan po nastanku nesposobnosti za plaćanje ili prezaduženosti, predložiti otvaranje stečajnoga postupka.

iz ovog je jasno vidljivo da stečajni razlog postoji – PREZADUŽENOST!

nažalost naši sudovi ne sude po zakonu, ja se još uvijek ne mogu na to priviknuti, pa TO NIJE RAZLOG ZA STEČAJ!

unatoč citiranim člacima stečajnih razloga, nevjerojatna je činjenica da je razlog za stečaj isključivo blokada 60 dana i neplaćanje 1/5.
nedavno sam pokrenuo stečaj nad jednom firmom i ostao zapanjen s činjenicom da unatoč trajnoj prezaduženosti, ukupni dug cca 5 puta veći od godišnjeg prometa, trajanja blokade u tekućoj godini cca 270 dana, imovina društva opterećena hipotekom u omjeru 2,3:1, te trajanje blokade duže od 60 dana u trenutku pokretanja stečaja nije bio "dovoljan stečajni razlog"

dakle, stečajni razlozi postoje ali ne postoje suci koji bi u ovoj situaciji donijeli odluku na temelju stečajnog zakona. treba se strpiti i pričekati 60 dana blokade
(a i tada se može dogoditi da banka odblokira tvrtku, izda potvrdu da ne postoje stečajni razlozi, i potom opet zablokira tvrtku, opet vlastito iskustvo)

Stop telling lies about me and I'll stop telling the truth about you.

meister
lijepo je ovo što ste napisali, ali tu neprekidnu blokadu možeš objesit mačku o rep. Iznenadili bi se kad bi vidjeli koliko je firmi u hrv. blokirano više od 60 dana (ja na sreću imam taj podatak, hehe)


iz ovog je jasno vidljivo da stečajni razlog postoji – PREZADUŽENOST!

nažalost naši sudovi ne sude po zakonu, ja se još uvijek ne mogu na to priviknuti, pa TO NIJE RAZLOG ZA STEČAJ!

svaki dan kad otvorim gledalicu začudim se kako se VLDS trži iznad 10 kn?? znam da stečaj nije formalno pokrenut,ali ne čekaju ulagači valjda da im to objave pa da tek onda krene rasprodaja? ! [shocked]

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!

New Report

Close