VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ja prodam 100 komada i za 10 minuta se predomislim , jer negdje pročitam dobru vijest i požalim prodaju , pa otkupim brzo natrag . Gdje se tu vidi manipulacija ? Možda imam pravo prvokupa ili nemam ?

Ili umjesto kupnja stisnem prodaja . Samo ispravim svoju grešku .

Jasno da je lik muljator,međutim kako je radio u bankama jak je u bankarskom lobiju kojem nije u interesu da Validus ide u stečaj jer je stečajni postupak dugotrajan postupak, mislim da će doć do reprograma obveza te će se u međuvremenu Validus i Pluris razračunati međusobno. Međutim pitanje je samih odnosa s Podravkom gdje izgleda da aneks ugovora osigurava Fimi 150 milja kuna čime bi sve bilo rješeno. Mislim da nema straha za Validus. [thumbsup]

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

@ricardo

@meister

Validus ili vrijedi da bude ‘spašen’ ili ne. Ako vrijedi to će se dogoditi bio tu Šelebaj ili ne. Ali, vidim da se ovdje svaki dan nađe netko tko zalutale ovce izvodi na pravi put i pronalazi nove stare argumente kojima to potkrepljuje.


Da li je Selebaj platio porezni dug od 1m€ ?
Da li se zbog neplacanja ide u Remetinec ili kako se to gleda ?

Za dobrim konjem se diže prašina.
A kada Validus digne na noge, može očekivati toliku nagradu da će ga imati iz čega pokriti.
Naravno da mislim da nije bilo poreznih utaja, jer nebi mogao obavljati ovako odgovorne poslove.
Tih milion eura će mu ostati netto.

Gledajte… meni je svejedna ta vasa dionica. nemam je i ne mislim je kupovati.
Procitao sam neki dan u novinama da Vas predsjednik Uprave na ime poreznog duga
duguje RH oko 6,5 mKn ili cak 7 mKn. Covjek je rekao da ce se zaliti, ali zalba ne odgadja
rjesenje. Svejedno mi je za njega. ne zanima me covjek.
To je bila vijest.

Zanima me da li se zbog toga moze na robiju ??? ako se meni jednog dana ne daj Boze tako nesto dogodi.

Inace, sve je vise dionica koje "vrijede" oko 10tak Kuna…..
Mozete se vi vrijedjati ali ja sam postavio pitanje. na kraju te recenice je upitnik a ne provokacija.

@ ricardo
Jesi gledao Malo misto, jedna emisija se zvala "U čast tebi dobrotvore moj".

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.


Gledajte… meni je svejedna ta vasa dionica. nemam je i ne mislim je kupovati.
Procitao sam neki dan u novinama da Vas predsjednik Uprave na ime poreznog duga
duguje RH oko 6,5 mKn ili cak 7 mKn. Covjek je rekao da ce se zaliti, ali zalba ne odgadja
rjesenje. Svejedno mi je za njega. ne zanima me covjek.
To je bila vijest.

Zanima me da li se zbog toga moze na robiju ??? ako se meni jednog dana ne daj Boze tako nesto dogodi.

Inace, sve je vise dionica koje "vrijede" oko 10tak Kuna…..
Mozete se vi vrijedjati ali ja sam postavio pitanje. na kraju te recenice je upitnik a ne provokacija.

Neide se u zatvor nakon što porezni organ ustanovi dug.Najprije se poše prigovor tom istom poreznom organu koji je izdao rješenje.Ova to u pravilu odmah odbija.Zatim se piše žalba na drugi stupanj…samostalni ured za bla bla…moš mislit koliko je samostalni.Nakon što drugi stupanj riješi žalbu i naravno uredno je odbije uz obrazloženje "stranka nije uspjela uvjeriti ovaj organ bla bla…nakon toga se žališ upravnom sudu koji trenutno rješava predmete iz 2006g. Žalba upravnom sudu ne odgađa izvršenje i tu nastupa momenat gdje ti platiš iz straha da ti se ne podupla do rješenja upravnog suda (kamata,kamata,kamata…)

ps: upravni sud ne funkcionira kao sud već tu tri facmana nešto malo čeprkaju povremeno po papirima i presuđuju u korist gazde-države [lol] …nakon toga ide ustavni sud pa sud u Strasburu i ti si ljepo u penziji [tongue]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

ako mene pitaš…najviše bih volio da je na čelu VALIDUSA g. Don Corleone…

nebi bilo mnogo rasprave…samo cash .

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


ako mene pitaš…najviše bih volio da je na čelu VALIDUSA g. Don Corleone…

nebi bilo mnogo rasprave…samo cash .


Validusu bi dobro došli i mafijaši.Bilo tko samo da ima para.Ali ga nema.I zato slijede pregovori sa
vjerovnicima.Olakšavajuča okolnost je što je najveći vjerovnik hrvatska država,HBOR kao vjerovnik
Plurisu za kredit od 75 mil kn koje je Pluris/Fima/dobio za dokapitalizaciju Validusa i da je 750.000
dano kao garancija za vraćanje kredita.
U cjelokupnim dugovima Validusa najveći dio duga se odnosi na potraživanja države po osnovi
neplaćanja doprinosa Farosa I Visa,kao i garancijama države za kredite ovih naših turističkih "bisera".
A kada je država znala braniti svoje interese.
Brokeri su mi poslali zahvalnicu radi provizije/prodao na 13,90 kupio na 14/ zato što sam ponovo vratio mojih 1.000 kom.

Vjerujem u lijep završetak ove priče.I lagano bi trebalo dokupljivti,naravno ako bude vremena.
Ovdje će biti ili opa ili tropa.Jer kako sada izgleda Validus ulazi u Crobex a to znaći da će ga morati kupovati indeksni fondovi.A kada netko mora kupovati cijena ide up.
Nadam se da ćemo cijelo ljeto biti nisko.To bi bilo jako lijepo.

a zašto bi VLDS ušao u Crobex ?

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


a zašto bi VLDS ušao u Crobex ?

Ma pusti ga. Priča gluposti.



a zašto bi VLDS ušao u Crobex ?

Ma pusti ga. Priča gluposti.
[/quote]
A tko bi to trebao ući i zašto?
Pojma nemate.Iz crobeksa ispadaju tri dionice i ulaze tri nove.
Prema sadašnjoj likvidnosti ispadaju dionice sa kojima se ne trguje više od 90% dana.
Kandidati po toj osnovi su LEDO,VDKT,PBZ,THNK jer u slijedeća tri mjeseca možemo očekivati
da neće ispuniti kriterij broja dana.Još neke zvijezde neće ispuniti kriterij broja dana trgovanja.
Međutim,ispasti mogu samo tri,jer je to pravilo burze.
Kandidati za ulazaku Crobex su:
1.Validus zbog velikog prometa,bez obzira na mali tržišni free float
2.ADPL,DDJH,OPTE,HGspot

S obzirom na ostvareni promet Validus je za sada u porednosti.Ako ostane isto kao u ova tri mjeseca iza nas sigurno ulazi Validus.
Da ,zaista je šokantno na što je spao crobex.

New Report

Close