VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kolega Vulkan iskreno ovo nije igra za svakoga, biraš prodaju kad ne treba.
Pad cijene sa 31kn na 13kn, dakle pad od dobrih 70%, iskreno, malo previše i za mene, al nisam se bunio, dapače vratio svojih 2180kom i ostalo mi džeparca za 1600 bureka.

Več sam rekao da sam ovu dionicu prodavao…i po 30,xx s ulazom 13-16, pa s ulazom 19,xx po 27,xx
Ali sam sada svjesno skratio poziciju, jer nevjerujem baš upravi ni ovoj ni onoj prije.
A s "igra " za svakoga!!
Mene ne zanima NIKAKVA igra nego ulaganje, jedino me zanima igra (poker na svalčenje s kojom dobrom ženom)
Nakon 100 knjiga od ulaganju sve su se pokazale nedjelotvorne, jer je ovo tržište:
Preplitko, pre nelikvidno, pre izmanipulirano, tj . dovoljno je ovo jedno PRE.
Jedini put kada sam znao da treba poslušati TEH.ANALIZU mogao sam spasiti 90% svih gubitaka na ovoj našoj burzi.(tad bio tvrdoglav)
Da je sve transparentno na ovoj burzi, ja bih ovu dionicu bez razmišljanja uzeo na 30..samo ne vijerujem da je sve prikazano i doista sve…ne aludiram da ima još nešto, nego nakon svega doživljenog na burzi…sumljičav ..prema svemu…al da rezimiramo
1.Samo 5% najuspješnijih složi rast na računu veči od tržišta.
2. "Školski" tržište se može blefati do 30 dana, a onda fundamenti prorade svoje, gore ili dole
3.Iako sam na TNPL, LKRI,PBZ-R-A, baš ja postavio naloge koji su išli na povijesni plafon, i interesantno samo sam s jednom od tih poslje trgovao nešto sitno i to s (gubitkom)
4.Za MALE ulagače samo defanzivne dionice s velikom dividendom su dobar izbor.
5. Samo "pametno ulaganje držim u neke dionice koje sam "skoro" ušao u TOP 10
sa " sitnim novcem"..to je ok, ovo bez dividende i bez pozicije držim "0" bodova.
6. Vrijeme če pokazati šta je bilo pametno, recimo, jučer bilo glupo utržit VLDS po cca14 , več drugi tijedan može biti vrhunski dobro ili loše!
7. Ne mislim da spadam u onih 5% najpametnijih, jer me u to uvijerava stanje na računima, al tko zna za 3-5 god. Kad sve one "loše", nelikvidne odrade svoje..
8.Mislim da je VLDS dionica ILI ili, a to mi nije drago, volim ipak zanti šta donosi sutra.
9 Biti če još povoljnijih dionica po cijeloj burzi, pa ne mislim da se treba uvaliti u jednu, pogotovo ne ovakvu, dio da al, skroz razuman.
10.Ti šaljem na PVT da me sad ne pobrišu kad sam bio ovako marljiv… [rolleyes]

Jednom je slučajnost, drugi put podudarnost, treći put neprijateljsko djelovanje....

Sutra će eu i futuresi amerikanaca biti u minusu pa možete nastaviti s drukanjem nadole, samo pošto nema ništa od stećaja morate naći neke druge opcije.


Sutra će eu i futuresi amerikanaca biti u minusu pa možete nastaviti s drukanjem nadole, samo pošto nema ništa od stećaja morate naći neke druge opcije.

Svako drukanje,bilo na pad ili rast pojedine dionice mi je apsolutno neprihvatljivo.
Ali mi je isto tako neprihvatljivo iznošenje samovoljne i ničim utemelje tvrdnje da neće biti
stečaja Validusa!!!
Otkud Vi to možete znati?!
O tome odlučuje nadležni Sud na prijedlog vjerovnika,a ne dioničari.
Pozdrav

Gledano u očima budućnosti možemo očekivati restrukturiranje i okretanje vanjskim tržištima.
Hoteli definitivno su izvozna grana, Varteks mora naći poslovnog partnera vani, Mirna je izvoznik, VABA dozvoliti ulaz većoj stranoj banki, MILS na položaju gdje kvadrat zemlje vrijedi 600-700 eura i pred mogućom prodajom…. ja bi rekao ovdje uopće nije crno.
Dapače može postati u idućih 1-2.g. super prilika u odnosu na ovu cijenu, rast od bar 500%.

26.11.2010 - Dan D

@split009jr
To je "gledano Vašim očima".
HBOR,Podravka i dr.vjerovnici to vjerovatno gledaju na "drugi način".
Zar mislite da su ono voljni čekati godine i znatno povećanje duga da bi "udobrovoljili burzovne
špekulante"?
Mislim da oni to "gledaju " puno jednostavnije.I Šelebaj.I Zakoni.
Pozdrav

@split
Kolega ne treba pretjerivati s tip postocima rasta, najbitnije je da znamo da neće u bankrot i da dobije konačno odgovornu upravu.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

Ma split009 piše o 500% rasta jer se nada (očekuje) da će VLDS odraditi rast na 20 kn pa da se već tamo iskrca. Mogu se kladiti da ne bi izdržao čekati ni do 26 kn (100%), a kamo li do 65 kn (500%) [tongue]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!


Ma split009 piše o 500% rasta jer se nada (očekuje) da će VLDS odraditi rast na 20 kn pa da se već tamo iskrca. Mogu se kladiti da ne bi izdržao čekati ni do 26 kn (100%), a kamo li do 65 kn (500%) [tongue]

A tko će od nas izdržati 100%?

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!



Sutra će eu i futuresi amerikanaca biti u minusu pa možete nastaviti s drukanjem nadole, samo pošto nema ništa od stećaja morate naći neke druge opcije.

Svako drukanje,bilo na pad ili rast pojedine dionice mi je apsolutno neprihvatljivo.
Ali mi je isto tako neprihvatljivo iznošenje samovoljne i ničim utemelje tvrdnje da neće biti
stečaja Validusa!!!
Otkud Vi to možete znati?!
O tome odlučuje nadležni Sud na prijedlog vjerovnika,a ne dioničari.
Pozdrav
[/quote]

Ok, onda čemo ovako. Stečaj u vlds je moguć. Zadovoljan? Možete opet početi s drukanjem jer je stečaj moguć [thumbsup]



Ma split009 piše o 500% rasta jer se nada (očekuje) da će VLDS odraditi rast na 20 kn pa da se već tamo iskrca. Mogu se kladiti da ne bi izdržao čekati ni do 26 kn (100%), a kamo li do 65 kn (500%) [tongue]

A tko će od nas izdržati 100%?

[/quote]
ima nas ne boj se….a tko izdrži do 26 može i do 39 [lol]

povlači li se ovo ask s fronta ili je samo varka do 9:59:50

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!


povlači li se ovo ask s fronta ili je samo varka do 9:59:50

Nisu izdržali…

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!

New Report

Close