VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kolega wein zar niste prije nekoliko dana pričali kako će VLDS ići u stečaj?

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.


danas su prodavali oni koji očekuju daljnji pad,kupovali oni koji se tješe i krate minuse . Pitanje je koliko je bilo stvarne podrške na kupnji,ili su to prodavači nabijali bid . Vidjet ćemo sutra . U svakom slučaju..imamo vlasnika 16000 dionica s ulaznom 13 Kn . Ako je nekome bilo lako prodati s 4-6 kuna minusa,realno je za očekivati da će i ovi tako reagirati na daljni pad .Pogotovo,jer je ovo bila kupovina na čistoj špekulaciji .

Zašto nismo iskoristili situaciju,pa za vrijeme jakog bida okrenuli 14, 14.50..to znamo samo mi,svaki za sebe .I zbog tog razloga i padamo dalje . Skoro nitko nema ulaz ispod 15…pa svejedno nitko nije udarao po asku ? Zašto ?

E…pa zato ide to kamo ide. Prodali bi se za burek .


Kolega na BID-u od 16000 bilo mojih 15000 ..ako si dobro vidio [lol]
Ja sam vidio 30 000 ..neznam šta ti vidiš …ili ono preko 11…onda 5000.. [lol]
Pozdrav

Jednom je slučajnost, drugi put podudarnost, treći put neprijateljsko djelovanje....


http://www.poslovni.hr/vijesti/vladimir-selebaj-vodit-ce-validus-no-ostaje-i-u-mediteranskoj-149582.aspx
"Kako doznajemo, Šelebaj u Validusu mora odmah sa svojim timom krenuti u izradu programa restrukturiranja dugova koji bi bio prihvatljiv vjerovnicima i bankama. Glavna karta na koju Šelabaj računa je činjenica da imovina Validusa vrijedi dvostruko više od njegovih dugova. To ipak nije bio slučaj kod Peveca gdje se inače Šelebaj zadržao svega tri dana, a upitno je kakvo je stanje kod Mediteranske plovidbe za koju naš izvor tvrdi: "Kompanija je pripremljena za daljni korak u razgovorima s vjerovnicima." Dugovi Mediteranske, po dostupnim podacima, kreću se oko 50 milijuna kuna, a imovina iznosi navodno 70 milijuna kuna"
POZDRAV

Upravo iz ovih razloga danas sam podebljavao Validus. Za razliku od nekih spavam kao beba sa Validusom u portfelju. Ovdje je rizik za dioničare vrlo mali. Knjigovodstvena vrijednost je još uvijek 115 kn po dionici po nekonsolidiranoj bilanci. Po konsolidiranoj cca 98 kn. Po mome mišljenju konsolidirano izvješće ovdje je lošiji izbor za gledanje s obzirom da je Validus vlasnik drugih d.d.-ova i njihovi dugovi nikako nisu dugovi Validusa. Recimo da prodamo hotele Helios za 1 kn već bi konsolidirana bilanca bolje izgledala a sigurno ih nećemo prodati za kunu. Ako se Validus zadrži na 13 kuna ili čak padne niže bojim se da ću morati na sve ili ništa u Validus:-)

Pisao sam ne tako davno,kad je bila oko 22kn,sad da ne tražim post (oni koji prate ovaj forum znaju) da će ova dionica ići na puno ,puno niže razine.Počeo sam se ukrcavat ,eto dajem do znanja da mi je ovo prihvatljiva razina s obzirom na mogući rizik.
Imovina je ipak vrijednija od duga tako d a ne vidim opasnost za male dioničare,ovo nije nagovor na kupnju.pozz
Oni koji će prebrzo izaći kad dođe do eksplozije cijene mogli bi zažaliti,jer kad krene ove razine više neće vidjeti.

Kod svih "sumnjivih" dionica uvijek se povlače priče o BV… kakav BV ljudi, taj BV će vas dovesti na prosjački štap. I Đakovština je nekoć imala impresivan BV. A tko zna koliko još takvih kinder-jaja čuči skriveno na našoj burzi.

Ne kažem da će Validus propasti ili da ne vrijedi 13kn, nemam pojma niti sam ga proučavao… ali uzdati se da je BV prikazan realno baš i ne zvuči pretjerano mudro.

Preporučujem i malo baciti oko na stranice od Fine gdje se mogu naći stara izvješća za poduzeća koja ne kotiraju na burzi, primjerice izvješća od Helios Faros i Modra Špilja imaju dobar entertainment value [lol]
Vaš link


E…pa zato ide to kamo ide. Prodali bi se za burek .


Kolega na BID-u od 16000 bilo mojih 15000 ..ako si dobro vidio [lol]
Ja sam vidio 30 000 ..neznam šta ti vidiš …ili ono preko 11…onda 5000.. [lol]
Pozdrav
[/quote]

imam prikaz do kraja..,a mislio sam na protržene dionice . Koga zanima što je na 5kn…te neće doć na red ni na sudnji dan . I da nije bilo mene koji sam VAS CIMAO na 12,77 danas bi ste svi svirali u frulu . Kad bih stavio ,a stavljao sam u kritičnim trenucima…onda bi se slagali ispred..hehehe…
kao po naredbi,ja se maknem,odmah prodaja…skroz fora . Kad je ekipa skupila dovoljno,združeno su se postavili i zaustavili prodaju . Uostalom,da netko želi kupiti,zar bi izlagao tisućice ? ( ISTO važi i za prodaju )..

IGra bez granica,kockanje..tko je zadnji magarac…svega tu ima . najmanje pameti,ali,što je -tu je.
Dok netko ne izgubi,netko neće ni dobiti .Baš zbog silnih naloga na kupnji, isto i na prodaji,vidim da ide ovo još niže .Ekipa ima materijala za rušenje,vjerojatno i prebacuju jedan drugome ,i sve dok tisućice ne počnu lupati po asku,umjesto da čuče na bidu,neće ovo gore . Današnje čučanje,trebalo je poslužiti samo za jednodnevni trejd,ako upali,dobro,ako ne- sutra po bidu,pa kupnja niže .Ako upali dobro,ako ne,nema minusa : kupio po 13 – prodao po 13 !

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


Kolega na BID-u od 16000 bilo mojih 15000 ..ako si dobro vidio [lol]
Ja sam vidio 30 000 ..neznam šta ti vidiš …ili ono preko 11…onda 5000.. [lol]
Pozdrav

Bravo vulkane, prodaj dok još možeš i lijepo nakon toga se vrati na 17kn.

26.11.2010 - Dan D

+800kom
volio bi još po 10kn kupiti 2000kom i na 5kn još 20000 kom

26.11.2010 - Dan D

A je jaka prodaja par trejdera među sobom razmjenjuju dionice, nema nikakve panike. [thumbsup]

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.


+800kom
volio bi još po 10kn kupiti 2000kom i na 5kn još 20000 kom

+900 kom
Smanjio prosjek ulaza na 14,50.
Vulkanu ne vjerujem da je prodavao.Više mi izdgleda da ovo prodaje netko tko mora,a Pluris
i Nikomat moraju.Za tri dana ćemo znati.
Opcija 13,12,11,10…..moguća.
Opcija 13,13,13,14,15….vjerovatnija.
Dokupljujem i dalje.

Ako bude oibijanac vani bit će i na ZSE, pa bi onda VLDS mogao odskočiti na 15 kn. Možda je to malo, možda je puno, teško je reći dok se ne vidi hoće li biti postignut sporazum s bankama oko refinanciranja i problem oko sudužništva zbog bivše FIME. U ovom trenutku tih 13 kn moglo bi biti dno kao što je kolega voley procijenio svojom analizom pred mjesec dana.
U svakom slučaju ova bi dionica mogla postati glavna zabava trejderima. [thumbsup]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Ma dajte malo snizite bid, nek ove burekđije izađu po cijenama kojima su i ušli kad već žele van.2

New Report

Close