VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kolega bisakovi je aktivan na forumu mojedionice.com pod nickom B-I gdje uvjerava dioničare kako Validus ništa ne vrijedi, stvarno izniman trud kolega.
http://www.mojnovac.net/forumi/showthread.php?t=470&page=31

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

@discover

Što nisu split i vulkan rekli da će na 14,50 biti linija bojišnice?

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!

@ fajrunt
Book value or carrying value is the value of an asset according to its balance sheet account balance.
Net asset value (NAV) is a term used to describe the value of an entity’s assets less the value of its liabilities.
NAV je oko 100 kn.
Pozdrav

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

poruka svim imaocima VLDS i onim koji to zele postati:
ove razine su najnize i samim time BEST BUY
onima koji su u nelagodi zbog privremenog minusa poruka: ovaj period je privremen i nakon ovoga slijedi uobicajeni odbijanac neovisno o vjestima (u slucaju obrtanja trenda i pojave pozitvnigh vjesti opet je povratak na minimalno 20+)
posatavicu se na BID sa par sto komada (to mi je trenutni visak love za VLDS) [thumbsup]

moje pisanje na forum nije nagovor na kupnju prodaju ili bavljenje dionicama ... moj odlazak sa foruma je zbog moderatora



@discover

Što nisu split i vulkan rekli da će na 14,50 biti linija bojišnice?

je, thnx, zaboravan sam

slijedi nam precesija



Poslovni dnevnik , 08.06.2010 .

Imovina Validusa vrijedi dvostruko više od dugova.

Vrijedila je nekad knjigovodstveno, a koliko vriijedi danas kad je prepoterećena hipotekama i to u doba najžešće svjetske krize, veliko je pitanje.
mislim da je u najboljem slučaju: imovina=dugovi
[/quote]

Ajde please daj objašnjenje ovog imovina=dugovi. Po tvom mišljenje radi li se o:

a) tržišnoj cijeni imovine koja je (trenutno) manja od knjigovodstvene
b) knjigovodstvenoj vrijednosti imovine
c) potencijelnoj vrijednosti imovine

Pojašnjenje bi bilo dobro prikazati na prmjeru VABA-e pošto je ona jedan od najvrijednijih dijelova Validusa:

a) 60-ak kuna po dionici
b) 100 kuna po dionici
c) ?? cijena na kojoj se VABA već tržila ili cijena po kojoj su ulazili neki investitori (Croatia osig. kupilo 13.470 komada po cijeni od 460 kuna i za to potrošili 6,2 mil. kn.)

Na ova pitanja bi si svi trebali odgovoriti (ne morate javno) i onda odlučite da li je i koliko imovina Validusa veća u odnosu na knjigovodstveno vrijednost Validusa i u odnosu na dugove koji su danas stvarni, a već sutra ih možda neće biti…

Kako bi izgledalo bilanca da se VABA vodi po 460 kuna? Ne morate odgovorit…

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Ne samo to, kao da je problem dignit cijenu VABE na 150-200 kn. To se može s niti pola milje kuna. Tako da ako dođe do prodaje VABE neće ić po ovih 60 kn.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.



Poslovni dnevnik , 08.06.2010 .

Imovina Validusa vrijedi dvostruko više od dugova.

Vrijedila je nekad knjigovodstveno, a koliko vriijedi danas kad je prepoterećena hipotekama i to u doba najžešće svjetske krize, veliko je pitanje.
mislim da je u najboljem slučaju: imovina=dugovi
[/quote]

Validus ima iznimno lošu strukturu imovine, knjigovodstveno ima vrijednost ali da idu u prodaju na tržištu upitno je što mogu dobiti. To je razlog i njihove blokade jer ne mogu prodati ništa od imovine.

Točno Antiša. Samo jedan dodatak ovom tvom: Validusov portfolio vrijednost komponenti bazira na vrijednim nekretninanama koje posjeduju poslovni subjekti u vlasništvu Validusa a ne na poslovanju istih. Znači, problem je što ne mogu te firme prodati nekretnine pojedinačno ili da Validus proda te firme.

Svaka (ili većina) komponenti u Validusu ima ogroman nekrtetninski potencijal (a koji bi Validus htio naplatiti kod prodaje, a trenutno ne može i zato nema prodaje) koji je sada zagušen zbog stanja na tržištu nekretnina i to je po meni najveći razlog pada dionice…

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Di je vulkan sa 14,50?

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!

Pa možete u revidiranom izvješću vidjeti po koliko vode pojedinu stavku. Koliko vidim, dionice VABA-R-A vode po trošku stjecanja što je cca. 117 kn.

Inače želio bih čestitati sretnom kupcu 500 dionica po 15,44 kn.


Pa možete u revidiranom izvješću vidjeti po koliko vode pojedinu stavku. Koliko vidim, dionice VABA-R-A vode po trošku stjecanja što je cca. 117 kn.

Inače želio bih čestitati sretnom kupcu 500 dionica po 15,44 kn.


Vjerovatno Vam je greškom promakla čestitka prodavaocu,a ne kupcu!!!
Napravio je dobar potez.
Inače dionice u portfelju Validusa(većinski udio) vode se po trošku stjecanja.
Utrživa vrijednost je nešto sasvim drugo.
Uostalom, uskoro će Vam Šelebaj pokazati što i koliko vrijedi.
Pozdrav

New Report

Close