VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


@mumaro

a što onda već nije počela padati

jer je danas crobex u zelenom
vidjet ćeš kad se dogodi ovo što sam napisao (tužbe HBOR protiv FIME, odustanak Mimovića…) na koliko će se tržiti VLDS

pod ovom vladom nema nam spasa!!!!!

Samo za tebe po 1 kunu. Neznam zašto se ne riješite te vaše crkavice, eto ja sam postavio par naloga po 1000 kom pa se možete iskrcati… Isuse što još nečete pisati.A možda bi bilo pametnije da pozovete nekog s više "kredita" kojemu će ljudi možda i povjerovati?

Validus d.d. – odgovor na upit Zagrebačke burze

26.5.2010 15:19:17
Nastavno na upit Zagrebačke burze po pitanju sudužništva društvo je dostavilo slijedeći odgovor: "na vaš upit vezan uz napise u medijima ističemo da je društvo Validus d.d. sudužnik po dugoročnom kreditu G-19/05 sklopljenom 2005. godine između FIMA Holdinga d.d. (danas Pluris d.d.) i HBOR-a. Obzirom da je zbog istog kredita društvo blokirano za iznos preostalog duga od 67.712.728,63 kn , društvo Validus d.d. je zatražilo relevantno pravno mišljenje te trenutno intenzivno radi na rješavanju predmetne problematike s posebnim naglaskom na utvrđivanju ništetnosti Ugovora za samo društvo."

ovaj mumaro provocira i provocira

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Previše se ovdje sranja nakupilo, po meni Validus će na kraju završiti u stečaju jer dugovi su ogromni a imovina je već opterećna i prezadužena. [embarass]

Sve što pišem moje je osobno mišljenje, a ne savjet za K/P dionica!

Dajte vi kolega drako kao i mumaro target koji Vam odgovara? Ljudi prozirni ste s ovim drukovima, nadam se da nećete upecati nekog naivca.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.


Validus d.d. – odgovor na upit Zagrebačke burze

26.5.2010 15:19:17
Nastavno na upit Zagrebačke burze po pitanju sudužništva društvo je dostavilo slijedeći odgovor: "na vaš upit vezan uz napise u medijima ističemo da je društvo Validus d.d. sudužnik po dugoročnom kreditu G-19/05 sklopljenom 2005. godine između FIMA Holdinga d.d. (danas Pluris d.d.) i HBOR-a. Obzirom da je zbog istog kredita društvo blokirano za iznos preostalog duga od 67.712.728,63 kn , društvo Validus d.d. je zatražilo relevantno pravno mišljenje te trenutno intenzivno radi na rješavanju predmetne problematike s posebnim naglaskom na utvrđivanju ništetnosti Ugovora za samo društvo."

ovaj mumaro provocira i provocira

Ali isto su ovi iz Validusa ovo mogli reći odmah kad je račun blokiran.

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!


Previše se ovdje sranja nakupilo, po meni Validus će na kraju završiti u stečaju jer dugovi su ogromni a imovina je već opterećna i prezadužena. [embarass]

Bravo, ja sam svoje prodao, jer vidim da ima ovdje ljudi koji se bave tuđim dionicama. Možda meni nešto dođe u glavu i počnem pisati po forumima za dionice koje nemam. Možda neću imat pametnijeg posla. Blago nama s takvima…

novcem se može kupiti zdravlje ali ne i sreća, posesivnost ali ne i ljubav


Ali isto su ovi smradovi iz Validusa ovo mogli reći odmah kad je račun blokiran.

u tom slučaju Nikomat i Pluris ne bi mogli iskrcati desetke tisuća dionica na razinama iznad 20, odnosno njihovi vjerovnici. znali su oni dobro zašto ne plasiraju informaciju o blokiranom računu na ZSE. nisu u prvoj kotaciji pa im se hebe, na ovaj način uništavaju male dioničare.

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]



Validus d.d. – odgovor na upit Zagrebačke burze

26.5.2010 15:19:17
Nastavno na upit Zagrebačke burze po pitanju sudužništva društvo je dostavilo slijedeći odgovor: "na vaš upit vezan uz napise u medijima ističemo da je društvo Validus d.d. sudužnik po dugoročnom kreditu G-19/05 sklopljenom 2005. godine između FIMA Holdinga d.d. (danas Pluris d.d.) i HBOR-a. Obzirom da je zbog istog kredita društvo blokirano za iznos preostalog duga od 67.712.728,63 kn , društvo Validus d.d. je zatražilo relevantno pravno mišljenje te trenutno intenzivno radi na rješavanju predmetne problematike s posebnim naglaskom na utvrđivanju ništetnosti Ugovora za samo društvo."

ovaj mumaro provocira i provocira

Ali isto su ovi smradovi iz Validusa ovo mogli reći odmah kad je račun blokiran.
[/quote]
Kronologija događaja:
-Fima je podigla kredit 2005.od Hbor
_za taj iznos dokapitalizirala Validus sa izdavanjem novih dionica
_Fima je dužnik
-Validus je sudužnik
_Pluris,Nikomat i ostali fimaši su dužnici po osnovi ovog kredita,kao pravni sljedbenici
_oni bi trebali platiti ovaj kredit,ako nije sve pod hipotekom
-ako oni ne podmire Validus je sudužnik i treba podmiriti ostatak duga od cca 10 mil EUR
-validus pokreće spor s namjerom da se deblokira jer je ugovor ništavan_ako je

U slućaju da fimaši ne pokriju ovaj kredit:
1.Pluris i Nikomat I gosp.Horvat gube dionice i njihov
vlasnik postaje HBOR tj.HFP po nekoj cijeni /sada je to cca 150 mil kn_knjigovodstveno/
2.Razliku do punog zaduženja se namiruje od ostatka imovine Validusa ,ako ovih 150mil nije dosta
za dug od 75 mil.
VABA,Varteks,Fima banka BH,MILS,VIS,Hoteli Starigrad Hvar,velika turistička parcela na Hvaru,
Mirna Rovinj/mislim 20% /i ostala imovina.
Ukupna ta imovina iznosi na dan 30.04.2010.
knjigovodstveno 311.754
Ovdje se pruža šansa da HBOR debelo zaradi i preuzme vlasništvo 50% validusa,što je udio
fiminih sljedbenika/FIMA,Pluris,Nikomat,Horvat/.
Situacija vin-vin za HBOR.
I sada Validus/čitaj Fimaši/ne žele izgubiti jako puno za relativno mali dug.A politički se progone
i Polančec i Horvat.Želi ih se nagaziti radi Podravke i afere Spice.Koji horor.
Mislim da bi u svemu ovome mi mali mogli dobro proći.Naravno ako je imovina Plurisa i onoliko
koliko piše:netto 312 mil kn
Ali to je samo karta.A karta svašta prima.

Molio bi iskusne koji prate ovaj horor da me upozore na eventualne greške u razmišljanju.
Ali samo argumentima.

ma ko te smije šta upozoravat lopinjo – kad te krene , onda sipaš ko kalašnjikov [thumbsup] .

naravno da tvoje logičko razmišljanje nije neprobojno al napisano je kao jedan od mogućih i realnih scenarija . jedina nepoznanica je ovdje hoće li bit kaznene odgovornosti i za ljude koji su autorizirali kredit od strane hbora – što bi bio isto logičan slijed ako validus ospori ugovor . znači da bi osporavanje ugovora zagrebalo malo dublje nego što se vidi iz nama dostupnih informacija. politika je ovdje upetljana do grla od samog početka kroz polančecove i marinčeve posudbe i kredite , do mesićevog ne imanja pojma za šta su pare trebale mladiniću , suđenja horvatu i sad polančecu itd. al nećemo sad i politiku u sve ovo , ne moš više ni paštetu otvorit da ne iskoči političar [lol]

samo žeži lopinjo – nakon ovih F class bašera , dođeš ko pravo osvježenje [thumbsup]

It was a thrill to play against Drazen. Every time we competed, he competed with an aggressive attitude - Michael Jordan



Ali isto su ovi smradovi iz Validusa ovo mogli reći odmah kad je račun blokiran.

u tom slučaju Nikomat i Pluris ne bi mogli iskrcati desetke tisuća dionica na razinama iznad 20, odnosno njihovi vjerovnici. znali su oni dobro zašto ne plasiraju informaciju o blokiranom računu na ZSE. nisu u prvoj kotaciji pa im se hebe, na ovaj način uništavaju male dioničare.
[/quote]

Tako je, ali kad je blokirano trgovanje oni su na upit odgovorili da je račun blokiran. Bilo bi moralno da je rečeno i ovo.

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!




Ali isto su ovi smradovi iz Validusa ovo mogli reći odmah kad je račun blokiran.

u tom slučaju Nikomat i Pluris ne bi mogli iskrcati desetke tisuća dionica na razinama iznad 20, odnosno njihovi vjerovnici. znali su oni dobro zašto ne plasiraju informaciju o blokiranom računu na ZSE. nisu u prvoj kotaciji pa im se hebe, na ovaj način uništavaju male dioničare.
[/quote]

Tako je, ali kad je blokirano trgovanje oni su na upit odgovorili da je račun blokiran. Bilo bi moralno da je rečeno i ovo.
[/quote]
Samo se budala kiti prljavim rubljem.Ako je nešto loše skrivaš dok ne pukne.

New Report

Close