VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kolega titulus ko drugom jamu kopa u nju i upada, vjerujte mi.

Ovakav komentar je nedostojan ovog foruma.
Inače Vaši komentari su iracionalni i "defektni".
Proglašavati dokapitalizaciju drugog novcima malih dioničara i preuzimanje jamstva po kreditu
za tu dokapitalizaciju po cijeni više nego četverostruko većoj od tržišne cijene dionice ,dobrom,
je "krajnje čudno".
Možda Vi jednostavno ne razumijete.
Da li znate kolika je samo zatezna kamata godišnje na 110.000.000 kuna koliki je iznos blokade
računa???
Pozdrav

Na takav iznos, zatezna kamata je po dogovoru, isto kao i za oročenje.
Pa mojoj skromnoj procjeni manja je nego za recimo 100.000,00 kuna. No svejedno je ogromna.
Ste na to mislili?

@ bisakovi

Šta onda može opravdat cijenu dionice od 17 kn ako se ovo pozitivno riješi, kad je docap išao po 100 kn. Zašto je to napravljeno po 100 kn, vjerovatno jer su mislili da vrijedi puno više od toga, a jamstvo su dionice Plurisa, tako mi recite šta može opravdat ovu sadašnju cijenu?

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

Znači u slučaju ovrhe ide milijun dionica Plurisa + naplata zadužnica i mjenica te prodaja sve ostale imovine , te bi Validusova imovina išla , ukoliko nema još drugih sudužnika a novodno ima Žganec i Weissbarth. Validus može ovo sudužništvo i osporavat sudski te su ogromne šanse da spor dobije.
Pozdrav

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.


@ bisakovi

Šta onda može opravdat cijenu dionice od 17 kn ako se ovo pozitivno riješi, kad je docap išao po 100 kn. Zašto je to napravljeno po 100 kn, vjerovatno jer su mislili da vrijedi puno više od toga, a jamstvo su dionice Plurisa, tako mi recite šta može opravdat ovu sadašnju cijenu?

Gledajte ja inače nema niš protiv Vlds, čak i imam par dionica, ali sam da se piše korektno.
Ako ne možete zamisliti zašto je dokap išao po 100 kuna, možda vam neke kolege mogu pojasniti bolje nego ja. Moja mašta je ograničena, ali recimo: uzmu kredu kojojom dokapitaliziraju vlds istovremeno zadužujući isti taj vlds za taj isti iznos i još štošta, e sad kad tako provedete dokap samo treba pratiti kud i kako je taj keš išao. Evo ja nisam neki financ stručnjak, ali se kladim da bi uspio pa makar i 20 % te love mrknut, a da se ne vidi kud je to otišlo Oni su teoretski mogli i i svih 75 milja mrknut. U Rh financ izvještaji su kao i vani, skloni da ih se izmanipulira tako da je moguć takav scenarij.
Vlds je mogao, ali i nije morao vrijediti toliko kako vi kažete, pošto je državna banka u igri s kredom, 2005. je bilo svašta u rh, pa pola krim. progona je iz te godine.
No svejedno ja ne tvrdim da se ovo dogodilo, ja kažem da je moguće, a moguće je još štošta.


Znači u slučaju ovrhe ide milijun dionica Plurisa + naplata zadužnica i mjenica te prodaja sve ostale imovine , te bi Validusova imovina išla , ukoliko nema još drugih sudužnika a novodno ima Žganec i Weissbarth. Validus može ovo sudužništvo i osporavat sudski te su ogromne šanse da spor dobije.
Pozdrav

Da ponovimo Validus je jamac i odgovara cijelom svojom imovinom za dug.
Uopće nije bitno kako je dug nastao.
Nakon što hipotetski namiri dug Validus može regresnom tužbom tražiti od izvornog dužnika
povrat plačenog.
Osim ovog duga od oko 11.000.000 kuna,gotovo sva imovina društava u porfelju Validusa
je pod teretom,odnosno hipotekama.
Na ovaj dug ide godišnja kamata od preko 16.000.000 kuna.!!! I golemi troškovi ovrhe.
Sve sljednice Fima grupe su u problemima i pod istragama i zadužene dionice Validusa
za dokapitalizaciju očito nitko neće .
I da ih može prodati mogli bi platiti samo 1/6 ili 1/7 duga za dokapitalizaciju.
Ako uprava Validusa brzo nešto ne učini stečaj ili likvidacija je jedino razumno rješenje.
Ni u tom slučaju vjerovnici se vjerovatno neće potpuno namiriti.
Pozdrav

Imovina Validusa vrijedi 300-400 milijuna kuna ( kad bi prodavali objekat po objekat i naravno banke), a baš me zanima da li će HBOR ako zapljeni dionice Validusa u vlasništvu Plurisa prodavati po 17 kn . Baš bi Validus postojao da nije zlatna koka, zato se oko njega ovoliko diglo i prašine, pa čak i Vi koji pokušavate stalno ga ocrniti znate koliko vrijedi. Kvadrat zemlje u Zagrebu i Splitu je trenutno kod nas nekoliko stotina eura , a kamoli ogromna imovina koju Validus ima u portfelju.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.


Imovina Validusa vrijedi 300-400 milijuna kuna ( kad bi prodavali objekat po objekat i naravno banke), a baš me zanima da li će HBOR ako zapljeni dionice Validusa u vlasništvu Plurisa prodavati po 17 kn . Baš bi Validus postojao da nije zlatna koka, zato se oko njega ovoliko diglo i prašine, pa čak i Vi koji pokušavate stalno ga ocrniti znate koliko vrijedi. Kvadrat zemlje u Zagrebu i Splitu je trenutno kod nas nekoliko stotina eura , a kamoli ogromna imovina koju Validus ima u portfelju.

Čovječe dragi,Validus više nema imovine!!!
Sve je prezaduženo!!!
Validus očajnički traži "Mimoviće i slične".
Zar ne vidite da isti ne mogu dobiti od banaka garancije za preuzimanje(odnosno spas) Validusa.
Banke očito procjenjuju da imovina ne vrijedi dovoljno!!!
BV Validusa je određivan prema trošku stjecanja imovine,a ne stvarne vrednosti.
To Vam piše u revizorskim napomenama uz izvješće!!!
Pozdrav

"još da dodam da ova "vijest" nije potvrđena ni na jednoj službenoj razini, to su obična naklapanja Jutarnjeg lista poznatog po izmišljenim naslovima! sjećate se one "vijesti" kako Štrok preuzima LRH? rezultat=ništa!
pa kako strani hotelski lanci ulaze u LRH? rezultat=ništa
tako da vama koji kupujete na temelju žute štampe mogu samo reći da ćete ostaviti gaće na štapu. za koji dan SNHO je opet na 80 kn, a onda možete samo cry pray

još da vas pitam-ne podsjeća vas ovo na rast HGSP pa onda potop??? "

Ovo je kolega iussir pisao za SNHO 26.02.2010, to je vjerovatno neki bliski kolega od kolege bisakovi, i koga je navukao taj je poprilično izgubio , ne dajte se smesti kolege ovaj Vam ne želi dobro.Nitko se ne bi trudio ovoliko za nešto što ne vrijedi.Kolega bisakovi ne vidim vas na temi Đakovština.
E baš vi kolega znate kolika je stvarna vrijednost imovine pogotovo nekretnina koje su bile prije 5-10 godina kupovane po 10× nižoj cijeni od današnje.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

vas dvojica bi se trebali složiti da se ne slažete i kraj priči….S400 ima dionice a bisakovi nema (a bi li ih želio jeftinije kupiti zna samo on), a što se tiče trenutne vrijednosti imovine to je ionako procjena dok se ne krene tražiti kupac, da je puno imovine opterećno hipotekama je, ali da više nemaju imovine to isto baš nije istina, uglavnom izgleda da smo ili dotakli dno ili smo tu negdje pošto su sve loše vijesti očito apsorbirane, a potencijalne dobre se čekaju…

ohladite se malo obojica i sve će biti ok.

pozdrav svim dioničarima Validusa


HBOR nezakonito kreditirao Fima Holding sa čak 75 milijuna kuna

HBOR je tvrtki Fima Holding u vlasništvu Milana Horvata nezakonito odobrio kredit i iznosu od 75 milijuna kuna, a taj je novac Fima upotrijebila za dokapitalizaciju i preuzimanje kontrole nad investicijskim fondom Validus.

Iako je ugovor o kreditu sklopljen jo 2005. godine, ovih je dana ponovno postao aktualan nakon što se saznalo da Fima Holding ne vraća uredno kredit, te da su neke od odredbi u ugovoru značajno naštetile fondu Validus, prenosi danas Večernji list, koji iznosi da je HBOR Fima Holdingu odobrio kredit za kupnju nove emisije Validusovih dionica u iznosu od 75 milijuna kuna. U ugovoru je napomenuto da će sam Validus biti sudužnik kredita, a kako Fima Holding ne vraća kredit, Validusu je kao sudužniku blokiran račun i onemogućeno mu je normalno poslovanje. Uz to, potpisujući kredit HBOR je pristao i da se Validusove dionice kupljene kreditom založe kao sredstvo osiguranja povrata kredita.

Kreditni aranžman odobren Fima Holdingu je protuzakonit

Stručnjak za gospodarsko pravo konstatirao je da je u ovom lsučaju riječ o očito protuzakonitom aranžmanu, koji je u suprotnosti sa člankom 234. Zakona o trgovačkim društvima, a koji navodi da "pravni posao kojim društvo nekome daje predujam, zajam ili osiguranje radi stjecanja dionica toga društva" nije pravno valjan.

Stoga je opravdano zapitati se kako je to moguće da bilo koja banka, a pogotovo državna kakva je HBOR, sudjeluje u nezakonitom kreditnom aranžmanu, ali i zbog čega je Validus pristaona sumnjiv kredit, zbog kojega mu je sada blokiran račun. Ugovor o kreditu su u kolovozu 2005. godine uime HBOR-a potpisali šef uprave Anton Kovačev i član uprave Krešimir Leko, a kao ovlaštena osoba i u Fima holdingu i u Validusu ugovor je potpisala ista osoba – Milan Horvat. Osim založenih Validusovih dionica, zadužnice i bjanko-mjenica, dodatno su za povrat kredita jamčili Dubravko Žganec i Ljiljana Weissbarth, Horvatovi suvlasnički partneri u Fimi.

Predstavnici investicijskog fonda Validus su potvrdili kako "intenzivno rade na utvrđivanju pravne i financijske pozicije društva" u novonastaloj situaciji, no nisu komentirali niti odgovorli na pitanje zbog čega nisu pokušali osporiti protuzakonit ugovor o kreditu, sklopljen na štetu Validusa. Sličan šturi odgovor stigao je i iz HBOR-a, iz kojega tvrde da zbog čuvanja bankarske tajne ne mogu odgovoriti na pitanje na temelju čega je banka pristala prihvatiti protuzakonito jamstvo za kredit Fima Holdingu, dodiajući tek da “navod iz pitanja nije utemeljen”, no nisu se potrudili objasniti zbog čega smatraju da nije utemeljen.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/hbor-nezakonito-kreditirao-fima-holding-sa-cak-75–milijuna-kuna/493299.aspx

KATASTROFA
ne treba se čuditi ako HBOR stavi zabranu raspolaganja na dionice VLDS i ostalu imovinu radi osiguranja potraživanja od 75 milja kuna
ne treba se čuditi ako za par dana Mimović izjavi da je sve propalo s preuzimanjem
ne treba se čuditi ako za par dana dionica VLDS padne na desetak (10) kn [bye]

pod ovom vladom nema nam spasa!!!!!

@mumaro

a što onda već nije počela padati

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!

New Report

Close