VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nema,dok pacijenti udaraju po bidu….

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

dotle ima nade za dokup 🙂

slijedi nam precesija

Nisam trebao jučer prodati [cry]

Kod nas kažu, a di ga je đava nagonija.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

promjene u no vabe , čisto da pratimo ko nam upravlja najvrijednijom imovinom

Vaš link

It was a thrill to play against Drazen. Every time we competed, he competed with an aggressive attitude - Michael Jordan

Ako nas ovo ne pogura preko 20 onda ne znam štra će.

Evo kolega 20… 17,20, a bili smo i preko [lol]

"Cinik je osoba koja zna cijenu svega, no ne zna vrijednost nićega."

Kolega titulus ko drugom jamu kopa u nju i upada, vjerujte mi.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

HBOR nezakonito kreditirao Fima Holding sa čak 75 milijuna kuna

HBOR je tvrtki Fima Holding u vlasništvu Milana Horvata nezakonito odobrio kredit i iznosu od 75 milijuna kuna, a taj je novac Fima upotrijebila za dokapitalizaciju i preuzimanje kontrole nad investicijskim fondom Validus.

Iako je ugovor o kreditu sklopljen jo 2005. godine, ovih je dana ponovno postao aktualan nakon što se saznalo da Fima Holding ne vraća uredno kredit, te da su neke od odredbi u ugovoru značajno naštetile fondu Validus, prenosi danas Večernji list, koji iznosi da je HBOR Fima Holdingu odobrio kredit za kupnju nove emisije Validusovih dionica u iznosu od 75 milijuna kuna. U ugovoru je napomenuto da će sam Validus biti sudužnik kredita, a kako Fima Holding ne vraća kredit, Validusu je kao sudužniku blokiran račun i onemogućeno mu je normalno poslovanje. Uz to, potpisujući kredit HBOR je pristao i da se Validusove dionice kupljene kreditom založe kao sredstvo osiguranja povrata kredita.

Kreditni aranžman odobren Fima Holdingu je protuzakonit

Stručnjak za gospodarsko pravo konstatirao je da je u ovom lsučaju riječ o očito protuzakonitom aranžmanu, koji je u suprotnosti sa člankom 234. Zakona o trgovačkim društvima, a koji navodi da "pravni posao kojim društvo nekome daje predujam, zajam ili osiguranje radi stjecanja dionica toga društva" nije pravno valjan.

Stoga je opravdano zapitati se kako je to moguće da bilo koja banka, a pogotovo državna kakva je HBOR, sudjeluje u nezakonitom kreditnom aranžmanu, ali i zbog čega je Validus pristaona sumnjiv kredit, zbog kojega mu je sada blokiran račun. Ugovor o kreditu su u kolovozu 2005. godine uime HBOR-a potpisali šef uprave Anton Kovačev i član uprave Krešimir Leko, a kao ovlaštena osoba i u Fima holdingu i u Validusu ugovor je potpisala ista osoba – Milan Horvat. Osim založenih Validusovih dionica, zadužnice i bjanko-mjenica, dodatno su za povrat kredita jamčili Dubravko Žganec i Ljiljana Weissbarth, Horvatovi suvlasnički partneri u Fimi.

Predstavnici investicijskog fonda Validus su potvrdili kako "intenzivno rade na utvrđivanju pravne i financijske pozicije društva" u novonastaloj situaciji, no nisu komentirali niti odgovorli na pitanje zbog čega nisu pokušali osporiti protuzakonit ugovor o kreditu, sklopljen na štetu Validusa. Sličan šturi odgovor stigao je i iz HBOR-a, iz kojega tvrde da zbog čuvanja bankarske tajne ne mogu odgovoriti na pitanje na temelju čega je banka pristala prihvatiti protuzakonito jamstvo za kredit Fima Holdingu, dodiajući tek da “navod iz pitanja nije utemeljen”, no nisu se potrudili objasniti zbog čega smatraju da nije utemeljen.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/hbor-nezakonito-kreditirao-fima-holding-sa-cak-75–milijuna-kuna/493299.aspx

@ S400
Moram priznati da nisam shvatio, a to da je VLDS jama sami ste rekli…

"Cinik je osoba koja zna cijenu svega, no ne zna vrijednost nićega."

Razumio si , ko želi tuđu nesreću, snaći će ga vlastita.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

Ajmo malo polemizirati, ali molim kvalitetno;
– neshvatljiva mi je ova samodestruktivnost, a evo i zašto
…donedavno sam i sam imao poveći broj dionica VLDS, i onda počinju sranja, da ih ne nabrajam od KUTLE do tajnih ugovora, mimovicha, pa sad i ovo najnovije oko kreditnog aranžmana sa HBOR…
… ZBOG TOLIKO MUTNOGA I NETRANSPARENTNOSTI, napustio sam VLDS s namjerom da se vratim pod uvjetom da bar nešto znam jer me strah novih tajnih ugovora i već ugovorenih mutnih poslova…
Vama koji ste unutra puno sreće!

"Cinik je osoba koja zna cijenu svega, no ne zna vrijednost nićega."


Razumio si , ko želi tuđu nesreću, snaći će ga vlastita.

da

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

New Report

Close