VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


….Nakon istreesanja,cijena je išla nazad,a vremenom i 100% više ….

Da, nakon relija 21.x – 28,x vratila se i više od 100%.

da li je po vama kolege, odgovorno od Uprave bilo kojeg respektabilnog d.d. izlistanog na burzi da obavijesti investicijsku javnost o davanju dionica u zalog radi otplate dugova, a ne kada se ta prodaja obavi? da li je po vama kolege, korektno da Društvo obavijesti investicijsku javnost o blokadi računa tvrtke, a ne tjednima nakon što se to desilo?

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

da li je po tebi odgovorno išta na ovoj našoj burzi? Hanfa i to… mislim da na zse nema uopće odgovornosti i tako je oduvijek bilo. Vlds će kad ga odblokiraju ići gore , to je moje mišljenje.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich



….Nakon istreesanja,cijena je išla nazad,a vremenom i 100% više ….

Da, nakon relija 21.x – 28,x vratila se i više od 100%.
[/quote]

mislio sam nazad,gore,na svoje više pragove . VLDS još nije odradio povratak.

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Vrijednost imovine je knjižna,međutim problem je diskont pri prodaji.Imam dojam da će malo po malo sve otići stranim špekulantima po minimalcu.Iznimke su ADRS,FRNK i još neke.Zbog imovine smo i upali u ove probleme,nitko neće raditi,kao da smo šeici.

obožavam strvine-posebno ovce

http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/VLDS-fin2009-1Y-REV-K-HR.pdf KONSOLIDIRANO

BV ispod 100 kn
dug/kapital skoro 100 %
gubitak 34 mil. kn

Katastrofalno loše to sve izgleda trenutno, premda su prvi put dali konsolidirano te pravi uvid u stanje društva.

U mišljenju revizora za 2008. godinu kvalificirano je da postoji značajan rizik likvidnosti kod svih
Društava Grupe, koji je i dalje prisutan. Financijskim aranžmanima matice istekli su rokovi i iznosi
otvorenog salda dospjeli su za plaćanje krajem 2009. godine. Neizvjesna je mogućnost obnavljanja ili
pribavljanja zamjenskih izvora financiranja matice, te ukoliko ne uspiju pregovori o ulasku strateškog
partnera koji obuhvaćaju financijsku sanaciju matice, ovisnih društava Grupe i većinskog vlasnika FIMA Grupe d.d. Varaždin, postoji bitna neizvjesnost koja stvara značajnu sumnju u sposobnost matice Grupe da nastavi s vremenski neograničenim poslovanjem, te da, stoga matica Grupe ne mora biti u mogućnosti iskoristiti svoju imovinu i podmiriti svoje i tuñe obveze za koje jamči (bilješka 8) u redovnom tijeku poslovanja. Financijski izvještaji (i njihove sastavne bilješke) ne objavljuju tu činjenicu.

Štednja je mudrost trošenja.

Dragi moji forumaši,sada konačno imate revidirano i konsolidirano izvješće za 2009. godinu i uvid u
pravo stanje Validusa.
Neću ga komentirati.
Pozdrav

Znači imaju ukupnu imovinu po konsolidiranoj bilanci od 515, 6 milijuna kuna i ukupne obveze od 248 milijuna kuna. 515,6-248= 267,6 mil. kuna . Broj dionica 2.701.538 . BV= 99 kn. Cijena dionice zadnja 18,80 kn. Pametnom dosta.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

ko je ovdje ulazio taj nije ni očekivao dobit (ako jest pod hitno reži i bježi [lol] ) . ovdje je sve bačeno na kartu ulaska strat partnera , e sad ako je taj partner imaginaran , mogle bi i naše pare ovdje postat imaginarne [lol] . ja ne mislim da je tako i očekujem da se konačno dogodi i nešto pametno u tom validusu [thumbsup] . evo mali isječak iz FI:

Rizik likvidnosti
Rizik likvidnosti koji se smatra rizikom financiranja, je rizik da će se Društvo susresti s poteškoćama u
prikupljanju sredstava za podmirivanje obveza povezanih s financijskim instrumentima.
Postoji značajan rizik likvidnosti kod svih društava grupe. Kreditne linije nisu dostupne. Ukupne kratkotrajne
obveze društava Grupe Validus prelaze vrijednost kratkotrajne imovine za 172.595 tisuća kuna. Dugotrajna
imovina društava grupe u najznačajnijem dijelu je pod zalozima (opis u A-4, A-9, A-10, A-14). Uz vlastite obveze
matica Grupe sudužnik je sa izdanim zadužnicama i mjenicama za obveze većinskog vlasnika i njegovih
podružnica u iznosu 130.022 tisuće kuna koje obveze su dospjele a FIMA grupa ih ne može podmiriti.
Matica grupe planira izaći iz nelikvidnosti prodajom dugotrajne financijske imovine (oznaka izvješćivanja A-13).
Ako se prodaja te imovine ne obavi, te ako društvo FIMA Grupa, koje drži kontrolu nad Validus ne izađe iz
nelikvidnosti, mogući su gubici na imovini matice Grupe
koji se sada ne mogu utvrditi kao ni eventualni utjecaj na
financijsko stanje i položaj matice i grupe.

It was a thrill to play against Drazen. Every time we competed, he competed with an aggressive attitude - Michael Jordan

Sve pada samo ne i Validus! [thumbsup]

To je prava dionica!

LEAVE THE WORLD BEHINED


Dragi moji forumaši,sada konačno imate revidirano i konsolidirano izvješće za 2009. godinu i uvid u
pravo stanje Validusa.
Neću ga komentirati.
Pozdrav

Imaš pravo, pa to je sve pod hipotekom. Većina hipoteka iz usluge FIMA grupi (najvrednija imovina dvije banke). A jesu se upetljali.
Na žalost imam nekoliko tisuća dioniva VLDS.

evo o blokadi:
14. DOGAðAJI NAKON DATUMA BILANCE
Blokada žiro računa matice Grupe kod banaka u travnju 2010. godine kreće se na razini od 48,0 milijuna kuna.
U iznosu blokade nalaze se obveze Društva u iznosu 10,0 milijuna kuna, a ostali iznos blokade odnosi se na
jamstva i sudužništva
Društva za obaveze
– MILS d.d. Split prema HPB i VIS d.d. Vis prema Artres i Karlovačkoj banci u iznosu 13,8 milijuna kuna,
– FIMA Grupe d.d. prema HBOR-u i Erste & Steiermarkischebank d.d., u iznosu 23,8 milijuna kuna
Nema drugih značajnih dogañaja nakon datuma bilance koji bi utjecali na iskazane financijske izvještaje na
završni dan 2009. godine i za 2009. godinu.

It was a thrill to play against Drazen. Every time we competed, he competed with an aggressive attitude - Michael Jordan

New Report

Close